Тенджери, тигани, тави... Препоръчайте ми!

  • 243 877
  • 657
  •   1
Отговори
# 450
  • София
  • Мнения: 2 521
Имам тенджера Биалети повече от 2 години я ползвам често, много съм доволна, от Метро е закупена.
Нищо не залепва, храната става вкусна. Тя също е алуминиево тяло с дебела стена и покритие тефлон.
Използвам само дървени бъркалки за нея и всички щеше да е наред, ако мъжът ми веднъж не пържи пържоли с кост и при обръщането костта успя да надере покритието. Има една драскотина по-забележима и отдолу се вижда бяло, сигурно е алуминия.

Чета, че било вредно да се ползва така, но ми е толкова удобна, че не успявам да я изхвърля.

Пък и виждам противоречиви мнения по въпроса за вредността на тези PFOE и PTFE.

Зависи колко точно прегряваш съда и да не съхраняваш вътре храна. Не загрявам до степен овъгляване никога, даже и чисто пържене правя много рядко.

# 451
  • Мнения: 801
Купих си професионални, няма значение марката (но е добре да са си направили име сред готвачите), стават и за котлон и за фурна, едно пиле го варих на мах 8 часа, дрехите ни бяха покафеняли, но тя блести като нова. Тиганите ми са на Берндес (стомана) и Томас, ползвам ги като тава и като тиган, търкам с метал, режа с нож, бъркам с вилица, макар че вторите изглеждат тефлонови. Вече десета година, не съм сменила нито една, нито пък ще ги сменя следващите 50 години. Е това е, когато човек купи свястно нещо, му е за цял живот, не е за хора които се радват на новичко.

# 452
  • Мнения: 2 172
Още някакво мнение за белгийските BErghoff от Карфур дали ще се намери... ?  Thinking

Имам точки,но много се чудя.Не са евтини,не са и чак толкова скъпи....но все пак  newsm78

Загарят ли?Мият ли се лесно на ръка?  Blush

# 453
  • Мнения: 0
31 страници с мнения ми идва в повече.

Може ли някой да каже не защото на него така му харесва, а според научна статия или нещо такова, кои съдове са най-БЕЗВРЕДНИ при термична обработка.

Доколкото разбрах това са керамичните (без покритие) и йена глас?

Така ли е?

# 454
  • Мнения: 7 779
31 страници с мнения ми идва в повече.

Може ли някой да каже не защото на него така му харесва, а според научна статия или нещо такова, кои съдове са най-БЕЗВРЕДНИ при термична обработка.

Доколкото разбрах това са керамичните (без покритие) и йена глас?

Така ли е?
а как ще се докаже вреден или не е даден съд  newsm78
ако използвам безвреден съд ще живея ли повече ???   и обратно ....
всъщност какво му е вредното и на кое ми вреди ?

# 455
  • София
  • Мнения: 344
Момичета, бях решила да готвя супа в йенска кана, ама се разтърсих - има тенджери от йена  Laughing
http://porcelainbg.eu/bg/product-list/14.html

Въпроса остава за тигана, нанокерамиката отпада....150 лв за EMILIЕ много ми се виждат...

Глинените сачове, дето не са с глазура дали са безопасни ?

# 456
  • Мнения: 1 080
Аз съм чувала, че йените се пукат на котлон  newsm78 или в микровълнова се готви в тия?!

# 457
  • Варна
  • Мнения: 107
Цитат
Публикувана от: KITTI
Вмъкни Цитат
Момичета, бях решила да готвя супа в йенска кана, ама се разтърсих - има тенджери от йена 
http://porcelainbg.eu/bg/product-list/14.html
Преди няколко дни в предаването на Йоли по 24 kitchen я видях да готви в такава тенджера - вареше картофи. И щях да ви питам къде се продават такива тенджера, защото до този момент не бях виждала. Само не видях дали имаше коркова подложка.

# 458
  • Пловдив
  • Мнения: 786
Цитат
Публикувана от: KITTI
Вмъкни Цитат
Момичета, бях решила да готвя супа в йенска кана, ама се разтърсих - има тенджери от йена 
http://porcelainbg.eu/bg/product-list/14.html
Преди няколко дни в предаването на Йоли по 24 kitchen я видях да готви в такава тенджера - вареше картофи. И щях да ви питам къде се продават такива тенджера, защото до този момент не бях виждала. Само не видях дали имаше коркова подложка.

Тенджерки от йена на Симакс съм виждала в Метро и Пикадили.

# 459
  • Мнения: 13 191
Още някакво мнение за белгийските BErghoff от Карфур дали ще се намери... ?  Thinking

Имам точки,но много се чудя.Не са евтини,не са и чак толкова скъпи....но все пак  newsm78

Загарят ли?Мият ли се лесно на ръка?  Blush
Купих си най-голямата правоъгълна тенджера с капак. Ползвала съм глинени и йена съдове и внимавам много с тях. Голям мерак ми беше. На второто готвене, докато беше още във фурната цвета на съда се промени от червен на кафяв /при 200 градуса/. Като поизстина се възстанови, но не беше вече наситено червен. На четвъртото готвене /180 градуса/ чук леко пукане и с ужас открих големи пукнатини в трите края на съда. Не съм имала по-некачествен съд. Имам и кръглото съдче с капак, който досега никой не е успял да сложи на съда- все се криви и от едната страна зее. Най-простите подобни тавички от Кауфланд са в пъти по-добри.

# 460
  • Мнения: 2 172
papi6...много ти благодаря за споделено!Съжалявам,че така се е получило  Sad Ужас направо!

Ние все пак не си купихме и сега вече не съжалявам  Rolling Eyes

# 461
  • Мнения: 2 216
Цитат
Публикувана от: KITTI
Вмъкни Цитат
Момичета, бях решила да готвя супа в йенска кана, ама се разтърсих - има тенджери от йена 
http://porcelainbg.eu/bg/product-list/14.html
Преди няколко дни в предаването на Йоли по 24 kitchen я видях да готви в такава тенджера - вареше картофи. И щях да ви питам къде се продават такива тенджера, защото до този момент не бях виждала. Само не видях дали имаше коркова подложка.
До колкото си спомням Йоли се оплакаваше от тази тенджерка

# 462
  • Мнения: 661
Някой от вас чувал ли е отзиви за съдовете Stoneline ? Гледам , че доста ги рекламират в Мрежата . Аз бях на презентацията , организирана от фирмата , която ги разпространява , но нещо не можах да се зарибя . Хубавото е , че  диструбутора дава по един тиган за домашни опити  и мисля да взема да го пробвам Simple Smile

# 463
  • Мнения: 15
А какво ще кажете за съдовете Тефал Едито, някой има ли впечатления от тях? Потърсих инфо в нета, но не намерих.  На промоция в Кауфланд са от днес (23.04.12) и са с точки. Напр. с 10 точки -тенджера 5л със стъклен капак от 70 на 38 лв. Да не е някакъв Тефал, произведен само за Кауфланд и дали ще е качествен?http://www.kaufland.bg/Nachalo/04_Obsluzhvane/007_Tefal/002_Prod … efal_produkti.pdf

# 464
  • Мнения: 41
И аз не ги откривам тези EDITO, явно са за тях произведени. Което значи, че са боклучави. Тези от Била, преди години дето бяха, също се оказаха голям боклук. Тази година мисля да си взема хубави от амазона, като ги пуснат на -70% имаше страхотни неща на миналото намаление!

Общи условия

Активация на акаунт