Париж

  • 119 552
  • 734
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 856
Съгласна съм, че по факс е по-добре.

# 691
  • Мнения: 119
Да дори може да им я издиктуваш  и по телефона , но не и по мейл .

# 692
  • Мнения: 1 546
А някой може ли да ми препоръча хубав магазин за детски играчки? Simple Smile

# 693
  • Мнения: 914
Да ви питам  - 17 и  18 район добре ли са като локация за наемане на апртамент? Този в 18 район е до Sacre Coeur, а апартамента в 17 е до метростанция La Fourche.

# 694
  • Мнения: 119
До Moнмартр си е супер !  Оттам до центъра си за около 20-25 минути с метрото.

# 695
  • Мнения: 3 506
Няколко конректни питанки имам, ще бъда благодарна, ако някой може да ми помогне.

1. Очертава се да сме в Париж на 14-ти юли, националният празник на Франция (плюс няколко дни преди и след това, общо 7 всъщност). Има ли нещо, което ще ме посъветвате да планирам (или съответно да НЕ планирам) за този ден? С две деца съм, на 5 и на 7 години.

2. Много се чудим дали да вземем рент-а-кар за придвижването там. Ще бъдем при познати, които живеят далеч от центъра и от една страна децата ще се изморяват в транспорта, колкото и удобен да е той (ползва се автобус и метро, за да се стигне от квартала до центъра).
От друга страна - не знам как е положението с паркирането в центъра и задръстванията, защото поне в няколко от дните ще скитосваме там и ако ще трябва да обикаляме часове наред да търсим място за паркиране, и/или да плащаме някакви безумни цифри за паркинг, или да висим в задръствания, леко се обезмисля начинанието.

3. Заслужава ли си един ден да 'отскочим' до Брюксел (от гледна точка на децата - има ли с какво да ги впечатли такова еднодневно пътуване)?

4. За единия ден се чудя между:
- Версай (мъж ми много иска да го види, но четох, че е голяма навалица през лятото)
- Булонския лес (четох, че има доста детски площадки и др. атракции, но зоо-то било затворено?)
- парк France Miniature (за него нищо не съм чела още, освен какво представлява)
Идеята е да сме някъде извън центъра, на открито.

Ами това е засега като че ли. Ако някой запознат иска да сподели мнение, ще го изчета с интерес.

# 696
  • Мнения: 455

2. Много се чудим дали да вземем рент-а-кар за придвижването там.

3. Заслужава ли си един ден да 'отскочим' до Брюксел (от гледна точка на децата - има ли с какво да ги впечатли такова еднодневно пътуване)?

4. За единия ден се чудя между:
- Версай (мъж ми много иска да го види, но четох, че е голяма навалица през лятото)


Относно транспорта - метрото е много добре организирано ,макар и доста старо. Паркирането в ПАриж е нещо уникално. Между колите наредени една зад друга по улиците, където е разрешено да се паркира няма и 1 пръст разстояние ... Всичките коли са огънати отпред и отзад от това паркиране...Относно задръстванията и трафика - не мога да преценя.

За Версай - отидете в делничен ден. Подгответе се като за пикник - с одеяла, храна...мисля, че ще им хареса и на децата. Има езеро с лодки - може да се повозите. Други атракции за децата няма...

Относно Брюксел - ходила съм преди 5 години. Аз лично не съм впечатлена. Помня един музей със скелети на динозаври и доста интерактивни занимания за деца в самия музей...

# 697
  • Мнения: 3 506
Е тъй, тъй, на мен заради този музей ми беше мерак, плюс, че щерката има една добра приятелка, която е родена в Брюксел, и много искаше да види града, ама все повече си мислим, че не си заслужава за един ден.

Мерси за отговора, Албена!

# 698
  • Мнения: 453
Мария, повече от 1 ден не ви и трябва в Брюксел, но аз изобщо не бих отишла там - не го харесвам никак, по-добре идете в Люксембург, идеално е за 1 ден и е много много красиво Simple Smile
За Версай вече си получила добри съвети - там си е идеално за пикник и е добре наистина през седмицата, а не с тълпите  Peace
Иначе за децата предпоръчвам Disneyland (то и не само за децата де, аз 2 пъти съм била и пак бих Simple Smile).
За самия 14 юли най-добре да сте из центъра - ще има шествие по Champs-Elysees и предполагам ще е много интересно за всички ви да позяпате - ех, завидях ви, на мен Париж ми е като втори роден дом, но вече от 2 години не съм ходила и така ми липсва...

# 699
  • Мнения: 3 506
Аз съм била един път в Париж и бях очарована от града тогава, надявам се да не си променя впечатлението, макар че имам известни страхове - наскоро ходих в Рим и /макар че и там ми хареса/, само след 2 дни бях поизморена от тълпите народ, а да заведа там децата не би минало през ума, докато не навършат 14 поне.
Сега съм се впуснала да чета отзиви и препоръки за Париж и основно за тълпи чета, та взех да се стряскам малко...
В Дисни със сигурност ще отидем за 1 ден, аз го видях предния път и ми стига, ама няма как с 2 деца + 1 татко Simple Smile Но освен това искам  да видят основните забележителности в Париж, както и някои по-интересни музеи. Съответно трябва така да планирам всичко, че Дисни да не им измести тотално останалите впечатления. Дано успея Simple Smile

# 700
  • София
  • Мнения: 3 880
адашче, привет!

приготви се за тълпите на Париж, които лятото просто преливат  Wink
приятно изкарване Hug

# 701
  • София
  • Мнения: 9 979
И ние ходихме юли, точно около 14, но чак някакви огромни тълпи не ми е направило впечатление да има...като във всеки голям град. На самият 14 си заминавахме следобяда и се отказахме да ходим на парада, и обикаляхме по Сен Луи, но пък над нас минаха разни самолети, така че пак закачихме от празника  Simple Smile Предполагам по самия Шанс-Елизе е блъсканица, та не знам как ще успеете да видите нещо с децата. Но сигурно е готино Simple Smile

# 702
  • Мнения: 119
Не бих казала , че тълпите са някакъв проблем . При това Рим е доста по-пренаселен с туристи , което отчасти се дължи и на факта , че Париж е по-просторен.

Аз пък мисля ,  че Брюксел е много красив град ( централната част ) и за един ден си заслужава !
Може да отидете и до Сен Дени ,  където е катедралата с гробницата на Мария Антоанета , Краля Слънце и всички френски монарси...

# 703
  • Мнения: 241
дами, къщата на Моне в обозрима близост ли е до Париж  Hug как се стига дотам знаете ли?

# 704
  • Мнения: 119
Не е много близо ( около 80 км. от Париж) , но с метро + валк се стига за около час , час и 20 мин.

Ето малко повече инфо от официалния им сайт:

http://giverny.org/gardens/


Как да стигнем дотам:
http://giverny.org/transpor/

Общи условия

Активация на акаунт