През Новата година пак на детска градина! - 17 част

  • 15 472
  • 290
  •   1
Отговори
# 15
  • Добрич
  • Мнения: 5 453
Здравейте и от мен!

Честита Нова Година на всички мами и на техните дечица! Нека тази година донесе на дечицата повече здраве, повече игри и повече приятели.




Преди да започнем лечението с хомеопатия давах на дъщеря си Златно чудо 10. То е специално за деца и също съдържа мед с извлеци от билки. Като цяло съм доволна от действието му.

Последна редакция: чт, 01 яну 2009, 21:56 от Вела

# 16
  • Мнения: 2 577
Честита нова 2009 година!
момичета, чета ви и все си задавам въпроса - защо пишат все за лекарства, билки, болести...
Това ли е равно на детска градина?

# 17
  • Мнения: 2 312
gul4i ,добре дошла.Разбира се,че ни интересува рецептата  Hug

Честита нова 2009 година!
момичета, чета ви и все си задавам въпроса - защо пишат все за лекарства, билки, болести...
Това ли е равно на детска градина?

Не разбира се,но децата са малки,боледуват често и си обменяме опит ;мисля,че сме си много полезни в това отношение Peace
Коментираме не само боледуването.

Честито на всички именици!!!Да ви е живо и здраво името!!!
Имаше едно детенце Васи от нашата темичка ,да е здраво и весело за радост на всички,които го обичат!

# 18
  • Добрич
  • Мнения: 5 453
Дъщеря ми днес става на 4 години. Черпя ви виртуално с тортата, която направих за рожденния и ден - с желирани бонбони, защото много ги обича.

# 19
  • Балчи-Варна
  • Мнения: 419
ха, Добро утро!какво да ви кажа за мен-доволна съм от тази рецепта,малкия не се разболява наистина направете я---
250гр. мед
250 гр. зехтин-студено пресован
250 гр. небет шекер-мели се в кафемелачката на пудра захар
250 гр. лимони-с кората трябва да тежат толкова,след което отстранявате семките и с кората в месомелачката го мелите
1 п. канела
1/2 индийско орехче-купувате от кръглите и стържите половината
20 бр. карамфил-дръжката с топчето на карамфила-това пак в кафемелачката се мели
2 гр.камфор на кристали-в аптеката ще помолите да ви изтеглят 2 гр.-това в кафемелачката на прах
 Всичко това се смесва и се получава една доза от лекарството.Дава се по една кафена лъжичка сутрин и вечер в периода от септември -март-т.е студените месеци.Ако по някаква случайност нещо се понастине малкия-дозтата се увеличава на съпена лъжица.
при температура не се дава

# 20
  • Мнения: 5 370
Честита нова 2009 година!
момичета, чета ви и все си задавам въпроса - защо пишат все за лекарства, билки, болести...
Това ли е равно на детска градина?
До голяма степен - да. Отговорът ми е напълно сериозен.
Откакто тръгна на детска градина, синът ми си преизпълни плана за боледувания за 2 години. При домашното гледане годишно е боледувал 2-3 пъти. Не знам доколко е нормално, всеки се опитва да ме убеди как всички деца минавали през това.Да, но някои са по-крехки и слабички от други и ТОВА може да има лоши последствия за тях.

# 21
  • Мнения: 1 949
Честита нова 2009 година!
момичета, чета ви и все си задавам въпроса - защо пишат все за лекарства, билки, болести...
Това ли е равно на детска градина?

Преди и аз си задавах същия въпрос   Tired Сега, за съжаление, вече имам отговора.  ooooh! Дай боже само да няма сериозно болести, другите ще минат и, евентуално, ще засилят имунитета на детето.

А на теб това предстои ли ти? Кога? Питам, защото казваш, че ни четеш  newsm78

# 22
  • София
  • Мнения: 6 260
gul4i, благодаря за рецептата!   Hug Аз имам само два коментара - индийското орехче е доказан опиат, така че употребата му не се препоръчва при деца, особено дълговременно (знам, че някои го ползват и при бебета срещу колики, но също не е редно).  Rolling Eyes Аз имам и някои резерви относно даването на мед и изобщо на чиста захар (глюкоза) на гладно - както съм писала в предишни теми, ние имаме пчели и съответно страхотен мед. Та реших аз да засилвам себе си с една лъжица във вода сутрин на гладно. Тогава още бях студентка и мои приятели, студенти по биология, ми обясниха, че теоритично това би могло да доведе до развитието на диабет.

# 23
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 295
За много години!

Ние вкъщи се натръшкахме болни. Засега дребната удържа фронта, но е постоянно отгоре ни и не знам докога ще остане здрава  Tired

# 24
  • Мнения: 3 219
Вела, Честита Рожденичка !!! Да е здрава, талантлива и много щастлива !!!

# 25
  • София
  • Мнения: 6 260
Вела, честит празник и от нас!   bouquet Мислите ли в понеделник да празнувате и в градината или като не е на датата, няма?  Hug

# 26
  • Мнения: 5 393
Вела- да ти е жива и здрава рожденничката!       bouquet

Ние вкъщи се натръшкахме болни. Засега дребната удържа фронта, но е постоянно отгоре ни и не знам докога ще остане здрава  Tired

Оздравявайте бързо.   Praynig   

Иво е със сополи, вчера го чух и да покашля малко Tired

# 27
  • Пловдив
  • Мнения: 1 443
Вела, да ти е жива и здрава прекрасната рожденичка и само да ви радва  Tada Браво за тортата, щерката явно е сръчна като мама  Heart Eyes
Тарталета, бързо оздравяване и от мен  Praynig
Ние го закъсахме май сериозно - аз, де. На Стелла шарката минава с много малко пъпки, кашлица обаче остана. Мен ме болят яко гърдите и ме започва гадна кашлица Sad Сега ще звъня на джипито и ще ходя някъде да ме преслушат, да не стане беля Sad
Спящата красавица, как ти откриха пневмонията на теб? Какви оплаквания имаше? Мен ме болят гърдите, направо тежест имам някаква Sad А и съм в очакване на шарка, не съм я карала...
Мечо Пух, дано се размине Иво само с това и до понеделник да е ок  Praynig

# 28
  • Мнения: 5 370
Бубето, един от признаците на пневмония е поддържането на "мръсна температура". Тоест, 37.1, 37.2....нещо такова. И суха кашлица. Понякога, обаче, не може да се чуе на слушалки. Затова.....рентген-ако е назначен от лекар, де.

# 29
  • София
  • Мнения: 6 260
*Бубето*, пневмонията, както си ми писала на ЛС  Wink , се потвърждава категорично единствено с рентгенова снимка.  Peace Иначе, като те преслушват, се чуват хриповете (но не винаги). Обикновено се вдига и температура (поне 37 и нещо). Аз така направих, а и не можех да си стоя на краката - буквално, а и повърнах няколко пъти.  Rolling Eyes Беше почивните дни и ходих на спешен кабинет - попаднах на една готина бабка (на 70) от нашата поликлиника (която не чу пневмонията на Ади, която се видя категорично на снимката), тя чу свистене в гърдите, но каза, че според нея е по-скоро бронхит, отколкото пневмония, но да отида в понеделник при личната (познават се и с нея) да ме прегледа и да изпише антибиотик. Не можех да чакам 2 дена, затова й звъннах, жената каза, че при трета седмица гърло+кашлица и изведнъж температура и слабост е задължителна снимката, защото пневмонията е твърде вероятно, а без нея не е сигурно има ли я или не. Каза ми веднага и какъв антибиотик да почвам и в понеделник - в никакъв случай на работа, а при нея. Та в понеделник отивам при личната (в неделя ме почна и разстройство  Sick ), тя ме преслуша, каза категорично, че гърдите съм ги изчистила, а и аз бях значително по-добре - нямах температура, можех да ходя и не повръщах. Предпочете да не ме снима заради облъчването - щеше да е задължително заради болничния (нали вече бях само с комисия, а и се получи от съботата като продължение на болничен за гледането на Ади  ooooh! ), ако я нямаше стомашно-чревната ми екстра  Crazy , защото нямаше как да ме пуснат в това ми състояние на работа. Обясни ми, че вирусът е слезнал още по-надолу - гърло, кашлица и накрая стомах, а щом толкова бързо съм се повлияла от антибиотика, наченките ми на пневмония са си били бактериални и така. Точно "оздравях", 2 дена съм на работа, отивам следобеда на тържеството в градината на Ади и я чувам, че се изкашля 2-3 пъти (сутринта й нямаше нищо). Прибираме се вкъщи и оп - 39 градуса. Отиваме на следващия ден в поликлиниката, първо при готината бабка (тя е председателка на детската ЛКК) и жената вика - бронхит, 10 дена вкъщи. Отиваме после и при педиатърката и жената вика - без да направите снимка никакво излизане от поликлиниката (чу хриповете на слушалка). Хайде на снимка, после ми показа къде се чува и вижда секретът. Айде пневмония и до края на годината вкъщи    Whistling . Отиваме след два дена на контролен преглед (в общи линии през 2 дена я слушаха в поликлиниката, е вярно, че я водех), тогава и бабката я чу, а и рентгенолог беше разчел официално снимка с категорично "УСИЛЕНА е белодробната структура - в ДЯСНАТА ОСНОВА, ПАРАКАРДИАЛНО".  Tired Дано при тебе не е пневмония, че си е сериозно, а и се чувстваш наистина ужасно!  Peace

Общи условия

Активация на акаунт