бебето ми прокашля

  • 5 589
  • 32
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 44 115
Не е от зъби....
може да търси внимание...
може ако сте почнали последните дни да отоплявате повече(все пак доста по-студено стана) да се изсушава повече въздуха и от това да покашля....
Може и да  е зачервено гърлото и да  дразни...но това само д-р може да каже....

# 16
  • Мнения: 264
И моето бебе на скоро кашляше. Извикахме педиатъра, той го прегледа и каза, че гърдичките са му чисти, но въпреки това ни изписа сиропче STODAL и вечер го мажехме по гърдичките с Пулмекс Бебе. Най-добре попитай педиатъра.

# 17
  • Мнения: 1 305
И дъщеря ми много се прокашляше на тази възраст, повече слюнка отделят тогава. Но и аз като другите майки винаги съм я водела да е преслуша педиатъра. Не сме имали проблеми и даже не са ни изписвали лекарства. Но винаги сме се консултирали първо с педиатъра ни

# 18
  • Мнения: 1 372
Най - добре се консултирай с педиатър. Моята дъщеря имаше период в който кашляше за да привлече внимание и да я вземем от кошарата. Водих я на лекар оказа се че и няма нищо. Като сме навън пак нищо, като се приберем и започва едно кашляне. Сега обаче го забрави този номер, прави го рядко и понеже усеща че прави маймунджалъци кашля и се усмихва след кашлицата.

# 19
  • Мнения: 112
Честно да ти кажа, малко ми се вижда бебето, за да търси внимание по този начин и да кашля нарочно. За по-голямо бебе е напълно възможно, но в случая...Може да е от повишено слюноотделяне, но нако не си чувала как кашля като се задавя, не би могла да го различиш от настинка. При моя Бебо имаше такова кашляне от слюнка и се притеснявах да не би да не мога да различа двете кашлици. Е, различих ги, когато се разболя от грип, който започна само с кашлица, без други симптоми Sad. Не те плаша, но отидете на лекар!

# 20
  • Мнения: 1 045
съгласна съм с другите майки 4е за успокоение трябва педиатър,какато съм и съгласна 4е може да е от по-голямото слюноотделяне, въздуха в стаята и т.н.
Само не съм съгласна 4е е малко за да привли4а внимание.Бебета са хитри независимо дали са на месец или на пове4е.При нас досега не имало настинки и сме преглеждани 100 пъти заради кашлица ,но бебка се кефи 4е е оплюла някой о6те откакто запо4на да вижда реакцията на другите.Сега с пюретата ве4е и е коронен номер,особено при бабите за6тото имат о4ила. Laughing

# 21
  • София
  • Мнения: 1 078
Според мен е най добре всичко което правиш с бебето да е консултирано с лекар.Аз върху мен бабешки лечения прилагам много ама на детето бих посмяла само ако имам медицинско разрешение.Заведи я да и прослушат картичките.
Прощавай, ама какви точно картички трябва да се прослушат? newsm78

# 22
  • София
  • Мнения: 44 115
Според мен е най добре всичко което правиш с бебето да е консултирано с лекар.Аз върху мен бабешки лечения прилагам много ама на детето бих посмяла само ако имам медицинско разрешение.Заведи я да и прослушат картичките.
Прощавай, ама какви точно картички трябва да се прослушат? newsm78

Гърдички явно Simple Smile))

# 23
  • Мнения: 1 554
Консултация с педиатъра на детето е най-добрия отговор Peace

# 24
  • София
  • Мнения: 1 078
Според мен е най добре всичко което правиш с бебето да е консултирано с лекар.Аз върху мен бабешки лечения прилагам много ама на детето бих посмяла само ако имам медицинско разрешение.Заведи я да и прослушат картичките.
Прощавай, ама какви точно картички трябва да се прослушат? newsm78

Гърдички явно Simple Smile))
Да де Mr. Green

# 25
  • Мнения: 123
Дъщеря ми правеше така за да привлече вниманието ми когато беше на 6м, и аз много се шашках.
Явно е забелязала, че при всяко прокашляне я гледам много старателно да не се е задавила, пипам я да няма температура, да не й е студено и т.н.
След като се уверих че е напълно здрава, започнах да игнорирам тези прокашляния и те изчезнаха. Хитруша ми е тя. Децата разбират много повече отколкото си мислим, големи манипулатори са.
Според мен за всеки случай нека педиатъра прегледа детето и ако всичко му е ОК, се постарай да не обръщаш внимание за да престане да го прави.

# 26
  • Мнения: 1 512
Заведи я при педи да прослуша гърдичките, пък после си мисли дали е от зъбоникнене или просто търси внимание.

# 27
  • Мнения: 2 334
Заведи я при педи да прослуша гърдичките, пък после си мисли дали е от зъбоникнене или просто търси внимание.

Подкрепям  Peace

# 28
  • Разград
  • Мнения: 2 102
Аз не бих дала лекарство преди консултация с лекар. Изключвам нещо за температура.

# 29
  • Мнения: 4 915
Лайката е алерген!

Не давайте запарки от лайка на бебета. Особено ако се съмнявате за болест - имунната система е отслабена, лесно може организмът да отвърне с алергична реакция.

За прокашляне - ако е 2-3 пъти дневно, не бих водила бебето на педиатър.
За кашляне - да.

Общи условия

Активация на акаунт