АВГУСТ е тъй далече, а в коремчето расте мъничко човече! №5

  • 15 056
  • 276
  •   1
Отговори
# 210
  • Мнения: 93
Няма как да се ползва болничен от началото до края, защото имаме право на максимум 180 дни болничен за календарна година.


ОПАААА!ДОКИ МИ ЗАБРАНИ ДА ХОДЯ НА РАБОТА.СЪОТВЕТНО ДО 31.12 СЪМ В ОТПУСК,НО ПОВЕЧЕ НЕ МИ ДАВАТ МАКАР,ЧЕ ИМАМ ОЩЕ 28 ДНИ ПЛАТЕН,ЗАЩОТО КОГАТО СЪМ В ОТПУСК НЕ МОГАТ ДА НАЗНАЧАТ ВЪНШЕН ЧОВЕК НА МОЕТО МЯСТО.ТА ДИРЕКТОРКАТА МЕ ПОСЪВЕТВА  ДА СИ ВЗЕМА БОЛНИЧЕН И ТАКА.ОТ 5 01.09 ЩЕ ИЗЛЯЗА В БОЛНИЧЕН.НО АКО СА САМО 180 ДНИ newsm78,ТЕРМИНЪТ МИ Е НА 20.08

# 211
  • Мнения: 2 382
Най-добре говори със счетоводителите, за да намерите най-удачното решение Peace.Щом термина ти е 20.08 би трябвали в някъде към 5-6 юли да започнат да текат 45 -те дни преди раждане и не ти достигат може би около десетина дена от 05.01 до 05.07.
Затова седнете и сметнете точно всичко Peace.Аз бих взела ако трябва и 10 дена неплатена ,но сега, отколкото да прекъсвам после болничния. Peace

# 212
  • София
  • Мнения: 791
Хей здравейте,аз вече съм доста по-добре,мина ми настинката,свалих и отвратитерната температура. Но ще трябва да взема превантивни мерки за в бъдеще:повече истински витамини, може и чесън против вируси...т.н. Утре ще пътувам и се страхувам да не ми прилошее,доки позволи да взема Деган,някой ползвал ли е това лекарство? Имам и въпрос към мамите с по-напреднала бременност:кога ви записаха на ЖК,аз си взех направление, на преглед съм след 2 седмици за сърдечна дейност.Смятам да се запиша при лекуващия ни АГ от клиника Щерев,но още не съм проверила как ще изглеждат нещата финансово.

# 213
  • Мнения: 466
А вярно ли е , че ако изляза 180 дни преди 45-те дни в болничен, то тогава майчинството ми ще се изчисли на база на последния отработен месец, некви такива ми се въртят в главата, ама ми се струва нелогично.

# 214
  • Варна
  • Мнения: 407
Момичета, аз май ще напускам отбора  Cry Днес ходих на преглед в поликлиниката до нас и лекаря не видя пулс на бебето  Cry Каза, че иска утре да отидем на друг видеозон да ме видят, защото този в поликлиниката беше стар и той се съмняваше че може поради това да не се вижда пулс. Аз не издържах и отидох вечерта в частната клиника, където си ходя на прегледи, там ме гледаха на обикновен видеозон и на Доплер и лекарката потвърди че не вижда пулс  Cry Толкова ми е мъчно, толкова искахме това бебе, но явно така е трябвало да стане  Cry Аз за всеки случай ще отида утре на преглед при трети лекар, макар че вече нямам кой знае каква надежда, но все пак имам 1 % такава. И ако и той каже потвърденото от днес, още утре ще ми направят кюртаж. Не мога да разбера, на 12-ти когато бях на преглед, всичко си беше наред, имаше си пулс, какво е станало... Дали има шанс все пак да има пулс? Ами каквото и да е, трябва да го преживея и, както казва мъжът ми - на никого не сме направили нищо лошо и затова скоро пак ще ни се случи чудото. На всички вас пожелавам изключително лека бременност и здрави бебчета на финала   bouquet Пък ако утре имам различни новини, ще пиша.

# 215
  • Мнения: 466
Роси, кураж мила, и 1% понякога е достатъчен.

# 216
# 217
  • Мнения: 4
Здравейте момичета. Аз сега се прибирам след дългото пазаруване за нова година. Да се похваля и аз видях сърчице... Страхотно е усещането  newsm10 Пожелавам го на всички и то много скоро. Пожелавам ви весело посрещане на Нова Година и тичам да спинкам и обещавам че като се върна от Чепеларе ще ви прочета всички Hug Hug

# 218
  • Мнения: 3 010
Роси много ми е мъ4но, 4е се налага да преживееш всичко това, дано дано  Praynig е станала грешка мили4ка дано да 4уете мъни4ето  Sad

# 219
  • Мнения: 2
Момичета за съжаление аз вече ви напуснах,преди един ден се прибрах от болницата,направиха ми аборт заради загинал плод,влязох в болница преди пет дни с обилен кръвоизлив,който не спря до последно,само намаля и плода загина CryОткриха ми киста на десния яйчник,но ми казаха,че нямам двурога матка както твърдеше моята лекарка,а може би и тя е виновна за станалото,защото 2 дни след прегледа за сърчице с вагинален ехограф получих кръвоизлива и може би това е подеиствало,но ще разберем след 15 дни след като излезнат резултатите от хистологията.За съжаление и такива неща се случват,само дето много боли,но не физически.Все още не мога да го проумея,но се надявам скоро да забременея пак,казаха ми,че можем да опитаме след 3 месеца.Да се надяваме,че всичко ще се оправи,Роси79 съжалявам и за теб,знам как се чустваш,но да се надяваме,че с теб ще се засечем скоро пак със щастливата новина.Успех на всички,лека и безпроблемна бременност,Честито на новите мамчета  bouquetАз ще влизам отвреме навреме за да видя как сте.Весели празници.

# 220
  • Мнения: 1 054
Само голяма прегръдка мога да ви дам... знам как се чувстваш, Красси  Hug Сега само горе главата... колкото и тъпо да звучи (и аз не исках да го чувам) природата си знае работата! И, когато губиш нещо не знаеш какво може да спечелиш!  Hug

Роска, успех на теб.. ще чакаме новини, хубави новини! Стискаме силно палци повече никой да не ни напуска!  Praynig

# 221
  • Мнения: 3 010
Моми4ета недейте така беее  Cry безкрайно ми е тъжнооо защо така......
красси не мисля 4е кистата е виновна слу4ва се при много бременни да имат киста, аз също имам нещо подобно само дето от еуфория по сак4ето не разбрах дали е жълтото тяло или киста. Една колежка също имаше такава ама си гледа ве4е девойката в май4ински. Дано се съвземеш по скоро мила и пак си на бебешкият фронт. незнам колко е вярно но съм 4увала, 4е след аборт бързо се за4евало  Praynig

Аз имам две извънматочни едната я отстраниха с лапароскопия а втората от само себе си се прекъсна рано. След лапарото док каза 4е е имало тонове, толкова тежко го преживях  Cry

# 222
  • София
  • Мнения: 5 764
Извинявайте,че пак нахлувам в темичката но ми стана много мъчничко! Cry

Роска,моля се и стискам палци утре да чуеш по различна новина от днешната! Praynig Praynig PraynigПрегръщам те силно Hug

Красси, съжалявам за случилото се  Cry Но ти  пожелавам в най-скоро време да се похвалиш пак! Heart Eyes Praynig Hug

# 223
  • Мнения: 2
Е да най-вероятно кистата не е причината а лекарката ми,поне в това се съмнявам аз и лекаря,който беше до мен тези дни,може би вагиналният схограф е засегнал плода и така съм полуяила кръвоизлива.Относно кистата ми обясниха,че повечето от тях се пукали до 4-5 месец на бременноста и няма проблем дори да се оперира,това нямало да навреди на бебето.Утре имам час за 4D за да се види,какво точно е състоянието ми и ако има нещо да се започне лечение възможно по бързо,за да мога да мисля за бебеправене по рано.Крепиме единствено това,че скоро мога пак да забременея и съм много благодарна на съпруга ми,които е до мен и ми помага.             Болката е много голяма,но голямо щастие беше да нося бебчето си 8 седмици.

# 224
  • София
  • Мнения: 5 764
Краси,аз имах кистички които в 6 месец вече ги нямаше до ден днешен!

Общи условия

Активация на акаунт