В детската градина Дядо Коледа дойде подаръци да донесе! - 16 част

  • 16 369
  • 287
  •   1
Отговори
# 15
Здравейте!
 Laughing Виждам аз заглавието на темата и като мама новобранец, тъй като сме на ясла и това ни е първото Коледно тържество в градина реших да се похваля от това, което сподели дъщеря ми.
Отварям видимо доволна темата и започвам да чета постинги за клеева тинктура  Thinking мисля, мисля, след което видях, че темата е продължение на други такива.
Все пак също може.
Първо за въпросната клеева тинктура. Не съм гледала предаването, но преди време съм говорила с майки, които са много доволни от този лек. На мен лично не ми се е налагало да давам на дъщеря си и не мога да кажа нищо от личен опит.
За тържеството в яслата на Стела. Тъй като децата са малки не се допускаха родители да гледат.
Много ми хареса частта с подаръците. Учителките казаха подаръците да са на стойност около 10лв, но не повече от 20лв, като подаръците остават за яслената група. (Преди това се чудех защо не събират пари за играчки. Много майки ми обясняваха (за други ясли), че в началото на учебната година събират някаква сума)
Дядо Коледа е била едната Госпожа с костюм и всички такъми. Дъщеря ми се върна с широко отворени от тържеството очи и много радостна, че видяла дядо Коледа. Рецитирали са стихчета, пели са песни, танцували, пили сокчета със сламка, лакомства (което особено ме притесни, но....нали е Коледа) и плодове.
Благодаря на госпожите за старанието, което са положили за тържеството.

# 16
  • София
  • Мнения: 44 115
Ами тя темата...малко като отчетна на всички ходещи на градина дечица е и понеже за жалост болестите съпътстват ходенето на градина, та и лекове обсъждаме Simple Smile))

Нашето празненство е днес.....представление, дядо коледа, подаръци, фотографи и почерпки.....ще видим дали нещо ще ми разкаже за купонджийският си ден после детето Simple Smile)))

N a d i a  - ние също събирахме парички в началото на годината за играчки, от които даже били останали и сега за почерпката....та сега подаръците ще си остават за децата, което за мен е по-добрият вариант.... Peace

# 17
  • Мнения: 2 312
N a d i a, ние тук обсъждаме всичко свързано с децата ,ходещи на д. градина( а и не само Mr. Green)

Ако желаеш да се присъединиш към нас си добре дошла,но има и такава тема за деца,ходещи на ясла  Hug

Симба ,мерси,сега излизам и ще я купя тази тинктура .Силно се надявам да има ефект ,дори и само профилактичен.

# 18
  • Мнения: 1 187
Наталия, гледай да е 30%, иначе ще се наложи сама да си я разреждаш.

# 19
  • Мнения: 2 312
Ок ,мерси .
Лек ден на всички!

# 20
  • Мнения: 1 808
Привет и от нас.
Аз не съм на работа утре, ние ще почиваме и работим по-друг график, както винаги!!!

Иначе да си кажа, много ме е срам, ама моето послушничко и добродушно детенце, вчера е охапало най-добрия си приятел. направо ей така  Shocked гледах, защото той говори само за това момченце от сутрин до вечер и просто не знам какво е станало, а инего много го е срам от постъпката си и не иска да разкаже. А госпожата не знам къде е била в този момент, но не е видяла нищо, само разплакания охапан приятел  Sad Та сутринта се извинявахме на другарчето и му носихме киндерче.
дано да не се повтори.

# 21
  • София
  • Мнения: 6 260
искрено се възмути, че в едно от шкафчетата имало сироп Мукосолван  #Crazy....
Ще се възмущава я...и то и аз бих се възмутила и то не толкова дори за болното дете, а за наличието на лекарство на достъпно за децата място, което може да е доста по-страшно.....

 Peace

За клеевата тинктура - баща ми е пчелар отпреди аз да се появя на бял свят, все още имаме пчели и си я произвеждаме сами от спирт и пчелен клей.  Peace Какво да ви кажа - като помощно средство може да се използва, но не е вълшебна.  Rolling Eyes

# 22
# 23
  • Мнения: 479
Не може да се види снимката на ловеца  Wink

# 24
  • Мнения: 3 219
Не може да се види снимката на ловеца  Wink

Аз я виждам, вдигнал е пушката нагоре. Големия ми син навремето имаше такава, някой му я беше подарил, аз не съм фен на такива играчки, ама и той не ми е искал де Mr. Green

# 25
  • Мнения: 1 187
Сега, успях да я кача - парола ilko.  Гледах пушката да е максимално безопасна.
Не знам дали се вижда. Имам толкова работа, а колегата ми качва нови програми, които на мен не ми трябват, но ми е окопирал интернета. И цяла сутрин ме дразни с музика от преди да се роди майка ми.

Последна редакция: пт, 19 дек 2008, 13:04 от Аурора

# 26
  • Мнения: 673
  Здравейте!
  Аз също много се възмущавам по-скоро от родителската безотговорност по отношение на воденето на болни деца на градина. В края на краищата детето /поне за мен/ е най-важното нещо в живота и по никакъв начин не бих му причинила това да е болно и да стои там в градината да му крещят на главата.
  Не съм сигурна ,че сестрите в градините имат право да връщат деца, дори и видимо болни, ако те са доведени с бележка от лекар, че са здрави. Могат да обърнат внимание на родителите , но те нямат право да поставят диагнози. Поправете ме, ако греша.

# 27
  • София
  • Мнения: 44 115
а мислиш ли че има донесена бележка, че детето е здраво...сепциално за тези случаи с тържествата се съмнявам....
и да мисля , че има...все пак ако детето се разповръща или нещо прояви симптоми на шарка или дигне Т по време на деня, нали ги отделят и се обаждат да си вземеш детето...т.е. имат право май...

# 28
  • Мнения: 150
Здравейте и от мен.Като мама новобранец да пиша,че Мария ходи в ЦДГ"Слънце" в гр.Бургас.Вчера беше тържеството им и тя беше възхитена.
Миналата година и давах известно време клеева тинктура и бях много доволна-почти цяла зима ходи,1-2 беше хремава и у дома,но тогава една мама ми беше казала да не я купувам от аптека,а от пчелар/или магазин за такива продукти/,защото количеството клей в аптечните било по-малко от другите.Наистина като имуностимулант е добра,не съм я пробвала във вариант капки за нос.
И при нас на тържествата са болни и здрави/е няма видимо зле деца/,по-миналата година почти всички бяха с шарка на тържеството за 8-ми март,а аз я заведох та да я изкара уж по-леко като малка #2gunfire #2gunfire

# 29
  • Мнения: 1 949
Angel_Dust, там е работата, че сестрите НЯМАТ право да връщат деца с бележка от педиатър, че са здрави. Знам го това, понеже имам позната, която е мед.сестра в една ясла. Те също се ядосват, но са с вързани ръце. НО, голямото НО е, че ако сестрата види някое дете, че е болно може поне да поиска бележка от родителя с него. Обаче нееее  Naughty, аз на такова нещо не съм била свидетел до сега. Друг е въпроса, че ако в деня прояви болестни симптоми, могат да отделят детето и да се обадят на родителите.
И пак се стига до отговорността на родителите.  Tired

Общи условия

Активация на акаунт