Да бъде обективна и фокусирана 2009 - Фотография 31

  • 22 985
  • 586
  •   1
Отговори
# 75
  • Анкх-Морпорк
  • Мнения: 3 528
emi_bademi - Панасоникът е с най-високо ниво на шум. В категорията "турбосапунер", или любителски с много екстри има и други, редя ги от най-висока към най-ниска цена:
Фуджи
http://www.photopavilion.com/?page=catalog&catalog=2&cat … nal#slides-pane-1
Олимпуси
http://www.photopavilion.com/?page=catalog&catalog=2&cat … nal#slides-pane-1
http://www.photopavilion.com/?page=catalog&catalog=2&cat … nal#slides-pane-1
Канон
http://www.photopavilion.com/?page=catalog&catalog=2&cat … nal#slides-pane-1
За 1000 лв можеш да си вземеш и огледалнорефлексен Канон, което е много по-добре от панасоник, ама влече след себе си покупки на обективи, а можеш да си вземеш и някой от евтините Никони като Д40... и това също влече покупки на още обективи... Зависи къде си слагаш границата и доколко виждаш кусурите в снимките.
http://www.photopavilion.com/?page=catalog&catalog=2&cat … nal#slides-pane-1
Един съвсем приличен Пентакс:
http://www.photopavilion.com/?page=catalog&catalog=2&cat … nal#slides-pane-1
По-надолу дето Jаly пише за Олимпус - също е ОК, само не знам ще се намерили този модел с двата обектива за 800 лв, щото май бил изчерпан.

Последна редакция: нд, 28 дек 2008, 19:46 от firebird

# 76
  • Мнения: 2 863
Искам  да кажа на новите момичета, да не пренебрегват  линковете отпред на темата, те са събирани с много  мерак и смисълът им е,  да дадат начален тласък на всеки, който сега започва да снима.
Другото важно нещо е да се изчитат внимателно книжките на апаратите,  но при всички случай да се прегледат линковете отпред, ми струва повече от полезно.

emi_bademi  аз при този  бюджет бих взела Олимпуса с двата  китови обектива, http://www.photopavilion.com/?catalog=2&page=catalog&pro … nal#slides-pane-0 като си спомня как се ядох  отзад че не послушах Лулуто да не взимам сапунерка, след като искам и имам намерение да снимам, сега не бих направила същата грешка......
Гледам че, firebird  ти е дала супер подробно инфо преди мен.

Rедактирам се,  за да ти кажа, че сега също не бих си взела нов апарат, бих взела нещо втора ръка от базара на ФФ,с  един светлосилен обектив (щом искаш хубави портрети  и така да карам, докато разбера колко сериозно съм затънала във фотографски мераци:)))

# 77
  • София
  • Мнения: 983
И аз съм свободна утре следобед и привечер. Кой ще каже някое приятно местенце, където ще можем да си намерим маса?
Джем, ей сега ще ти пусна номера си на ЛС.

# 78
  • София
  • Мнения: 983
Току-що видях, че в старата тема Джем е предложила 19ч в Лучано - за мен е ОК.

# 79
  • Мнения: 1 117
за кой Лучано става въпрос? На Раковска ли? Ако искате в Олив'с на Графа? Ама ние може да се преместим всъщност после.

ПС колко пари според вас е редно да струва 5Д на 3500кадъра с 1 година оставаща гаранция?

# 80
  • Мнения: 1 909
Тъкмо се обадих в Лу4ано, не може по телефона да се прави резервация, утре на място мога да направя. Искат по 10лв капаро  на 4овек, аз мисля да резервирам за 5 ду6и, за да имаме цяла маса, ако има о6те идва6ти, да се обаждат.
говоря за Лу4ано на Славейков

http://www.citybonk.com/cgi-bin/page.cgi?g=detailed%2F591.html;d=%D1%EE%F4%E8%FF

Ако имате по-добри идеи, кажете, нямам против, важното е да сме заедно  Hug Heart Eyes
Всъщност защо да не се видим и по-рано? Който може -  да дойде! Примерно към 17.00 - 18.00ч?
Аз мога и от обяд да заседна, де  hahaha Joy Mr. Green

Последна редакция: нд, 28 дек 2008, 20:06 от geminarius

# 81
  • Мнения: 1 909

Луиза, за Канон или Минолта 5Д говорим?
Тяло само или и с обективи (кои?)

# 82
  • Мнения: 1 117
канон, само тяло, очевидно старият  Wink

# 83
  • Sofia
  • Мнения: 4 282
Ок, давам. Но наиситна са от лятото  Simple Smile

http://4coolpics.com/pics/0241/011920241149.jpg

Май доста станаха, а и предполагам, че повечето са ги виждали, щото са качени.
Имам много сурови кадри, но за жалост не ми остава време за обработка. А тя носи не по-малко удоволствие от момента на заснемането.

Може ли да ми кажете как става този ефект newsm78?Да знаете и някой по-лесен урок за превръщане на снимка в картина?Предварително ви благодаря!


Нищо специално няма тук. Обработила съм първо снимката, а след това съм поставила отгоре текстура на състарена хартия. 

geminarius , радвам се да те видя!!!!! Heart Eyes

# 84
  • Мнения: 1 909
канон, само тяло, очевидно старият  Wink
в левове бих дала максимум 2500, при условие, че в Швейцария Марк II чисто ново тяло се продава за 3000 фр., т.е. около 3900 лева.
Сега намерих и оферта онлайн за 5Д нов, той е 2500 фр., т.е. към 3250 лв.
Колко ти искат?

Додо, айде утре на среща? И аз много се радвам!! Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes
Вземи и Клер, ако иска!

# 85
  • Sofia
  • Мнения: 4 282
Аз съм до 17ч. на работа, на 3 минути от Лучано. Но от 19 часа имам час за масаж в моя квартал.
Ако направите по-рано срещата - може да мина за час. И Клер ако се навие, мога да я доведа  Simple Smile

# 86
  • Мнения: 1 909
Додо, аз ще дойда още в 17.00 тогава, от три години не съм те виждала! Срамота! Close

# 87
  • Sofia
  • Мнения: 4 282
Речено-сторено! В 17 часа съм там.
Метни ми едно gsm на лични, за всеки случай Simple Smile Моя си е стария, нали го пазиш, ей!  Wink

# 88
  • в гората
  • Мнения: 1 492
Хелоу, виждам, че все пак има организация Mr. Green. Аз съм на детски рожден ден, но сега ми хрумва една идея да пратя мъжа ми да заведе дребния и аз да мина да ви видя Laughing.
Абе, исках и да ви питам нещо. С Lois на тоя курс дето ходихме и много поумняхме за цветните пространства и т.н., ни обясниха, че камерата и Фотошопа трябва да са сетнати на AdobeRGB. Аз хубаво ги сетнах, но откакто го направих, като правя jpeg-a, цветовете направо посивяват и не ме кефи тая работа. Ваш'те цветни пространства как са? Wink

# 89
  • в бяла къща с голямо дворче... след софийското околомръсно
  • Мнения: 908
Хайде Честита Коледа и от мен (нас) Hug! Някой беше пожелал нещо за светлина в обективите и на други места - та присъединявам се Peace
Много сте изписали, а време нямам да ви изчета от толкова ядене, гостита и мързел Mr. Green
Ще следя темата и утре да видим докъде ще я докарате с организациите, пък ако се пресрамя, може и да намина Embarassed
Мляски на всички Hug

Общи условия

Активация на акаунт