Австралийско-Новозеландска Коледа (2-ра поред тема)

  • 23 313
  • 288
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 329
Леле, а днес колко е горещо.... ooooh!

И вчера не валя, и картонената кутия, в която живеем и за краткост наричаме къща, е като инкубатор.... Обаче няма да излизам днес, ще лежа, ще се разкрасявам, ще чета, ще си вземам студени вани и ако не ме домързи, ще направя една питка за довечера. Сигурна съм, че ще втаса прекрасно  Laughing Mr. Green

За ходенето до България, подкрепям МАЙКА - всеки различно. Аз лично примерно не възнамерявам да си ходя в близките две години, ама ще видим.

# 46
  • Мнения: 494
Здравейте мами, мерси за съветите, и аз се старая да си почивам повече, ама още си нагласяме режимите с Денис един с друг. Предполагам, че до един два месеца всичко ще се подреди от самосебе си някак си. Тъй като тук няма кой да ми помага се замислям да прескоча до България за няколко месеца, хем бабите много ще се радват, хем ще могат да помогнат Simple Smile Та искам да ви питам за съвет, мислите ли, че е разумно да пътувам толкова дал го с 6-7 месечно бебе? Вие кога летяхте за първи път?

В Сидней си имаме дружество Родина, и от там организират разни събирания няколко пъти на година, обикновено е пикник или наемат зала. Но тези сбирки са не повече от 4-5 пъти в година и не бих казала, че са много посещавани. Веднъж на месец има и църковна служба, която се изпълнява от български свещеник в гръцка черква, но аз лично не съм ходила на тези служби, до колкото знам не се събират много хора и там. Иначе има и детски танцов ансамбъл, но нищо повече не знам за него. Като цяло тук българите се събират малко на групички. Всеки си има някакъв негов кръг от приятели и рядко излиза от него.

Мами, какво правите през тези жеги с бебетата, аз все си мисля, че на моя красавец му е топло. Казаха ми, че климатика не бил добре за бебета и сега се варим всички дружно Simple Smile Дано да завали скоро.

Лени, ти кога планираш да идваш към нашите земи? Какво си набелязала да разгледате в Сидней?

Ще бягам да правя баницата с късметите, весело посрещане на новата година на всички   chef

# 47
  • Мнения: 329
Хайде Честита Нова 2009 Година  Hug (Бременните бозайници не ходят по партита, седят си вкъщи, медитират и мъжът им ги масажира по петите  Mr. Green Heart Eyes Затова по никое време могат да седнат пред компютъра и да се занимават с глупости Laughing)

Да сте живи и здрави, и дано Новата Година ви донесе много щастие и сбъднати мечти  Grinning

Малко снимки и видео от фестивала в Уудфорд:

Снимки

Видео 1
Видео 2
Видео 3

Има и още, ама айде после  Grinning

Последна редакция: ср, 31 дек 2008, 16:42 от rikk

# 48
  • Мнения: 780
Честита Нова 2009 година и от мен, сладурки!  Hug
Нека тя ви донесе много здраве, приятни емоции и постигнати мечти!

Рикк, не си само ти, която не си купонясвала. И с малки деца човек е доста ограничен, а с мъж, който работи на смени - още повече! А ти как пускаш фурна в тези жеги при вас? Ние благодарение на хладното време тази година ядохме баница. Иначе не бих и си помислила да включвам фурна, въпреки, че имаме климатик  Naughty . А вие без климатик как живеете??? Била съм в Бризбън точно лятото и през цялото време се чудех как човек може да привикне към този климат - горещо и влажно. Тя и горещината сякаш не е толкова страшна - 30-32с, по-скоро влагата е тази, която я прави непоносима.
Много български групи на този фестивал, все от Куинслънд ли са?

АЛФИ, защо да са вредни климатиците за бебета? Естествено, няма да сложиш бебето срещу климатика, но не виждам защо да не си разхладиш къщата малко. Струва ми се, че прекалено голямата жега може да е по-неблагоприятна за бебето (да се изрине, например или да спи неспокойно). Ами и в родилните отделения нали са на климатици и поддържат около 23-25с (отделен е въпросът, че на мен лично ми беше студено при такава температура)? Нашето спасение от жегите винаги е било търговския център. На кафе, да разгледаме, да пообиколим. Има и детски център, където децата могат да играят на воля и на хладно.
За пътуването с бебе според мен колкото е по-малко бебето, толкова по-лесно се пътува: храните се, спите и се преобувате. После започва да иска занимавки, държане на ръце, не спи толкова много, пюрета и каши, вода и т.н. Става много по-изморително за самите вас.

МАЙКА, липсваш  Grinning Hug Пак сте по празненства  Grinning

Калина, и ти се загуби?  Hug

М-даааа.. с тази ваканция много малко време ми остава за компютъра. Децата добре си играят заедно, но за мен винаги има домакинска работа: да подреждам и чистя след тях, да понаправим нещо в кухнята, да се разходим, да напазаруваме. Но пък вечер не бързаме да лягаме и сутрин си поспиваме  Grinning.

# 49
  • Мнения: 329
Хаха, времето е такова, че дали фурната е пусната или не - няма никакво значение, ама никакво  Laughing Иначе аз не правих питка, защото не ходихме на партито, ама не ми беше проблем да пусна фурната.

Ами как живеем без климатик - свикваме. И ние гледаме да се спасяваме някъде, ама ето - вчера си бях цял ден вкъщи и още дишам. Къпах се 4 пъти със студена вода и си взех една студена вана. Добре, че отпаднаха водните ограничения  Peace Повечето се бухат в басеините, ама нашият е завъдил пак някакви форми на живот и не смея... Принципно като отворим всичките врати (6) и прозорци на къщата и пуснем вентилаторите въздухът да се движи и положението не е чак толкова зле. Вчера беше 34 градуса, но влажността беше по-ниска - 43%, духаше откъм сушата.

На мен са ми по-интересни ентусиастите, дето си копат в градините или косят в тия жеги  Crazy

Тази група от видеото не е от Кунсланд, от Ню Саут Уелс е. Тя е от българи, македонци и австралийци. Другата - Трансбалкан Експрес е от Куинсланд, тя си е само от австралийци, и доста често свирят тук и там, има и някой, който показва стъпките на хорАта.

А има един тип, който така свири на гайда, че ум да ти зайде  ooooh! (пак е австралиец, толкова се е запалил по гайдите, че е ходил до България, обикалял, научил се да прави гайди и сега прави и продава тук).

Групата "Жива вода" също се състои от двама българи и една австралийка, но тях не ги гледахме този път, защото се представяха в друг ден.

# 50
  • Мнения: 54
ЧЕСТИТА НОВА ГОДИНА!!

Алфи, с мъжа ми пътувахме за БГ, когато синът ни беше на 4.5 месеца – беше много лесно.  Както Мили е казала – колкото по-малко е бебето, толкова по-лесно е.  И аз родих със секцио (по спешност), но мъжът ми беше прясно съкратен след поредната фирмена реорганизация и си беше в къщи и през първите седмици вършеше по-голяма част от нещата, свързани с бебето. Като се замисля,  доста щях да се озоря сама с първо дете при условие че подскачах и при най-малкото проплакване.

Лени, такъв план си направила, че след тази екскурзия ще ви трябва поне една седмица, за да си отпочинете от цялото пътуване. Местата, които си си набелязала в НЗ са наистина много хубави. Предполагам, че ще ви е доста натоварено, но ако имате малко свободно време в Уелингтън ще се радвам да се видим да пием по кафе – аз черпя  Grinning

Мили, Джъсти е роден на 14 май  Grinning . А за рецептата за сангрия виж тук http://www.healthyfood.co.nz/recipes/2008/january/sangria_2
За алкохолната част използвах ром и вместо червено вино използвах розе. И ние не сме големи пиячи, но това доста ни хареса

МАЙКА, благодаря за сайта на БГ розите. Да не би Томи да е на някое от видеото на сайта?

Рикк, много хубости сте изгледали на този фестивал. Ние тук преди Коледа ходихме в ботаническата градина на някакъв международен коледен концерт и много хубаво си изкарахме, въпреки много аматьорските изпълнения.

Тук като е задухал един вятър – уж слънчево, пък студеничко.

# 51
  • Мнения: 5 183
Честита НОВА 2009 Година, мацки!!!
Нека е много щастлива тази година!!!
Пожелавам ви здраве, любов и семейно щастие!!!

# 52
  • Мнения: 3 116
Честита Нова Година момичета Simple Smile

Нека 2009 ви донесе здраве, щастие и сбъднати мечти  Hug Hug Hug

# 53
  • Мнения: 5 183
Алфи, аз пътувах от НЗ до БГ с бебе на тази възраст - на 6 месеца и половина беше Томи. Пропътувах го сама с него, защото тати си остана в НЗ. Не съм имала проблеми. Даже доки, с когото се бях консултирала скоро след раждането, спомена че това е супер период за пътуване - вече сте се опознали с бебеко, знаете си темперамента, режима, всичко ... а и той не е съвсем новороден, но не е и прохождащ/лазещ мушморок, който трудно може да бъде удържан  Hug

Калина, наистина ли е хладно при вас? Завиждам!  Crazy Тук днес изпукахме от жега!

Мили, по купони бяхме, да, позна  Mr. Green А днес реанимираме, но и с приятели се видяхме отново  Hug

Ритка, колко остана?

Момичета, какво ви се падна от баницата с късмети?

# 54
  • Мнения: 780
Калина, благодаря за сайта. Ще пробваме коктейла при подходящ случай и ще се отчета   Wine Glass  Drunk
Племенникът ми е роден на 14 май  Grinning (патето на леля прави 20 тази година  Crazy Grinning, а леля му -  ooooh! ooooh! ooooh! Tired)

Досега съм се ровила в един сайт за изпращане на подаръци и цветя в България. И не мога да избера. Най-добрата ми приятелка в БГ има рожден ден другата седмица и искам да я изненадам. Вие ползвали ли сте услугите на такива фирми?

ритка, готови ли сте за пътуването вече?

Сега видях, че МАЙКА е писала преди мен. Аз тази година сложих само паричка в баницата. Падна се на Белинда. А тази сутрин докато претоплях последните 2 парчета за закуска, Кейт дойде с една монета и ме пита кое е нейното парче, че да си сложи вътре паричка  Joy.

Като говорим за времето, тази вечер в новините казаха, че е много вероятно 2008 година да се окаже най-студената година през последните 100 години в Австралия. Това лято сме имали само 2 дена 35с, и няколко около 28с. Останалите все около 20-22с. Утре пак ще студуваме, а в неделя очакваме 28с!

# 55
  • Мнения: 54
Тази сутрин обичното ми синче постави нов отпускарски рекорд като се събуди в (цитирам) six, two, one  :sick Любвеобвилно ме разцелува, за да ме събуди, най-любезно ме помоли да му пусна телевизора и ми каза, че сега вече мога да се връщам да спя  ooooh! И, ето ме прясна-прясна, с кафе в ръка и четяща (и пишеща във) форума.

Мили, не съм ползвала, но бях чела някъде във форума много добри отзиви за една българска фирма за доставка на цветя и подаръчета http://www.margaritaflowers.com/

Тук времето днес е студено и облачно  Sad

Джъстин не яде баница, но си посочи парче, от което му се падна късмет, на мен ми се падна здраве, а на мъжа ми, както обикновено, му се падна парата (все едно, че има метален детектор този човек, та всяка година при него отива)  Grinning Харесва ми идеята на Кейт и другата година ще си взема една резервна паричка да си я глобна в парчето  Mr. Green

 Hug на всички

# 56
  • Мнения: 3 116
Ами момичета, то не остана, 19 дни има само, ама и не сме готови  ooooh!

Целувки  Heart Eyes

# 57
  • Мнения: 494
За много години мами,

добре, че днес е малко по- хладно, че вчера си мислех, че ще се мре от жега по едно време.

От наща баница на мен ми се падна да се запозная с млади майки, и безсънни нощи. На мажа ми се паднаха парите, да изчисти къщата, че баба ще дойде със самолет, пътуване на далеко и най- интересния цитирам "още малко издържи, секс ще има до зори" Simple Smile Тази година мажа ми писа късметите и затова са такива. Има още малко баница и съм любопитна какво още ще излезе. Определено тати се е постарал с късметите, всичките са в рими и разсмиват мама Simple Smile

Аз се притеснявах, че може да не е добре за бебе да пътува, но явно е о. к. Ще питам чичо доктор като се видим следващия път и май ще купуваме билет, че да може мама малко да си почине докато бабите се радват на внука  Peace

# 58
  • Мнения: 780
Калина, колко много ми напомняш за нашите ранни ставания (4-5 часА сутринта), защото Кейт искала да гледа телевизия!  Crazy Естествено, сутринта към 8 сме я намирали заспала на дивана, но нали ни е събудла по нощите.. Имахме го този период преди около 2 години. Слава Богу, малката не е проявявала такива мераци  Grinning.

Аз точно margaritaflowers разглеждам. Сякаш ще поръчам един букет от рози и бутилка червено вино или шампанско. Още се чудя.  newsm78

А Джъсти какво не харесва на баницата? Моите девойки я обожават. Изобщо всичко, що е с яйца и сирене. А малката много обича кисело мляко - натурално, без никакви подсладители.

АЛФИ, никакви проблеми няма за бебето да пътува със самолет. Единствено това, че ще е сред много хора на затворено дълго време. Дори смяната на часовите зони се понася много добре от малки бебета. Погледни си и картона за имунизациите ако не искаш да изпуснеш някоя.  Кога мислите да си ходите?

Приятен и разнообразен уикенд на всички!  Hug

# 59
  • Мнения: 329
Като говорим за времето, тази вечер в новините казаха, че е много вероятно 2008 година да се окаже най-студената година през последните 100 години в Австралия.

Лъжат! #2gunfire Rolling Eyes Close

За да кажа и нещо позитивно - на мен ми се падна - 'нова посока', 'далечно пътуване' и 'победа'. Досъа добра комбинация  Whistling

Общи условия

Активация на акаунт