Бъдещи мами - ЮЛИ 2009 Тема №8

  • 14 382
  • 271
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 87
Здравейте, и аз отдавна не съм писала, защото нямаше нищо ново, но пък чета всичко Simple Smile Вчера бях на фетална морфология, слава богу всичко изглежда много добре...дори имаме предположение за момченце. Искам да питам тези от вас, които са след инвитро или по някаква друга причина приемат утрогестан, до кога ще го приемате и как - вагинално или през устата? Аз до сега бях вагинално, но док на ЖК ми каза да го намаля и да го пия, а на листовката на лекарството пише, че при бременност не трябва са се пие... и сега съм в едни дилеми...

# 61
  • Мнения: 223
Утрогестан пия от 6 г.с заради кървене, д-рката каза да го спра като вляза в 13г.с.

# 62
  • Мнения: 576
Оф, явно не съм единствената с нервни изблици  ooooh!
Дано не се повтаря повече  Praynig , че ще изперкам...

Evvi,  мисля, че може да се пие утрогестана,просто не се препоръчва заради натоварването на черния дроб. Не мисля, че има нещо фатално, но все пак ти си преценяваш  Hug
Исках да те попитам, ти къде си прави ФМ ? След инвитро, ако си била при Стаменов сигурно си правила ФМ при Сигридов..или ?

# 63
  • варненка от София
  • Мнения: 4 881
Много ми е мило като ви чета, че след инвитро чакате бебенца, радвам ви се момичета, всяка жена заслужава да бъде майка, да се радва на рожбицата си, прегръщам ви и се радвам много силно, че и във вашите домове има щастие и радост.

Иначе днес времето е прекрасно и ние като костенурки с Шушето се подадохме от черупката и излезнахме, страхотна разходка си направихме и се заредих с много слънце и усмивки, днес явно ми е щастлив ден, нали съм лъв и си обичам слънцето, определено ме зарежда положително.

Иначе аз месо си обичам, сега определено ме избива на пилешко, нито предния път съм го спирала, явно и сега няма. Много ми се ядат ябълки и грозде, но като прекаля и ми става тежко и тичам към тоалетната  Sick
Предната бременност не съм имала пристрастия към храна, единствено ми се пиеше много бира, имах вкус на бира в устата, постоянно. Мъж ми ми купуваше безакохолна и аз си пиех, след като родих обаче, започнах да се изприщвам от бирата и сега вече не мога да я пия. В последните месеци пък бях луднала за сладичко, просто умирах. По бабешките гадаенки, яде ли ти се сладко момиче ще е, налиташ ли на кисело мъж ще е. Вярно или не, при мен позна сладичкото, роди се една сладичка госпожица. По сегашните таблици пак ще е мома, но да видим.

# 64
  • София
  • Мнения: 39
Здравейте момичета,

Virginity дъщеря ми също иска да я гушкам и го правя само когато седя или сме си легнали. Не я вдигам, защото ме е шубе, но на нея й казвач, че вече е голяма и много ми тежи. Е, измивам си ръцете с баща й - той да я вдига, защото е по-силен, все пак.  В случайте, когато й казвам, че не мога да направя нещо заради бебето и тя се ядосва, така че си променям обяснението.

tida flyr и другите момичета, които качвате - съчуствам ви. Аз за сега не съм качила нито кило, макар че коремчето вече стърчи. С първата ми бременност...... не питайте............ търкалях се. Надявам се, че с тази няма е така. Пожелавам на всички вас да не качвате безобразни килограми, а да бъдат рамките на нормалното - максимум 15.

А относно новата тема - на мен, може би защото съм от скоро при вас - много ми допада.

# 65
  • Мнения: 1 972
tida flyr и другите момичета, които качвате - съчуствам ви. Аз за сега не съм качила нито кило, макар че коремчето вече стърчи. С първата ми бременност...... не питайте............ търкалях се. Надявам се, че с тази няма е така. Пожелавам на всички вас да не качвате безобразни килограми, а да бъдат рамките на нормалното - максимум 15.

Здравейте ,момичета  Simple Smile Мдааа , кофти е да се чустваш като плондир, но пък целта оправдава жертвите Peace аз ставам сериозна. всеки ден ходене.поне 5 км. сега точно от такава разходка се прибирам. колата остава в гаража за неопределено време Naughty
пък каквото стане. нямаме много дебели в семейството, но ако аз ще съм изключението....ще го преживея  Simple Smile хубав ден на всички   bouquet

# 66
  • Мнения: 0
С моята работа и ежедневие ще стана кит ясно е... Ще трябва да укрепим спалнята  hahaha
може би има диетолози за бременни. Дано!
След едногодишна химиотерпия бях станала слон и от пролетта успях да сваля почти 20 кг и сега как гледам как пак ставам мамут се отчайвам от себе си...

# 67
  • Мнения: 1 027
Момичета, за повръщането само да кажа, че има ампули Натриев цитрат на Софарма са и са безвредни за бременни. Пила съм ги и поне съм сигурна, че действат, не са вредни, а и на вкус са добри. Лекарката ми ми ги изписа и не са случайни. Дано и на вас да помогнат. На детето също съм ги давала.

# 68
  • София
  • Мнения: 39
Ziiika, 20 кг как си ги свалила, мила ?!? А относно мамутите, китовете, буретата..... Моя мъж все казваше, че има чувството че "слон стъпва", когато се намествах в леглото, че "става земетресение" - това с първата бременност абе изобщо веселба, важното е да не падаме духом и все пак да се постараем после да ги свалим. А когато се роди бебчето забравяш какъв кит си!!!

# 69
  • София
  • Мнения: 39
момичета, как да се включа в началната страница?

# 70
  • Мнения: 1 089
Привет момичета!
днес ми излязоха резултатите от стерилната урина - Слава Богу няма бактерии. Но все така остана у мен притеснението ми за ниския хемоглобин и още по-ниските еритроцити. Обаждах се на лекараката си, за нея няма нищо обезпокоително и спокойно да си изчакам прегледа в нач. на януари. Но на мен ми е все така свито. Изнамерих си изследванията, които съм си правила при първата бременност - определено има разлика - там хемотлобина ми се е движел около 138-140.
Момичета, относно килограмите и аз съм много зле. За има няма 3 месеца вече съм качила 7кг. Сега съм почти толкова, колкото влезнах да раждам първият път. Ужас! Този път сигурно ще се превърна в кит. Ама да е живо и здраво бебо, пък после ще отслабвам.
marulka_s, радвам се за вашата разходчица. Тук днес е мъгливо и мрачно, но затова пък топло. И аз много обичам слънцето. Макар да не е започнала все още зимата, нямам търпение да дойде пролетта.
Отоносно настроението, и на мен в повечето случаи ми е доста ревливо и смачкано.
Mambina, и на мен темичката ми харесва. Не се притеснявай Hug
dzimbi , пази се много, моля те.  Hug
Ох, стига вече с тези лошотии. Дано вече се случват само хубави и положителни неща.
Стеф, Касиди къде сте?
goldi81 браво за страхотната новина! Hug
Прегръщам ви всички!

# 71
  • София
  • Мнения: 39
На 23-ти съм на консултация и нямам търпение да разбера калко е пораснало бебчето. На мен до сега ми направиха изследвания само кръв и урина. Кажете - трябва ли да си искам ФМ и другите или да чакам док да реши?

# 72
  • София
  • Мнения: 39
Ей, супер! Благодаря Mambina  Laughing

# 73
  • Мнения: 87
Mambina, феталната я правих във Фемина при д-р Врагалева. Стаменов не ми предложи Сигридов и аз реших да не нахалствам. Хареса ми как протече прегледа, жената беше много мила, отговаряше на всичките ми въпроси и подробно разказваше какво прави, какво мери и какво означават съответните стойности.
За килограмите, аз пък съм обратния случай...днес една лаборантка като ме видя ми вика..." Аууу, колко си гърчава!!!" Дано пък и тази крайност да не е лоша за малкия човек.

# 74
  • София
  • Мнения: 1 635
Хей, хо..

Най-накрая ми остана време и аз да драсна някой ред. Не съм се мерила тези дни, но не ми изглежда да съм качила кила (аз съм си отгоре така или иначе) и коремче не се вижда повече от обикновено. Crazy Ама все пак трябва си сложа малко спирачки с яденето, че доста добре си хапвам - определено повече от преди. ooooh! Месо изобщо не ми се яде, ама никакво - ни пилета, ни риби.

За Утрогестан-а и аз се бях шашнала, като прочетох листовката, но моята докторка каза, че 2х3 на ден е нормална доза. Аз го пия заради кисти в яйчниците.

Evvi - преди малко си записах час за скрийнинг на ембриончето при д-р Врагалева и сега се радвам да видя, че прегледа ти е допаднал. Явно съм взела добро решение.

Общи условия

Активация на акаунт