Камък-дезодорант?

  • 178 607
  • 582
  •   1
Отговори
# 570
  • София
  • Мнения: 143
Здраевйте Simple Smile
И аз да споделя моя опит с камъка от ДМ.
Аз по принцип се изпотявам доста и най-големият проблем винаги е миризмата. Пробвала съм почти всичко, което може да се сетите. Най-доволна от стандартните съм била от зелената ролка на Виши и стиковете на рексона. Но те и двете цапат дрехите.
Взех си преди 2 години каъка от ДМ. Не мога да кажа, че не работи съвсем, натрит под мишниците, но много по-ефективен е разтворен във вода и напръскан. Как го правя: В една чаша вода /филтрирана/ потапям камъка и така престоява 2 дена, като от време на време разбърквам. Получава се солен концентрат, който пълня в шишенце с пулверизатор и сутрин /веднага след баня/ напръсквам под мишниците. До вечерта няма никаква миризма, а както казах се потя доста.
Действа и като спрей за крака. Много ефективен Simple Smile
Единствения проблем е, че шишенцата с пулверизатор се запушват, ако не се ползва няколко дена и търся сега начин да напълня нещо като рол-он. Но не съм го измиллила още.  Ако някой се сеща за рол-они, които се отварят, нека сподели.
Надявам се да съм ви била полезна.

# 571
# 572
# 573
  • Мнения: 518
Здраевйте Simple Smile
И аз да споделя моя опит с камъка от ДМ.
Аз по принцип се изпотявам доста и най-големият проблем винаги е миризмата. Пробвала съм почти всичко, което може да се сетите. Най-доволна от стандартните съм била от зелената ролка на Виши и стиковете на рексона. Но те и двете цапат дрехите.
Взех си преди 2 години каъка от ДМ. Не мога да кажа, че не работи съвсем, натрит под мишниците, но много по-ефективен е разтворен във вода и напръскан. Как го правя: В една чаша вода /филтрирана/ потапям камъка и така престоява 2 дена, като от време на време разбърквам. Получава се солен концентрат, който пълня в шишенце с пулверизатор и сутрин /веднага след баня/ напръсквам под мишниците. До вечерта няма никаква миризма, а както казах се потя доста.
Действа и като спрей за крака. Много ефективен Simple Smile
Надявам се да съм ви била полезна.
Здравейте и от мен,аз имам кристал Камен който изпробвах на няколко пъти и получих силно парене,зачервяване.
Искам да попитам филтрирана искате да кажете преварена и какво количество.След като напръскате използвате ли ролони

# 574
  • София
  • Мнения: 143
Моя е от ДМ. Не съм получавала парене или зачервяване. За водата, имах впредвид филтрирана през кана Брита, но може и с преварена вода. Количеството е около 250 мл. Става доста концентрирано. Аз след като си сложа не използвам друг дезодорант, но на мен точно това ми харесва, че не мирише на нищо, защото ползвам парфюм /не под мишниците естествено  Laughing / и не обичам мирирмата на дезодоранта да се смесва с парфюма.
Купих си рол-он празен, но след седмица използване, отново започна да кристализира и топчето на рол-она не се върти добре. По-удобно е във флакон с пулверизатор. Но и там кристализира и се запушва помпичката...

# 575
  • Мнения: 518
Здравейте,скоро никой не е коментирал тук.Аз все още се лутам в разни продукти и сега попаднах на един кристал течен http://tiande1.eu/2017/06/17/kristalniat-dezodorant-natural-veil-naturale/
Някой ползвал ли е този продукт,за сега съм на варианта Био арома от Био магазин долу горе първите няколко часа има ефект,но аз се потя много и се налага след това да се измия и на ново повтарям.Много неудобно защото не винаги имам подходящо място с вода когато съм навън.Бях писала и за Камен на RSI,той не ми повлия добре и съм го прибрала в шкафа да отлежава

# 576
# 577
# 578
  • София
  • Мнения: 791
Да, но е изчерпан...Само в Ремедиум ли може да се закупи?

# 579
  • Мнения: 518
Здравейте,аз съм от Бургас и го намерих в една ot дрогериите на sopharmasy

# 580
  • Мнения: 2
Здравейте, аз си купих три камъка на различни фирми и от никой не съм доволна. Ефекта е 2-3 часа, което е крайно незадоволително. Ползвах "Saldeo", "Salt of the earth" и кристален камък "Камен". За тях изчетох в този пост страшно много положителни коментари но за жалост не мога да споделя същото мнение. Дайте идеи/мнение защо това може да е така, положението вече е доста отчайващо Sad

# 581
  • Мнения: 12 624
Дайте малко повече информация как ги прилагате и какъв ефект очаквате, за да се опитаме да помогнем.
Тези дезодоранти не спират потенето, та ако това сте очаквала - не е вашият тип продукт.
Ако се появава миризма и то толкова скоро - вероятно не е нанесено достатъчно добре. Иска си по-продължително натриване с намокряне на кожата и/или кристала. Трябва да има кога да се разтвори от него и да остане по кожата, а не просто да се мине 2-3 пъти както с нормален рол-он.

# 582
  • Мнения: 13 786
подкрепям горния пост. Моят син е много потливи като всеки тийн като се изпоти и мирише на кон. Той е с такъв камък кристал вече трета година. Когато решавах какво да поръчам търсих доста мнения, както и търсих много самия камък защото исках да е 100% естествен произход. Избрах го, ползва го много активно но той е много икономичен и изкарва с един една година, както пишеше на рекламата. В момента ползва трети. Започна на ползва 2021 г края на зимата и вече е изразходил два броя. След изкъпване , търка подмишниците поне минута всяка, докато е още мокър. Ефектът е уникален. Не че не се поти а не мирише. Но задължително трябва да се къпе минимум 1 път на 24 часа. Ако  пропусне и станат 36 часа започва да мирише както си мирише потен човек. Случи му се епизодично и вече знае че този минерал не издържа колкото другите дезодоранти. Но 24 часа е бетон.

Общи условия

Активация на акаунт