Да живеем в хармония със себе си - дискусия - 2

  • 33 792
  • 465
  •   1
Отговори
# 405
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147
Благодаря, ДолиHug И добре дошла сред нас.

Ей, това за яйцата не го знаех. А толкова обичам. Ама пъдпъдъчи точно не съм пробвала...

# 406
  • Мнения: 7 914
Meg!
 и на мен яйцата мимираш гадно.. дори варени или пържени Sick

# 407
  • Мнения: 3 988
Мег, а имала ли си недостиг на Б12, за да се е наложило да ядеш суровите жълтъци на пъдпъдичи яйца?  Sick

Искам да питам специално в тази тема дали сте приемали преди/по време на бременност фолиева киселина? И/или някакви други витамини, минерали, добавки? Моля когато отговаряте на този въпрос да пишете дали сте вегетарианки или не.
Благодаря предварително!   bouquet

Ох, и още нещо  Blush - промениха ли се някои ваши вкусови предпочитания по време на или след бременността?

# 408
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147
Кюбит, веднага отговарям!

Не съм вегетарианка, но  приемах фолиева киселина и комбинирани витамини за бременни. След 7мия месец пиех и Малтофер. Но аз не се хранех добре!  Sick

Иначе вкусовете ми не се промениха. Единственото, което се промени, беше, че ми се гадеше от мюслите. А аз много обичам по принцип.

Как се разбира недостиг на В12?  newsm78

# 409
  • Мнения: 3 988
Мерси за отговора.   bouquet

Ето на кратко за недостига на б12.
How is vitamin B12 deficiency anemia diagnosed?
Your doctor will examine you and ask questions about your past health and how you are feeling now. You will also have blood tests to check the number of red blood cells and to see if your body has enough vitamin B12.
http://www.webmd.com/a-to-z-guides/vitamin-b12-deficiency-anemia-topic-overview

# 410
  • Мнения: 7 914
Преди бремеността пих фолиева киселина около 2 години( очакваше да съм забременея по някое време Rolling Eyes)... та по съвет на българската ми гинеколожка спрях, фолиевта киселна след края на 3тия месец....

е накрая желязото ми беше ниско Rolling Eyes ( и пих допълнително)


вкусовете ми, не се промениха Thinking

ноооооо( извън въпроса) спях ужасно много и силните миризми ме побъркваха Crazy

# 411
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147
ноооооо( извън въпроса) спях ужасно много и силните миризми ме побъркваха Crazy


Хаха! И при мен беше така!  Laughing

Кюбит, тенкс за отговора! Абе ти да не би да има с какво да ни се пофалиш, а? Някой  EFPThinking

# 412
  • Мнения: 3 869
Кюбит, аз не ядях нищо друго животинско (изключая да опитам отвреме на време кисело мляко или някое парченце кажкавал, масло, а жълтъците бяха по 8 през ден или 24 за седмица) и не приемах синтетика (с изключение на В9).
Лично аз много внимателно подходих към приема на В9. Огледах си храната и макар и подходяща, тя беше много малко като количество по всякакви норми (много евтимо му излизах на моя мъж  Mr. Green), затова прецених, че ще имам нужда и полза от допълнителен прием. Отделно взимах бирена мая, която също съдържа едно много минимално количество В9 и В12.

В първия триместър изпивах отвръщение към белътчини  Shocked (растителните, за животински да не споменавам). Да се пита човек как оцелях, ама на, нищо ми няма, и на бебето също  Grinning Иначе нищо не се промени. Промени се след като се роди бебето. Все се чудех с моята "фотонсинтеза" как ще успея да се накарам да изям още 500 калории, но нещата сами се напаснаха - ядеше ми се повече и в менюто влезе солидна закуска (преди липсваше изобщо) - овесения ядки със сурови ядки, смялн сусам, канела и стафиди   chef

Фрост, има кръвен тест за В12, иначе има и едни специфичен вид анемия, който се дължи на недостиг на В12, но който може да се маскира от допълнителен прием на В9 (аз и това проверих преди да се реше на добавката Tired)

# 413
  • Мнения: 925
Frost, хубава мечта си имаш! Дано я постигнеш, обичам да чувам такива хубави истории!

Кюбит, аз не бях вегетарианка като бременна (и сега не съм съвсем). Пих фолиева киселина съвсем малко, а витамини за бременни също почти не съм пила. Вкусовете ми се промениха към странни. Първите 3-4 месеца от бременността ужасно ми се ядяха портокали и, по-лошото, много ми се пиеше Фанта Портокал. Изпивала съм 1 л фанта на екс. Обичах да ям и пуканки за микровълнова, много често си купувах такива, до момента, в който разбрах за транс мазнините и тогава престанах.

Хубаво е човек да знае повечко неща, преди да бременее и да има деца, значи! Наскоро пак казах на някого, че всъщност се радвам, че детето се появи сега, а не преди няколко години, защото сега мога да му предложа много по-добри неща, в много аспекти, отколкото преди.

Мег, а в термично обработените жълтъци Б12 изчезва ли?

Доли, добре дошла! Grinning

# 414
  • Мнения: 7 914
о, да забравих да спомена, че не съм пила никакви допълнителни витамини Peace

# 415
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147
В първия триместър изпивах отвръщение към белътчини  Shocked (растителните, за животински да не споменавам). Да се пита човек как оцелях, ама на, нищо ми няма, и на бебето също  Grinning

Аз сега се присетих... До четвъртия месец някъде я карах основно на солети!  Joy Ужас! Ама нямах никакъв апетит!

Хубаво е човек да знае повечко неща, преди да бременее и да има деца, значи! Наскоро пак казах на някого, че всъщност се радвам, че детето се появи сега, а не преди няколко години, защото сега мога да му предложа много по-добри неща, в много аспекти, отколкото преди.

Тук си много права! Бременността не е нещо изолирано, което се случва едва ли не в безтегловност и сякаш отделено от останалия ни живот.

Благодаря за пожеланието, дано наистина успея. Този път здраво ще се подкова. Че при предната бременност тъкмо бях започнала да се информирам кое как и видях съвсем неочаквано  EFP...

# 416
  • Мнения: 925
Фрост, ами тук има не един и двама, които могат да ти помогнат, макар и да не са минали точно по твоя път (не са имали секцио, искам да кажа).  Hug
И аз за второто раждане искам различни неща да ми се случат и мисля да си ги случа Sunglasses

# 417
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147
И аз за второто раждане искам различни неща да ми се случат и мисля да си ги случа Sunglasses

И аз, и аз!  smile3521

# 418
  • Мнения: 7 003
Ох, аз я пих фолиевата киселина 6 месеца от юли до декември...и сега като почнахме да правим бебе и почнах да я забравям...и всеки ден си казвам "купи си, купи си" и все не си купувам  Rolling Eyes

# 419
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147
Ох, аз я пих фолиевата киселина 6 месеца от юли до декември...и сега като почнахме да правим бебе и почнах да я забравям...и всеки ден си казвам "купи си, купи си" и все не си купувам  Rolling Eyes

Може би не ти е нужна! Когато започна да забравям някое хапче, обикновено това означава, че вече не ми е нужно!  Peace

Общи условия

Активация на акаунт