Френска празнична тема - 18

  • 25 151
  • 298
  •   1
Отговори
# 270
  • Мнения: 1 194
Намерих формуляр за 2007 година, но за 2008 не успявам. Ситуацията стана леко спешна, та пак ще помоля за помощ, ако някой има идея от къде да се добера до тъпия формуляр.
Благодаря!
Мария, мисля си , за съжаление, че въпросният формуляр все още не съществува. Деклариарнето на доходите е през май чак...Дано не съм права, щом ситуацията а е спешна, успех!

# 271
  • Мнения: X
Чумби, жива да си, мерси за труда. Стигам до там, ама декларация за 2008 няма там.
Мария, май наистина все още не са ги пуснали.Уф...

Положението е следното: Получихме сметка за предварително плащане на част от данъците за 2008, изчислена на базата на доходите ни от 2007 и тогавашния ни брой човечета в семейството. (Не помня да сме се съгласявали на такъв начин на плащане, да не би автоматично да го правят?). Обаче за 2008 нито доходите са същите, нито броя ни е същия. По мои сметки данъци не трябва да плащаме хич. Сега, ако не платя тая сметка и си изчакам април-май да си подам декларацията, какво следва? Да не стане беля някаква?

Не искам да плащам сега и после да чакам да ми върнат парите, свободен паричен ресурс за експерименти нямаме. А и искаме да закрием вече френската сметка, няма смисъл да плащаме повече безумните им месечни такси.

# 272
  • пак на Рив Гош
  • Мнения: 2 705
Мише, автоматично го правят - такава е системата тук. Първо изчисляват на базата на доходите за 2007-ма (или предходната година), после попълваш декларацията за доходите през 2008-ма (или текущата година, пращат ги през април - май) и после през септември се уравновесяват. И ние получихме предварителната разпечатка за годината (ние плащаме данъците на месечни вноски). Това е едно от нещата, които ми тежат тук - много по-user-friendly ми се струва удръжката на ДОД директно от заплатата...
Можеш да се опиташ да се свържеш с вашата местна антена на Trésor Public (меил, телефон) и да им обясниш положението - че вече не сте в страната, че закривате банковата сметка, може да има някакаво разрешение на въпроса, сигурно са имали побдни случаи  newsm78

# 273
  • Мнения: 1 017
Мишенце, можеш да платиш и без банкова сметка, виж този адрес http://www.impots.gouv.fr/portal/dgi/public;jsessionid=ZHYUWJWL3 … mentstandard_5056

Там има обяснения за хората напуснали Франция.

# 274
  • Мнения: 467
Nадин, може да съм изпуснала нещо...но защо толкова тъжно стихче (песен) си сложила в подписа ?  Thinking

# 275
  • Мнения: 1 017
Тони и Тото, ниЩо специално не е станало, то стихчето е от няколко месеца вече.

Сложих го един път като ме бяха налегнали едни спомени и размисли ...

А и си ми харесва и песента на Лео Фере http://www.youtube.com/watch?v=UJ6GnNOneX0&feature=related.

# 276
  • Мнения: 467
А, и аз много я харесвам, но се надявам да нямам скоро поводи да я пея  Wink
хайде лека нощ  Hug

# 277
Здравейте и от мен момичета,

Не се включвах, защото напоследък тези химиотерапии не ми влияят много добре, чувствам се ужасно имам болки и нямам желание за нищо, а пък и времето едно студено не може човек да излезе. За сантр aepe не ни остана време да проверим в кметството, но ви благодаря и до там ще стигнем някой ден. За сега мъжът ми реши да закара детенце с колата до Виена и да остане един ден и да се върне, той обича да пътува и това ще е и за него малко разнообразие.

Мари рус много е благородно това което правиш за детенцето дано всичко мине наред и да е жива и здрава.

Ивенце и на мен май ще се наложи да посетя зъболекар дано да имам късмет да е добър. В България преди годи ми вадиха мъдреците имам лоши спомени трудно излязоха и след това 10 дни мъки докато зараснат.

Желая успешна седмица на всички мами.

 

# 278
  • Мнения: 85
Исав, хе хе, значи не само аз имам зъбни приключения! Не си е работа де, на мен ми е първото ходене при фр. зъболекар Wink
Как е Лил, аз другия петък ще ходя натам по работа, но само за през деня.




Ивенцеее, супер щом ще идваш насам, ще видиш  Laughing предполагам, че е толкова студено, колкото и в Парижж
Ти ще имаш ли малко свободно време да се видим на кафе ? Каква ти е програмата ?

# 279
  • Мнения: 3
Здравейте  Grinning
На Тони и Тото и Ронка , извинявам се , че не пуснах по-рано  координатите , които бях обещала . Такъв бизи уикенд беше с гости и пролетно чистене и не остана време за компютъра .. направо се радвам, че е понеделник. Аз съм на  принудителна диета и не мога да си намеря място ,заради половинката , който иска да свали 7 кг бързо и вече пазарува само зарзават ...  Аз се опитвам да съм съпричастна, наистина е малко подло да си готвя само за мен , затова си хрупаме заедно моркови, артишок и всякакви зелении . В някакъв момент  сигурно ще бъда изловена с буркана с Нутела , който скришом пребърквам със супена лъжица  Blush
 Обезпокоителното е в резултата е аз - 2 кг , а той не е мръднал грам ! Питам се защо ли.. Rolling Eyes
 Сега ще пробвам да напиша лични , дано да стане , че съм новак във писането във форумите
 Хубав ден на всички майчета !

# 280
  • Мнения: 19
Здравейте, и добър ден!  wavey
Или е по-добре да кажа ветровит ден!
Времето при вас как е, че при нас нещо се поразвали -духа много силен вятър, кофти?

# 281
  • MERIGNAC, FRANCE
  • Мнения: 1 551
При нас тази нощ пак имаше буря, но по-слаба от предишната. А цял ден на половин 4ас времето се сменя тотално- в момента е толкова мра4но, все едно е нощ и се сипе порой   umbrella , а преди малко ми трябваха слън4еви о4ила   Nature Sunny .

Този уикенд бандита изкара едно гастро, та вси4ки се изредихме  Tired Тази година през седмица се разболява от нещо, дано да спре ве4е тази 4ерна серия  Praynig

# 282
  • Мнения: 1 194
Здравейте! Аз от нямане какво интересно да кажа, взех, че си видоизмених малко профила.  hahahaАма все съм си аз...
Днес , да се издам, малко се изплаших от бурята и оставих децата в къщи за по-сигурно. Ама то буря тук нямаше. Страх лозе пази EmbarassedНадявам се, че никоя от вас не е имала проблеми с климатичните катастрофи!

Доротея, дано вече си по-добре! Hug

# 283
  • Мнения: 3
Здравейте  Hug
...много тишина в темичката . И при мен нищо интересно , но в това кофти време не си показвам носа от вкъщи . Опитвам се да измисля с какво да изненадам мойто човеченце за Св. Валентин . Използвах си всичките жокери до сега и ..боксувам   Thinking .  Ако имате роматични идеи за валентински изненади , моля споделете  Heart Eyes
 Вие как празнувате св.Валентин / Зарезан ?
 
 

# 284
  • Мнения: X
Мария, честито ти ново лице!

И тук вчера беше страшна буря. Трябваше спешно да ида до пощата пеша. До там почти ме носеше, обратно обаче едвам се придвижвах - на прибежки и криейки се по ъглите. Днес е страхотно слънце!

Тая празнична тема от Коледна, ще стане Великденска.

Ние решихме да не плащаме сметката за данъците, а като дойде времето, да си ги декларираме по надлежния ред.Закриваме си банковата сметка днес. Дано няма последствия с данъчни глоби или други усложнения.

Общи условия

Активация на акаунт