Нуждая се от помощ(става въпрос за кастинг)

  • 7 325
  • 48
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 371
не мога да те съпортвам, но ти желая да следваш мечтите си, дори когато изглеждат беузмно неразумни.
и ако постигнеш успехи, да им се насладиш докрай!

# 16
  • Bristol
  • Мнения: 9 365
не мога да те съпортвам, но ти желая да следваш мечтите си, дори когато изглеждат беузмно неразумни.
и ако постигнеш успехи, да им се насладиш докрай!
Peace много хубаво казано!

А и освен драма и солфеж, можеш да се запишеш и за танци. Тук драма клубовете за деца предлагат занимания освен по драма, пеене и танци, защото и трите неща били важни за един актьор Simple Smile Работи върху английския си, а после в Щатите има курсове за изглаждане на акцента. Не знам до колко са добри, като гледам Арни, въпреки милионите си, още не е изгладил немския акцент  Mr. Green И от рано направи проучване в нета за подходящите учебни заведения, какви са изискванията за кандидатстване, стипендии, срокове за подаване на документите и тн и тн. Пък ако не станеш актриса, можеш да се пробваш като режисьор или нещо в тази сфера. Придобитите умения винаги ще са ти от полза, дори и адвокат да решиш да станеш един ден или политик   Twisted Evil

Късмет!

# 17
Ами да аз вече гледам за такива училища.Мисля че Англия също е добра алтернатива.Попринцип Хари Потър например е само с англииски актьори...макар че обучението там е доста скъпо.Но въпреки това вече говорих с родителите си и те още от поне 3 години са наясно че най-вероятно ще уча в чужбина се подготвят за големи разходи.Пък и англия е по-близо до родината и ще ми е по-малко като разход да се връщам  Flutter

# 18
  • Там,където се събуждам щастлива.
  • Мнения: 8 967
Ами да аз вече гледам за такива училища.Мисля че Англия също е добра алтернатива.Попринцип Хари Потър например е само с англииски актьори...макар че обучението там е доста скъпо.Но въпреки това вече говорих с родителите си и те още от поне 3 години са наясно че най-вероятно ще уча в чужбина се подготвят за големи разходи.Пък и англия е по-близо до родината и ще ми е по-малко като разход да се връщам  Flutter

Имам позната бивша състудентка, която е като теб. От малка иска да стане известна актриса и се бори по всякакъв начин, въпреки, че по настояване на родителите си първо трябва да вземе диплома за друга професия, която ще я осигури, ако не й потръгне с театъра. Може би, трябва да помислиш и за такъв вариант. От нея знам, че ходи на летни курсове в Лондон и е много доволна.

По отношение на акцент: много ми се иска и аз да съм без, но е факт, че познавам доста холандци, които, ако говорят английски не можеш да разбереш, че не са англичани. Някои хора имат страшен талант за това.

# 19
Ами да аз вече гледам за такива училища.Мисля че Англия също е добра алтернатива.Попринцип Хари Потър например е само с англииски актьори...макар че обучението там е доста скъпо.Но въпреки това вече говорих с родителите си и те още от поне 3 години са наясно че най-вероятно ще уча в чужбина се подготвят за големи разходи.Пък и англия е по-близо до родината и ще ми е по-малко като разход да се връщам  Flutter

Имам позната бивша състудентка, която е като теб. От малка иска да стане известна актриса и се бори по всякакъв начин, въпреки, че по настояване на родителите си първо трябва да вземе диплома за друга професия, която ще я осигури, ако не й потръгне с театъра. Може би, трябва да помислиш и за такъв вариант. От нея знам, че ходи на летни курсове в Лондон и е много доволна.

По отношение на акцент: много ми се иска и аз да съм без, но е факт, че познавам доста холандци, които, ако говорят английски не можеш да разбереш, че не са англичани. Някои хора имат страшен талант за това.

Kalinka,благодаря ти много за информацията.Но все пак може ли да те попитам за какви летни курсове става въпрос?И въпросното момиче попринцип ли учи в Англия или ходи там само заради тези курсове?

# 20
  • Там,където се събуждам щастлива.
  • Мнения: 8 967
::nevena::,
ако искаш ще я попитам. Това са летни курсове по театрално майсторство. Знам, че всяка година изнасят и представления, като има в различни жанрове. Не знам как е с финансирането, защото тя е холандка и живее в Холандия.

# 21
::nevena::,
ако искаш ще я попитам. Това са летни курсове по театрално майсторство. Знам, че всяка година изнасят и представления, като има в различни жанрове. Не знам как е с финансирането, защото тя е холандка и живее в Холандия.

ами много ще съм благодарна,ако я попиташ  Hug

# 22
# 23
  • Bristol
  • Мнения: 9 365
Пусни чичко Google, много знае, няма да се разочароваш! Peace Ето пример ACTING CAMP, намерих го с ключовите думи london summer drama club

# 24
Пусни чичко Google, много знае, няма да се разочароваш! Peace Ето пример ACTING CAMP, намерих го с ключовите думи london summer drama club

Ами благодаря много,но проблема е че има възрастува група - от 14 до 18.А аз ще отида да уча там на 18-19 така че надали ще ме вземат. Sad

# 25
  • Мнения: 1 761
Аз имам приятелка,която е актриса в Англия.Когато се запознахме не знаеше изобщо никакъв английски, идваше при мен да и помагам с домашните.За две години изчете Шекспир в оригинал,Сталиславски-"Работа на актъора върху ролята" и "Работа на актъора върху себе си."научи се да танцува много добре,да пее правилно и намери програма за упражнения по техника на говора за англоговорящи.Завърши актъорско майсторство при Възкресия Вихърова и след това спечели стипендия на Кралската Театрална Академия в Лондон.Две години събира празните чинии от масите в един ресторант вечер, а денем ходеше на училище.Сега се снима и играе в театрите някъде из Острова,но много трудно стигна до там.За мен тя е невероятен талант.

Понеже съм в бранша,мога да те посъветвам първо да се понаучиш.Иначе рискуваш да получаваш какви ли не предложения и обещания, а да се озовеш на съвсем друго място.Трябва много,много да учиш преди да си в състояние наистина да направиш впечатление на някой,който би могъл да ти подаде ръка,за да дръпнеш напред.Има време за всичко,сега имаш възможност да четеш класици ( много е важно),да гледаш спектакли,да се учиш стъпка по стъпка.
Успех!  bouquet

# 26
  • Мнения: 7 914
и аз съм "за" да си преследваш мечтите... но все пак  разумно ги преследвай.. на какво мнение са мама и тати? Thinking

# 27
  • Мнения: 1 216
Какво ви става?! Не убивайте надеждата, момичето е на 15 години!!! Даже и да не стане актриса, може да й хареса някоя професия в тази сфера, а е факт, че в България тази индустрия е много замряла. Правилно се е насочила към Щатите  Peace
Аз бих те посъветвала за сега да си учиш и ако попаднеш на ангажимент в Българи, да се възползваш. Наблегни на разни допълителни занимания след училище, като драма и солфеж, винаги ще са ти от полза. Като завършиш училище се насочи да следваш в Щатите драма и на място ще се регистрираш в някоя агенция. На 18 няма да си толкова възрастна, не се притеснявай! Hug А и за акцента да не ти пука, има си известни артисти с акцент, Goran Visnjic и Арнолд Шварценегер, Антонио Бандерас, има и няколко актриси от Латинска Америка, но с женските имена не съм в час Wink А още колко много има, за които ние не сме чували, но играят на Бродуей Mr. Green


А Пенелопе Круз Simple Smile

Имам приятелка, която говори немски без акцент/ от 18 годишна/ и не могат да разберат, че е чужденка, но това са редки случаи. Акцентът може да бъде и предимство, това не е толкова голяма беда!

Прекрасно е да имаш мечти и да работиш упорито за сбъдването им!
Успех! Никоя мечта не е прекалено голяма, а най-хубавото е, че понякога се сбъдват Simple Smile

# 28
  • Мнения: 29
Много е хубаво, че се опитваш да следваш мечтите си Невена  Grinning  Аз няма да ти казвам колко е трудно, ти сама го знаеш.
Проверих линка на "агенцията" който си дала, това е абсолютен скам, първо: нямат адрес, телефон за контакти, второ искат такса за кандидатстване и трето (а съм сигурна, че има и още) няма такъв термин "кастинг агенция". Мъжът ми работи във филмовата индустрия и покрай него съм наясно с тези агенции за модели и актьори както реално ги наричат. Никоя истинска агенция няма да ти поиска пари за какндидатстване, тяхната комисионна е еднократно удържан процент от бъдещия ти хонорар. Има и други тънкости , но няма да се впускам в подробности в случай, че това не те интересува в момента. Само ще допълня : трябва много добре да проучиш нещата, в щатите има хиляди подобни фиктивни агенции, точно поради причината, че има и много кандидат актьори. Не искам да те разочаровам, само искам да ти дам съвет. Успех !  Simple Smile

# 29
Много е хубаво, че се опитваш да следваш мечтите си Невена  Grinning  Аз няма да ти казвам колко е трудно, ти сама го знаеш.
Проверих линка на "агенцията" който си дала, това е абсолютен скам, първо: нямат адрес, телефон за контакти, второ искат такса за кандидатстване и трето (а съм сигурна, че има и още) няма такъв термин "кастинг агенция". Мъжът ми работи във филмовата индустрия и покрай него съм наясно с тези агенции за модели и актьори както реално ги наричат. Никоя истинска агенция няма да ти поиска пари за какндидатстване, тяхната комисионна е еднократно удържан процент от бъдещия ти хонорар. Има и други тънкости , но няма да се впускам в подробности в случай, че това не те интересува в момента. Само ще допълня : трябва много добре да проучиш нещата, в щатите има хиляди подобни фиктивни агенции, точно поради причината, че има и много кандидат актьори. Не искам да те разочаровам, само искам да ти дам съвет. Успех !  Simple Smile

Благодаря много за съвета.И аз на пръв поглед се залъгах, но после се позагледах и осъзнах че като повечето...са пълни шарлатани. Rolling Eyes
Ами най-вероятно ще кандидатствам след 12 клас.Но тъжното е че мнооого исках да участвам още на моята възраст,но....уви  Sad

Общи условия

Активация на акаунт