Бъдещи мами - ЮЛИ 2009 Тема №8

  • 14 362
  • 271
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: X
Добро утро момичета,

Аз отдавна не съм писала, ама като няма какво.... а и ми е толкова гадно.
Ужасно съм изнервена и докачлива, направо сама себе си не се понасям. И ми е едно такова депресивно.
Свекито ужасно ме дразни вече. Ние сме новодомци и има поверие, че първата година на бъдни вечер трябва да сме в новия си дом.
Това сме го казали преди 3 месеца, и тя 50 пъти до тук пита ама защо така сме решили, как така няма да отидем в тях, не можело така, дали сме решили окончателно. Не мога да разбера защо е нужно да се обсъжда нещо толкова пъти. Просто явно не може да разбере, че сме отделно семейство и няма да се съобразяваме с нейните планове и желания. Даже ми е малко обидно защото беше казала, че това са глупости. Абе някви дреболии, ама като се натрупат и почват да дразнят.

Вчера бях на преглед. Бебо е добре, беше заспало свито, та не можа много хубаво да го измери гинеколожката, ама каза че 12 седмица вече ще е най-точно измерването на главичката. Друго ме притеснява. Кистата си е там и е пораснала с около сантиметър - 4 см. До сега не се впрягах много, ама за 2 седмици порастване с 1 см. ми се вижда много.  Има ли някой подобен опит да ми разкаже как е било. Доки каза, че за сега нищо не може да се направи, само наблюдаваме и мерим и това.
За течението - още от началото ми се появи съвсем леко жълтеникаво течение, но доки каза, че докато не приключи ортогенезата(спомена 15-16 седмица) няма нито за взима влагалищни секрети, нито цитонамазка, камо ли да слагаме нещо. Каза да не се притеснявам и това е.

# 46
  • Мнения: 0
tida flyr и аз не повръщам и за 11 седмици съм +5 кг... мисля че ще бъда майка кит накрая... Не бих казала че ям много ама просто съм потресена от тва какъв мамут ще стана и дали не е опасно за бебето. Даже мисля да говоря с лекарката ми да ме прати на диетолог...
За диоптрите - аз съм с астигматизъм на едното око ама е 6,6 цилиндъра... Тва дали е опасно?

# 47
  • Мнения: 425
Ral_p и аз съм с киста. Моята в шеста седмица беше 3,4 см, след това за две седмици (в осма седмица) беше станала 4 см, и после ходих пак в десета - не се беше променила, сега ще видим в понеделник съм на преглед и се надявам да е почнала да намалява. Но и моята лекарка каза, че за сега само наблюдава и няма какво да се направи. Аз гледам да не мисля за това, че да не си създавам само негативни емоции, пия си хапчетата и си мисля само положителни неща.

# 48
  • Мнения: 11 818
Здравейте!
Mambina, благодаря за темичката!  Hug Не виждам защо някой трябва да се засяга, всеки може да пусне тема!  Heart Eyes
Добре дошли на новите момичета!   bouquet
Искрено съжалявам за всички, които ще тъгуват! Успех, момичета, вярвам, че скоро ще се зарадвате отново!  Hug

Ziiika, аз също вече съм качила поне 5 кг., а може и повече, но и аз като теб не исакм да се меря. не ми е лошо и си хапвам порядъчно, макар и да опитвам да подбирам храните и количествата. Но и с първата ми бременност бях така, явно така бременея.
Ral_p, а защо не ги поканите у вас на Бъдни вечер? Стискам палци кистата да нараства, защото предстои пукване!
beru6ka, дано твоята в понеделник е изчезнала!  Praynig
Safo, няма ли възможност да водите малката само до обяд на детска градина, а после да си я взимате? А ако случайно има важни занимания следобяд да я водите допълнително.
LOTUS, всички тярбва да звучим като теб!  Hug
Virginity, стискам ти много силно палци!  Praynig
Стеф, къде си, как си, миличка!? Мисля те!
Джиджи, много се радвам за теб, нали знаеш!   Heart Eyes
 Галето, Аманитка, Дзимби, и на всички останали много  Hug
Ети, Поля, как сте?

Аз вчера си взех резултатите от БХС - ок са!



# 49
  • Мнения: 219
Здравейте и от мен, вчера ходихме на доки, каза, че бебето вече се е залепило и всичко е наред, отговаряме си точно на седмицата. Много се зарадвах и се поуспокоих

# 50
  • Мнения: X
Сиси,

Ами защото ми е ужасно лошо, напъва ме постоянно, като парцал съм и да ти кажа ще ми дойде доста нанагорно да готвя и подреждам за още 3-ма човека (и брата). Де не говорим, че смятам, че след като каня тях е редно и моите родители да поканя. И то става една малка селска сватба  Grinning . В момента съм такова психическо състояние от тая хормонална атака, че всичко ме дразни, само ми се лежи и т.н. А и всъщност планирахме да си го изпразнуваме тоя празник сами в интимна обстановка.
Аз предложих да се съберем в къщи, ама мъжът ми не даде и дума да се каже по въпроса. А и идеята на свекито не е тази. Тя си мисли, че по подразбиране и без съмнение ще ходим у тях, при условие че бяхме съобщили плановете си доста отдавна. А можеше да искам да отида в моите родители, нали. Просто въпрос на търпимост и на възприемане на факта, че сина и вече се съобразява преди всичко с мен и след това с нея  Grinning.
Ама това са дреболий де, които сега заради хормоните ме дразнят повече от обичайното. Надявам се все пак жената малко да спре с дребните намеси в живота ни, защото иначе няма да се разберем.

За кистата да ти кажа леко се стресирах, защото доки спомена че до 16 см. ако няма промяна може да се наложи и операция. Аз се надявам да се пукне де. Я ми кажете какво да очаквам - силно или слабо кръвотечение, какво е на цвят и т.н. Да не взема да се психирам пък от кръвоизлива после.

# 51
  • Мнения: 397
Здравейте момичета. Нямам изобщо време, защото работя, а събота и неделя уча - за трето висше  Crazy
Вече не издържам и не мога да се наспя.  #2gunfire
Но иначе ви чета редовно  Mr. Green .
Добре дошли и на всички нови момичета  Hug

От три седмици усещам, че ям много, а коремчето ме боли, все едно ме изгаря. Като хапна нещо, се пооправям, но след два часа положението е същото.
Никога не съм се чувствала така, а то се оказа , че са били киселини. Ужасно е ...

# 52
  • Мнения: 256
Здравейте бъдещи мамчета!

Мамбинка много добре си се справила с оформлението на темичката!

На новодошлите момичета пожелавам лека и безпроблемна бременност!

На всички преживели загуба едно голямо  HugВсички думи в момента са излишни!ПОжелавам ви само скоро отново да бъдете пак в отчетни!

Снуксири стискам палци всичко да е както трябва!Има голям шанс бебо да е добре и да не е засегнат по никакъв начин!Бравоп за смелостта!

На мен също ми е втора бременност и за сега баткото е много щастлив, че ще има братче или сестриче!Много мило ми стана като ми каза,че като се родяло бебето нямало вече да си играе самичък!

Голди, миличка много се радвам за теб!Дано оттук нататък всичко е наред!

Вирджинити напълно те разбирам какво ти е!Аз до вчера бях в болницата, тъй като в понеделник получих много силно кървене!Като отидох на преглед казаха че веднага трябва да ме приемат за да съм под наблюдение докато спре кървенето!Имам малко отлепване на плацентата!Слава богу бебчо е добре и отговаря за седмиците си, има си сърдечна дейност всичко за тези седмици е както трябва!Сега трябва много да се пазя и повече да лежа!

Сиси,Стеф,Джджи,Аманатита и всички останали много гушки Hug

Аз отивам да пазя пак  леглото!

# 53
  • Мнения: 453
Здравейте момичета,
Аз да ви се похваля, че днес съм много много по-добре и надявам се вече да ми минава тоя гаден грип, че само притеснения и покрай него - в общи линии наблегнах на ударни дози шипков чай и вчера си правих инхалации с лайка и явно вече има резултат Simple Smile
Tida Flyr, добре дошла Simple Smile разбирам притесненията ти за килограмите, но от всички бременни около мен досега си правя извода че всеки ги качва в един или друг момент по-рязко, само че при някой може да е третия месец, а при друг - седмия, накрая всички ще се търкаляме  Joy
Иначе за мен и мойто е необяснимо - не ми се гади ама изобщо, а свалям килограми - вече съм свалила 2 от началото, а си ям нормално - обяснявам си го с факта, че хич не ми се ядат сладки неща. От друга страна съм се чудила на постове на момичета тук, на които много им се гади и повръщат, а пък качват!  Shocked
Дет се вика - правила няма.
Сиси, радвам се че се обади, отдавна не беше писала, радвам се и че си добре  Hug
Снуксири, представям си какво ти е, аз мисля, че бих взела същото решение като теб, вярвам, че всичко ще е наред  Hug наистина си много смела - браво! Браво и на бъдещия татко - мъжете често са толкова брутално прагматични, хубаво е че те подкрепя. Останалите хора около вас не са толкова важни в случая.
Дзимби, стискам палци хубаво да се залепи и да не се отлепя повече - моя приятелка изкара така бременността си тази година, но всичко завърши благополучно  Hug
Мише, киселините се усещат обикновено по-нагоре - по хранопровода, ама знам ли, при всеки може да си е различно, иначе аз ги имам още от самото начало.

# 54
  • Canada
  • Мнения: 649
Ral-p,не се притеснявай за кистата. Аз имам две, които ги откриха преди 3 седмици, когато ходих да потвърдят бременност. Моите са 6 и 9 см, т.е. доста по-големи. Докторът каза, че няма какво да ги мисля - или ще изчезнат от само себе си или ще ги махнат при раждането. Но, важното е че трябва да се установи видът на кистата - при бременните в 90% от случаите били фоликулярни - т.е. няма опасност да попречат на развитието на плода и са най-добрия вариант на киста.  Най-често изчезват сами. ДНес отново ще ходя на доктор и ще видя какво е положението с моите кисти. Ще пиша пак.

# 55
  • Мнения: 223
 Ейй, голяма съм шматка, три пъти пиша и не мога да го публикувам, докато се сетя, че съм върнала датата на компа назад и затова не ще.... зор видях.
 anitsa, и мен от същото ме е страх. Ходих вече на очен (аз съм с минус 6) и тя каза, че не препоръчва естествено раждане заради някакъв конус миопикус. Събирам информация доколко е рисковано да се отлепи ретината. Настроила съм се да раждам във вода...
За килограмите май си е индивидуално, аз съм качила около два. АГ ми препоръча повече растителна храна, да не прекалявам с тестените изделия и сладкишите. Засега не прекалявам, но понякога ми се дояждат. И ям. За кистите съм чувала, че изчезват, ако спреш да ядеш месо, незнам дали е вярно. Между другото, на мен не ми се яде и даже го избягвам, откакто съм бременна - мирише ми много лошо (месото). А сладки неща много ядях преди, сега рядко се сещам...хормони, а? Хубав ден ви желая  Hug .

# 56
  • Мнения: 425
Ей това с месото е много интересно, дано да има ефект. На мен и без това откакто съм бременна не ми се яде месо, направо ми се гади като го погледна.
Аз също съм късогледа, но с малък диоптър - 0.75 и -1.25, но имам и астигматизъм. Още не съм ходила на очен, ама то има и време.

# 57
  • Мнения: 576
Момичета, здравейте и от мен  Hug

Надявам се при всички ви повръщането и гаденето да отшумеят и да ви оставят да се радате на бременността.
Аз онази вечер върнах цялата вечеря, а не бях повръщала 5 дни (май бяха станали) и през деня ми става гадно понякога, но не е онова, което беше - по 3 пъти на ден размазана пред wc-то  Tired

Обаче имам ново 20  Crazy
Снощи за първи път от месеци се нервирах страшно много, ама толкова много се ядосах чак място не можех да си намеря. Уж да се успокоя заради бебето, ама мухата като ми влезнала - едвам заспах.
Поболяваше ме леко коремът и пих Нош па . Притесних се за бебето, дали не съм му навредила сериозно ..
Знам, че не е хубаво, че в такива ситуаци и то страда, ама пуст бременелски мозък не можах да се спра
Много ме е страх да не стане нещо от тия нерви снощи  ooooh! Praynig

За диоптера - аз съм с - 2.75 и - 1.5 , мисля да раждам нормално, не вярвам да е проблем. Спомням си , че като ходих с желанието да ми направят лазерна операция за премахване на късогледството ми казаха да изчакам да родя първо, защото през бременността диоптерът растял и нямало смисъл ....
Та така... има време да му мисля за тия неща.

  bouquet

# 58
  • Мнения: 0
Mambina- аз с нервирането съм много зле... не мога да се сдържам изобщо вече... викам и рева доста често... и после по 2 часа ми думка сърцето и ме свива корема. Не знам как да го подтискам. Таткото вика, че не е предполагал че такова чудовище се крие в мен, а сме от 3 години и половина заедно...

# 59
  • Мнения: 223
  Аз като се ядосам веднага ми се напряга корема, като че ли се втвърдява, хваща ме шубето и ... почвам да му обяснявам, че то няма нищо общо, да не се притеснява. И се разсейвам съответно, ама и мен ме е страх. Иначе околните доста ме дразнят, гледам да ги избягвам.
 Мамбина, проблемът бил не толкова в късогледството, колкото в други изменения. Пък и под 5 диоптера не било страшно, каза мойта очна. По-точно каза, че са приели 5 като граница, над която не разрешават естествено раждане. Аз избързах с очния преглед, защото смятам да се запиша в бившата Тина Киркова да ме следят - да си знаят отначало как вървя.

Последна редакция: пт, 19 дек 2008, 14:25 от matzko

Общи условия

Активация на акаунт