Бъдещи мами - ЮЛИ 2009 Тема №8

  • 14 363
  • 271
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 232
matzko- Да аз съм с късогледство.
keiti Определено има - като чета май почти всички сме в затруднение в момента.
marulka_s Не ми говори за домакинска работа. Само като видя кухнята и като си представя как мирише гъбата и  Sick Само подпирам столове и дивани и аз.

Мен днес дистанционно лекарката ме посъветва да пия деган, понеже доста си повръщам Shocked Не знам сега да пия ли, да не пия ли, малко сърце не ми дава... особено като чета, че не е съвсем тествана безопасността при бременни все още при тези противоповръщащи хапове... А и един път пих на едно дълго пътуване, ми то ми изчезна слюнката в устата, та се шашнах тогава много.

Момичета да питам - днес изведнъж ми текна някакво силно течение... И спря. Не ми се вижда възпалително на консистенция (все пак съм спец по гъби и други такива). Някой имал ли е такива оплаквания? Или да ходя на лекар?

# 31
  • Мнения: 86
Здравейте и от мен!
Като бъдеща мама на второ детенце и аз имам доста притеснения за това, как каката ще приеме появата му. По принцип тя доста се радва, дори за Коледа си поръча "Бейби Аморе" (още не знаех, че съм бременна  Laughing), но.... веднъж споменах, че ще спи в нейната си стая тогава, защото сега спи в спалнята, на нейното си легло и стана страшно....! То не бе рев, не бе чудо няколко дни подред! Явно я е страх да спи сама и не знам, как да подходя! Засега имаме уговорка, татко й да спи с нея в началото. И вчера ни в клин, ни в ръкав каза на баща си: всъщност аз измислих, докога ще спиш при мен - докато стана на 20!  Rolling Eyes
Иначе аз се чувствам все по-добре - вече не ми се гади толкова много, но пък ми се спи за всички вкъщи. Simple Smile
След празниците ще се запиша на ЖК, после съм на преглед при лекарката ми. В началото на феврурари трябва да отида на БХС - имате ли представа, дали за там трябва предварително записване?
Прегръщам всички момичета, които имаха лоши новини - стискам ви палци да се възстановите бързо и бъдете сигурни: всяко зло е за добро! Hug
Поздрави и на всички, пишещи тук!  Simple Smile

# 32
  • Мнения: 62
Здравейте момичета,ние днес отново чухме сърчицето ,много съм щастлива и спокойна след поредния преглед,само едно ме озадачава-лекарката ми каза да отида да се регистрирам и на първа консултация чак около 15-ти януари и тогава ще ми направи всички необходими изследвания.Не е ли твърде късничко за първи изследвания?!!

# 33
  • Мнения: 41
Emily, аз предния път пих Деган и  той още повече ме дразнеше - изобщо не ми помогна, веднага го повръщах .
Ако обаче много се обезводниш няма да ти се размине , по добре го пий. Дано то се отрази по добре че това вечно гадене те съсипва., изобщо не ми е до празници( като знам че вечерите ще ги вида по два пъти), но дано всичко скоро отмине и  да се радваме на едни  здрави бебета.

# 34
  • Мнения: 232
keiti благодаря за бързия отговор, ами аз пия ужасно много вода, поне 2л на ден (знам защото вчера спря водата и една бутилка мин. вода литър и половина свърши надвечер) така че ще си спестя дегана засега. Вече цял месец повръщам, то ако бях за болница и за хапчета, щеше да е по-рано. Разсмя ме с това - вечерята по 2 пъти!
Аз одеве направих грешката да вляза в кулинарния форум да разгледам празничните рецепти, ми то ми се доядоха половината неща  Twisted Evil

# 35
  • Мнения: 1 972
Здравейте, мами Simple Smile моя термин също е за юли така, че пишете ме и мен отпред Peace
Сега ще ви изчета първо и после ще се включа Simple Smile лека бременност на всички  bouquet

# 36
  • Мнения: 576
Момичета, извинявам ви се,че промених вида на темата ни, не исках да засегна Валерия и нейния труд...
Повече няма да пускам теми   Peace

# 37
  • Мнения: 2 799
matzko, аз съм с -4 и -5.75 диоптъра и скоро ходих на очен, че ме е шубе да не финиширам със секцио накрая.Кажи какво те притеснява?

SIRIUS-F, с първата бременност бях с Флажил - не се притеснявай - действат локално и с три глобули всичко се оправя. Аз бях с кандида - една твърде упорита гъба, но я уморихме... Joy

# 38
  • Canada
  • Мнения: 649
Здравейте мамчета, отдавна не съм писала а вие вече си имате нова темичка. Честито на pespipasta за сърчицето... Мамбина, темата е много хубава - защо да не пускаш?
При мен гаденето отмина, което е най-добрата новина, защото беше ужасно!!! Но днес имам прокървяване (леко), което ме шашна много и утре ще ходя на доктор. Дано да не е като предния път, когато имах отлепване на сака.

# 39
  • Варна
  • Мнения: 893
аз съм с късогледство -2,25 -2,50 с каката ходих на очен, да ми гледат очните дъна, родих си нормално.
но имам една приятелка която роди секцио заради диоптъра -4 и нещо е тя Confused

мойта мома също е залепена за мене и това че не мога да и обръщам нужното внимание много ме тормози  Sad притеснявам се как ще приеме бебето , ако изкараме до края де  Rolling Eyes
уж се радва , но често я избива на агресия, като и кажа че не мога да я нося понеже имам бебе в корема се ядосва и започва да ме рита и блъска в корема и  гърдите  #Crazy обикновено бих я шляпнала по дупето но сега отбягвам, за да не се озлоби, че я бия заради бебето  Confused опитвам се да й обясня че така боли и че мама не се бие но ефекта е временен  Rolling Eyes
а покрай здравословните й проблеми свикна да спи при нас на леглото и ми става все по трудно...не знам как ще се оправяме като дойде време бебето да спи при нас Rolling Eyes

# 40
  • Мнения: 1 972
Здравейте, момичета Simple Smile виждам, че повечето от вас имат проблем с повръщането.Аз нямам ноооо катеря кг като за 9 мес ooooh! ooooh! ми личи ми вече ooooh! такова напълняване.....
Вече си мисля, че не е нормално 4 кг нагоре за 2 месеца. има ли други като мен? а гледам само да не съм гладна.не преяждам!  споделете  newsm78

# 41
  • Мнения: 30
Здравейте момичета,айде и аз да се разпиша в новата темичка.
Мамбина защо да не пускаш повече темички, я виж колко хубаво си се справила.Мисля, че Валерия даже би ти била благодарна, защото доколкото си спомням не ѝ беше много добре и отмяна би била ѝ дошла добре.

Много съчуствам на момичетата, които трябва да преживеят загубата на точиците си  Sad. Надявам се скоро да намерите утеха сред най-близките и скоро отново да ви развълнуват позитивни тестове  Hug
snuksiri...шапо!Вярвам, че всичко ще бъде наред!

При мен няма промяна, по цял ден ми се гади, нямам никакво желание за нищо, нищо и пак нищо  Crazy дано скоро да отмине, че взе да се изнервя обстановката  Twisted Evil

tida flyr добре дошла при нас!С кг-те за сега съм ок, даже свалих два  Rolling Eyes

# 42
  • Мнения: 1 972
tida flyr добре дошла при нас!С кг-те за сега съм ок, даже свалих два  Rolling Eyes


Pazza при теб е от гаденето. Ох вече се чудя кое е по-добре-гадене или ядене newsm78
сега  гледах нещо свързано с теглото.и пише, че до 3 мес се качват нормално до 1.8 кг. а аз не съм се мерила от 2 седмици,ама последния път бях 2.5 нагоре.сега съм още.усещам си и не смея да се меря. ядосвам се ама после ще му мисля само дано това да не е вредно за плода baby_neutral
а може и от лекарствата да е Peace  Peaceаз съм след инвитро и съм постоянно с хормони.сигурно е от това newsm78

# 43
  • Zagreb CROATIA
  • Мнения: 94
Утешително прегръщам момичетата с тъжни новини !След облачното време винаги изгрява слънце !Пожелавам и вашите слънчица да ви огреят скоро, в най- подходящия момент ! Hug

snuksiri, изхвърли лошите мисли от главата и смело давай напред ! Никой няма право да критикува решението ви, то си е единствено ваше решение!

Когато се роди вторият ни син, баткото се отнасяше към него учудващо внимателно и загрижено за момче. Защото 6 месеца му ковах на главата ,че бебето е беззащитно и се нуждае от цялата ни обич и нежност.Е, схемата проработи и сега се разбират много добре, не казвам, че търкания няма - то е нормално да има разногласия често. Но ревност изявена няма, един път само, скоро след раждането ,баткото изнегодува, че не трябвало да го взимаме това бебе от болницата!!! Joy
Обаче, малкият не е много във възторг от идеята за ново бебе у дома! Нали си е глезанчото на всички, няма да сдаде така лесно трона !!!Нооо, имам все още 6 месеца да променя това   Wink!

На мамчетата с неразположения мога да кажа - търпение, от нова година влизаме във втори триместър, а това е най- приятният период от 9-те месеца !Гаденето ще изчезне, няма да сме така отпаднали и все още малко наедрели !! Laughing

Наслаждавайте се на очакването на идващите празници ! santa2 Nature Snowman

Спокойна нощ Hug

# 44
  • Мнения: 1 113
Добро утро и от мен!
Мамбина, темата е много хубаво оформена, защо се притесняваш? Благодаря, че ме включи и мен там. Като гледам съм забравила да посоча години и град - на 31 г. съм, живея в Попово.

Аз не смея много да се хваля, но днес ми е трети ден, в който все още не съм повръщала. Обикновено със ставането сутрин ми се повдига, а сега вече привършвам кафето си и се чувствам ок.

Моята госпожица прие бременността ми много възторжено. Всъщност тя от година - година и половина все за това приказваше, че иска да има сестричка. Сега й подхвърлям вероятността, че може да е момченце, казва - няма значение, но предпочитала момиченце. То и ние с баща й така се надяваме, ама в крайна сметка - каквото и да е, само да е живо и здраво. Единственият ни пробрем с Лили е, че не иска да ходи на градина, но той не е от сега. Тежи й това, че ги карат да спят/лежат, тя много рано се отказа от следобедният сън и сега е абсурд да я накара някой вкъщи да легне, та в градината през това време си мисли разни глупости от сорта, че някой ще ни убие с баща й и други подобни и започва да се разстройва. Карала е госпожите да ми се обаждат защото имала много силни болки в корема - като си я взема, докато се приберем вкъщи всичко й минава. Та така...

Лек и усмихнат ден на всички!

Общи условия

Активация на акаунт