Частна детска градина или бавачка

  • 2 708
  • 33
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 849
Говорим за градина, т.е. след 3 год. така че частна детска градина. Детето има нужда от другарчета, от среда и от обучение. Една бавачка би могла да го обучи, но игрите с децата и обществения живот трудно се намират вън от градината.

# 16
  • Мнения: 1 121
Бих избрала ЧДГ, мисля, че ще научи повече неща там, отколкото с бавачката. А и ще му е по-интересно.

# 17
  • Мнения: 3 376
И на мен скоро ми предстои да се изправя пред такава дилема.

Но моя син е на 2год.,така че ще бъде в занималня.

Някакси идеята за детегледачка не ме въодушевява,чувала съм какви ли не истории от приятели и познати.

# 18
  • Мнения: 2 556
В Плевен има само 1 частна детска градина, навремето я разгледах още за сина ми, отказах се, затова малката е с гледачка. Мисля евентуално да я пусна на държавна градина след 4 год. възраст. Нямам никакви притеснения, че не трупа социален опит  Simple Smile Детегледачката ми е страхотна, но аз и по принцип нямам никакви притеснения да идва някой вкъщи, пък и след като съм й поверила детето си, какви тревоги, свързани с дома бих могла да имам  newsm78

# 19
  • Мнения: 1 114
Аз бях изцяло против завединея от типа на ДГ или ясла, докато не се опитах да намеря бавачка.
Честно ви казвам, тръпки ме побиват какви жени си мислят, че могат да гледат деца.

# 20
  • Мнения: 560
Гласувах за частна детска градина, но разбира се и двете си имат предимства и недостатъци.

# 21
  • Мнения: 148
Ако е над три годинки, бих предпочела частната детска градина. Преди това - не!
Peace

# 22
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Частна детска градина ако не боледува много детето. Ако е от по болнавите гледачка е по добрият вариант.

# 23
  • Мнения: 242
За,частна детска градина съм и аз.Моя син го пуснах на 1,8год. Peace

# 24
  • София
  • Мнения: 395
Ние ползвахме детегледачка докато я приемат в яслата.
Не съм съгласна ,че от гледачките децата нищо не научават.Е няма да си кривя сърцето ,че проговори по-добре и научи много песни и танци в яслата,но беше подготвена за повечето песнички от гледачката,която е била дълго време лелка в ясла.
Ако ще ползвате детегледачка, трябва първо добре да се ориентирате в избора.Ако си е вкъщи с бавачка, по-малко ще боледува, ще се гледа детето по-начин по който майката мисли ,че е правилен и т.н.Но за да се развива със децата на неговата възраст и аз мисля ,че градината е по-добър вариант.

# 25
  • Мнения: 789
В твоя случай бих предпочела частната детска градина. Детето е голямо и според мен ще му се отрази по-добре. Дано да намерите добра!
За боледуването - рискът сред други деца е по-голям. Ива доста си боледува от яслата, като бяхме с детегледачка не сме имали такива проблеми. Но пък е по-малка - може би и това е от значение.
Какъвто и вариант да избереш, винаги можеш да го смениш с другия, ако не се окаже удачен.

# 26
  • София
  • Мнения: 5 079
Бавачка, защото смятам, че едно дете до 3 години е най - добре да расте в познатата нему домашна среда и да не боледува.
Под бавачка, обаче разбирам баба или друг близък роднина, нямам доверие на чужд човек.

# 27
  • Мнения: 1 303
Частна градина,не бих го пуснала на държавна така,че пред мен дилемата няма да стои Simple Smile

Имам ужасни спомени от моята градина,а моите племенници като гледам с какво желание ходиха на частна градина и какво научаваха и вниманието,което получаваха там и всичко-определено ще се постараем и детето ни да ходи на такава Peace

# 28
  • Earth
  • Мнения: 1 952
За дете над 2 годинки - ЧДГ.  Peace

# 29
  • Мнения: 223
Часна детска градина,детето има нужда да е между деца!

Общи условия

Активация на акаунт