Мухъл

  • 32 651
  • 109
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 27
Аз намерих информация за няколко фирми, които предлагат такива и всичките са електрически. Пиши след като посетиш Стройко.

# 76
  • Мнения: 8
Няма как влагочувствителна лента (ако има такава) на механичен принцип да отваря клапана, за да влиза въздух. Поне аз не намирам обяснение как.
То във сайта си пише (безвлага.ком) - синтетични нишки, които променят дължината си в зависимост от околната влажност:

Цитат
Преобразувател V8
V8 е в основата на технологията на Aereco. Той изпълнява едновременно функциите на датчик и задвижващо устройство на влагорегулируемата система.

След дълги изследвания в лабораториите на Aereco е разработен специален полиамиден материал, който реагира на влажността и на температурния коефициент (ТК). V8 се подчинява на познатия физичен закон – при увеличаване на влажността материалът се отпуска (удължава), а при намаляване се свива. В съответствие с този закон вградените в устройството осем специални полиамидни лентички задвижват една или няколко затварящи се клапи, като по този начин регулират потока на въздуха, в зависимост от нивото на относителната влажност в помещението. Колкото по-висока е относителната влажност в помещението, толкова повече се отварят клапите, и обратно. Преобразувателят V8 конструктивно е изолиран от посоката на въздушния поток и тества само нивото на влажността в помещението. Освен това, благодарение на вградената система за температурна корекция, процесът на притваряне или отваряне на клапаните се осъществява независимо от външните климатични условия. Разработена е и версия V16 с 16 лентички, която е по-чувствителна и по-бързо реагираща на промените на относителната влажност в помещението.

Фирма Aereco дава безсрочна гаранция както на датчиците, така и на целите устройства, без случаите на принудително механично счупване. Освен това те работят напълно безшумно и без никаква консумация на електрическа енергия.

# 77
  • Мнения: 27
 'АйдеПак, може ли линк към сайта на фирмата, предлагаща тези клапани!

# 78
# 79
# 80
  • Мнения: 27
Благодаря, Persia! Hug

# 81
  • Мнения: 292
Разгледах сайта и останах очарована,ако наистина тези устройства действат по описания начин! Grinning
И като цени са толкова достъпни...
Дано сега се включи някой,който вече има реален опит с тях...Много ще се радвам да сподели! Grinning

# 82
  • Мнения: 27
А кой ги монтира? Фирмата, която ги продава, тези от дограмата или със собствени сили?

# 83
  • Мнения: 1 167
Не разбрах колко струва?

# 84
  • Мнения: 646
Преди малко попаднах на това :

http://www.biozem-bg.com/

Моля, ако някой има отзиви да напише.

# 85
  • Мнения: 17
Аз днес отидох на Стройко и си купих клапан Аереко

# 86
  • Мнения: 17
заведох и мъжа ми на Стройко /щанд 216, ет 2, срещу ескалатора/. Имаше изложени прозорци с монтирани на тях клапани, така че ни стана ясно всичко за монтажа и мъжа ми се нави сам да монтира устройството с бормашина. Иначе на щанда ни обясниха подробно принципа на действие. Ако не бях купила  сега клапан, трябваше да чакам 25 дни, защото те се продават по заявака, а аз искам да видя ефекта преди да е дошла следващата зима /докато е студено навън/. Поръчахме си обаче и един вентилатор /ама без перка/, който също е с датчик за влага /без ток/ - него ще си го вземем след 25 дни от офиса на фирмата. За него не бързам.
Та за цената на клапана - 58 лв /колкото пишеше на сайта/. Утре ще бръмчим с бормашината, че сега е късничко. До 2-3 дни ще дам инфо за ефекта.

# 87
  • Мнения: 17
За монтажа - фирмата си има монтажници, но е по график, май струва 20-30 лв. Но ако някой иска сам да си ги сложи, обясняват как става.

# 88
  • Мнения: 646
Sesil28, моля те ползвай бутон редактирай за да допълниш тава, което си написала, вместо да пускаш 3 публикации една след друга.

# 89
  • Мнения: 2 641
каква е разликата между този за 58 лева и този за 66 лева ?

Общи условия

Активация на акаунт