Постоянни силни сърбежи без обрив при дете

  • 3 676
  • 21
  •   1
Отговори
  • Мнения: 125
Здравейте, много съм отчаяна и объркана и затова пиша тук. От няколко седмици детето ми (на 6 години) се оплаква от силни постоянни сърбежи, които са поносими денем, но вечер не може да заспи от тях. Няма обриви и зачервявания, а само сърбеж по цяло тяло. Ходихме на дерматолог и той каза, че има начална форма на атопичен дерматит, предписа мазила. Кожата се пооправи защото беше суха, но сърбежите продължават и реално няма ефект от лечението. Противоалергични препарати също не действат.

Направих кръвни изследвания, за да изключа проблеми със черен дроб и бъбреци, като резултатите са добри. ПКК също е добра.

На своя глава пуснах изследване за хранителни непоносимости и излезе че има към глутен и мляко, но не ми се вярва сърбежите да са от това, защото са от скоро, а непоносимостите би трябвало да са отдавна. Още повече, че няма проблеми с изхожданията и сериозни стомашни оплаквания. Предстои консултация с гастроентеролог.

Започвам да мисля че проблема е на нервна почва. Но не виждам как ще го реша. Лекарите са безсилни, а ние сме много измъчени вкъщи.

Моля, ако някой се е сблъсквал с това нещо да ми пише!

# 1
  • Мнения: 11 737
Обърнете внимание на материите, препарата за пране, сапун/ душгел, омекотители... И пуснете едно изследване за чревни паразити.

# 2
  • Мнения: 221
Колко е голямо детето? Възможно е да е от сапун, шампоан, душ гел или там каквото ползва за къпане. Прах за пране., с който переш.

# 3
  • Мнения: 1 249
С дъщеря си имах подобен проблем, долу горе на тази възраст, може и по-малка да е била, но само вечер се случваха. Не съм обикаляла по кабинетите, но аз го отдавах на някаква нервност, която отшумя от само себе си. Мислила съм и за препарати за пране, за паразити, че може да са причината, но така и не предприех нищо и то мина.  Правеше впечатление, че я засърбяваше страшно много, когато я накарам да си легне, а тя не иска, и тогава започваше едно гърчене, да я сърби цялото тяло, без видими следи от нещо и чесане с часове, докато заспи.

# 4
  • Мнения: 125
С дъщеря си имах подобен проблем, долу горе на тази възраст, може и по-малка да е била, но само вечер се случваха. Не съм обикаляла по кабинетите, но аз го отдавах на някаква нервност, която отшумя от само себе си. Мислила съм и за препарати за пране, за паразити, че може да са причината, но така и не предприех нищо и то мина.  Правеше впечатление, че я засърбяваше страшно много, когато я накарам да си легне, а тя не иска, и тогава започваше едно гърчене, да я сърби цялото тяло, без видими следи от нещо и чесане с часове, докато заспи.

Много благодаря за подкрепата. Обнадеждих се. Колко време продължи при вас?
Доколкото разбирам и вие не сте могли лесно да заспите от сърбежи?

# 5
  • София
  • Мнения: 7 980
Ако е АД, то той се засилва по най-различни поводи, но с някои леки закономерности: къпане с гореща вода, застудяване на времето, някакъв алерген, вкл. и реакция на храна/лекарство/хранителна добавка. Общо взето можеш боб да хвърляш кога ще се прояви, единственото е, че при по-студено време се засилва.
Вечерно време и нощем е по-силен сърбежът, да. Кожата стои суха, понякога е като пергамент на пипане, може и червени петна да се появят, ако се не овлажнява. Овлажнява, не омазнява.
Нека детето да разреди къпането или да ползва хладка вода, с душ олио, за предпочитане без сапун или такова за АД. Овлажняването става с емолиенти, но е на метода на пробата и грешката. При моето дете една година действа едно, догодина изобщо не помага. Тази година кожата беше спокойна дори и по време на студовете, реагира тези дни на вит. Ц, който започнах да му давам, защото съм болна и уж да го предпазя.

# 6
  • Мнения: 1 249
С дъщеря си имах подобен проблем, долу горе на тази възраст, може и по-малка да е била, но само вечер се случваха. Не съм обикаляла по кабинетите, но аз го отдавах на някаква нервност, която отшумя от само себе си. Мислила съм и за препарати за пране, за паразити, че може да са причината, но така и не предприех нищо и то мина.  Правеше впечатление, че я засърбяваше страшно много, когато я накарам да си легне, а тя не иска, и тогава започваше едно гърчене, да я сърби цялото тяло, без видими следи от нещо и чесане с часове, докато заспи.

Много благодаря за подкрепата. Обнадеждих се. Колко време продължи при вас?
Доколкото разбирам и вие не сте могли лесно да заспите от сърбежи?
Признавам, че не помня, беше отдавна, сега е на тя е 14 години. Месец, може и по - малко, наистина не помня вече!

# 7
  • Мнения: 11 253
Каква вода и колко пие детето?
Имате ли лентички за измерване на PH?
Колко е кръвната захар в изследванията?
Езенофили?

Ако давате лимони - правете му водичка с лимон и малко хималайска сол.

За нервния статус на дете може да давате Седатиф /хомеопатично/

# 8
  • Мнения: 125
Ако е АД, то той се засилва по най-различни поводи, но с някои леки закономерности: къпане с гореща вода, застудяване на времето, някакъв алерген, вкл. и реакция на храна/лекарство/хранителна добавка. Общо взето можеш боб да хвърляш кога ще се прояви, единственото е, че при по-студено време се засилва.
Вечерно време и нощем е по-силен сърбежът, да. Кожата стои суха, понякога е като пергамент на пипане, може и червени петна да се появят, ако се не овлажнява. Овлажнява, не омазнява.
Нека детето да разреди къпането или да ползва хладка вода, с душ олио, за предпочитане без сапун или такова за АД. Овлажняването става с емолиенти, но е на метода на пробата и грешката. При моето дете една година действа едно, догодина изобщо не помага. Тази година кожата беше спокойна дори и по време на студовете, реагира тези дни на вит. Ц, който започнах да му давам, защото съм болна и уж да го предпазя.

Ами в началото на лечението кожата й наистина беше доста суха, но сега вече е по-добре - изглежда овлажнена, мека е, няма петна - би трябвало да намали сърбежа и да се усети подобрение, но такова няма. Особено вечер е като крастава жаба.

Къпя я по веднъж в седмицата цялата - не знам дали е правилно. Иначе всяка вечер й мия само дупето с вода и я мажа цялата с Биодерма, от вчера я пръскам по три пъти на ден със СОС спрея, но пак не виждам ефект.

# 9
  • София
  • Мнения: 7 980
За препарата е тото - имаше такива, специално предназначени за АД, които го докарваха до лудост и си правеше кожата на рани. Погледни да няма в мазилото урея, от нея също може да се засили сърбежа, не на всеки помага. Някои от препаратите му смъдяха на моя син. В един от поредните си опити бях купила от Зоя малко бурканче с масло от какао, кокос и карите, успокояваше го. Но е въпрос на налучкване. Ето го маслото:
https://www.zoya.bg/Масло-от-какао-карите-и-кокос-60-г.7402

# 10
  • Мнения: 125
Каква вода и колко пие детето?
Имате ли лентички за измерване на PH?
Колко е кръвната захар в изследванията?
Езенофили?

Ако давате лимони - правете му водичка с лимон и малко хималайска сол.

За нервния статус на дете може да давате Седатиф /хомеопатично/

При последната ПКК кръвната захар беше 2,9 - нисичка, но тя е злояда и го отдавам на това. Еозинофилите са 1.9 с референтни граници до 6.5. Само моноцитите са по-високи - 0.85 при граници до 0.80.

# 11
  • Мнения: 125
За препарата е тото - имаше такива, специално предназначени за АД, които го докарваха до лудост и си правеше кожата на рани. Погледни да няма в мазилото урея, от нея също може да се засили сърбежа, не на всеки помага. Някои от препаратите му смъдяха на моя син. В един от поредните си опити бях купила от Зоя малко бурканче с масло от какао, кокос и карите, успокояваше го. Но е въпрос на налучкване. Ето го маслото:
https://www.zoya.bg/Масло-от-какао-карите-и-кокос-60-г.7402

Добре де, възможно ли е при АД кожата да изглежда добре и овлажнена и пак да има сърбежи?

# 12
  • София
  • Мнения: 7 980
Не е много типично, но може. Основното е, че кожата е суха, а във вашия случай не е...
Да не я дразнят дрехи, перилни препарати?

# 13
  • Мнения: X
За известно време ползвайте спално бельо и дрехи само от естествени материи, отстранете всички изкуствени и вижте дали ще има подобрение.

# 14
  • Мнения: 11 253
Пак да питам каква вода и колко пие детето?
РН мерили ли сте?

Общи условия

Активация на акаунт