Отговори
# 75
  • Мнения: 16
здавейте мили мой
от сутринта се опитвам да ви прочета и чак сега успявам
колко много съм пропуснала за тази гадна седмица
при нас нещата малко по малко се нареждат освен че се налага да седя почти по цял ден при свеки че милата не може още да свикне че е сама Sad изоставила съм и работа и къща но какво да се прави трябва да сме и опора
в събота отидох в тях чак в 16:00 ч защото сутринта ми дойде и лежах през целия  ден а тя милата ми вика е както можеше да лежиш и в къщи така можеше да лежиш и тук поне да те виждам и да знам че не съм сама
душичка
от мем толкова изтрелвам се пак натам

# 76
  • Варна
  • Мнения: 336
Здравейте арабелки  Hug
Отдавна не съм се разписвала, но пък нямам нищо интересно за разказване  Crazy Обикаляхме днеска за подаръци, свят ми се зави да гледам наляво и надясно Crazy Другата година минавам в отбора на работещите майки, ваканцията свърши  Mr. Green плануваме и едно отиване до Сирия, дано да стане  Praynig

Искам да пожелая на всички весело изкарване на празниците, много подаръци и живи и здрави да се видим другата година  Hug

# 77
  • Мнения: 2 381
Здравейте момичета,
извинявам се, за нахлуването в темата ви. Имам един кулинарен въпрос и се надявам да не съм объркала страните, в които е разпространен булгурът. Питах в готварския форум, но до момента никой не ми е отговорил.
Някой знае ли дали количеството на булгур и ориз е едно и също след обработка и при булгур пак ли се слага същото количество вода, както при ориза?
Благодаря предварително на отзовалите се Simple Smile

Последна редакция: пн, 22 дек 2008, 19:25 от Niki1

# 78
  • Мнения: 3 804
Ники-поне по на4ина по който се приготва булгура тук-коли4еството ориз и булгур е едно и също,коли4еството вода което се слага е същото и се приготвя по един и същи на4ин,потърси в готварския има тема арабска кухня там има рецепти с булгур,или ако имаш въпрос за конкретна рецепта давай-ще ти отговорим

раф ако ще идвате насам ,пиши за да ти дам телефоните ми,надявам се 4е няма да стоите само в Халеб,как е Анто newsm78

сани не ти е леко Hug

# 79
  • Мнения: 2 381
dtti, страшно благодаря  Hug
 Искам да направя баница с праз и ориз, обаче за Бъдни вечер ще правя и сарми и ми се искаше да заменя ориза с булгур в баницата (уж по- разнообразно да е менюто).
Баба ми правеше страхотна гозба с булгур и агнешко, но затова по- нататък ще погледна в темата за арабската кухня.

# 80
  • Мнения: 169
Здравеите и от мен
Дълго не съм писала ама то кво ли да ви кажа, тук всичко си е все едно и също с малката разлика че днес изпратихме свеки на сватба, на племеннника и.Ще се върне след една седмица и до тогава ще съм само със зълвите- което хич не ми се нрави, ама нямя начин мъжо е и той на работа и ще се прибере чак след нова година.При послидното ходене на свеки до Дания у дома беше ужас- малката зълва направо се изживявяше като  господарка само ходеше напред назад и пуфтеше.Сега се надявям да е мялко по нормално, но и да не е като има желание я оставям да си господарства сама на себе си.
Дтти днес правих питките които ни препоръча, много са хубави и вкусни, под секрет аз ги правя за втори път, но първият направих грешка( все пак  беше първо месене в живота ми) въпреки това бяха вкусне и си ги хапнахме.
 Та така днес като за първи ден сами им сготвих на моите питки със кашкавал и спанак- ако щат да са доволни  Mr. Green
Много целувки на всички

# 81
  • Мнения: 1
Здравейте,

Теди, наистина много оригинално това с плочите, кой може да си помисли, че стават за нещо старите грамофонни плочи...

Украсата на близнаците с портокала и карамфила също ми хареса. Явно си имаме много творчески натури във форума.

Сани, случила си  на свекърва, изглежда, че е симпатична личност.

Ахял Катя, прекрасно те разбирам и бързам да те успокоя, че посрещането ти би могло да е много по-зле. Като нашето например -чакаха ни в Лахор с 2 микробуса, част от родата на мъжа ми и част от негово приятелско семейство. Като се юрнаха да ни помагат с багажа, всеки грабна по една чанта, беше невъзможно да следя кой накъде мъкне и товари багажа ни. Като резултат от тая неорганизираност сме зарязали една чанта на летището. Добре че след няколко дни я открихме.

На всички от поколението свикнало на книжки с хубави илюстрации подарявам една картинка, която на мен лично ми навява много мили спомени.

# 82
  • Мнения: 16
Simple Smile
незнам дали съм случила на свекърва ще си проличи
ние сега за първи път се опитваме да  си комуникираме става но с помоща на жестовете и показването ( от страни сме много смешни)
докато свекъра беше жив сме ходили винаги двамата с Тарек и ми е било по лесно но сега седя сама с нея и е мале мале smile3532
от мен засега толкова искам вече да си почина
много целувки на всички

# 83
  • Мнения: 112
Катееееее- и аз довтасах в магребската тема да те чета,много ми е интересно Simple Smile много поздрави на всички там , и  очаквам като доидеш във Варна да не си сама,а с едно малко Катенце че да го разхождам и да му купувам шоколадчета  Laughing Laughing Laughing

# 84
  • Varna
  • Мнения: 2 596
Добро утро Фарашиии!
Да се разпиша и аз тука и да ви пожелая лек и спорен ден!!!
Haulwa, мила виждам, че и ти си то Варна и си дала много добро предложени за Катето като се прибере тука Simple Smile
Ами ако е на зор ще наглеждаме бебето всички само да иска.
С пожелание за всички момичета за слънчево настроение и много, много усмивки!
Вие ме карата да се усмихвам много често а аз обожавам да се смея  bouquet

# 85
  • Мнения: 720
Монсун...нямам думи как се зарадвах на Пипи..ако ти кажа 4е от няколко дни упорито си търся книжката със цветни илюстрации ..Една позната пък се опитва да ме убеди 4е нямало книжка на пипи с цветни картинки...да ама има ..ето ти сега ми доказа Peace зна4и да продължа да търся докато съм в бг ../искам да е на български защото усещането от милите спомени е по силно Wink/


Моя позната работи на яхта ,където 4есто отсядали някакви Саудитски принцеси. Едната я видях на снимки.Помислих пъртво 4е това е някакъв модел от нета,а то...една от тях.Много красива и нежна на не пове4е от 18 год. предполагам,с едни приказни рокли..

# 86
  • Мнения: 216
Добро утро момичета мили
никак не съм ви забравила,но децата са у дома и трябва непрекъснато да ги занимавам  Crazy

ето сутринта баница им направих-понеже обещах,освен всички занимания с техните особи ...се и лекуваме-както споменах,хората са болни-и то доста,но от неделя пият лекарства(антибиотици)и взеха да се подобряват-а беше ужас-непрекъсната кашлица ,от която нямахме почивка-та затова и давам антибиотик Crazy
Рабуба-май и тя върви натам-само със сироп и чайчета не става-и тя като батковците-прокашляше малко,но започна все по-често Crazy-и на нея ще и почна антибиотика,че
да не чакам като при батковците-Хейр Ншаала Praynig-
а пък се занимавам с Али,който е първокласник ,както знаете-трябва да може да пише и чете на арабски ,англ и бг Crazy,че и математика на англ.учат-милия хич не му е лесно ,за неговите шест години-но всеки ден здраво четем и превеждаме-дано по-лесно свикне Praynig
Утре ,за Бъдни вечер-както винаги сме при майка ми и баща ми-всяка година сме там-за радост на нашите и децата-и винаги аз меся питката с късмети и правя лозовите сърми(по арабски)-ей голям кеф им е с тези късмети,че и подаръците тогава им дават...ама пък миналата година беше смешно-на баща ми му се падна -Успех в у-ще,а на Рабуба-бебе Joy-на мйка ми пък-нова любов hahaha-тази година ще мушна някакви по-универсални пожелания Wink

четох темата в клюкарника-интересна ми беше  -поздравления  bouquet

Ди -раздавйте наградите,че нямам време за участие тия дни-изчетох ви всички-
Сабинче-ми,кажи на Теди,че спайдермен е в почивка по Коледа или,че той самия се преоблича като старец,а всъщтост си е преоблечения Спайдермен Wink

желая ви весели дни

# 87
  • Мнения: 110
Веси, Делта, помагачки мили! Аз пък искам един Яси, че Магда да му е кръстница, а заедно с нейният Яси да разменят белички и щуротии.

Как сте? Тук понякога през деня става 22-23 градуса, а в Ифран падна сняг и даваха по телезивията хората със ски, шейни, децата пищат и се радват, майките с джелабите и фуларите и в снега, татковците на кадъра гледат отстрани.

Цеци още ли е в Алжир? Дано е добре и Абра и тя. А на мен не ми се прибира в България.  

Днес ще ходя да помагам да поставят пиеса в едно училище. Снощи директорът се обади на мен и на мъжа ми да поиска разрешение и да обясни какво точно се случва. На френски ще е, не знам още за какво, нито знам повода, ама едно от децата в рода се похвалило, че има чужденка и е работипа с деца.  

# 88
  • Мнения: 468
Добро утро, пеперудки. bouquet


На голяма патерица честито на всички, празнували по някакъв повод наскоро.

Още не съм родила, ако това сте си мислели. Mr. Green Само дето тия дни ми е много тежко. Едвам дишам и бебето като че ли си проправя път надолу понеже понякога имам такива режещи болки..... Спрях да пия всякакви лекарства, пък да видим. И се ядосвам тука с НОИ, не са ми превели парите още, а докато не отидеш на място няма и как да разбереш защо, камо ли да оправиш проблема. Та ще трябва да се влача дотам. Tired

Дуа, много се смях на късмета на баща ти. Joy И ти ги нагаждаш едни.

Ди, наистина илюстрацията на Пипи е много хубава, Хариет, ние имахме точно тази с цветните, после я дадохме на по-големия братовчед да чете и така и не я взехме обратно. Пък то си било цяла антика. Simple Smile

Кате Акхиал, незнам защо не си се свързала, сигурно съм дремала пак някъде. Виждам, че и дори в онзи край на света развиваш социални дейности. Hug Чакаме те с Ясинчо... baby_neutral

Тед, много са ти талантливи щерките! Какво ги правите тези произведения, подарявате ли ги или ги продавате? newsm78

Сани, и аз бях в такава трудна ситуация  Simple Smile като отидохме в Сирия и мъжа ме заряза с женската част, то не беше ръкомахане, пулене, мучене. Ама се свиква, лека полека.

Снежке, какво стана с баткото, оправи ли се?  newsm78 Ох, тия лекари понякога могат да ти изкарат акъла. #Cussing out

Раф, благодаря, и на вас весело изкарване на празниците.  Hug

Прегръдки на всички пишещи, четящи и такива дето нямат нет арабелки. Hug

# 89
  • по пътеката
  • Мнения: 3 149
дуа, иншалла ла бес! за децата  като са и пове4е си е ад ,когато по4нат да се заразяват едно от друго, а три -оле,мале, ти държиш ли? 4е аз падам винаги последна жертва и най-зле, пък се о4аква да съм пушка, нищо ,4е съм болна! тука странно ,но грипа не го смятат за голяма работа, тоест нещо като настинка, просто ме у4удват с неведението си откъде  и как им пада тази болест! иникакви мерки за предпазване за деца и рискови групи! ваксините са по-скоро мода, като пе4ат за социален статус!
затуй съм много недолюбваща целувките  и близкия  контакт тука, изобщо не пазят децата, тоест никаква хигиена на поведението!правилно е сложил въпроса за дистанцията при общуване пророка, никакви докосвания на 4ужди хора, ако може да си говорят от поне 2 м най-добре!е, ако сме влюбени в братов4еда, това е  друго!  Mr. Green
кате,ти караш второ лято  там, поне тази зима спаси студа! Crazy

Общи условия

Активация на акаунт