Париж

  • 119 569
  • 734
  •   1
Отговори
# 60
  • София
  • Мнения: 9 980
Не, какво ще се случва?

# 61
  • Мнения: 2 480
Четох статия за Лувъра от Татяна Ваксберг в "Гласове" преди 2г. Статията е озаглавена "Лувър за износ към остров "Щастие". Същото го казаха и по италианската телевизия.
В Абу Даби имало някакъв остров "Саадият"-на български означава "Щастие". Обаче "щастие само за милиардери"!!! В момента
там се строят 7-звездни хотели и хеликоптерни площадки. Не съм чувал досега за 7-звездни хотели. Най-неприятното обаче е, че строят и картинна галерия със същото име-Лувър. И са сключили 30-годишен договор с Франция, според който през 2012г. няколкостотин творби от Лувъра в Париж ще потеглят натам и ще останат там през следващите 30години!!! Имало е подписка против това изключително голямо безобразие. Подписали са се 2800деятели на изкуството, между които и много директори на музеи.
Въпреки това министърът на културата на Франция е заявил, че сделката ще се осъществи. А тя възлиза на 800милиона евро. Тази сума не е особено голяма за държава като Франция и то за 30г. период. Но явно, че някои са си получили своето и са се осигурили за цял живот само от тази сделка. Дори сега някои картини се намирали в Атланта, но от статията не става ясно кои точно. И въобще перспективата била доста творби на Лувъра да обикалят света!!! Тоест занапред ще го гледаме силно обеднен!
Ясно е, че повечето от нас няма да успеят да кацнат с въртолет на остров "Саадият". Не зная защо тук в България не се е коментирал този проблем с Лувъра.

Последна редакция: пт, 06 фев 2009, 01:05 от vl

# 62
  • Мнения: 927
Да, вярно е това за Лувъра. В Абу Даби наистина се строи копие на Лувъра, а даже май ще има и филиал на Сорбоната. Столицата на емирствата е в постоянна надпревара с Дубай, така че се очакват още по-щури проекти за вбъдеще.

# 63
  • Мнения: 778
Момичета,
от два месеца непрекъснато мисля за този град - наумила съм си да го видя на 30тия си рожден ден, който е септември. Имам достатъчно време да организирам почти всичко и ще ви бъда благодарна, ако ми помогнете малко, със следните неща:
1. Относно хотелите - от кои сте били доволни и от кои не ... И кои бихте ми препоръчали
2. Самолетни билети - с кои авио-компании летяхте вие...
3. Структурирани на самото опознаване на града - от къде да почна и каква да бъде последователността.

Сигурно ще имам още въпроси, но ще се радвам, ако някой от вас ми помогне!

# 64
  • Мнения: 562
Розичка, в Париж:

1. За хотел - отсядаме ето тук: http://www.accorhotels.com/gb/hotel-1399-ibis-paris-bastille-ope … 11eme/index.shtml
Намира се  в района на Бастилията, предпочитан от нас заради многото ресторанти с морска храна Wink и други заведения от цял свят.
2. За авиокомпания - за съжаление няма лоу кост до Париж, така че изборът е между БГ еър и Еър Франс  Sad
3. За разглеждане на града не мога много да съм от полза. Аз обичам много Монмартър Heart Eyes

# 65
  • Мнения: 778
Благодаря ти, Pola,
Само би ли ми казала какви са цените в този хотел? Тъй като аз нещо не мога да ги намеря на сайта!?

# 66
  • Мнения: 325
Розичка,ние си резервирахме хотел от този сайт:
http://www.booking.com/city/fr/paris.html?aid=303948;label=paris … pgCFRVJtAodyhm2cA
Много съм доволна.При потвърждаване на резервацията ни изпратиха подробно упътване как да стигнем до хотела-влак,метро,кои линии,на кои спирки се прехвърляш и т.н.
В този сайт може да си избереш в кой район на Париж да отседнете и всичко.Освен това цените се менят.Аз лично 3-4 месеца следях цените и като видях малко по-ниски цени,резервирах. Когато пристигнахме та,те ни чакаха.Плащането беше накрая като си тръгвахме.Бяха много любезни.Хотела се намираше на 3 минути от Айфеловата кула.
За авиокомпаниите за предпочитане са България Еър,защото полета е сутринта и така ще имате възможност да използвате деня.Иначе на Еър Франс полета е към 15ч и реално ще пристигнете само за нощувката.
Относно местата,които ще посетите,ние използвахме пътеводител-една книжка от Хеликон ,в нея има и карта на Париж,карта на транспортните линии и т.н.Предварително си бяхме набелязали маршрутите и ни беше много лесно.
 Сами си организирахме екскурзията.Бяхме си само аз,съпругът и сина ми.Не знаем добре нито френски,нито английски,просто по малко и от двата езика и говорехме смесено,но важното е че хората ни разбираха.Просто беше фантастична и много романтична екскурзия(по повод 10год брак).Каквото те интересува още,питай.

# 67
  • Мнения: 2 697
2. Самолетни билети - с кои авио-компании летяхте вие...

Всъщност има лоу-кост, например СкайЮръп (www.skyeurope.com), но летят с прекачване във Виена. Ако уцелиш промоция, излиза доооста по-изгодно отколкото с БГ еър и Air France, като особено първата авиокомпания изобщо не я препоръчвам Hug

# 68
  • Мнения: 1 893
2. Самолетни билети - с кои авио-компании летяхте вие...

Всъщност има лоу-кост, например СкайЮръп (www.skyeurope.com), но летят с прекачване във Виена. Ако уцелиш промоция, излиза доооста по-изгодно отколкото с БГ еър и Air France, като особено първата авиокомпания изобщо не я препоръчвам Hug
Лошото, че трябва да нощуваш и на отиване и на връщане във Виена и така изобщо не е по-евтино. Но разбира се винаги можеш да го съчетаеш с няколко дни в този прекрасен град.

# 69
  • Мнения: 2 697
Мисля, че няма такова нещо. Полетите София-Виена са сутрин, пристигат на летището във Виена към 10:30, а полетът за Париж е в 11:15. Проблемът е само в това да не закъснее този към Виена. На връщане има няколко часа между двата, доколкото виждам в сайта на Скай.

Аз използвах миналата година този вариант и ми излязоха към 100 евро билетите до Париж, отиване и връщане. Между двата полета и в двете посоки имах към 7 часа - разходих се чудесно и спокойно в центъра на Виена Wink

# 70
  • Мнения: 1 893
На отиване има 50 минути между двата полета, и като се има предвид, че ще се чака багаж, а после предстои чекиране, поне за мен рискът е твърде голям.
Виена-София полетът е в 6.30 сутринта, няма как да стане без нощувка. А този от Париж е следобяд.  Wink

# 71
  • Мнения: 2 697
Виена-София полетът е в 6.30 сутринта, няма как да стане без нощувка. А този от Париж е следобяд.  Wink

Така е, грешката е моя Wink Явно тази година този лоу-кост вариант отпада Wink

# 72
  • в резерват
  • Мнения: 3 722
Просто беше фантастична и много романтична екскурзия(по повод 10год брак).

.....и нашето семейство замисля нещо подобно. И май също клоним към Париж  Peace



# 73
  • Мнения: 325
Със сигурност няма да съжалявате Peace

# 74
  • София
  • Мнения: 208
Аз се интересувам,някой може ли да ми каже как стоят нещата с метрото в Париж-колко струва за една седмица картата и дали има такава.Друго:с кой влак и от къде се качваме за Дисниленд и колко струва билета до там.Също:с какво се стига и от къде до Версай-само знам ,че Дисниленд е на изток от Париж,а Версай е на запад от Париж.Благодаря ви предварително!!! Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт