Кой с какво се занимава извън училище?

  • 2 918
  • 36
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 398
Има различни теми, само за математически турнири, други само за деца които спортуват...
Бих искала тук да пишем какви кръжоци и извън калсни занимания вълнуват децата ни?
Какво има харесва? Какво са опитали, от какво са разочаровани, от какво са очаровани?
Има ли деца с музикални таланти, свирещи на музикален инструмент, пеещи в хор?
Деца посещаващи теартални кръжоци?

Нека обменим мнения и опит в тази тема  Hug

# 1
Взимам уроци по испански,имам желание да се занимавам и с иврит,руски... Rolling Eyes
Веднъж в седмицата посещавам кръжок по Философски науки в училище. Simple Smile

 Hug

# 2
  • Sofia
  • Мнения: 2 869
Големият ходи на : плуване, шах, английски,волейбол,математика . Всяка година добавяме по нещо, т.г.-2 неща  Laughing.В училище имат Клуб кариера ,където също ходи веднъж седмично. Засега - от нищо не е разочарован.Навсякъде ходи редовно и с желание.
 За мен /а и за детето ми/ е много важно ,времето му да бъде уплътнено със занимания  Peace. Преди седмица сподели,че искал да се запише на още нещо ,но аз категорично отказах !

# 3
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 398
Леле, ти ме разби ... в добрият смисъл!
От къде толкова енергия за всичко това, а и кога има време за уроците?
За сега моят големият проявява желание и ходи с нетърпение само на уроци по пиано.
Друго не му се отдава, нито математика (поне за сега), нито е спортна натура (пак, за сега).

# 4
  • София
  • Мнения: 403
Моят син ходи на английски език, на немски език и на плуване. От скоро се ориентирахме и към математиката - в училище казаха, че има наклонности, но засега освен ходене на едно състезание и по-разширено решаване на задачи друго не сме планирали, защото не остава време и за това. А иначе на всичко ходи без желание, ако го оставиш по цял ден ще гледа телевизия и ще играе на компютъра.  ooooh!
Много е непостоянен, искаше да кара ски - отказа се на третия ден, записа се на кръжок по рисуване - с мъки издържа един срок.

# 5
  • Sofia
  • Мнения: 2 869
Леле, ти ме разби ... в добрият смисъл!
От къде толкова енергия за всичко това, а и кога има време за уроците?
  И ние това се чудим.Факт е ,че се справя  Laughing.Всичките ни познати ме упрекват,че побърквам детето ,че това моето не е нормално и не мога да ги убедя,че той сам започва всичко.И сам държи да ходи. Даже използвам заплахата,че ще му спра извънкласните занимания ,ако се излага в училище. Време за уроци- не знам.Справя се с всички за около час. Иначе и моят иска от скоро да го запиша на пиано  #Crazy.

# 6
  • София
  • Мнения: 1 116
Моят син ходи извънкласно на англ. ез., плуване и тенис /редуваме ги/, зимата - на ски, в училище /той е целодневно обучение/ ходи на футбол и карате, както и на китара.

# 7
  • Мнения: 2 829
извънкласни дейности--сина ми ходи на плуване вече 7-ма година
понеже е кандидат -гимназист  тази година ходи и на школи по матем и бел.
от догодина ще запише допълн език в зависимост от това ,къде ще запише 8 клас

сина ми кара и скейт  в свободното време

малката е 1 клас и ходи на плуване-2 пъти в седмицата, логопед-1 път седмично и на англ език всеки ден
записа се и на спортни танци,но няма сили за там и се отписа


ски зимата- ходят и двамата

# 8
  • Варна
  • Мнения: 135
Юлия ходи на шах, айкидо и английски.

# 9
  • Мнения: 581
 Дъщеря ми е първи клас и за сега ходи само на английски и то защото има школа в училището.Иначе съм против още от сега да я мъкна по школи и тренировки.Предпочитам да набляга на ученето и в свободното време да играе на воля.От следващата година към чуждоезиковото обучение ще включим и някакъв спорт (плуване или карате), което пак е в сградата на училището.
 На мен лично не ми допада идеята от рано детето ми да посещава повече от 1-2 извънучилищни занимания.

# 10
  • Мнения: 723
Моето дете е предучилищна, ходи на пиано, балет, състезателни танци, английски и рисуване. Единственото занимание, което изисква сериозен ангажимент е пианото (подготовка в къщи, много активно внимание на уроците). Но към музиката тя има специален интерес и, както твърди учтелката, талант. Английският е все още като игра, домашните отнемат около 10 минути. Рисуването е много свободно занимание, децата рисуват техни си сюжети, говорят си, говорят си с учителя, почиват си когато искат по време на часа. Балета и танците дават възможност да се движи и през зимата. Водят ги добри педагози, децата ги обичат.
Звучи доста натоварващо, обаче балетът и рисуването са в събота и неделя, а и все се случва така, че по една или друга причина не се изпълнява цялата програма за седмицата. Засега не се е оплакало детето, радва се на уроците.

# 11
  • Мнения: 65
Ами аз съм 7клас и ходя на БЕЛ, математика и английски.Искам да ходя на актьорско но нямам време Stuck Out Tongue

# 12
  • Мнения: 1 655
Моят син ходи на школа по математика и информатика всяка събота, на английски два пъти в седмицата- частни уроци. В събота и неделя на баскетбол, но не му е тръпка. Той иска на футбол, но ние не го записваме защото няма толкова свободно време. Преди ходеше на плуване, но нещо му омръзна. Peace
По принцип съм на мнение, че е много хубаво децата да спортуват, но времето все не му стига за всичко.

# 13
  • Пловдив
  • Мнения: 5 027
Дъщеря ми втора година ходи на рисуване два пъти седмично извън училище. Лятото ходеше един месец и на английски. Исках да се занимава и с някакъв спорт или танци, но детето не иска... Peace

# 14
  • На село
  • Мнения: 873
От първи клас до миналата година голямата (7клас) ходеше на плуване и английски, миналата година - същото + математика. Тази година ходи само на уроци по БЕЛ и математика. Искаше ми се поне за удоволствие да продължи с плуването, без да гони резултати, но тя категорично отказа - омръзнало й да плува толкова много години. Някакъв друг спорт й прдложих да си избере - още се чуди, но и време не й остава, така че догодина.
Братята й (предучилищна са) ходят на плуване, народни танци и латино-танци (последните нещо не ги влекат и ще ги спираме).

# 15
  • Мнения: 434
Синът ми ходи на народни танци.Записахме го по негово искане, и за сега има голямо желание да продължи.

# 16
  • Oslo
  • Мнения: 659
Плуване - освен в най-студените месеци,  и кикбокс.

# 17
  • Мнения: 111
Дъщеря ми е на 13г , но много непостоянна в избора си - обича движението и затова започна с балет, мина през плуване, лека атлетика , езда и сега втора година ходи на бадминтон.Освен спорта посещава  курс по англ.език.

# 18
Дъщеря ми е в 6 клас и ходи на уроци по БЕЛ,пее в детския църковен хор,вокална група в училище ,и допълнително се занимава с народно пеене.

# 19
  • Мнения: 264
Дъщеря ми (2 клас) ходи на пиано, английски , рисуване, художествена гимнастика; ходеше и на плуване, обаче след 3тия отит я спрях (може на пролет пак да я пусна) , и на езда ходи няколко пъти, оба4е сега заради сезона времено преустановихме, 4е или тя или  кон4етата ще замръзнат Wink Ина4е иска да ходи още на йога и на народни танци, оба4е няма как да се вмести във времето  Laughing Мъжът ми мърмори- как можело да се запише на толкова неща, а аз го успокоявам , 4е като и омръзне нещо - ще се откаже - нека да пробва, за да види какво и харесва  Simple Smile
П.С. А и аз я карам да ходи на състезания по математика  Embarassed

# 20
  • София
  • Мнения: 1 356
Синът ми е 7 клас. Седем години ходеше на плуване и английски. Миналата година заяви, че плуването не е за него. Може би защото треньорката му изискваше високи резултати, а той го приемаше повече като разтоварване. Оттогава ходи на френски, английски, бел и математика. Спортува, когато има време, желание и приятел с него. Не смятам, че му идва повече. Справя се отлично. Засега.

# 21
  • Мнения: 753
Синът ми е 2-ри клас, ходи на народни танци и плуване, но само защото ни е близко.

Сега искам да го запиша на език, но не знам как ще го сместя, защото следобяд като си напише домашните и поиграе малко не остава време newsm78

# 22
  • София
  • Мнения: 4 031
Дъщеря ми е в предучилищна и ходи на балет и пиано.Влага много старания и в двете неща и не искам да я товаря с още, за да не се преумори.

# 23
  • Мнения: 2 700
Само на английски и на спортни танци.
Миналата година ходеше и на плуване с треньор. За тази година предвиждаме като се запролети да тръгне отново на плуване, но този път само с нас. Wink
Като по-малка ходеше на балет, рисуване, народни танци.

Не знам как успявате да се организирате за повече занимания. Ние разчитаме само на себе си откъм време и силите ни са само за две неща. Диригентката на Бодра смяна даже беше харесала дъщеря ми миналата година и ни молеше да я запишем (т.е. да я заведем уж на прослушване), но така и не можахме да го направим, защото организацията беше невъзможна. Sad

# 24
  • Поморие
  • Мнения: 51
Сина ми е в 4 клас,ходи на народни танци от около 6години,на шах от 2,на футбол от година и нещо.Иначе в училище се занимава повечко с математика и руски.Всичко е по негово желание  Grinning.В първи клас бяхме и на айкидо и рисуване ама до там.Едно лято видя как е и ветроходството  Grinning.Всички баби и дядовци мрънкат ,че претоварваме детето а то милото пак му е скучно и след най-изтощителните трнировки пак му се играе  smile3540.На баща си се е метнал пълен сенергия  Laughing.

# 25
  • Мнения: 55
Дъщеря ми ходи два пъти седмично на модерни танци - 3-ти клас е, а брат й - на таекондо - 2ри-клас.За сега не предвиждам друго допълнително /не че не ми се иска/, но всичко е свързано с допълнително ангажиране на времето на бабите, а те са работещи. А ние с бащи им съвсем не можем, местоработите ни са доста отдалечени.Чудя се как успявате да съчетаете всичко. newsm78

# 26
  • Мнения: 24 467
Плуване и английски език- напълно достатъчно. Ако вкараме още нещо просто няма да има време да играе, а от играта, поне за мен, по- важно за децата няма. Иначе не е проблем организирането, аз не го водя, ходи си сам. Не виждам смисъл да запълвам цялото му ежедневие с организация.

# 27
  • Мнения: 69
Откакто е тръгнал в първи клас, синът ми се връща много изморен. Ходи на задължителна занималня и това като че ли го съсипва. Извънредните му занимания са свързани със спорт, защото интелектуално е натоварен достатъчно. Разпуска и с рисуване. не съм го записала специално някъде, защото това си е "нашето" време заедно.

# 28
  • Мнения: 5 768
Големият ходи на : плуване, шах, английски,волейбол,математика . Всяка година добавяме по нещо, т.г.-2 неща  Laughing.В училище имат Клуб кариера ,където също ходи веднъж седмично. Засега - от нищо не е разочарован.Навсякъде ходи редовно и с желание.
 За мен /а и за детето ми/ е много важно ,времето му да бъде уплътнено със занимания  Peace. Преди седмица сподели,че искал да се запише на още нещо ,но аз категорично отказах !
В кой клас е детето и как ги съчетава всичките извънкласни занимания с учението?

# 29
  • Мнения: 2 401
Моя младеж е каратист.
Ама нещо му поомръзна, та трябва друг спорт да му търся.

# 30
  • Мнения: 24 467
Сменете само опонента!  Laughing

# 31
  • София
  • Мнения: 178
Голямата ми дъщеря е осмокласничка, иска да ходи на хип-хоп танци. Намерила е в района, но от 18:30 до 21:00 ч. За този късен час не мога да я пусна, а и нея я страх. Сега е открила такава школа в Стрелбище за събота и неделя по обяд, но там пък ни е далечко, в Люлин сме. Та въпроса ми е в западната част на Сф имате ли идеи за такава школа. Ако не ще трябва да ходи до Стрелбище.

   

# 32
  • Някъде в търсене ............
  • Мнения: 920
Лари ходи на художествена гимнастика в училище 2-пъти седмично , и два пъти на латино танци след училище. Ходи на състезния по математика защото иска. Аз искам да тренира някакъв спорт, но не мога да го измисля нещо newsm78, има енергия за 10 деца.

# 33
  • Мнения: 158
Моят син е в трети клас и  три пъти седмично ходи на народни танци  .

# 34
  • област Софийска
  • Мнения: 1 719
Ива ходи на народно пеене и латиноамерикански танци. На танците ходи отскоро, а на пеене от началото на учебната година. Наскоро беше решила да се откаже от пеенето, защото и беше трудно да съчетава двете неща - в един ден са и започват едно след друго, а и едното е в училището, другото в читалището. Свързано е с търчане и неизбежни закъснения, няма време да обядва и така... Беше казала дори на госпожата по пеене, че иска да се отпише, обаче после госпожата ми се обади с молба да се опитам да я разубедя, имала потенциал и бля, бля, щяла да смени часа на репетициите, ако трябва и уж се съгласи да ходи. Та засега на това ходи, стига и толкова.

# 35
  • Мнения: 4 204
Аз съм ЗА извънкласните занимания!Щом има кой да води детето!
Не го приемам като натоварване/освен езика/.Нали все пак ги записваме на неща, които самото дете си е избрало!
Особенно пък за зимата е 100 пъти по-добре да е някъде на организирано отколкото да се почесва в къщи и да се чуди какво да играе на компа.
Синът ми е предучилищна.
съботата е денят за извънкласни занимания- в Дворецът на децата.Зает е от 9,30-14,30.Първо на забавна математика,после в Лего залата , където играят и плейстейшън и накрая на Академия на живота.
Адски е доволен.дори като бяха празниците и беше разочарован, че едната събота няма да има занимания.
От тази седмица добавяме един ден английски за 35 минути.

Догодина живот и здраве ще ходи на плуване в училището, в което ще учи.

Не знам за футбол кога е най-подходящо да започне?Мъжът ми е футболист и синовете ми са като срастнати с топката.Но трябва да преценим къде ще тренира, кой ще го води и взима и от кога?!

# 36
  • Мнения: 224
7-годишната ходи на: английски, френски, плуване, ски, зимни кънки, модерни танци.
3-годишната ходи в момента на: модерни танци; от тази година се включват: английски, плуване, ски, зимни кънки.
хи хи хи

Общи условия

Активация на акаунт