Камък-дезодорант?

  • 178 759
  • 582
  •   1
Отговори
# 525
  • Мнения: 460
при мен камъка на  балея спря да действа след няколко месеца употреба. В началото бях много доволна.

Същото е и при мен положението.  Peace

# 526
  • София
  • Мнения: 3 847
Обърнахте ли внимание, че тези дезодоранти имат срок на годност?

# 527
  • Мнения: 2 687
Дали е опасен този потасиум алум :/

# 528
  • Пловдив
  • Мнения: 2 796
Обърнахте ли внимание, че тези дезодоранти имат срок на годност?

Незнам дали при тях ще е така, но по закон всяки продукт трябва да има срок на годност. Имаше мисля, че и по телевизията го даваха за определени продукти, които не се развалят, но заради закона имат срок на годност

# 529
  • Мнения: 5 820
    Интересен е този камък. Ще прочета цялата тема и ще я следя. Интересува ме не толкова за изпотяване, отколкото че унищожава бактериите по кожата.

# 530
  • Мнения: 67
Имат те срок на годност, ама друг път Mr. Green Преди 13-14 години, една дружка ми препоръча такъв камък, взе го от някакъв дистрибутор и аз уж щях да го ползвам и така го забравих, натирен в един шкаф...до тази година Mr. Green Тази година ми попадна някаква тема за този камък и си казвам"абе що не го пробвам това чудо сега в жегите, така и така си стои от 100 години..." Мале...ами то баш чудо се оказа Shocked Няма грам воня на пот, хора, грам..Потя си се, но никаква миризма няма. Купих си дезодорант без алуминий, който понякога слагам след минаването на мишниците с камъка, колкото да ми мирише на хубаво. Моят камък е от тези, които са точно като камък, с една кърпичка, на която се поставя да съхне, не е във формата на део като тези от ДМ.

ПП А, ей точно като този е http://rsi-nan.com/shop/index.php?productID=187

Ама много поскъпнал, бре Crazy На мен преди години ми струваше около 19 лева и пак много ми се сториха, пък сега да дам 28...тц Naughty Ще пробвам тези от ДМ, надявам се да са същите

Последна редакция: пт, 14 юли 2017, 14:43 от Dum spiro spero

# 531
  • Мнения: 21 282
Здравейте! Идвам да похваля, камък дезодоранта на Балеа,

Добре дошла в отбора на доволните и на открилите този страхотен продукт.
Може ли снимка ?

# 532
  • MI
  • Мнения: 11 811
Този камък е просто калиева стипца, мисля че така се казва на български. Нищо повече. Известно от векове антибактериално средство, използвали са го след бръснене например за дезинфекция. Wink Азлично го ползвам основно за следното:
- облекчава много сърбежа при ухапване от комари и минава много по-бързо пъпката. Направо ме спасява като ме ухапе тигров комар, страшна реакция правя иначе, като яйце се подува и ми стои седмици.
- не позволява инфектирането на пъпки и враснали косъмчета - имам лошият навик да ги пипам и веднага ми се образуват огромни цицини ако не намажа с камъка.
За потене поне на мен лятото не ми стига, въпреки че никога не съм се потила особено обилно. И не, не е вреден, ако се прилага външно. Но ако го погълнете - да и то доста. Но предполагам че тук никой не  е тръгнал да го яде/облизва.
P.S. Аз го купувам във форма на обикновен камък, не на стикче, нещо такова:
http://www.cure-naturali.it/site/image/article_show/3272-pietra- … -natura-a-360.jpg

Последна редакция: пт, 14 юли 2017, 15:21 от nelig

# 533
  • Мнения: 67
Ако е най-обикновена стипца, то тез от rsi са ебати кожодерите  Crazy 28 кинта за стипца Whistling
В ДМ цената им беше 5-6 лв. ако се не лъжа. Въпросът е дали е един и същ продукт  Thinking

# 534
  • MI
  • Мнения: 11 811
Ако е най-обикновена стипца, то тез от rsi са ебати кожодерите  Crazy 28 кинта за стипца Whistling
В ДМ цената им беше 5-6 лв. ако се не лъжа. Въпросът е дали е един и същ продукт  Thinking

Стипцата май я продават на прах, натрошена. Камъкът го правят от нея всъщност. Ето това е, но в уики го няма на бг, а на английски е много ограничена информацията. На френски и италиански е най-добре описано:
https://it.wikipedia.org/wiki/Allume_di_potassio
Аз го открих на едно изложение, продаваха го от всички арабски страни, после разбрах че и в Европа е бил използван масово в миналото. За антибактериалните свойства гарантирам, от няколко години направо се родих с него, супер чувствителна ми е кожата та затова.

Но цитираните цени са ми доста високи, последно мисля за под 10 евро го купих, калъп като на снимката в уики...

# 535
  • Мнения: 67
Между 28 и 5 лева си е сериозна разлика, според мен Laughing Твоят камънЯк колко грама е, имаш ли спомен?

# 536
  • MI
  • Мнения: 11 811
Между 28 и 5 лева си е сериозна разлика, според мен Laughing Твоят камънЯк колко грама е, имаш ли спомен?
Около 200 грама, сега погледнах че в Амазон ги има, цената при всички положения е под 10 евро, средно около 7:
https://www.amazon.it/s/?ie=UTF8&keywords=allume+di+potassio … d_sl_4docgfdkqg_e

# 537
  • Мнения: 67
Мда, рси наистина попрекаляват с цените си.
Но, че камъкът върши страшна работа е факт, неоспорим.
Аз винаги съм имала проблем с миризмата на потта. Постоянно къпане, ползване на всякакви видове део -рол-он, стикове, спрейчета, Одорекс дори/който намирам за най-гнусното творение, след като го ползвах известно време/ нищо не ме спасяваше за повече от няколко часа. Направо съм като дрогирана с алуминий вече Mr. Green Обаче пустият му камък наистина спира всякаква воня и то за дълго време.
Иначе, какъвто и део да ползвах, пак след няколко часа, усещах пробивния аромат на пот, промъкващ се зловещо през поредният прехвален Дав, Рексона, Мичъм, Роше.../впрочем само Адидас установих, че действа при мен наистина дълготрайно от дезодорантите с алуминиеви съставки и вече само от него си купувам. Пуснали са и серия без алуминий, от която също си взех и я ползвам след камъка, ароматът е супер дълготраен, станах им голям фен на марката Laughing/

# 538
  • MI
  • Мнения: 11 811
Вярно е, не мирише потта с камъка. Зимата като че и не се потя въобще като го сложа, сега като е над 30 градуса обаче си се потя и ме дразни, затова като знам че имам повече потене (прибиране пеша по обед с 30+ градуса и висока влажност например), слагам и малко дезодорант за да ми мирише приятно. Smiley Но за комарите например нищо друго не ми помага така, а съм пробвала всички марки за след ухапване. Така че го препоръчвам за който има моя проблем - ходещ деликатес за всички видове комари.

# 539
  • Мнения: 67
С една дума, не камък, а чудо Laughing
И няма срок на годност, да знаете Laughing Моят след 13-14 годишен престой в шкаф Mr. Green, работи перфектно Heart Eyes

Общи условия

Активация на акаунт