Мухъл и бебе

  • 4 745
  • 26
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 629

За пръв път чувам да се сменя дограма заради конденз ... В нашата къща навсякъде има нова дограма - алуминиева и ПВЦ и през зимата навсякъде се получава конденз ...

Ми те като цяло само ремонти правят и за тях това е решението, те за обезвлажнител няма да се сетят, но за друго по генерално винаги Mr. Green

А за Саво - при нас мухъла не беше кой знае колко много. Появяваше се по ъглите и бързо изчезваше. Да се е наложило още няколко пъти да напръскаме. След това спря да излиза за доста дълго време и после аз се изнесох и от тогава не знам какво става Rolling Eyes

# 16
  • Мнения: 1 336
Сега видях че цялата ми стена е мокра, не е от дограмата, на лято мисля да правим външна изолация ...

# 17
  • Sofia
  • Мнения: 8 221


смениха дограмата заради конденз (течаща вода по дограмата), а не заради мухала Peace той се появи после и поне при нас с две-три дори и 5 напръсквания да са  го премахна. Peace
Една от причините за поява на мухъла е конденз.

# 18
# 19
  • На морето!
  • Мнения: 5 756
Сега видях че цялата ми стена е мокра, не е от дограмата, на лято мисля да правим външна изолация ...
И аз на външна изолация ще разчитам от другата есен. Сега сме само с вътрешна и влагоуловител- той помага, но не решава проблема изцяло, просто влагата по стените вече я няма, само по края на прозорците се появява. Аз сега в този студ не проветрявам много, което си е грешка, но сутрин винаги ми е много студено и бързам за работа, а вечер пък искам да затопля стаята максимално бързо и пак не отварям прозореца много.

# 20
  • София
  • Мнения: 8 283
Каква е разликата межу ThermoShield и ThermoMaxx++?
Продават ли се в Пракрер или Бриколаж?

# 21
  • Мнения: 2 746
Каква е разликата межу ThermoShield и ThermoMaxx++?
Продават ли се в Пракрер или Бриколаж?

Едно и също са.Продавачите казват, че термомакс бил с още по-добри свойства от шилд-а, но аз лично съм се уверила в качествата на термошилд, така че и занапред него ще ползвам.

# 22
  • София
  • Мнения: 1 223
Сега видях че цялата ми стена е мокра, не е от дограмата, на лято мисля да правим външна изолация ...
Точно от дограмата е - преди две години изнесохме кухнята на балкона, съответно сложихме алуминиева дограма /преди беше остъклен с винкел/... Страхотен изолатор за шум, студ и пр., за няма и месец таванът почерня, стените и те. Какви ли не препарати пробвах - някои дори дейтваха за по седмица. Накрая послушахме човек с опит - дойде, за 20 мин. изряза една дупка /в Итонг-а/ и сложи един венилатор с диаметър 15 см. Повече мухъл не се появи, има приток на свеж въздух и не е по-студено от преди /както си мислех, че ще е/. Но все пак говоря за кухня, където въпреки, че има абсорбатор, влагата е в пъти повече...

# 23
  • Мнения: 2 746
Ние имаме проблем в едната стая вследствие на лошо поставена дограма.Обясниха ни, че дограмата е вкопана и това причинява всички проблеми с конденз по стъклото и стената.За щастие, след като намазахме с термошилда конденза по стената спря, остана само по стъклото, но и това е вариант - мухъл няма!

# 24
  • София
  • Мнения: 8 283
viva_nova, благодаря.

За протокола: при нас борбата с мухала засега е загубена ... сега ще пробваме и Термошилд-а.
Живеем в малко неизолирано жилище - изцяло южно, със сменена дограма(PVC с Ка-стъкло), което е мноооого добре отоплено (температурата не пада под 22-23 град вратите не се затварят та и в коридора е топло)...

Средствата за защита:

В "хола" около прозореца залепихме изолационен тапет в резултат осен мухала сутрин и тапета е мокър.
Борим се помощта на белина и мазахме с някакъв антимухъл препарат на Церазит, който трябваше да предпазва от появата поне 4-5 месеца, но не би... все едно не е слаган.
Най-страшното  е, че тази година няма място в апартамента, където да не се е появил дори на срещуположната на прозореца стена на хола, а там е коридора на съседите.
Освен препаратите и обезвлажнител имаме (от много отдавна, мисля 1л/24 ч е), но той не решава проблема с влагата.
Най страшно е на външните стени, където няма парно (нали тръбите минават в единия ъгъл и парното не е от край до край).
От няколко дни сме и с влагомер(надявам се мери точно като се има в предвид цената му и мястото на покупка - 10 лв. от Джъмбо) влажността варива между 48-53%

В Бриколаж казали на мъж ми за някакъв препарат около 10 лв но го нямали наличен, няма идея дали е бил този на Церазит или още нещо се е появило на пазара, според продавача пак бил нещо на керамична основа.

http://www.utilitiesbulgaria.com/thermoshield.htm - пускам това ако има и други като мен които сега се запознават с тях
http://www.utilitiesbulgaria.com/products/thermoshield/Saveti.pdf - пак от тази страница съвети срещу мухъла

От публикуваните брошури става ясно следните разлики между ThermoShield и ThermoMaxx++
Гарантира се по-висока температура на стените/тавана с:         3 - 4 град            4 - 6 град 
Енергоспестяващ ефект:                                                                  8 - 15%              12 - 20%.

# 25
  • Мнения: 2 070
почвам да пръскам с белина,как обаче,разредена или както си е в тубата?благодаря.детето ми е с ал.ринит.,преди седмица забелязах голямо петно мухъл зад дивана.до сега не е имало такъв проблем.отопляваме се с камина,и ме посъветваха да слагам съд с вода да не изсушава въздуха.оказа се че се получи по-лошо,конденз по дограмата и мухъл зад диваните,които са с кожени облегалки

# 26
  • Мнения: 2 746
Пали, според мен по-добре е да обработиш с Доместос /неразреден/, а не с белина. Ако диваните ви са до външна стена, става конденз и освен стената, ще мухлясат и те.

Общи условия

Активация на акаунт