Някой да си е "оформял" зъби?

  • 29 293
  • 63
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 95
като го гледам това момче от снимките...аз ако се усмихна така моите няма да се виждат-просто са прекалено на високо... дано да може да се свалят по някакъв начин...ама вие тук сте били страхотни  Hug много сте убедителни  Wink


преди 2-3 години и брат ми беше така...просто почна да сменя млечните и за кучешките някак не му остана място...извадиха двата съседни на кучешките и носи брекети само отгоре.сега са подредени и не си личи,че липсват,а той дори ги носи 5-6 месеца..просто пубертета си каза думата и изведнъж реши,че вече не е красив за пред малките дами  Wink иначе и неговите бяха горе-долу на същата височина и си личаха доста..

# 31
  • София
  • Мнения: 708
A след като толкова ви притесняват класическите брекети замисляли ли сте се за лингвални? Поставят се от вътрешната страна на зъбите и изобщо не си личат.
В конкретния случай с толкова изнесен кучешки не знам дали са подходящи, но консултация с ортодонт ще ти отговори на въпросите.  Peace

# 32
  • София
  • Мнения: 3 835
A след като толкова ви притесняват класическите брекети замисляли ли сте се за лингвални? Поставят се от вътрешната страна на зъбите и изобщо не си личат.
В конкретния случай с толкова изнесен кучешки не знам дали са подходящи, но консултация с ортодонт ще ти отговори на въпросите.  Peace


И друг път сме коментирали лингвалните брекети - единственото им предимство е, че не се виждат. Оттам нататък започват само недостатъци - затруднения в говора, в хигиената, много по-дълъг период на носене в сравнение с класическите брекети, неприложимост във всички случаи и много по-висока цена.

# 33
  • София
  • Мнения: 1 825
И аз да кажа за кучешките.
3тите и 6тите зъби са най-здравите със стабилни корени в устата,
някой ден на старини ако ти се наложи да сложиш подкови, могат да се захванат
на тези 4ри зъба, дори да нямаш други в устата.
Никой зъболекар няма да ти ги извади ей така-за естетичност.

Преди години всички зъболекари в родния ми град ме навиваха да си махна кучешките зъби, част от тях бяха махнали своите - за по-лесно и по-естетично. След години промиване на мозъка ми аз, уж интелигентна млада жена, се съгласих да ми ги махнат. Махнаха единия и докато дойде време да ми махнат и другия на мен ми дойде акълът в главата. Сложих си брекети на 25 г., но много трудно оправихме горната челюст с наличен един кучешки, защото трябваше да префасонираме четвъртия зъб да изглежда по този начин. Наложи се малко да поизрежем и носа, защото беше по-дълъг и имаше опасност да се килне натам, където съществува дупка от корена на кучешкия. Кучешките зъби са стълбовете на челюстта, никога не се вадят, освен ако не се налага. Ако няма достатъчно място в устата винаги се махат следващите. Аз допуснах тази грешка поради собствената си неграмотност /чуждата некадърност изобщо не я коментирам/ и от тогава не водя на лекар в провинцията дори и домашните си любимци.

# 34
  • София
  • Мнения: 4 039
... Наложи се малко да поизрежем и носа, защото беше по-дълъг и имаше опасност да се килне натам, където съществува дупка от корена на кучешкия. ...

 #Shocked Това за собствения си нос ли го казваш?!

Извинявай, не коментирам що за зъболекари са те "навивали" да си махнеш кучешките-каква естетика, какво чудо-думи нямам. Но ако това, което пишеш за носа също са ти го казали зъболекари, коментарите ми ще са същите.  censored Ако са ти го обяснявали в клиниката,  в която са ти направили операцията-бягай бързо от там.  Peace

 

# 35
  • Мнения: 1 317
И аз си го помислих, но да не би да става за някакъв нос на зъбите  Rolling Eyes Да не е някакъв термин, знам ли. Иначе звучи странно.

# 36
  • София
  • Мнения: 4 039
Няма такъв термин "нос на зъбите" със сигурност.  Grinning Но и другото звучи също толкова ...хм, комерсиално мисля,че е най-точната дума.

# 37
  • Мнения: 2
Аз имам много дълги и страшно остри кучешки зъби,които наистина приличат на вампирски и затова съм мислила да ги пиля,но след като ми казаха,че така се нарушава емайла им,се отказах.Освен това и приятелят ми ги намира за секси,така че няма от какво да се притеснявам:)Останалите ми зъби са добре подредени и са бели и равни по форма,на също са адски остри.Предните ми зъби(резци) са толкова остри,че ако си прокарам пръста по тях,много лесно мога да го порежа като с нож....Явно съм била хищник в предишния ми живот... Sunglasses

# 38
Да се включа и аз - на мен кучешките ми паднаха много късно, другите вече бяха израснали, кучешките пораснаха върху тях, че са и остри... грозна работа. Тогава майка ми ме води на няколко ортодонта, казха ни, че решението е - вадят се задните (зад кучешките) зъби и с шина се наместват кучешките.  Дотук всичко прекрасно, датата за оперцията е насрочена.. и лекарката бута на майка ми да подпише някакъв формуляр... Оказа се, че ваденето на зъби от предната част на челюстта освен болезнено, може да е и опасно - да се засегне лицев или очен нерв... сега съм на 22, зъбите ми още са криви, но тотално не ми пука - даже ми опъват леко горната устна и изглежда по-плътна Simple Smile

Така че помислете сериозно, преди да предприемате такава крачка - наистина ли ви е толкова нужно, че сда поемате такъв риск?

# 39
  • София
  • Мнения: 4 039
vaniq 181, засягането на лицев или очен нерв може да е само временно-докато премине упойката. Картинката е плашеща, но не е страшна.  WinkСлед 2-3 часа преминава и няма никакъв проблем. И това засягане е много рядко, но го пише в учебниците, права си. Аз лично не съм го виждала(пу,пу, все така да е!  Grinning)
Едно трябва да е сигурно-ако се започне с лечението трябва да се довърши. 1-2 години, колкото трябва. Иначе хем зъбите криви, хем и извадени -грозна работа. Това вече съм го виждала.

# 40
  • София
  • Мнения: 708
Не съм съгласна че засягането може да е временно. Съществува риск от трайно увреждане на нервите, но слава богу е рядко явление. Аз лично знам 2 случая на такова, но от вадене на мъдреци. Не знам точно кои нерви са засегнати, но резултата- "провиснала" половина на лицето.
За съжаление не знам никакви подробности за случая-какво, защо и как.

# 41
  • София
  • Мнения: 4 039
Ааа, мъдреците са "друга бира" .  Peace И аз знам за доста случаи, не мои, но пък на мои близки се е случвало. Там може трайно да се увреди чувствителността на устни, език. "Провисналата" половина, обаче, за щастие преминава. Не,че пациента се чувства особено успокоен, като му кажеш: Случва се, ще ти мине!  Crazy

# 42
  • София
  • Мнения: 708
.... Не,че пациента се чувства особено успокоен, като му кажеш: Случва се, ще ти мине!  Crazy

 Joy
Нали!

# 43
  • Мнения: 2
Никой тук не е споделил дали затъпяването на остри зъби боли.... Thinking

# 44
  • Мнения: 1 317
Никой тук не е споделил дали затъпяването на остри зъби боли.... Thinking
Не мога да кажа, защото бях с упойка заради другите манипулации, които ми правиха, та не усетих нищо  Peace

Общи условия

Активация на акаунт