Фон дьо тен за под очи

  • 16 941
  • 58
  •   1
Отговори
  • Мнения: 83
Може ли някой да ме посъветва какъв фон дьо тен да си слгм под очите, защото какъвтои да съм използвала досега, то винаги ми подчертава бръчиците, въпреки че съм минавала към най-скъпите марки. Също така си слагам и много крем преди това. Моля, ако знаете да ми пишете. Или може би нещо, което е специално за тази част на лицето, подобно н афон дьо тен???

# 1
  • Мнения: 1 885
Слага се коректор за под очи.
Аз използвам Double Wear Concealer на Ести Лаудер и съм доволна.
Пробвай в магазина  Peace и не забравяй, че трябва да е 1-2 тона по-светъл от тена на лицето ти, освен ако не си от най-белите.

# 2
  • Мнения: 63
Аз също се интересувам от добър коректор за под очи. При мен се получава същия ефект като този, който ти си забелязала при теб - колкото и скъп и хубав да ми е фон дьо тена - фините линии около очите сякаш изпъкват и се подчертават по-силно, а аз все още бръчки нямам  Rolling Eyes някой, ако може да предложи някакъв продукт, от който не се получава този неприятен ефект ще съм много благодарна Hug  bouquet

# 3
  • някъде под слънцето...
  • Мнения: 7 222
най доброто, което съм пробвала  е коректора на тиери моглер... видимо невидимо... единствения недостатък...... цената
коректора лифт лиумиер на 6анел съ6то е много добър не прави фини линии.... и е на доста приемлива цена....

Последна редакция: пн, 22 дек 2008, 22:09 от sl

# 4
  • Мнения: 84
Здравейте и от мен!
И аз да попитам за коректора (защото питах в една друга тема какво да слагам под очите и ме посъветваха да е коректор)
Коректорът трябва ли да е една и съща фирма като ФДТ защото аз ползвам на Виши;и коректорите имат ли степенни за възраст както кремовете за около очи (аз съм на 34год.но вече виждам финни бръчици Close)
Извинявам се ако въпросите ми са неудачни но от скоро полчвам ФДТ и не съм много сръчна като цяло с макиажа.

# 5
  • някъде под слънцето...
  • Мнения: 7 222
коректорите имат ли степенни за възраст както кремовете за около очи (аз съм на 34год.но вече виждам финни бръчици Close)
Има разли4ни коректори...., както при ФДТ...
такива на които пи6е лифтинг ефект и такива на които не е упоментато
този който ползвам е
http://www.chanel.com/fb/um.php?la=es&lo=es&re=chanelcom … e%3dchanelcom~~~G!03B27A3EA4DD!5kW0r37g%252brwd%252bKllvg%3d%3d~product~~~@http://syndicator.live.chanel.com/chanel/chanel-um

# 6
  • София
  • Мнения: 708
Това, което съм намерила за себе си са течните коректори. Най-доволна съм от този на Max factor.

# 7
  • Мнения: X
Използвам коректора на макс фактор, страхотен е.  Peace

# 8
  • Мнения: 83
Вече се ориентирах горе долу какво да търся, но тъй като съм от град , в който няма много магазини за скъпи специално коректори, може ли да ми кажете някой онлайн магазин, защото аз се скъсах д трърся например този на Ести Лаудер и без успех.... Rolling Eyes Rolling Eyes

# 9
  • София
  • Мнения: 1 914
Това, което съм намерила за себе си са течните коректори. Най-доволна съм от този на Max factor.

Би ли показала снимка?

# 10
  • Мнения: 196
Аз ползвам радиант-бял е на цвят-доволна съм Crazy

# 11
  • Мнения: 2 259
Диор и Шанел предлагат фон дьо тен ,който може да се поставя в зоната около очите.
Ползвах обаче и на Радиант-много добър и перфектна цена за качество.Май се водят професионална козметика.

# 12
  • Мнения: 196
да на радиант се водят професионална ама нещо сайт им не мога да намеря Rolling Eyes

# 13
  • Мнения: 83
http://radiantminerals.com/
Това им е само сайта. Вие от къде си ги закупувате. Никъде не съм ги срещала newsm78 #Crazy

# 14
  • Мнения: 2 259
От магазин във Варна.
На пазар "Чаталджа" е единия,срещу Ктедралата на бил."Владислав" е другия.
Цена около 15-18 лв ако не се лъжа.

# 15
  • някъде под слънцето...
  • Мнения: 7 222
http://radiantminerals.com/
Това им е само сайта. Вие от къде си ги закупувате. Никъде не съм ги срещала newsm78 #Crazy
навсякъде където се продават севантийн...
със сигурност в магазини  бонжур
лятото си купих бялата основа от бонжура в Пловдив цената бе6е 10 или 12 лева

# 16
  • Мнения: 196
в магазини Бонжур ги има

# 17
  • Мнения: 1 167
От магазин във Варна.
На пазар "Чаталджа" е единия,срещу Ктедралата на бил."Владислав" е другия.
Цена около 15-18 лв ако не се лъжа.

Кой точно магазин на Чаталаджа имаш предвид? newsm78  bouquet

# 18
  • Мнения: 2 259
На излизане от пазара  със зеленчуци посака Червения площад се пада ,отсреща и в по ляво.Незнам ако може и друг да обясни .Магазинът се пада на ъгъл и продават маркови парфюми.

# 19
  • Мнения: 308
   Някой може ли да сподели след като се постави коректор под очите отгоре слага ли се фон дьо тен? И каква е тази бяла основа, която споменава sl?. Тя на цялото лице ли се поставя (предполагам преди фон дьо тена)?

# 20
  • Мнения: 2 259
   Някой може ли да сподели след като се постави коректор под очите отгоре слага ли се фон дьо тен? И каква е тази бяла основа, която споменава sl?. Тя на цялото лице ли се поставя (предполагам преди фон дьо тена)?
Не се слага фдт.

# 21
  • Мнения: 13 627
Аз много не съм съгласна, че не се слага, но ти си е до лична преценка. Може да се сложи, може и да не се Simple Smile

# 22
  • Мнения: 2 259
Става много напластено и след около час започва едно насъбиране така да се каже.
А, ако сте над 35 г.,финните линии около очите стават  очевадни:shock:
Споделям това от опит и видяно.
Личен избор и  опит върху лицето си  все пак е най-добре.

# 23
  • Мнения: 13 627
Аз също го казвам от опит. Зависи какво количество се сложи и дали е нанесено с четка или по друг начин. Но все пак е много индивидуално, всяко лице и кожа е различно. За някои случаи може и да няма нужда от фдт.

# 24
  • някъде под слънцето...
  • Мнения: 7 222
   Някой може ли да сподели след като се постави коректор под очите отгоре слага ли се фон дьо тен? И каква е тази бяла основа, която споменава sl?. Тя на цялото лице ли се поставя (предполагам преди фон дьо тена)?
по принцип е за поставяне на акцент на светлина(или както там се казва) може и на цялото лице... 6анеел имаха не6то подобно, но миналата година го спряха от производство
http://www.ciao.es/Chanel_blanco_Universal_de_Chanel_Sheer_Illum … nator_30g__741149
тук е автомати4ен превод
http://translate.google.es/translate?hl=bg&sl=es&u=http: … 280ES281%26sa%3DG

Последна редакция: пт, 20 мар 2009, 19:55 от sl

# 25
  • Мнения: 308
   Благодаря за отговорите. Явно за коректора всеки трябва да си прецени дали да сложи и фон дьо тен.

   Аз в момента чета темите във форума, защото скоро трябва да си купувам нов фон дьо тен. Преди използвах антибактериалната серия на Манхатан (фон дьо тен и пудра), но сега искам да си взема нещо друго. Ще съм благодарна, ако ми препоръчате нещо не много скъпо и добро. Кожата ми е смесена към мазна, имам спукани капилярчета на носа, петна от пъпчици и разширени пори. Затова търся нещо, което да не е слабо покривно, но и да е подходящо за лятото. В нета има доста хубави неща, но са много скъпи, а и не искам да поръчвам по интеренет, защото може да не улуча цвета. Ако имате наблюдение върху други марки на достъпни цени, моля споделете.

   Интересувам се и от базите. Какви марки има и дали са на достъпни цени?

# 26
  • Мнения: 13 627
Aз ти препоръчвам това! Много е покривно, но в същото време седи толкова леко на кожата, все едно не носиш фдт. Кожата ми е смесена към мазна и съм супер доволна. Вече не ползвам друго.
За база ползвам това 20лв. струва

# 27
  • София
  • Мнения: 1 914
Ще взема и аз да проверя за коректора на Радиант, че ми трябва за под очите нещо добро.

# 28
  • Мнения: 308
Aз ти препоръчвам това! Много е покривно, но в същото време седи толкова леко на кожата, все едно не носиш фдт. Кожата ми е смесена към мазна и съм супер доволна. Вече не ползвам друго.

   Благодаря    Hug   Точно такъв фон дьо тен търся - покривен, но да не си личи, че си се мазал с нещо. Можеш ли да ме ориентираш за цена. Може въпроса да е глупав, но на опаковката пише мус, това същото като фон дьо тен ли е?

   Базата на Гош не съм сигурна, дали ще я открия, но ще я потърся в нашите магазини.

   П.П. И още един въпрос. Този мус с четка ли го нанясаш и има ли нужда да се слага и пудра след това?

# 29
  • Мнения: 63
Sl Blush имаш ли наблюдения върху този коректор     Eclat Lumiere на Chanel. дали прави фини линии  newsm78   

# 30
  • Мнения: 170
Някой може ли да ми каже цената на Eclat Lumiere на Chanel?
Аз лично в момента ползвам за под очите ФДТ на L'Oreal - Infallible, но е на свършване и се замислих дали да не взема коректор този път, някой по-качествен...

# 31
  • В къЩи.
  • Мнения: 2 189
И аз да попитам за коректорите....какьв цвят взимате,като фон дю тена или малко по/светьл?

# 32
  • Мнения: 63
И аз да попитам за коректорите....какьв цвят взимате,като фон дю тена или малко по/светьл?
за коректора знам, че задължително трябва да е по-светъл от фон дьо тена Blush

# 33
  • Мнения: 63
Сега видях, че продукта на шанел, който съм показала е хайлайтер newsm78 това нещо като коректор ли е и със същата цел ли се използва  Thinking  bouquet

# 34
Момичета,може ли да ми обясните за какво точно се използват коректорите.Аз отскоро ползвам фон дьо тен и посотянно гледам да не си личи , да слагам съвсем малко и т.н.
коректорите ,само на проблемните места ли се използват ? и ефекта какъв е , като на фон дьо тен или си личи?
Мисля,че е доста практичен и у добен продукт...особено , ако необичаш да си мажеш цялото лице като мен

# 35
  • Мнения: 63
Момичета,може ли да ми обясните за какво точно се използват коректорите.Аз отскоро ползвам фон дьо тен и посотянно гледам да не си личи , да слагам съвсем малко и т.н.
коректорите ,само на проблемните места ли се използват ? и ефекта какъв е , като на фон дьо тен или си личи?
Мисля,че е доста практичен и у добен продукт...особено , ако необичаш да си мажеш цялото лице като мен
Някои използват коректора за заличаване на петна, неравности, пъпчици, други за тъмни кръгове под очите и фини линии около очите. Може и да си личи, а може и не - важно е какъв коректор използваш, какъв цвят е и дали е добре разнесен. Преди малко прочетох в една статия, че е добре коректорът да се смесва с малко крем. Аз лично до момента само тестери на един коректор на Sisley съкм ползвала и е супер, но е много скъп  ooooh!. Сега събирам отзиви за хубав коректор за фините линии, за да не слагам в тази зона фон дьо тен Hug  bouquet

# 36
Момичета,може ли да ми обясните за какво точно се използват коректорите.Аз отскоро ползвам фон дьо тен и посотянно гледам да не си личи , да слагам съвсем малко и т.н.
коректорите ,само на проблемните места ли се използват ? и ефекта какъв е , като на фон дьо тен или си личи?
Мисля,че е доста практичен и у добен продукт...особено , ако необичаш да си мажеш цялото лице като мен
Някои използват коректора за заличаване на петна, неравности, пъпчици, други за тъмни кръгове под очите и фини линии около очите. Може и да си личи, а може и не - важно е какъв коректор използваш, какъв цвят е и дали е добре разнесен. Преди малко прочетох в една статия, че е добре коректорът да се смесва с малко крем. Аз лично до момента само тестери на един коректор на Sisley съкм ползвала и е супер, но е много скъп  ooooh!. Сега събирам отзиви за хубав коректор за фините линии, за да не слагам в тази зона фон дьо тен Hug  bouquet


Много ти благодаря за бързия отговор Simple Smile))) Бихте ли ми препоръчали тогава някакъв коректор   bouquet  bouquet
И да попитам последно...задължително ли е  да се използва фон дьо тен или пудра преди или след коректора ?
Неможе ли , само него да използвам?
Не ми е много пряитно , когато си мажа лицето с фон дьо тен  макар,че лицето излгежда много чисто и красиво-факт

# 37
  • Мнения: 2 132
Отдавна не съм се гримирала, но преди правех следното:
1. Слагам крем на лицето и изчаквам малко да попие.
2. Слагам коректор под очите на малки точици и с пръст потупвам отгоре, за да се разнесе. Имам и едно спукано капилярче, което от време на време си личи повече и на него също слагам.
3. Слагам на пръстите си фдт, разтърквам и нанасям по лицето.
4. Слагам леко руж
5. С четка слагам малко пудра.

Конкретно за коректор ползвам това -

Разлика за типа кожа няма този коректор. Има различни цветове- бежаво, розово..

# 38
  • Мнения: 2 132

Много ти благодаря за бързия отговор Simple Smile))) Бихте ли ми препоръчали тогава някакъв коректор   bouquet  bouquet
И да попитам последно...задължително ли е  да се използва фон дьо тен или пудра преди или след коректора ?
Неможе ли , само него да използвам?
Не ми е много пряитно , когато си мажа лицето с фон дьо тен  макар,че лицето излгежда много чисто и красиво-факт

Може да си заличиш само червенини, пъпки, сенки и т.н. с коректора и да не слагаш фдт. Стига да не си личи  Wink

# 39
  • Мнения: 4 296
Коректорът на Диор е страхотен, ползвам го от доста време и съм много доволна. Свикнала съм с него, така да се каже.  Wink
Иначе бих пробвала и този на Радиант. Имам базата - бялата - не е лоша.
Аз лично не слагам фон дьо тен под очите.

# 40
  • Мнения: 63
JeniB и Kloto  Hug  да Ви попитам този коректор на Диор заглажда ли фините линии, доволни ли сте как стои около очите  bouquet търся такъв, който да не подчертава линиите, както обикновено става и с много скъпи фон дьо тени-затова се насочих към коректор Blush

# 41
  • Мнения: 2 132
JeniB и Kloto  Hug  да Ви попитам този коректор на Диор заглажда ли фините линии, доволни ли сте как стои около очите  bouquet търся такъв, който да не подчертава линиите, както обикновено става и с много скъпи фон дьо тени-затова се насочих към коректор Blush
Какви са тези линии? Embarassed

# 42
  • Мнения: 4 296
Akо имаш фини бръчици, коректорът със сигурност ще ги прикрие. Това му е предназначението - освен заличаването на тъмните кръгове и запазването на добрия вид на тази нежна зона. С фон дьо тен трудно се постига този ефект, получава се някаво ''запълване'' на линиите и наслояване. Виждала съм, не стои красиво.

# 43
  • Торонто
  • Мнения: 837
Клото, ти имаш ли някакви бръчици около очите? Този коректор на Диор според мен много ги подчертава - отлага се в тях имам пред вид. Иначе е много приятен за ползване продукт няма спор.

# 44
  • Мнения: 4 296
Нямам, но имам приятелки, които го ползват точно, за да прикрият бръчките.  Thinking Аз говоря обаче, за фини линии, а не за дълбоки бръчки. При такива не знам дали действа, може би нещо светлоотразяващо ще е по-подходящо.

# 45
  • Торонто
  • Мнения: 837
Да, и аз за фини говоря...
Не веднага, но след 1-2 часа и вече се е насложил в тях и ги подчертава още по-силно.
Явно е съвсем индивидуално.

# 46
  • Мнения: 63
Akо имаш фини бръчици, коректорът със сигурност ще ги прикрие. Това му е предназначението - освен заличаването на тъмните кръгове и запазването на добрия вид на тази нежна зона. С фон дьо тен трудно се постига този ефект, получава се някаво ''запълване'' на линиите и наслояване. Виждала съм, не стои красиво.
Да, точно така стои с фон дьо тен - аз нямам бръчки, но като постоя известно време с фон дьо тен и някак си се врязва във линиите около очите и това много ме дразни. значи ще го пробвам, а да те питам каква му е цената и икономичен ли е   bouquet Hug

# 47
  • Мнения: 93
ами за този коректор какво ще кажете, някой ползвал ли го е,

http://us.strawberrynet.com/productDetail.aspx?ProdId=40197#DETAIL

и аз ще трябва да прикривам фини линии и тъмни кръгове ... полвам Pro Lumiere на Chanel, а трябваше да си вземе Lift Lumiere, доверих се на консултантка в сити центъра, което не е добра идея по принцип, ужасни са. та следващия път знам какво да си взема, но междувременно и коректор май ми е нужен.

# 48
  • Мнения: 271
Не е правилно да се поставя фон дьо тен под окото.За тази цел има коректори  Simple Smile
Аз по принцип харесвам по течните коректори.Например този много го харесвам,но цената  Twisted Evil
А ,за да не се подчертават мимическите бръчки под очите ,околочният контур трябва да е много добре намазан с крем.

# 49
  • Мнения: 63
Някакви отзиви за този коректор  newsm78   Estee Lauder
Disappear Smoothing Creme Concealer - # 02 Light 15ml/0.5oz
Коригира тънките линии и бръчки
без аромат, офтомологично тестван.
our price: US$ 25.00 (Nett.)

# 50
  • Мнения: 271
Цитат
Някакви отзиви за този коректор... Estee Lauder

Фон дьо тена от същата серия на Ести е най-покривният,издържлив и нецапащ дрехите,който съм ползвала.Може би и коректора е такъв newsm78.

# 51
  • Мнения: 83
Откак пуснах темата смених 2 коректора, от добър клас, не мога и не мога да избегна това 'наплъстяване', което подчертава тези фини линии и ги прави на бръчки.

# 52
  • Мнения: 63
Откак пуснах темата смених 2 коректора, от добър клас, не мога и не мога да избегна това 'наплъстяване', което подчертава тези фини линии и ги прави на бръчки.
Colourful Hug пиши какво си пробвала, че и аз съм като теб Crossing Arms а все още нямам бръчки newsm78 ползваш ли отдолу база Thinking

# 53
  • Мнения: 438
   Някой може ли да сподели след като се постави коректор под очите отгоре слага ли се фон дьо тен? И каква е тази бяла основа, която споменава sl?. Тя на цялото лице ли се поставя (предполагам преди фон дьо тена)?
Така значи фдт се слага преди коректора, след него коректор (нали номера е да коригира  Wink ) и накрая пудра, като именно пудрата скрива бръчиците. За да не става много наслоено в този случай се слага по-лек фдт - не много плътен и той се слага за да изравни, а несъвършенствата се покриват с коректор Simple Smile На флормар фдт са много леки, подходящи са за пълен грим и не са скъпи  Wink. Забравих да кажа че такъв грим държи цял ден  Wink

# 54
  • Мнения: 438
Откак пуснах темата смених 2 коректора, от добър клас, не мога и не мога да избегна това 'наплъстяване', което подчертава тези фини линии и ги прави на бръчки.
Това наплъстяване се получава защото не фиксираш с пудра  Wink  Аз предпочитам на прах, най-добре фиксира и повече намалява разтичането на грима от компактните пудри  Peace

# 55
  • Мнения: 2 132
Ето едно филмче кое как се слага - http://www.youtube.com/watch?v=YafzVQ_0EV0&feature=related

# 56
  • Мнения: 83
Откак пуснах темата смених 2 коректора, от добър клас, не мога и не мога да избегна това 'наплъстяване', което подчертава тези фини линии и ги прави на бръчки.
Colourful Hug пиши какво си пробвала, че и аз съм като теб Crossing Arms а все още нямам бръчки newsm78 ползваш ли отдолу база Thinking

Слагам коректор Радиант - бял на точки и после с потупване нанасям около очите, чакам да поизсъхне и съм ползвала досега на Ингрид Милет фондьотена - уж го пробвах преди да го купя - ужасен, не мога да го разнеса, стои на черти лицето ми и подчертава всичко , което е като дефект. Смених и крема, защото мислех, че е от него, пак не става. Този фдт ми беше 75 лв. Ползвах и един на Диор, той като нанасяне беше ок, ама пак много ми подчертава и там , където имам линии, направо имам чувството , че се събира коректор и фдт и става очевадна бръчка. Според мен или аз правя грешка или не съм намерила наистина нещо подходящо, но без грим тези линийки или може би наченки н абръчки не се личат така.

# 57
  • Мнения: 100
моми4ета наи-добрия коректор за мен е на ив сен лоран има го в 4етири тона не се събира по фините линии под окото не6то невроятно е
http://us.strawberrynet.com/productDetail.aspx?ProdId=30316#DETAIL

# 58
  • Мнения: 63
моми4ета наи-добрия коректор за мен е на ив сен лоран има го в 4етири тона не се събира по фините линии под окото не6то невроятно е
http://us.strawberrynet.com/productDetail.aspx?ProdId=30316#DETAIL

И аз за него си мислех, защото в един чуждестранен форум прочетох мненията и има доста положителни отзиви Blush да те питам знаеш ли колко струва в Бг. Наистина ли не подчертава линиите Rolling Eyesако е така това е супер и ще си го купя  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт