Примерна схема на захранване (11)

  • 48 686
  • 701
  •   1
Отговори
# 270
  • Мнения: 360
Здравейте.
Извинете, че малко нахално се натрапвам в темичката, но все още нямам дете и не съм се интересувала от проблема, но една позната ме помоли да попитам... понеже има бебче на 6 месеца, което е хранила само с кърма до сега и иска да започне захранване, та иска да знае как протича захранването, на месец или на седмица? Т.е. 1 седмица плодови пюрета, после на втората се включват зеленчукови и т.н. или на месец става това?  Rolling Eyes Надявам се да ми е точен въпросът  Embarassed
В началото на темата има някои насоки, които може да прочетеш. Също и в библиотеката.  Peace

# 271
  • Мнения: 770
Киа понеже никой по-опитен не ти отговаря, аз съм решила до годинката да преварявам чешмяна вода, без никакви изворни,трапезни и минерални!Ето тук има доста теми, където е обсъждана водата (в трета част):
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=23443.0

# 272
  • София
  • Мнения: 2 381
Мерси. Аз си мислех до 1 г. някъде, че трябва, но нашият татко всяка седмица ме пита докога трябва да преваряваме и аз все отговарям, че не знам.

# 273
  • Мнения: 840
Косе Босе, мога ли да попитам какъв е редът на въвеждане на безглутеновите каши. Тъй като въведох няколко зеленчука и след това плодове, мисля сега да попремина към кашите, но идея си нямам с коя да започна. Дали трябва да въведа две каши една след друга? Решила съм да ги въвеждам минимум 7 дни. Ако можеш да ми посочиш препоръчителен ред за въвеждане на оризова, царевична, каша от просо, от елда, от амарант... Май тези са безглутенови, или бъркам Thinking

# 274
  • Мнения: 122
Да ви питам и аз,след като въведох тиква и картоф,от утре смятам да дам и морковче.След това си мислех да въведа ябълка ,след това оризова каша.Не трябва ли преди кашата да дам повече зеленчуци и плодове,че докато я въвеждам няма да мога да давам нови неща newsm78. ? И не ми е много ясно докато захранвам с кашата,мисля това да е минимум седмица,кога пак мога да дам нещо ново.Ох,така го написах,че стана много объркано ooooh!.

# 275
  • Мнения: 10
Косе Босе моля те да ми отговориш, защото съвсем се обърках. Моето бебе е на 9 месеца и половина. При въвеждането на нови храни се опитвам да има разнообразие (примерно за последния месец (от 14.12 до днес) въведох – заешко, праскова, овес, жълтък, кайсия, агнешко)и се притеснявам дали е правилно или е по-добре да въвеждам по групи (примерно 2-3 плода, след това зеленчуци, месо и т.н.)?
Много ти благодаря
  bouquet

# 276
  • ВАРНА
  • Мнения: 88
Вери, Косе Босе, благодаря ви за отговорите   bouquet
Kia  всеки ще ти отговори по различен начин. Нашата вода от чешмата е много хлорирана и варовита и у дома пием само изворна и минерална вода. За малкия сама съм си решила, че ще преварявам водата до годинка.Аз ползвам розов Девин и Предела.

# 277
  • Мнения: 5 713
Ако можеш да ми посочиш препоръчителен ред за въвеждане на оризова, царевична, каша от просо, от елда, от амарант... Май тези са безглутенови, или бъркам Thinking
И киноа. Simple Smile
Аз бих почнала с ориз или просо, после елда. А царевицата да оставя най- накрая.

За преваряването на водата, аз даже след 3-я месец спрях. Почнах да редувам трапезните.

nakka, според мен можеш спокойно да въведеш кашата както си решила. После към нея да прибавяш нови плодове и да захранваш и с тях.

# 278
  • Мнения: 122
Вери, благодаря ти! Hug Това за въвеждането на нови плодове с кашата е супер идея.Само не разбрах достатъчно ли е да давам 4-5 дена каша и после към нея да прибавя по малко от новия плод или да давам каша поне 7-8 дни и тогава?

# 279
  • Мнения: 5 713
Нищо не писах по този въпрос, защото не знам. На Маги първата храна беше оризова каша, но не помня колко време само нея съм давала / трябва да ровя в записките /. След ориза бяха плодовите пюрета, елдата...

# 280
  • Мнения: 3 743
Едно лаишко питане от мен - до каква възраст трябва да се преварява водата за бебетата?  Rolling Eyes
Мерси.

Kia, аз спрях да преварявам, когато дъщеря ми стана на 6 месеца. Ползвам изворна Девин, по препоръка на педиатъра. Честно казано на мен преварената вода ми е  Sick, а и бебка отказва категорично да я пие Naughty

Аз пък вчера дадох Млечна бананова каша на Хумана. В нея има и царевица /така пише в съдържанието/. Да смятам ли царевицата за въведена /не пише какво количество за царевичните люспи в кашата/ или е по-добре да я "довъведа" с някое пюре или чиста царевична каша Thinking



# 281
  • Мнения: 2 401
Да ви питам и аз,след като въведох тиква и картоф,от утре смятам да дам и морковче.След това си мислех да въведа ябълка ,след това оризова каша.Не трябва ли преди кашата да дам повече зеленчуци и плодове,че докато я въвеждам няма да мога да давам нови неща newsm78. ? И не ми е много ясно докато захранвам с кашата,мисля това да е минимум седмица,кога пак мога да дам нещо ново.Ох,така го написах,че стана много объркано ooooh!.
Наистина преди кашата може да дадеш още няколко зеленчуци и плодове с оглед на това, че в началото на захранването е добре да се въвеждат новите храни на групи, изреждаш няколко зеленчука, след това няколко плода, сега след моркова може да въведеш тиквичка и зелена чушка например и след това изреждаш няколко плода. Що се отнася до кашите, аз само първата каша я въвеждах две седмици, но при мен тя беше първото нещо с което захраних, иначе следващите каши съм ги въвеждала 5 дни, след което давам новия продукт.

# 282
  • Мнения: 22
Бебе на 4 м 20 дни - на естествено кърмене . Кога е хубаво да започна захранване и с какво ?

# 283
  • Мнения: 68
Здравейте, искам да попитам за царевичното масло, което го има в зеленчуковите и месните пюрета на Хип. Предстои ни въвеждане на месо, а до момента не съм давала царевица или пюре с царевично масло. Проблем ли е да давам подобно пюре? И по този начин въвеждам ли царевицата? Има същото питане и за рапичната мазнина, която се среща в пюретата на Гербер например. Предварително ви благодаря.

# 284
  • Мнения: 3 743
Бебе на 4 м 20 дни - на естествено кърмене . Кога е хубаво да започна захранване и с какво ?

Добре е да изчакаш до 6 навършени месеца и да следиш за признаците за готовност. Мисля, че имаше линк на първата страница от темата.

С какво? С каквото избереш (плодове, зеленчуци, каши). И за трите има "ЗА" и "ПРОТИВ" и всяка школа (Българска, Европейска, Американска) съветва различно. Което и да избереш, няма да сбъркаш, ако следваш основните принципи при захранване /бавно, постепенно и само по една нова храна на ден/ Peace

Общи условия

Активация на акаунт