ЩЕ МОЖЕТЕ ли ДА ОТГЛЕЖДАТЕ БЕБЕ С 100 лв.месечно,ако нямате 12м.стаж?

  • 15 079
  • 433
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 218
с тази разлика ,че майките не са очаквали...много от тях са в капан...така ,че няма как да са си направили сметката

# 16
  • Пловдив
  • Мнения: 337
Ясно е , че тези които не са ощетени от новия закон , ще говорят че са За , но такива момичета като мен , които 6 години си блъскат главата в Университета , за да могат да постигнат нещо в живота си и не са имали възможност да работят са повече от преебани (с извинение за израза)....много мога да пиша още ама какъв ли е смисъла ....СИТ НА ГЛАДЕН НЕ ВЯРВА .....

# 17
  • Мнения: 60
Държавата не ни е длъжна с нищо,но ние винаги сме и длъжни-плащаме данъци осигуровки и защо?Като отидеш на лекар да не би да е безплатно или улиците са асфалтирани като плащаме тези данъци?Затова аз смятам,че трябва да се насърчи раждането от държавата да има такава политика и незвисимо дали си студентка,безработна или работиш и те осигуряват на минималната заплата да получаваш най-малко по 250лв,най-малко,защото студентите са бъдещето на България,а не да казваме ми като нямаш пари,защо да раждаш(Не говоря за семейства които безразборно правят деца над4-5 деца и чакат някой да им помага),да си му мислила нас не ни интересува,като станеш на 30г-35г и имаш трудов стаж тогава раждай-да ама не,нали знаете,че шанса да забременееш е много по-малък на тези години и риска от увреждания е по-голям!Трябва да има държавна политика и за раждането и за детските градини и по отношение на майките  bouquet

# 18
  • Мнения: 14 491
като се има предвид, че вече всеки, абсолютно всеки учи висше образование, не това е критерий кой е бъдещето на България

# 19
  • Мнения: 4 070

Какво мислят мъжете Ви момичета?Доволни ли  са от новите промени в закона ? newsm78

Излишен е тоя въпрос, който е засегнат едва ли ще е доволен.

# 20
  • Мнения: 4 070
като се има предвид, че вече всеки, абсолютно всеки учи висше образование, не това е критерий кой е бъдещето на България


Всеки учи-ама какво? Съжалявам,че ще засегна някои учили къде ли не и какво ли не- ама аз също съм била в Су и там беше невъзможно да учиш и бачкаш (е може би зависи и какво учиш), така че аз лично разбирам тия девойки били там защото смятат ,че това е може би най-доброто образование и после.............нъцки (както казваше една колежка).

# 21
  • Мнения: 169
Държавата не ни е длъжна с нищо,но ние винаги сме и длъжни-плащаме данъци осигуровки и защо?Като отидеш на лекар да не би да е безплатно или улиците са асфалтирани като плащаме тези данъци?Затова аз смятам,че трябва да се насърчи раждането от държавата да има такава политика и незвисимо дали си студентка,безработна или работиш и те осигуряват на минималната заплата да получаваш най-малко по 250лв,най-малко,защото студентите са бъдещето на България,а не да казваме ми като нямаш пари,защо да раждаш(Не говоря за семейства които безразборно правят деца над4-5 деца и чакат някой да им помага),да си му мислила нас не ни интересува,като станеш на 30г-35г и имаш трудов стаж тогава раждай-да ама не,нали знаете,че шанса да забременееш е много по-малък на тези години и риска от увреждания е по-голям!Трябва да има държавна политика и за раждането и за детските градини и по отношение на майките  bouquet

 Peace  за това става въпрос! до сега не съм ползвала услугите на държавата при посещение на лекар, защото винаги си плащам прегледите , изледванията, и др.; колата ми влиза в сервиз веднъж годишно, заради счупените улици, за моя сметка разбира се; кофите за смет преливат от боклуци, пенсионерите мизерстват .... има ли смисъл да продължавам? и какво като плащаме данъци, осигуровки???  жалко е , че всичко това се случва в България!

# 22
  • Мнения: 169
като се има предвид, че вече всеки, абсолютно всеки учи висше образование, не това е критерий кой е бъдещето на България


Всеки учи-ама какво? Съжалявам,че ще засегна някои учили къде ли не и какво ли не- ама аз също съм била в Су и там беше невъзможно да учиш и бачкаш (е може би зависи и какво учиш), така че аз лично разбирам тия девойки били там защото смятат ,че това е може би най-доброто образование и после.............нъцки (както казваше една колежка).

ами да и аз учих в чужбина и сега завършвам МИО УНСС, и се прибрах в БГ , защото предполагах, че България има нужда от нас, но явно тук умните хора са зад кулисите, защото не подлежат на  манипулация!

# 23
  • Мнения: 1 045
вис6ето образование не е задължително а въпрос на ли4ен избор.Да роди6 дете е въпрос съ6то на ли4ен избор,а не на държавата.И в тоя ред на мисли като се наака бебето пак ли държавата да дойде да смени памперса а?

# 24
  • Мнения: 7 112
И със 100, и с 500 лв. доход не може да се издържа семейство.
Тези 100 лева не са абонамент. Трябва семейният доход да отговаря на определени условия.
От друга страна даже и бебето да не се нуждае от АМ и други подобни, майката на бебето трябва да набавя качествени хранителни запаси, които предава на детето си.
 

# 25
  • Мнения: 4 023
12 м. не е чак такъв непостижим трудов стаж, стига сте мрънкали.

А нима с 220 лева по-може да се гледа дете?

Плюс това нито 100, нито 220 са общия доход на семейството, къде остава заплатата на мъжа?

Не на последно място, освен това, което дава държавата вероятно някакъв процент майки/бащи имат доходи от наеми, ренти, лихви и прочие, други семейства пък живеят под наем и/или изплащат заеми, така че всичко е относително. Държавата няма как да дава по 1000 лева на дете всеки месец.

# 26
  • Мнения: 568
вис6ето образование не е задължително а въпрос на ли4ен избор.Да роди6 дете е въпрос съ6то на ли4ен избор,а не на държавата.И в тоя ред на мисли като се наака бебето пак ли държавата да дойде да смени памперса а?
 

Ще се съглася с теб тогава когато и данъците и осигуровките станат въпрос на личен избор,щом сме задължени да ги плащаме тогава и държавата има задължения към нас.

Искам да попитам още нещо щом ще се гледат осигуровките за 12м.,при положение ,че бременната има повече от въпросния стаж защо държавата взема предвид последните такива ,като се има предвид ,че на повечето жени им се налага да излизат в болнични поради независими от тях причини?Това не е ли далавера на гърба на тези жени които са плащали доста преди това и след 1 максимум 3години почват пак да плащат?

# 27
  • Мнения: 98
Незнам защо само се джафкате и никой неиска да чуе аргументите на другия newsm78Момичета има майки на които мъжете им не вземат 2500лв.,нито пък са бизнесмени!Все пак можеше минималното майчинство да е 240лв.независимо какъв стаж имаш,но това е мое мнение.В България си е правило да си кажеш"Мен това ме устройва,тая какво е ревнала,че е недоволна"Да недоволни винаги ще има,но важното е това да не сте вие нали???????????

# 28
  • Мнения: 1 195
За мен този закон е просто поредната безмислица на управляващите ни  #2gunfire #2gunfire #2gunfire #2gunfire
Абсурд е държава която е с отрицателен естествен прираст по този недомислен начин да ограничава изкуствено раждаемостта. #Cussing out #Cussing out #Cussing out #Cussing out
Безкрайно възмутена съм #2gunfire #2gunfire #2gunfire ок момичетата нямат 1 година стаж, но да не би през това време мъжете им да не плащат солидни данъци  newsm78 че данъците вече са повече от заплатите #2gunfire ако искат ОК да дават по 100лв, но да не удържат нищо от заплатите на татковците #2gunfire #2gunfire #2gunfire
И друго ме е яд нещастниците имат пари да си увеличат заплатите но за децата на България пари няма #2gunfire #2gunfire #2gunfire #2gunfire

Ей от такива работи побеснявам #Cussing out #Cussing out #Cussing out #Cussing out

По въпроса - НЕ никой нормален човек не може да си отглежда детето със 100 лв, то и с 240 не може ooooh! Така че да са ни живи и здрави таковците  Hug

# 29
  • Мнения: 2 908
gundie ,аз завърших в СУ-химия-е,работих цяла 3-та и 4-та година и пак завърших редовно,със задължителни упражнения и семинари.Не ми е това мисълта-дупето като те налегне ти знае всичко-аз не можех грам да си платя семестъра ако не работех-ти си можела по някакъв начин да си го платиш,затова не си работила,затова не казвай,че в СУ не може да се работи...Аз съм на мнение,че като съвестен гражданин,който си е плащал осигуровки и тем подбни държавата ми е длъжна наистина,но само ако съм плащала тези неща-ако не съм,както е в случая с 12 месеца или не знам си колко искат да имаш...ами да си мислил с какво ще храниш детето си-както някои са казали-не може държавата да ти е длъжна,щом не си плащал нищо към нея-като циганите например-ами да-има момичета,които забременяват докато следват и не са работили-ами не знам-има си презервативи,противозачатъчни,знам ли-аз не разбирам това,защото не разсъждавам така-нямам пари,а искам дете...греша с думите си най-вероятно,ама така мисля аз...Всеки си мисли как да гледа детето си-не казвам,че тези момичета не трябва да имат деца-да си раждат-живи и здрави да са им,ама щом никога не са плащали нещо към държавата-няма и как да получат..Не казвам и че държавата не е напълно виновна,че не осигурява като на запад на всички деца пари....ама не обсъждаме това сега,нали?
По въпроса-Не,не може да гледаш дете със 100 лв-смешно е.

Общи условия

Активация на акаунт