Ти какво сготви?! Снимай, покажи! - 22-ра тема- Празнична

  • 50 547
  • 365
  •   1
Отговори
# 315
  • Мнения: 1 461
малее момичета тук гладни не трябжа да влизат  Crazy
пилешки дробчета с праз ,моркови и пипер станаха много крехки и вкусни  Peace
рибена чорба
мини бисквитена тортичка за децата

# 316
  • Мнения: 22 867
Ех, Лабрекс и Гелева, не мога да спра да прглъщам на вашите гозби! Винаги изглеждат страшно вкусни! Hug

Лабрекс, дай моля те рецепта за кашичката! Hug


Аз пък се улавям, че ми се яде рибка и зеленчуци, като при тебе и краси.мира, ама нищо, ще се коригирам следващите дни.
Кашичката е от елементарна по-елементарна. Задушавам нарязаните гъби в масло/олио под капак, докато изври водичката, която пускат и останат на мазнина. После ръся 2-3 суп.лъжици брашно, разбърквам и заливам със студена вода. Става по-рядка смес, но като поври 6-7 мин, се сгъстява. Подправям със смлян черен пипер, сол /ако използваш бульончетата на Маги или подобни може и от тях/, пресован чесън и дивесил /много го обичам/ или магданоз, копър  зависи какво имам. Това е. Вкъщи я харесват и я правя и за печени меса и пържоли.

# 317
  • Мнения: 9 144

Пепи, мухлясали гювечета, а? Не съм си и помисляла, но ще пробвам. Само за мен, де Mr. Green


нали виждаш, то и при нас е само едното  Laughing Laughing
пеп-4о, добре деее, ще я пробваме тази стърганица! След такава реклама - няма как! Laughing  Hug

 Wink няма да съжаляваш  Hug

# 318
  • Мнения: 774
Лабрекс, благодаря ти! Ще я опитам в най-скоро време!  bouquet

# 319
  • сред люляците
  • Мнения: 767
yagodka, и на мен ми хареса телешкото  bouquet

При нас тая вечер Кайма в керемида

# 320
  • Мнения: 1 253
esy Благодаря за рецептата. Изглежда много добре и задължително ще се пробва.
Ох, я да питам аз нещо с което не съм много наясно. От коя част на телето купувате месо? Имам предвид кое е най-крехкото и как се нарича в България.
За съжаление в моето семейство няма традиции на приготвяне на телешко и хабер си нямам. Наскоро бях в страната на телешкото Аржентина и там си отядох на невероятно телешко. Даже си купих и престилка с наименованията на различните части от телето, ама на английски. Ха сега как да съм сигурна, кое кое е като влезна в магазина, нищо не ми говорят Simple Smile Да не говорим, че това което се продава у нас е говеждо и е доста по жилаво, ама нейсе. Каквто има такова ще ядем Simple Smile

# 321
  • Мнения: 818
Bambinkamalinka формичките за мъфини от къде са?

Дудинка,от Америка са /с любезното сьдействие на една мама от тортената тема/

# 322
  • Мнения: 818
Бамбинкамалинка, може ли рецептата за мраморно брауни  baby_neutral- изглежда много вкусно.



мраморно брауни -http://www.bonapeti.tv/forum/viewtopic.php?t=1005

# 323
  • Мнения: 9 776
След многото супички, рибки и питки, ето един ябълков сладкиш от мен /готвих и разни работи, но не можах да снимам - ако остане нещо до утре може и да покажа Embarassed/:



# 324
  • Разград
  • Мнения: 3 110
Ай,че вкусничко изглежда кекса ти,Полин.Би ли пуснала и рецептата,че имам малко ябълки,ако не ги направя на нещо трябва да ги изхвърля?

# 325
  • Мнения: 9 776
max-mama, заповядай:

Ябълков сладкиш

4 яйца
1 1/2 ч.ч. захар
1 ч.ч. олио
2 1/2 ч.ч. брашно
1 ч.л. сода бикарбонат /+ малко оцет да се угаси/
ванилия, 2 настъргани ябълки

Най-напред се разбиват яйцата със захарта. Постепенно се прибавя олиото, а след това и брашното, содата с оцета, ванилията и накрая настърганите ябълки. Пече се в намаслена и поръсена с брашно кексова форма / може и в електрическа тенджера с чашка/.

# 326
  • Мнения: 2 708
Ей Полин а, това е кекса от моето детство. Мама толкова честно ни го правеше, защото беше единствения кейк, който се ядеше в къщи. Никакъв друг не се уважаваше. Такъв мекичък, разкошотия. Подсети ме, че отдавна не съм го правила. Тя слагаше и орехчета вътре, демек и аз сега, но по нейната рецепта има повече ябълки, ама то си е въпрос на вкус де. Пишеше "все едно да си представиш количество, колкото 4 средно големи ябълки, но настъргани" Laughing Wink Laughing Иначе сега като гледам, само разликата е че е с бакпулвер, и олиото незнайно защо е 3/4ти чаша. Просто да си умреш на мерната единица Party Любим кейк наистина, направо ти завиждам, че си го хапвате. Пък с айранче как ми влизаше.......

# 327
  • Мнения: 9 776
Krische, това е една от първите рецепти, записани в ТеФтерА ми с рецепти /извинявам се за повторението/. Което ще рече едно хич да не е петнайсетина години назад ooooh!. Мале колко отдавна е било Wink. Че може и повече. Пък за 3/4 мерната единица не се учудвам, защото имам пак такива стари рецепти с посоченото количество олио. Може и орехи, разбира се Peace. Но аз не му слагам, защото рецептата се променя така Wink.

# 328
  • Разград
  • Мнения: 3 110
max-mama, заповядай:

Ябълков сладкиш

4 яйца
1 1/2 ч.ч. захар
1 ч.ч. олио
2 1/2 ч.ч. брашно
1 ч.л. сода бикарбонат /+ малко оцет да се угаси/
ванилия, 2 настъргани ябълки

Най-напред се разбиват яйцата със захарта. Постепенно се прибавя олиото, а след това и брашното, содата с оцета, ванилията и накрая настърганите ябълки. Пече се в намаслена и поръсена с брашно кексова форма / може и в електрическа тенджера с чашка/.

Благодаря  bouquet
Тъкмо щях да попитам,дали не може повече ябълки и гледам,че Krische е написала.Още утре ще се отчета.
Щях да забравя,бакпулвер няма ли?

# 329
  • Мнения: 9 776
Само сода, угасена с малко оцет Peace. Моят съвет е да не прекаляваш с ябълките, да не ти стане клисав кекса /мразя тази дума, щото не ги обичам ония дунапренени кексове Mr. Green и затова моя си го водя сладкиш/.

Общи условия

Активация на акаунт