Млада жена и по-възрастен мъж , който не иска повече деца...

  • 8 168
  • 65
  •   1
Отговори
С мъжа ми имаме 14 години разлика.Той има дете от първия си брак , което живее с нас.Имаме и един общ син.Аз искам поне още едно дете , но мъжът ми е категорично против.Как да го убедя да си имаме още едно детенце?

# 1
  • Мнения: 2 448
На колко години е мъжът ти?
Какви са твоите доводи и какви неговите?  Rolling Eyes
Може да е преценил, че нямате възможност да се справите с три деца. А може и да му е некомфортно заради възрастта, ако е към 50 годишен.

# 2
  • Мнения: 145
А мислиш ли,че ако ти категорично не искаше второ дете той можеше по някакъв начин да те убеди? Нека сподели своите си доводи-може и да са основателни,все пак си имате едно детенце.

# 3
  • Мнения: 2 161
А честно ли е да го изнудваш за второ дете,щом той не желае?

# 4
  • Мнения: 25 713
И все пак, на колко години е господинът?  newsm78
Те, децата, освен правене, искат и гледане. Може да е пресметнал, че с една пенсия трудно се отглеждат 3 деца...  Thinking

ПП Ти неговото дете броиш ли го за ваше?

# 5
  • Мнения: 200
И все пак, на колко години е господинът?  newsm78
Те, децата, освен правене, искат и гледане. Може да е пресметнал, че с една пенсия трудно се отглеждат 3 деца...  Thinking

ПП Ти неговото дете броиш ли го за ваше?

 Peace

днешно време е трудно с три деца

# 6
  • Мнения: 28
Не мисля, че в наше време 50 е много за дете, всичко зависи от човека, работата му и отношенията в една двойка. Е, изглежда много, ако си на 20  Laughing.

Във всеки случай не можеш да накараш някой да има още едно дете, ако не иска. Трябва да си избираш какво е важно за теб. Той май вече е избрал ... или разчита, че ще ти мине ...

# 7
  • Мнения: 2 448
Не мисля, че в наше време 50 е много за дете,

Аз не съм на 20 и пак ми изглежда твърде много за дете тепърва.
Не ти ли се струва кофти бащата да е на 70, когато детето завършва гимназия.  newsm78

# 8

що се подигравате на момичето
усеща се че има сили да си отгледа още 1 дете от което по-хибаво няма

# 9
  • Мнения: 2 448

що се подигравате на момичето
усеща се че има сили да си отгледа още 1 дете от което по-хибаво няма

Тя може и да има, но то детето е хубаво да се отглежда от двама родители, които го желаят и имат сили да го отгледат, а както виждаме случая не е такъв. 

# 10
  • София
  • Мнения: 4 059
Всички тези неща, които така добре и грамотно си написала, вместо на нас, му ги кажи на него. Седнете, поговорете и му обясни как се чувстваш. Той ще обясни своята гледна точка-че с пенсия трудно се гледат 3 деца, че на стари години иска да гледа сериали, а не да сменя памперси, че не може да разнася по цяла нощ бебе с колики, дори и с Космодиск и наколенки-разни такива неща. На теб може да ти изглеждат маловажни, но не и за него. При всички случаи, ако не иска повече деца, няма да го убедиш. И той няма да те убеди, че е по-добре да си останете с 1, нали? 

# 11
  • Варна
  • Мнения: 3 953
Какъв съвет търсиш ?Как да го излъжеш ,принудиш и т.н. да имате още едно дете?!
И защо се отъждествяваш с овца, а тук списващите с лешояди?! Замисли се, малко де.
Отвори вратата, а сега не искаш гости Sunglasses

# 12
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
няма да стане тая дето я мислиш ....
"цивилизован метод на убеждаване" ....   rotfImao

# 13
  • Мнения: 1 447
Дано успееш да го убедиш да имате второ дете,така като чета имаш голямо желание.Остава само и той да се навие. Wink

# 14
 Shocked

Последна редакция: пн, 29 дек 2008, 20:48 от margidd

# 15
  • Мнения: 2 161
Ако е без значение това,че мъжът е по-възрастен,защо в заглавието точно това си подчертала?Естествено,че възрастта е определяща и човек има право да се притеснява от нея.Но според мен притеснителното е по-скоро това,че ти търсиш начини,да принудиш този човек.Много нечестно и изобщо много глупаво.

# 16
 Wink

Последна редакция: пн, 29 дек 2008, 20:48 от margidd

# 17
  • Мнения: 660
Марги, огромния процент момичета, които пишат тук си имат "нормални" семейства. Ти и аз не се вписваме в картинката с мъже до себе си, които не са първа младост, но и двете знаем, че са в най-хубавата си възраст и с по-млади надали бихме се захванали отсега! Но някой правилно каза: ти сама попита и не бива да им се дразниш за реакциите.
А моето мнение е, че възрастта на мъжа ти не е от значение за още едно дете..той явно не иска трето дете. Но си напълно права, че живота е непридвидим и е добре да си имаш две твои дечица. Напълно те разбирам, че искаш те да са точно от този мъж. Не спирай да му го казваш..при всеки повод. Вярвам, че твоето силно желание за още деца ще повлияе и на него. Но против волята му не би могла да го накараш да вземе такова важно решение. И не бива. Успех!

# 18
 Party

Последна редакция: пн, 29 дек 2008, 20:49 от margidd

# 19
  Добре ще е поне да пишеш на колко е съпругът ти. Искаш съвети, нали? А те биха били различни в зависимост от годините му. Ако е около 45 имаш шанс да го убедиш - на тея години би го спирала единствено финансовата страна. Имате ли собствено жилище/без ипотека/, работите ли двамата, имате ли достатъчно заделени бели пари за черни дни, здрав ли е физически съпругът ти, живи ли са родителите му.......... - ако отговорите ти са ДА - наблегни в убеждаването му на точно тези неща. Нищо не ви липсва, защо да не си направите още едно  дете Hug  Но отговорите на въпросите са НЕ - то мъжът ти е един трезвомислещ човек, който не иска на по-късен етап децата му да го обвиняват, че ги е правил без да мисли за бъдещето им Laughing Ако е над 55 проблемите стават доста повече. Не може човек пред пенсия/не пишеш професията му/ да тръгне да прави ей така деца. 
  Според мен мъжът ти е на около 51-52, със стабилна работа в голяма фирма /но може да се притеснява от фин. криза в момента или от неясното бъдеще на фирмата/. Ти или не работиш, или работиш нещо, което е по-скоро за удоволствие, а не за пари. За да навиеш един мъж при тези обстоятелства и на подобна възраст да има още едно дете ще трябва да докажеш, че ще можеш сама да го отгледаш, поемайки поне на хартия всички негови бъдещи разходи + основните минимални  семейни - ако нещо се случи. Може и да не съм права, но това е все пак предположение.

# 20
  • Мнения: 4 296
И моята кума е в такова положение, без мъжът и да е толкова възрастен. Иска второ, а той не. Как ли не се опита да го убеди, включително сочи мен за пример,  Laughing но той - не, та не. Сега последно твърди, че го е страх от финансовата криза.  Rolling Eyes
Вярно е, че насила хубост не става, ама защо пък тя трябва да се съобразява с неговото нежелание, а не той с нейното желание? Амаха и мъже...  Mr. Green
Успех ти пожелавам!

# 21
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
защото съгласно една друга тема, нейното нежелание е в по-голяма тежест от неговото желание.

# 22
  • София
  • Мнения: 4 059
Ехо... А каква е гаранцията , че ако мъжът ми беше по-млад щеше да иска две деца ...

Ехо, мъжът ти ИМА ДВЕ ДЕЦА! Освен ако вашето не е грешка, то той е искал две деца. Ето-искал е 2 деца, има 2 деца, за него въпросът е приключил. Ти търсиш "цивилизован метод за убеждение"  Joy , защото цениш мнението му, но същевременно смяташ, че той не може и няма право да взима важните решения в живота си?!  ooooh! Интересни цивилизовани взаимоотношения, мдам...

Иначе разбирам,че искаш ТИ още едно дете и се опитай да наблегнеш на това, като говорите. Той има , но ти нямаш и  ако го разбере, може и да се реши на трето.  Peace

# 23
  • Мнения: 2 448
защото съгласно една друга тема, нейното нежелание е в по-голяма тежест от неговото желание.

Съгласно другата тема, която се опитваш да намесиш става дума, когато бременността е вече факт и се пита дали да се роди детето или да се направи аборт. Не ги смесвай нещата,моля.

# 24
  • Мнения: 660
Радвам се , че не съм сама в мислите си!
О, изобщо не си сама! Винаги се вълнувам за връзки подобни на моята, защото на всеобщия фон ние сме изключение и по някакъв начин странни. И няма как да обясниш на хората, а и няма нужда, че разликата няма никакво значение в реалния живот. Но като стане дума за деца нещата са по-сложни. Гост гост го е казал доста точно..мъжът ти се тревожи не за близките 10г. когато и двамата ще сте все още пълноценни родители. Той мисли за след 20г., когато децата ще имат нужда от него, но годините му неизменно ще си окажат влиянието. Аз силно исках дете точно от този застаряващ мъж, сега чакаме първото си общо дете, като ясно съзнавам, че може да ми се наложи сама да отгледам двете си деца. Ако успееш да убедиш мъжа си, че и без него би се справила в по-далечна перспектива, вярвам, че ще иска още детски смях в къщи.

# 25
  • Мнения: 12 674
Ако не те страх от още подигравки, кажи ни неговите доводи.   Ще ги разбием.

# 26
  • Мнения: 6 604
Ако не те страх от още подигравки, кажи ни неговите доводи.   Ще ги разбием.
И аз това исках да питам. Той как оправдава нежеланието си за друго дете?
Гост гост го е казал доста точно..мъжът ти се тревожи не за близките 10г. когато и двамата ще сте все още пълноценни родители. Той мисли за след 20г., когато децата ще имат нужда от него, но годините му неизменно ще си окажат влиянието. Аз силно исках дете точно от този застаряващ мъж, сега чакаме първото си общо дете, като ясно съзнавам, че може да ми се наложи сама да отгледам двете си деца. Ако успееш да убедиш мъжа си, че и без него би се справила в по-далечна перспектива, вярвам, че ще иска още детски смях в къщи.
Това според мен не е чак толкова сериозен довод. Защото каква е гаранцията,че утре няма да ни блъсне автобус примерно.Не случайно хората са казали-единственото сигурно нещо в този живот е смъртта.

# 27
  • Мнения: 2 161
А може просто да не желае някой да му вряка посред нощ.Отново.Аз като жена,при това млада,настръхвам при мисълта за още едно дете и как то ще промени животът ми отново и ще го обърне надолу с главата.Отново.Не всеки иска да има много деца.И моят мъж ме моли и ме съблазнява с какво ли не,само да се съглася.Обаче златната рибка няма да му изпълни това желание.

# 28
  • София
  • Мнения: 8 000
Доколкото разбрах, до момента само си сондирала мнението му, но не си поставяла открито въпроса? Намеквала си, показвала си бебешки снимки и т.н. Питаш за цивилизовани методи, но не става ясно всъщност дали си изложила доводите "защо искам второ дете"? В такава ситуация единственият цивилизован метод, е обсъждането на въпроса. Ако въпреки всичко съпругът ти е против, не виждам към какви други методи може да прибегнеш, които да са "цивилизовани".

# 29
  • Мнения: 466
Мога да те разбера напълно , защото както и ти така и аз най- много искам да си имам второ дете,лично аз искам сина ми да порасне още малко - сега още няма 2 години.Аз  смятам , че това да се роди нов живот е най-хубавото нещо на света  и човек по -малко трябва да се замисля за материалните неща , защото иначе сигурно няма да се реши и на 1 дете . Не зная какви са точно доводите на съпругът ти да не иска 3 то за него дете - ако искаш ни ги сподели .
Говори с него открито по въпроса ,нека той да си каже неговите притеснения , и ти можеш да го успокоиш относно тях . Не зная какво друго мога да те посъветвам без да зная доводите му . Имах една колежка -тя е на 60 и няколко години сега ,та нейният мъж още като са се оженили и е казал или едно дете или без , но това все пак е било преди 50 год.когато общо взето мъжете ни са се водили ни са се карали .

# 30
  • Мнения: 385
14 години разлика между съпрузи според мен хич не е голяма. Аз като прочетох заглавието си помислих, че тя е на 25, а той поне на 50г. Наистина не е зле да напишеш неговите години.
А конкретно на зададения въпрос няма как да се отговори без да е ясно защо всъщност съпругът ти не иска повече деца.

# 31
  • Мнения: 53
Да бе - хич не е много 14 год. разлика !!!
Направо са набори - така да се каже.
За мен 14 год. са си цяло поколение разлика и с напредването на възрастта тя тежи все повече и повече. Сигурно човекът вече е намерил спокойствието и сигурността в семейството си, смята че вече заслужено може да си почива и да се радва на живота с по-млада съпруга и две вече поотраснали деца, а не пак да се включва в онзи убийствен цикъл с безсънието, коликите, памперсите, разходките и прочие неща, които на един мъж към 50 - те вече не са му присъщи.

Към авторката - то е ясно че е хубаво да се създават деца, но също така е хубаво те да са желание и на двамата родители.
Когато опреш до това да искаш съвети, как да го принудиш или както ти искаш да го наричаме "убедиш" да си имате второ дете - тогава нещата не са много читави. Дори си мисля, че лично на теб нещо в семейството ти ти липсва и искаш да го запълниш с още едно дете.

# 32
  • Мнения: 385
dre@mer  аз съм написала според мен възрастовата им разлика не е голяма. Ако тя е на 23, а той на 37г. са си в чудесна възраст за още едно детенце  Peace

# 33
  • Мнения: 12 674
Дори си мисля, че лично на теб нещо в семейството ти ти липсва и искаш да го запълниш с още едно дете.

Да, бе, егати, всеки, който иска второ дете, нещо в семейството му липсва. А трето и четвърто?

# 34
  • Мнения: 53
Мадам Х  - където ме цитираш - също можеше да подчертаеш, че не съм обобщила всички които искат да имат повече от едно дете, а съм отнесла коментара си лично към случая на авторката.

# 35
Не виждам защо така нападате авторката, тя просто моли за съвет а не за упреци.
Моето мнение по темата е,че щом мъжа не иска друго дете значи има сериозна причина за това.Може би е решил, че вече не му е време за малки деца.А и все пак той има 2.Аз имам едно, но виждам колко трудно се гледа и колко много грижи, тревоги и финансови средства иска едно дете.Но пък децата осмислят живота на човек, те са най-голямата радост и най-голямата мъка, поне за майката.Поговорете със мъжа си и обсъдете този въпрос, ако пак не иска, значи край с бебетата.Едно бебе означава също и изпитание и криза за брака.Така, че не е добре да го поставяш пред свършен факт.

# 36
 Sick

Последна редакция: пн, 29 дек 2008, 20:45 от margidd

# 37
  • Мнения: 285
Съжалявам за това, което си преживяла. Наистина е много тежко.
Аз също съм с мъж, доста по-голям от мен, като се има предвид и моята крехка възраст.Нашата разлика дори е по-голяма и от вашата, но това не ни създава никакъв проблем досега поне. Важни са не годините, а общите интереси, общи идеи и мечти за бъдещето, дето се вика да гледате в една посока. Той има едно дете от предишния си брак, но това ни най-малко не пречи да искаме още дечица. Ето сега чакаме първото ни общо дете, говорили сме си и той, и аз искаме много деца още 2 3, колкото Господ даде. За мен това е най-голямото щастие на света.
А за нападките по отношение на авторката, по-спокойно, явно жената не иска да каже на колко са години, а и не е необходимо. Доколкото разбирам аз не ги притесняват финансови въпроси за невъзможността за отглеждане на още 1 дете. Проблемът е, че таткото иска да се отдаде на спокоен живот без да се занимава с памперси и ревящи бебета. Много жалко наистина.
А ако е по-възрастен, то няма и много време да се чака. Надявам се всичко да завърши благополучно за вас и да сте щастливи заедно с още едно детенце, защото по- голяма от тази радост няма.  bouquet

# 38
  • Мнения: 466
Но кой може да каже колко дълго траят материалните неща? И кой може да предвиди дължината на своя живот?Ако всичко пресмятаме , ние никога няма да имаме деца.А когато ги имаме , винаги ще намерим начин да ги отгледаме! Егоизмът е в 99% причината хората да отлагат  детеимането!

Напълно съм съгласна с теб.  newsm10

# 39
  • Kопенхаген
  • Мнения: 663
Спри си противозачатъчните...

# 40
  • Мнения: 12 674
Обещай му, че няма да има никаква грижа с детето. Освен правенето Grinning
Щом няма финансови проблеми...защото не съм на принципа Прави деца, пък държавата да ги гледа.

Последна редакция: пн, 29 дек 2008, 21:28 от Мадам Х

# 41
  • Мнения: 12 674
А може просто да не желае някой да му вряка посред нощ.Отново.Аз като жена,при това млада,настръхвам при мисълта за още едно дете и как то ще промени животът ми отново и ще го обърне надолу с главата.Отново.Не всеки иска да има много деца.И моят мъж ме моли и ме съблазнява с какво ли не,само да се съглася.Обаче златната рибка няма да му изпълни това желание.

Егоизмът е велика сила. Доколкото разбрах никога не си работила и няма как да ти съсипе кариерата. Сигурно ще ти попречи на излизанията с приятелки и маникюра.

Последна редакция: пн, 29 дек 2008, 14:00 от Мадам Х

# 42
  • България-Швейцария
  • Мнения: 2 535
Спри си противозачатъчните...
Това е един от най-сигурните начини да си гледа после сама и двете.

# 43
  • Мнения: 53
Да, липсва ми нещо в семейството , но не в това , което съм създала , а в това , което ме е създало!  Едно дете , само по цял ден , само в игрите , само в мечтите...Загубих двамата си родители  / майка ми си отиде , когато беше на 38/. Тогава разбрах , че единственият човек , който дава мило и драго за детето е именно тя - майката.Сега нямам родители , нямам  брат и сестра, на които да се опра.Това са моите мотиви.Детето ми да има НЯКОГО до себе си. Доводите на мъжа ми ... спокойствие и отдаване на хобито! Професии , стаж , постоянни доходи , собствен дом... това го има.Но кой може да каже колко дълго траят материалните неща? И кой може да предвиди дължината на своя живот?Ако всичко пресмятаме , ние никога няма да имаме деца.А когато ги имаме , винаги ще намерим начин да ги отгледаме! Егоизмът е в 99% причината хората да отлагат  детеимането!

Аз това го разбирам - ти го спомена още в началото. Е - не мога на сто процента да разбера какво е да си само дете, защото аз имам сестра, но разбирам подбудите ти, защо искаш повече от едно лично ваше дете. Явно детето от първия брак на съпруга ти, не го смяташ за сестра на твоето. Както и да е - не е наша работа.

Обаче, почти всички от форума разбрахме какви са причините съпругът ти да не иска повече деца. Разбрахме ги още преди ти да ги споменеш. И както ти си права за себе си - така и той е прав за него си. Приеми го. И няма нищо лошо в егоизма, когато човек знае какво иска и какво не. Той е живял много повече от теб, постигнал е това към което се е стремял и сега сигурно смята, че заслужава спокойствие и че точно сега са му годините да се отдаде на хобито си. И ако това го прави егоист - нека така да е. Но според мен и твоите подбуди са до някъде егоистични - да не останеш един ден сама, защото си написала следното "Попитах имате ли идеи как да го убедя , че не се чувствам спокойна с едно дете в този свят , когато хората гинат като пилци... "

Много са повърхностни тези "съвети" - да му кажеш че няма да има грижата за нищо, само в бебеправенето.
То в подобен случай той ще е просто донор, а не баща в пълния смисъл на думата.
    

# 44
  • Kопенхаген
  • Мнения: 663
Спри си противозачатъчните...
Това е един от най-сигурните начини да си гледа после сама и двете.
Така ще прецени, кое от двете желания е по силно.Това да остане със съпруга си или това да има друго дете...

# 45
  • Мнения: 121
На нас разликата в годините ни е 17.Аз съм на 20 а той на 37.Има две деца от предишния му брак,а сега ще си имаме наше,което на мен ще ми е първо.Аз също искам да имам две деца,но незнам дали след няколко години той ще иска...все пак на него ще са му три...но затова е трябвало да мислиш преди да тръгнеш да живееш с него...ти нали знаеше че той има и друго дете...На мен също не ми е приятно от мисълта че ще остана само с едно дете...но това сме си го избрали ние.Макар че има много мъже на по 50 години които са с по два-три брака и по 4-5 деца от различни жени...но това си е техен избор.Може би мъжът ти не се чувства готов за още едно дете..и може би неиска...но определено недей да го караш.Аз моя го карах постоянно и това още повече го отблъскваше-в момента в които спрях да говоря за бебета...той сам реши че иска.

# 46
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Към авторката:
Твоите аргументи не са никак за пренебрегване...
Но нали знаеш, че само една жена може с памук да извади душицата на мъжа си... Ти вярвам знаеш, как да го направиш. Не чакай отговори във форума, ми действай. Желаята ти късмет  Peace

# 47
  • Мнения: 6 604
Само да вметна нещо-възрастта му няма връзка за желанието му за деца. Познавам човек ,който на 57 има син на 1 год. и няма нищо против да си има още едно. И хора на по 30,които смятат,че или им е рано за деца или едно им стига. НЯма цивилизован начин да го накараш да си имате още 1 дете. И разговорите едва ли ще помогнат в случая. Най-много да го изнервиш още повече. Незнам какво да те посъветвам. Дано намерите изход от ситуацията  bouquet.

# 48
  • Мнения: 660
Така ще прецени, кое от двете желания е по силно.Това да остане със съпруга си или това да има друго дете...
Не мисля, че изобщо пред авторката стои така въпроса. Надали тепърва ще тръгне да си търси нов мъж, който ще иска да й направи второто дете. Тя обича мъжа си, той нея също. И ще си останат заедно, независимо дали ще си имат още едно тяхно. Просто ще остане една неудовлетвореност в нея, да си има две деца, нещо което е напълно нормално за една жена в разцвета на силите си. Действително по-напредналата възраст на мъжа до нея е малък проблем, но аз съм убедена, че той не е непреодолим! Никой няма да иска от него изцяло да смени приоритетите си..ясно е, че детайлите по отглеждането на едно бебе са основно грижа на майката. Едно късно бащинство би донесло само положителни емоции за таткото.
Марги, знам какво е силно да искаш още едно дете. Минах през същите колебания на таткото, но сега ела да го видиш..чака го с по-голямо нетърпение от мен и сина ми. Не го притискай, но и не се отказвай! Нека му е ясно,че искаш още деца, той да реши кога!

# 49
  • Kопенхаген
  • Мнения: 663
И как го убеди да си имате друго детенце....?
Все пак авторката иска съвет....

# 50
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Все пак авторката иска съвет....

да, така е.
Но доводите и съветите не са шаблони и да действат на всекиго по един и същи начин.
Затова най-добре е авторката, която добре познава своята 1/2-ра да намери начин, да си поговори с него и познавайки го, да опита да го убеди за още едно дете.

# 51
  • Kопенхаген
  • Мнения: 663
Съгласна съм с теб.Но понякога ни се иска когато сме взели конкретно решение да чуем от друг, че и той би постъпил по същия начин.Така ставаме по сигурни в действията си.

# 52
  • Мнения: 660
И как го убеди да си имате друго детенце....?
Все пак авторката иска съвет....
Много бих искала да мога да й дам конкретен съвет, но няма еднозначен отговор.
Аз никога не съм настоявала, но не съм и криела, че искам негово дете. Годините притесняваха и него и мен. Но и двамата искахме тази наша любов да има логичното си продължение..едно бебе. Оставих го сам да си прецени. Имаме по едно дете от първите си бракове, моето е с нас така че и на него ще му станат три и е готов да се грижим за всички. Ето защо мисля, че авторката трябва сама да намери точния път до бащината струна в сърцето на мъжа си. Аз мога само да й дам малко вяра, че нещата ще станат така както тя ги иска! А тя иска най-хубавото нещо на света..дете! От мъжа, който обича!

# 53
  • Мнения: 139
3 деца на днешно време да гледаш си е геройство (в някой случаи глупост, когато контролът на раждаемостта е сведен до 0, но това е съвсем друга тема). Наистина трябва материалното положение да е много, ама наистина много добро, за да може човек да си позволи такова нещо (и аз искам много деца, но Cry). Съпругът ти има вече 2. Вашето общо дете има сестра, както разбрах. Детето на съпругът ти също си има някого - Вашето общо дете. От Вас двамата много зависи какви отношения ще изградят децата помежду си. Дали ще са братя/сестри, ще си помагат в добро и в лошо, ще споделят детство, пубертет, бели, победи, или ще си останат "твойто" и "нашто".
Защо не обсъдихте броя на хлапетата преди да "се вземете" с мъжа ти? Все пак като си го приела с дете от друга връзка би трябвало да ти мине през главата, че може да имате разногласия по темата за броя на децата?

# 54
  • Kопенхаген
  • Мнения: 663
И как го убеди да си имате друго детенце....?
Все пак авторката иска съвет....
Много бих искала да мога да й дам конкретен съвет, но няма еднозначен отговор.
Аз никога не съм настоявала, но не съм и криела, че искам негово дете. Годините притесняваха и него и мен. Но и двамата искахме тази наша любов да има логичното си продължение..едно бебе. Оставих го сам да си прецени. Имаме по едно дете от първите си бракове, моето е с нас така че и на него ще му станат три и е готов да се грижим за всички. Ето защо мисля, че авторката трябва сама да намери точния път до бащината струна в сърцето на мъжа си. Аз мога само да й дам малко вяра, че нещата ще станат така както тя ги иска! А тя иска най-хубавото нещо на света..дете! От мъжа, който обича!
Замислих се след като прочетох поста ти.И аз бях изпаднала в същата ситуация с тази разлика, че нямаме предишни бракове.При някои мъже е трудно вземането на такова решение осъзнавайки голямата отговотност /дете,семейство/.Моят довод беше годините, които минават безвъзвратно.

# 55
  • Мнения: 2 161
А може просто да не желае някой да му вряка посред нощ.Отново.Аз като жена,при това млада,настръхвам при мисълта за още едно дете и как то ще промени животът ми отново и ще го обърне надолу с главата.Отново.Не всеки иска да има много деца.И моят мъж ме моли и ме съблазнява с какво ли не,само да се съглася.Обаче златната рибка няма да му изпълни това желание.

Сигурно ще ти попречи на излизанията с приятелки и маникюра.
Ами да,ами да,толкова си умна!Точно си възстанових счупените нокти след двете раждания.

# 56
  • Мнения: 2 448
Не разбирам как може да се смята за нормално някой да кара някой да има деца, при това по причина, че видите ли той искал.  newsm78
Аз имам едно дете. Не искам друго. Нищо не е в състояние да промени мнението ми. Нито се чувствам длъжна да обяснявам или защитавам избора си, дори и пред мъжа си. Казала съм му, (когато отвори тема за друго дете), че ако той иска други деца, аз никак няма да съм против, ако си намери друга да му ги роди и да ги гледа. Щом той е преценил, че това иска, аз нямам право да го огранича, но от мен друго дете няма да има. Мисля, че е честно и към двамата.

# 57
 Mr. Green

Последна редакция: пн, 29 дек 2008, 20:43 от margidd

# 58
  • Мнения: 2 448
margidd , това не е форум за аплодисменти. След като някой пуска тема рискува да получи и мнения, които няма да му харесат. Иначе може изобщо да не пише. Аз обиди никъде не прочетох , нито подигравки, но явно ти щом някой не е на твоето мнение, значи ти се подиграва. Вземи го предвид, защото такова тънкообидно безпричинно поведение не е хубаво - майка си все пак, деца възпитаваш.  Wink
Освен това темата ти седя цял ден без никой да пише в нея и ако не бях писала да я дръпна на първа страница с мисълта да ти помогнем , пък дори и с успокоението, че вече си имаш две деца и да им се радваш, след като съпругът ти не иска друго, ти пак недоволна. Помисли все пак, че хората са със свободна воля.

# 59
  • Варна
  • Мнения: 3 953
Насила хубост не става- е казал народа margidd 
Странно е ,че не приемаш мнения различни от твоето.
Преми го така, не иска деца за да се радвате един на друг без ангажименти
по врещящи бебета. Истинския живот за родителите започва след,
като децата напуснат къщата и кучето умре. Sunglasses

# 60
ами вия на кръст я разпънахте, не е възпитано да я нападате и упреквате по този начин

# 61
  • на брега на морето
  • Мнения: 6 255
бръмбарите от кратуната да имаш  още едно дете от него.

Сигурна съм, че авторката на темата има глава и мисли в нея. newsm78

Аз лично познавам господин, който стана баща за пръв път на 50 години. smile3539
Жена му, когато роди, беше на 36. breastfeeding
Детето е голям сладур! Но... таткото е много богат. И детето е единствено. feeding

margidd, гледай си двете големи дечица и се радвай на живота. Two Hearts

# 62
  • Мнения: 2 448
Цитат
Аз лично познавам господин, който стана баща за пръв път на 50 години.

Усещаш ли разликата? Когато вече имаш две , спокойно може да си позволиш да не искаш други деца и никой няма право да те обвинява за което. Или да се опитва да ти промива мозъка пък било то и по цивилизован начин.
Има неща , за които не винаги има единомислие в една двойка, но ако хората се обичат няма да направят драма от това.

# 63
  • Мнения: 53
Цитат
Аз лично познавам господин, който стана баща за пръв път на 50 години.

Усещаш ли разликата? Когато вече имаш две , спокойно може да си позволиш да не искаш други деца и никой няма право да те обвинява за което. Или да се опитва да ти промива мозъка пък било то и по цивилизован начин.
Има неща , за които не винаги има единомислие в една двойка, но ако хората се обичат няма да направят драма от това.

 smile3521 smile3501

# 64
  • на брега на морето
  • Мнения: 6 255
Така си е,  pasinet

# 65
  • Sofia
  • Мнения: 3 039
Заключвам това нещо!

Общи условия

Активация на акаунт