Коледното пазаруване започна, февруарките броят килца и дни

  • 15 752
  • 286
  •   1
Отговори
# 255
*hope за Монреал ли говориш?И на мен така 1-вата бременност до 6-тия месец може да се каже че почти не ме гледаха,но после постъпих в болницата с риск да изгубя бебчо и оттогава ме следяха по-често.И сега пак така,все още не се бях регистрирала и за това никой не знае,но можех да изгубя и това в 5-тия месеци  и от тогава пак много често и щателно си ме преглеждат.Ох,въобще тая тяхната здравна система не я разбирам на американците. #Cussing outИ на зъболекар ако имаш някакъв проблем съм чувала,че била сложна системата,добре че на контролен преглед ходя,а иначе избелвания и др такива ги правя в бг

# 256
  • Мнения: 1 134
Добре дошли на завърналите се мами! Hug
Радвам се, че всичко е наред! Само хубави новини до края!

Аз току - що сготвих за Бъдни вечер - т.е. напазарувах от Метро почти всичко готово. Laughing Ще направя само постна питка и още някакви дребни неща. Ужасно не обичам целият ми празник да минава в кухнята. А пък мен няма кой да ме глези.

За Шейново - спомням си, като раждах там, че носих нощница (която не ми трябваше, защото ми дадоха тяхна); чехли; лични принадлежности; превръзки и пр. Това, което аз лично забравих бяха прибори за хранене и бутилка с минерална вода. В резултат, малко след като излязох от упойка (защото ме шиха с пълна), бях ужасно жадна и станах да пия вода. Само дето не си счупих главата - така ми прималя и причерня. После и лекарката ми се кара, че съм ставала.
Отделно за бебето искаха памперси и не си спомням какво още... Нека някой да допълни, ако се сеща.

Много го мисля това седалищно положение на бебока. Дано се обърне до края... Praynig

Радвам се, че Криско е добре. Тони, още малко търпение и ще си бъдете всички вкъщи! Hug

# 257
  • Мнения: 117
да се включа и аз чела-недочела  Laughing

за бебето още трябват мокри кърпички и дрехи за изписването. Аз ползвах също еднократни бикини и съм доволна. След нормално раждане близките трябва да носят преварена смрадлика (всеки ден нова  Wink ) Също калъфче за GSM за врата...нощиците им нямат джобове, а обикновено не мърдаме без тях  Laughing
Нещо за писане/четене и евентуално универсално дистанционно за ТВ- нямаше в нито 1стая. Тези са за през свободното време, ако постъпвате предварително.
Ако се сетя още нещо ще пиша  Peace

P.S. Ако му се занимава на някой, пишете ме отпред в списъка - Цветомира, термин 20.02.2009, втора бременност, пак момче Simple Smile Мерси!

Последна редакция: пн, 22 дек 2008, 23:30 от Ce Dim

# 258
  • Мнения: 1
Здравейте, сладки бремелинки!
Изчетох ви най-накрая!  Whistling
Добре дошли welcome на новите мами! Желая ви лека бременност и още по-леко раждане, а през февруари здрави бебчета!  Hug
Тони, радвам се,че Кристиян е добре! А за тия от МД, така се ядосах! Тия хора нямат ли деца, не ги ли е раждала майка, нямат ли чувства,просто незнам..... #Cussing out !
Фокси и Дая, честито ви новодомство /ако има такава дума  Blush /! Много семейно щастие, топлина, обич, разбирателство и детски смях да има в новите ви къщи!
Гея, страхотни резултати! Честита ви нова количка!
кристал, честит ти розов щъркел  stork-girl ! Тъщите се увеличаваме!  Laughing
Много мамчета ми се губят, обаче най-много се притеснявам за бетунга, че тя последния път писа, че е лежала в болница с контракции и 4 см разкритие! Дано всичко е наред!

Ние с бебка сме добре! Тя не рита, а по-скоро мърда и шава нещо, защото е обърната към моя гръб и рита навътре! Но се усещат движенията и корема ми се мърда, понякога ми е смешно, а понякога е болезнено!
Напредвам с покупките от списъка, но с по-дребните неща- днес купих още една хавлия, аспиратор за нос, четка за миене на шишета, 2 лъжички, клечки за уши с ограничител и 2 чифта ръкавички! Забранявам си да купувам дрешки! Досега само дрехи купувах и сега ми дадоха още 2 чанти от племенника на мъжа ми! Предостатъчни са ми! Големите покупки ще ги направим след Нова година, защото сега започваме ремонт на спалнята /при нас ще спи бебка/ и няма къде да ги държим! А утре ще отида да разгледам креватчета и ако нямат налични, ще си поръчам!
За Бъдни вечер ще трябва да се готви нещо, обаче хич ме няма! Свеки ще подготви трапезата предварително, че точно на бъдни вечер е на работа, а аз ще я подредя и украся и ще я изчакаме да се прибере /ние живеем заедно/!
Това е засега от мен! Настроението ми се подобри, по-активна съм и се чувствам добре!
Лека вечер и приятни сънища от мен!  smile3524

# 259
  • София
  • Мнения: 117
Здравейте мами!
Малко късничко пиша, ама днес цял ден бягаме по задачи. Гледахме бебка на ултразвук вече 1700 гр. с главата надолу, но лошата новина е ниската ми плацента. Най-вероятно ще съм секцио колкото и да не ми се искаше. Също така ми забраниха да пътувам макар и на кратки разстояния, но това малко ще го нарушим. Това е от мен за сега. По коледа няма да съм тук да не се запритесните. Simple Smile Лека нощ!

# 260
  • Мнения: 263
 Привет, маменца!!!

 Доживях и аз като бял човек да седна да си прочета форума!   food010 Да ви се похваля - тази нощ беше първата в новото ни жилище. И си беше суууупер, толкова е тихо тук, че чак ушите ми пищят  Crazy Друго си е "любимите" съседи да пуснат чалгицата в 6 за 15 мин., да чуваш как си пускат водата в тоалетната, как се карат на децата, че са закъснели и тряскат врати посред нощите... ама все някак си ще преживеем и без тези радости  Mr. Green
 
 Фокси, Дая , напълно ви разбирам относно преместването - голям е кошмар и същевременно голям кеф! Ние от събота насам се пренасяме и почти сме готови... Яко чистене падна и за още има (ами то няма как цяла година бай дюлгер да цапа и маже и ние за един ден да изближем всичко). Добре, че са мама и свеки.  Praynig Вече си имаме напълно готова спалня, бани, дневна, кухня, даже пердетата закачихме... Е, има още 1001 неща (детската и библиотеката са празни като главата ми), ама всичко с времето си. Днес сме решили да подреждаме и чистим до обяд и после малко релакс, че Мартеничка, дето е най-влюбена в Коледа още ни подаръци, ни елха има... Но днес е денят  smile3508

 Ммм, момичета, четох говорите за разни вкусотии по Коледа. И аз като Котето съм облагодетелствана в това отношение - свеки и мама са си ни "заплюли" отдавна. Та сега както съм седнала на бара, пия капучино и гледкам супер-дупер фурната си и си мисля кога ли ще й дойде и на нея ред да я включа  Joy Май ще си стой с упътването вътре поне до Нова година   hahaha

 Много ви прегръщам всички и искрено се радвам за добрите новини и коледното настроение (Еми ,  никакви депресийки вече  Naughty време е за снежна и вълшебна Коледа  Hug)

 

# 261
  • Мнения: 242
Добро утро и от мен Hug
Това е първия ми сутрешен поздрав от нашето местенце Mr. Green
Мартеничка ако твоята глава е празна...незнам какво става с нашите тогава Joy

Много,ама много е приятно да си легнеш вечер и да се събудиш сутрин и да няма дразнители около тебе /същите като на Мартеничка/.Най-интересното е,че тук си спя цяла нощ като пън и дори не ставам по 5 пъти да ходя то "едното място".Незнам на какво се дължи това...може би на тишината,която ми е липсвала тоооолкова много години...Но е приятно,даже е върха!!!
Иначе при нас вече 99% всичко е завършено,остават някои дребни детайли,които ще се нагласят с времето,но като цяло сме си готови.Тука е мястото да кажа,че почти всичко стана бързо и подредено благодарение на свеки и нейната приятелка,за което им благодаря.Аз нямаше да се справя сама най-малкото заради "тежкото" ми положение в момента Simple Smile .Както вече споменах в някой от предните ми постове пак благодарение на свекъра и свекървата си имаме климатик,пералня и хладилник,за които ние отново нямаше да можем да се погрижим сами.Абе въобще...идилия пълна.Сега само ще чакаме бебони.
Установих,че много обичам да имам гости Mr. Green В предния апратамент,в който живеехме с баба ми,нямаше как да каним гости,защото все пак не бяхме сами,пък и не е удобно като сме само в една стая...Тук обаче почти постоянно имаме такива.Вчера ми беше на гости бебе Хриси /племенничката/,която вече е на 2 месеца и е станала голяма бузанка Heart Eyes Много е сладуреста.Не спрях да я мачкам и целувам...Бих качила и снимка в албумчето,но не искам да ставам досадна.Толкова си я гушках /и мъжа ми също-този път без онзи страх,който го тресеше в началото/,че ми се иска и нашите бебоци да идват,естествено,когато трябва,а не сега. Naughty
Ами това е от мен засега.Не искам да досаждам с дълги постове и да обяснявам подробно всичко,за да не ви отегча,но е истина,че да сме самички си е най-добре Mr. Green
Сега ще започна да правя обяда...А,най-якото е,че нещата така се нагласиха,че компютъра ми може да стои във всекидневната /която е свързана с кухнята/ и мога и да готвя,и да ви пиша едновременно Mr. Green  bouquet

# 262
  • София/Овча купел 2
  • Мнения: 984
Момичета,благодаря много за пожеланията към нашата мома.
niunia, да ти е жива и здрава принцеската, само да те радва, да те слуша и да помага с бебока  bouquet Между другото как се справяш с ревността, че Рая от сега ту го иска, ту не го иска бебока, направо съм се видяла в чудо кат си помисля какво ме чака. А от доста отдавна съм започнала да я подготвям и резултат нулев Sad, много гадно се чувствам, не знам как ще се справя Cry
Мими знае от самото начало.че ще става кака и ще имаме бебе,и да ти кажа доста добре го приема.Досега само 2-3 пъти да е казала,че не иска бебето и то защото е била ядосана.Иначе каза,че ще му отстъпи всичко - легло,количка,одеалца и т.н. Mr. Green.Дано наистина е така,че си се притеснявам доста.

# 263
  • София
  • Мнения: 1 982
Добро утро!!!! wavey
Първо и аз много се радвам,че Криси е добре!!!
После честито на Фокси и на Мартеничка.Наистина е чудесно да си на спокойствие у дома!!!
Ние с милото сме облагодетелствани,че от първия ден се нанесохме в нов апартамент и сме си самостоятелно и това е наистина чудесно,но знам,че много хора нямат същия късмет и трябва да живеят със свекърви или родители и нещата стават далеч по-трудни,дано всяка от нас се нареди добре за вбъдеще!
Аз вчера изчистих цялата къща за Коледа,вече всичко е готово,днес ще ходя на пазар за подаръци с майка ми,а утре с милото.И аз съм от домакините дето няма да се чудят какво да готвят по празниците.На бъдни вечер ще сме с наще,а на Коледа със свекървата и свекъра.Така че аз само ще се радвам на подаръците на дядо Коледа,ако е решил,че съм слушала и ми подари нещо разбира се  Laughing
Нямам търпение догодина да караме Коледа с малкото човече,което засега още е в мен.Майките с деца са за завиждане,сигурно им е много забавно покрай цялото суетене около дядо Коледа,някак си все едно изживяваш наново детските си години Simple Smile
Да се похваля,аз днес ще ходя да си взема болничния за 45дни преди раждане.Страшничко е,още малко остана,дано всичко с всяка от нас да е ОК  Praynig
Ох айде,че се разбъбрих Embarassed

# 264
  • Мнения: 173
Здравейте и от мен!Днес ходих на доктор и това мойто наистина си е било контракции!Като казах на акушерката,че са през 15 мин,тя изпадна в истерия #CrazyТя вика задръж поне до Нова година!Изписаха ми Гинипрал 4 по 1.Иначе док ми каза,че ще си имам момиченце и всичко е в рамките на нормалното.Приятен ден от мен Hug

Кристал, къде го откри този Гинипрал, нали бил спрян от внос, в наше село никъде го няма  newsm78

# 265
  • Мнения: 15
Добро утро маминки и от мен!

ПОСЛЕДЕН РАБОТЕН ДЕН НАСТАНА И ЗА МЕН!!! Толкова съм щастлива, че днес чак не ми се тръгва от работа. Сутринта вдигнах милото в 7 часа и двамата си изпихме заедно мафенцата и се погушкахме и хайде всеки по задачки.

Аз вчера напазарувах всичко за трапезата за бъдни вечер. Ще меся питка /майсторка съм/, ще сготвя фасулче, сърмички, пълнени чушцици, тиквеник и всякакви други дреболийки на масата. Не забравяйте ТАмянчето - да прикадите - гони лошото от къщата.

подаръци все още не съм купувала. С милото ще си разменяме парички -  Joy. Той на мен, аз на него, надявам се повече той на мен. Иначе за свеки и моите родители смятам да спретна по една новогодишна кошница с лакомства и изненадки. Тази година подаръци за възрастните няма да има - така съм обявила. Дядо коледа е във финансова криза -  hahaha.

Чао за сега от мен. От тук нататъка сигурно вече ще сме доста по - активни.

# 266
  • Мнения: 649
Добро утро и от мен,

днес ми е последният работен ден. И въпреки, че толкова много го чаках сега съм обзета от много смесени чувства. Хем се радвам и съм щастлива, че с бебо ще почиваме, хем ми е едно такова странно.
Само се надявам бързо да свикна на новото положение и да не минавам през депрес фазата Thinking

Фокси, Мартеничка, Деия
честити ви нови домове. Пожелавам ви да живеете в много мир и разбирателство в тях  Hug

Ce Dim добре дошла, мисля, че и в по-предни теми си се включвала , но не съм мнгоо сигурна , затова   bouquet

bibi_iv щом си майсторка на питата може ли рецептата. Аз за първа година ще се пробвам да я правя и дано опита ми е сполучлив.

# 267
  • София
  • Мнения: 2 508
Хм, може и аз да се пробвам с питата, bibi_iv!

# 268
  • Мнения: 1 797
Здравейте,

благодаря за пожеланията  bouquet
Гери, гинипралът допреди 2 месеца си беше в наличност, но сега незнам, аз така и не го пих.
Ние за утре с моите родители си разпределихме готвенето, та за мен остана само питката и една салата Party
Даже се чудя дали да не оставя машината за хляб да ми замеси питката, а аз само да я бутна във фурната newsm78
Следобед ще ходя на преглед и ми е малко притеснено, дано бебето да е добре.

Хубав ден желая на всички!

# 269
  • София
  • Мнения: 216
Добро утро:)))

^desika^, да ти кажа аз бях в депресия преди да изляза в отпуска, сега се чувствам перфектно, сигурно, защото доста се бях изморила и все си мечтаех да си почина, а сега съм в началото, да видим как ще ми се отрази времето до раждането на бебчо, ама за сега и помен за депресия няма, споко:) Исках и да те питам за училището за родители в ТК, ти обажда ли се вече, записват ли вече за януари или ще си звъним на 05.01?

За коледната трапеза, понеже милото имат традиция всяка година да ходят на гости на баба му в Плевен, цялата рода се събира, та тази година ще ме изостави на Бъдни вечер и Коледа, така го решихме заедно, а мама и татко ще ми дойдат на гости да не съм сама на празника, та мама ще приготви повечето неща, утре пристигат, аз мисля днес един боб да спретна, че ми се получава много добър, а като дойде мама ще си правим сърмички, за питката не се бях замисляла, ще правим и другите неща, все до 7 ще ги натъкмим ястията, ама мама и татко така или иначе са на диета, така че 'всичкото' манджа ще е за мен, чак ме е страх:) За Коледа обаче ме е страх повече, едни пълнени пиленца ми се въртят из главата, не е истина, аз ще наблегна на плънката, а родителското тяло на месото (протеинова диета:), ама добре им се отразява, баща ми е свалил вече 10 кг, мама по-малко но видимо), та няма да се оттърве горкото пиленце, хехехе, вие няколко дена все за манджи говорите тук, аз държах, държах, ама вече не мога, да видите сега какво ми е:)

Общи условия

Активация на акаунт