Отговори
# 150
  • Мнения: 6 274

Новородените НЕ ПЛАЧАТ! И няма нужда да бъдат разнасяни, дендеркани и утешавани. Когато са до майка си спят блажено и спокойно. 

Ъхъм...
Да, ама не...  Naughty
Що не ме попиташ как го разнасях един час из коридора на болницата в 23.00ч. вечерта, защото не искаше нищо ?
Ни да го кърмя, ни да го гушкам...
Абе нищо....
Съжалявам, че тогава не си била там, да ти покажа нагледно как новородените не плачат...
Да, те не плачат - те се дерат...

# 151
  • Мнения: 340

Новородените НЕ ПЛАЧАТ! И няма нужда да бъдат разнасяни, дендеркани и утешавани. Когато са до майка си спят блажено и спокойно. 

Ъхъм...
Да, ама не...  Naughty
Що не ме попиташ как го разнасях един час из коридора на болницата в 23.00ч. вечерта, защото не искаше нищо ?
Ни да го кърмя, ни да го гушкам...
Абе нищо....
Съжалявам, че тогава не си била там, да ти покажа нагледно как новородените не плачат...
Да, те не плачат - те се дерат...


Нали раждаше в Шейново? Там бебетата не са при майките. Къде си го разнасяла тогава?

# 152
  • Мнения: 6 274

Новородените НЕ ПЛАЧАТ! И няма нужда да бъдат разнасяни, дендеркани и утешавани. Когато са до майка си спят блажено и спокойно. 

Ъхъм...
Да, ама не...  Naughty
Що не ме попиташ как го разнасях един час из коридора на болницата в 23.00ч. вечерта, защото не искаше нищо ?
Ни да го кърмя, ни да го гушкам...
Абе нищо....
Съжалявам, че тогава не си била там, да ти покажа нагледно как новородените не плачат...
Да, те не плачат - те се дерат...


Нали раждаше в Шейново?
Точно така - два пъти там и веднъж във Втора Градска...
И ?

# 153
  • Мнения: 3 638
Джуличка , казах, че не искам да влизам в спорове... Значи на мен са се паднали наведнъж двете най-спокойни и поспаливи бебета  Simple Smile Според мен бебетата дадени веднага на майка си след раждането, накърмени и гушнати от мама или татко нямат причини да плачат  Peace Защо ли в моето отделение нямаше ревящи бебета? Само си разсъждавам...

# 154
  • Мнения: 6 274
Джуличка , казах, че не искам да влизам в спорове... Значи на мен са се паднали наведнъж двете най-спокойни и поспаливи бебета  Simple Smile Според мен бебетата дадени веднага на майка си след раждането, накърмени и гушнати от мама или татко нямат причини да плачат  Peace Защо ли в моето отделение нямаше ревящи бебета? Само си разсъждавам...
Ами и моята дъщеря беше супер спокойна....
Беше като плюшена играчка, както се казва...
И независимо, че не беше при мен веднага след раждането си, изобщо не е ревала, когато ми я донесоха после...
Но синовете ми не бяха...
Те бяха малки, ревливи топчета, които каквото и да ги правиш - все реват...
И не само в болницата...
Баткото - до 2 години...
Малкият все още...
Както виждаш - всяко дете си е различно...

# 155
  • Sofia
  • Мнения: 4 036
И не мога да разбера какво значи да не си искаш детето след раждането?
Хайде стига вече....
Амо може би не можеш да разбереш, защото още нямаш деца, затова...


Напротив, имам и рита. И не мога да си представя някой да ми го вземе и да не знам нито къде е нито какво става с него. Това, че не е родено, не значи нищо.

бгбаба, аз вече имам дете
и мисля за себе си на 100% като теб
но приеми, че не всички майки са като нас

един ден с второто отново ще държа твърдо бебето да е нон-стоп при мен откакто се роди докато излезем от родилното /дано само и аз, и то да сме здрави де!/

# 156
  • Sofia
  • Мнения: 4 036
Джуличка , казах, че не искам да влизам в спорове... Значи на мен са се паднали наведнъж двете най-спокойни и поспаливи бебета  Simple Smile Според мен бебетата дадени веднага на майка си след раждането, накърмени и гушнати от мама или татко нямат причини да плачат  Peace Защо ли в моето отделение нямаше ревящи бебета? Само си разсъждавам...
Ами и моята дъщеря беше супер спокойна....
Беше като плюшена играчка, както се казва...
И независимо, че не беше при мен веднага след раждането си, изобщо не е ревала, когато ми я донесоха после...
Но синовете ми не бяха...
Те бяха малки, ревливи топчета, които каквото и да ги правиш - все реват...
И не само в болницата...
Баткото - до 2 години...
Малкият все още...
Както виждаш - всяко дете си е различно...


Нека не бъдем крайни, моля ви!  Peace
Просто всяка от нас гледа от своята си камбанария!  Hug
Този път взимам позицията на Джуличка, защото и моят син беше много, ама много ревливо бебе! И да, не е невъзможно близначетата ти да са били просто много спокойни бебчета. Не само майките сме различни, бебетата също са такива!  Peace

# 157
  • Мнения: 340
И не мога да разбера какво значи да не си искаш детето след раждането?
Хайде стига вече....
Амо може би не можеш да разбереш, защото още нямаш деца, затова...


Напротив, имам и рита. И не мога да си представя някой да ми го вземе и да не знам нито къде е нито какво става с него. Това, че не е родено, не значи нищо.

бгбаба, аз вече имам дете
и мисля за себе си на 100% като теб
но приеми, че не всички майки са като нас

един ден с второто отново ще държа твърдо бебето да е нон-стоп при мен откакто се роди докато излезем от родилното /дано само и аз, и то да сме здрави де!/

Аз го приемам и нямам нищо против. Проблемът е, че в болницата аз ще съм без избор. Защото това не е практика в бг. Не видях никъде, да съм задължила някого нещо та само на това го обръщат?!

# 158
  • Sofia
  • Мнения: 4 036
във Втора градска в София
бебетата по правило
си бяха при майките

# 159
  • Мнения: 6 274
във Втора градска в София
бебетата по правило
си бяха при майките
И аз това казах....  Peace

# 160
  • Sofia
  • Мнения: 4 036
във Втора градска в София
бебетата по правило
си бяха при майките
И аз това казах....  Peace

да, така че човек винаги има избор

понякога просто е по-трудно /примерно ако не си в София, а в малко градче/

джуличка, ти имаш 3 деца, имаш голям и богат опит, затова те чета внимателно и с интерес

определено отчитам, че с първото си бебе съм правила грешки в началото... с второто ще се постарая да не ги направя отново... ще се опитам да действам, водена от принципите на майката с близнаците... обаче продължавам да мисля, че майки, които са имали късмет с неревящи бебета, не знаят какво представлява животът с бебе у дома, което е нервно, плачещо и като цяло "трудно"  Blush

# 161
  • Мнения: 6 274
във Втора градска в София
бебетата по правило
си бяха при майките
И аз това казах....  Peace

да, така че човек винаги има избор

понякога просто е по-трудно /примерно ако не си в София, а в малко градче/

джуличка, ти имаш 3 деца, имаш голям и богат опит, затова те чета внимателно и с интерес

определено отчитам, че с първото си бебе съм правила грешки в началото... с второто ще се постарая да не ги направя отново... ще се опитам да действам, водена от принципите на майката с близнаците... обаче продължавам да мисля, че майки, които са имали късмет с неревящи бебета, не знаят какво представлява животът с бебе у дома, което е нервно, плачещо и като цяло "трудно"  Blush

Оооо, аз самата не знаех - нищо, че имах вече едно дете...
Думите на баба ми бяха :"Аааа, това е кротко и ще те излъже за още едно.."  Mr. Green
И действително - за още две "ме излъга"...
Но когато си гледал бебе - мечта и не знаеш какво е да се събуждаш посред нощ от ревове и пищене, или пък по цял ден да реве, да мрънка и да е киселяк, и в един момент се окажеш с такова бебе в ръце, направо не ти се вярва как е възможно да има такава разлика между бебетата...  Shocked
Хем всичките са си мои...
А пък какво остава за другите дечица...
Та, за това казах, че не можа да става и дума за сравнение между бебе и бебе...

# 162
  • София
  • Мнения: 12 270
   Искам да се запиша за тази темичка. Това са неща, които и мен живо ме интересуват. Първия път заради седалищното предлежание на първия близнак наложи да раждам секцио. Бяхме заедно едва на втория или трети ден, но оттогова не сме се разделяли. За много от нещата тогава не бях самата аз наясно какво точно искам. Раждах в ТК. Засега единственото което съм постекарката ми коятигнала е да се разбера с ло ме следи и предния път и ми направи секциото, че този път искам да раждам нормално и тя се съгласи. Незнам за другите въпроси, като да съм колкото се може по-скоро с бебето и да го закърмя и да не се прави нищо, за по-бързо протичане на раждането, което не се налага по медицински причини, какво ще е становището и. Смятам обаче по-късно да говоря и затова с нея и  да споделя.

# 163
  • Мнения: 1 219
раждах в болница в Ню Йорк и имам много хубави спомени от раждането.Раждах естествено с епидурална упойка по мое жлание и не съжалявам и за миг NaughtyНе мисля че съм направила нещо лошо с това че съм си поискала епидурална.Нямам нито един шев и родих точно на 2 напъна,при което докторите ахнаха #CrazyКазаха,че рядко се случва толкова бързо да се роди бебе.Никъде не са ме местили и не съм раждала на магаре,а на много удобно легло и постоянно си намествах с битоните позицията на гърба и краката.Имаше дори опция-масаж. PeaceМъжа ми беше при мен през цялото време и ме разведряваше,гледах ТВ.....НИкой не ми е скачал на корема и не са ме юркали за нищо.Сама съм си "водела" раждането.Бебчето никой не ми го е взимал NaughtyВеднага след като го измиха пред мен ми го дадоха да го накърмя и после не се е отделяла от мен.Щастлива съм че родих в САЩ,а не в БГ. PeaceСлед време дай Боже да имам и друго бебенце пак ще го родя там LaughingТам се чувствах в сигурни ръце и без да си кривя душата отидох да раждам без страх.Просто условията и персонала са далеч далеч от тези в Бг,за съжаление Sad

Надявам се и в Бг да се оправят нещата Praynig  bouquet

# 164
  • Sofia
  • Мнения: 4 036
във Втора градска в София
бебетата по правило
си бяха при майките
И аз това казах....  Peace

да, така че човек винаги има избор

понякога просто е по-трудно /примерно ако не си в София, а в малко градче/

джуличка, ти имаш 3 деца, имаш голям и богат опит, затова те чета внимателно и с интерес

определено отчитам, че с първото си бебе съм правила грешки в началото... с второто ще се постарая да не ги направя отново... ще се опитам да действам, водена от принципите на майката с близнаците... обаче продължавам да мисля, че майки, които са имали късмет с неревящи бебета, не знаят какво представлява животът с бебе у дома, което е нервно, плачещо и като цяло "трудно"  Blush

Оооо, аз самата не знаех - нищо, че имах вече едно дете...
Думите на баба ми бяха :"Аааа, това е кротко и ще те излъже за още едно.."  Mr. Green
И действително - за още две "ме излъга"...
Но когато си гледал бебе - мечта и не знаеш какво е да се събуждаш посред нощ от ревове и пищене, или пък по цял ден да реве, да мрънка и да е киселяк, и в един момент се окажеш с такова бебе в ръце, направо не ти се вярва как е възможно да има такава разлика между бебетата...  Shocked
Хем всичките са си мои...
А пък какво остава за другите дечица...
Та, за това казах, че не можа да става и дума за сравнение между бебе и бебе...


Благодаря за разбирането!  Hug

Общи условия

Активация на акаунт