книга за новородено

  • 10 646
  • 65
  •   1
Отговори
# 45
  • София
  • Мнения: 292
Бременна съм, и съм много доволна от ИНТЕРНЕТ и от "Вашата бременност седмица след седмица"!
Имам и д-р Спок за след раждането:)
Чат пат купувам по някое списание, но от толкова реклами нищо не мога да прочета. А и те май черпят инфо от нет-а:)
Много се разочаровах от курса на 9 месеца за храненето миналия месец. Толкова съществени неща не казаха, които бях прочела! Сега се замислям дали да посещавам и курсовете за раждане.  newsm78

# 46
# 47
  • Мнения: 705
Някой беше питал за др. Сиърс - http://www.askdrsears.com/ . На българския пазар не съм виждала негова книга, но на сайта има полезна информация, макар и в телеграфен стил.
На български съм чела "Книга за кърменето" на Хана Лотроп и "Близо до бебето" на Василена Доткова. Повечето информация си набавям от чужди сайтове - на немски и английски, защото по теми, които там отдавна не се обсъждат, тук се водят люти битки. Напр. осоляване на бебето, колко често да го къпем, издърпване на кожичката на пениса, даване на витамин Д... да продължавам ли...
За съжаление не знам кога подобни публикации ще бъдат преведени на български, може би трябва да се промени цялостното мислене. Защото освен от футбол и политика българите май най-много разбират от това, как се гледат ЧУЖДИ деца.
Успех!   bouquet

# 48
  • Мнения: 2 374
Четях Д-р Спок,но много от нещата,които е писал не ми допаднаха особено,например това как през нощта вместо да аз да успокоявам детето да му помогна само да си открие палеца и по този начин то само да се успокои. ooooh!

# 49
  • Мнения: 2 172

 Rolling Eyes Аз лично не те съветвам да гледаш детето си по форума.Тук ще чуеш стотици различни мнения,кое вярно,кое не....Най-добре специализирана книга от педиатър  Peace
  С форума можеш да се консултираш и да направиш съпоставка с твоите виждания,но да гледаш детето си по това коя мама какво била казала и измислила е пълен абсурд  Crazy

# 50
  • София
  • Мнения: 2 132
Чела съм Спок-горе-долу има добри неща.И форума.

Мога да НЕ ти препоръчам "Голямата Книга на мама и татко" от "д-р" Калина Дичева(умишлено доктор е в кавички).



А тази защо не?
Не, че нещо де, на мен ми е рано за нея ама ми я подариха за Коледа.

# 51
  • Някъде по Дунава
  • Мнения: 4 751
Ползвам "Грижа за малкото дете"на проф. В.Гатев и Книга за майката на Хр.Михов,както и форума.Разбира се подбирам само тази информация,която съвпада с моите разбирания и нуждите на бебка,защото мения всякакви.

# 52
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
Форума Peace мисля, че личния опит не е за подценяване.

# 53
  • Мнения: 826
Аз чета книгата на д-р Спок  Peace
newsm10 newsm10 newsm10
Малки са и компактно написани (поне тази, която имам). Да се надявам, че ще са ми полезни след раждането. Сега се подготвям теоритично само Simple Smile

# 54
  • Мнения: 63
благодаря много за отговорите.на мен ми е първо дете и всичко ми е неизвестно за това искам да се подготвя малко,поне психически.няма да го гледам по "книга",но за основните неща искам да съм подготвена(до колкото е възможно)

# 55
  • Страната на приказките
  • Мнения: 368
А защо никой не споменава Лоранс Перну? Аз много я харесвах, даже повече от Спок. Ама ха де, като не мога да се сетя заглавието със сигурност newsm78. Дали не беше "Грижа за бебето и детето" newsm78  Дебела, синя книга, с  бременна жена на корицата.

# 56
  • Мнения: 6 713
Д- Спок е добър. Peace

Златна лента, аз имам книгата на Лоранс Перну "Аз оглеждам детето". Добра е, харесва ми, но има отвратителен превод на български от френски изданието, което имам аз. Например ето така е преведено примерно дневно меню за дете от 18 до 24 месеца:
Обяд - домати, яйце (варено) и ориз с грюйер, пти сюис, плодове! Shocked Shocked
На корицата са 3 дечица.
Въобще не е адаптирана книгата по българските стандарти.  Naughty
Това е моето скромно мнение bowuu Peace

# 57
  • Мнения: 1 420
Най-полезна ми беше тази книга. Подарък е от майка ми и според мен съдържа много полезна информация от раждането на бебето чак до 2 годишна възраст, която напълно съвпада с възгледите ми  Peace
повече информация

Също и новото издание на д-р Спок. Имам и старото, но много неща ми звучаха направо смешно от там  Grinning

# 58
  • Мнения: 6 442
Чела съм Спок-горе-долу има добри неща.И форума.

Мога да НЕ ти препоръчам "Голямата Книга на мама и татко" от "д-р" Калина Дичева(умишлено доктор е в кавички).



А тази защо не?
Не, че нещо де, на мен ми е рано за нея ама ми я подариха за Коледа.
Ето тук в цяла тема има разисквания,коментари.Стигна се почти и до "Господари на ефира",но те явно сметнаха,че правилното отглеждането на дете не е чак толкова важна тема. Rolling Eyes
Дано да съм ти помогнала!Леко бременност и леко раждане!

# 59
  • София
  • Мнения: 2 132
Чела съм Спок-горе-долу има добри неща.И форума.

Мога да НЕ ти препоръчам "Голямата Книга на мама и татко" от "д-р" Калина Дичева(умишлено доктор е в кавички).



А тази защо не?
Не, че нещо де, на мен ми е рано за нея ама ми я подариха за Коледа.
Ето тук в цяла тема има разисквания,коментари.Стигна се почти и до "Господари на ефира",но те явно сметнаха,че правилното отглеждането на дете не е чак толкова важна тема. Rolling Eyes
Дано да съм ти помогнала!Леко бременност и леко раждане!

Благодаря! Изчетох темата и наистина ми беше много полезна. Книгата няма да чета  Stop

Общи условия

Активация на акаунт