Почистване на бебешко носле

  • 38 406
  • 64
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 264
Дори и да не е болно детето, в нослето почти винаги има секрети, които почиствам с клекчи. Някой път впръсквам и Стеримар.

# 46
  • Мнения: 514
Дори и да не е болно детето, в нослето почти винаги има секрети, които почиствам с клекчи. Някой път впръсквам и Стеримар.
Също! Peace Peace Peace

# 47
  • Мнения: 1 447
И при двете си деца ползвах Стеримар и аспиратор за издърпване на секретите.

# 48
  • Мнения: 315
У дома въздуха е много сух заради парното предполагам и може би има смисъл да му впръсквам от време на време физиологичен разтвор.

Не, няма  Simple Smile
Блонди ти лекар ли си??? Аз със няколко педиатъра съм говорила по тази тема и са ми казвали, че ПОВЕЧЕТО бебенца им се образуват такива секретчета и е хубаво да се пръска Стеримар или някъкъв друг подобен.И това без да са болни  Peace

# 49
  • Мнения: 315
носът е филтър и когато излезнем на вън от мръсния въздух носът събира секрет като коричка същото е и когато въздухът в къщи е сух се получава запушване на нослето и пресъхване на гърлото за тази цел има овлажнители за въздуха и физ.разтвори за нослето. На бебето детето ще му е по конфортно когато лигавицата на нослето е влажна а не суха и дразнеща. Аз всяка сутрин и вечер си пръскам физиологичен. Моят син с голямо удовоствие стои за да му пръсна даже сам си взима флакона и си го слага в нослето.

 Peace Peace

# 50
  • Мнения: 367
Когато се наложи ползвам помпичка за изсмукване на секретите.

# 51
  • Пловдив
  • Мнения: 834
Със Стеримар и клечици,ако е необходимо.С помпичка не ми дава изобщо.

# 52
  • Мнения: 1 310
Всяка вечер, след като си изкъпех бебето му почиствах нослето с физиологичен разтвор. При нас е доста прашно и просто се налагаше. Peace

# 53
  • Мнения: 316
Когато й е затруднено дишането на Беба, почиствам нослето като капя по една капчица физ. разтвор и след ок 3-4 мин. изсмуквам с помпичка.

# 54
  • Мнения: 6 274
Много интересни мнения  Crazy Какви са тези сополчета и редовни пръскания с физиологичен без нужда  ooooh! Соплочета има, ако бебето има хрема. Иначе подобни секрети не са нормални и принципно ги няма   Peace
Подкрепям...  Peace
Абсолютно ненужно е да се прави нещо, без да има причина за това...

Последна редакция: сб, 03 яну 2009, 17:51 от Джуличка

# 55
  • Мнения: 2 334
Само когато има секрет съм слагала физиологичен разтвор ,инче мисля че е ненужно профилактично да се слага Peace

# 56
  • Пловдив
  • Мнения: 588
Почиствам с физиологичен разтвор и фитилче от памук!

и аз  Peace

Така правя и аз, когато се налага да почистя нослето.
Моята педиатърка ми предписа физиологичен разтвор и на рецептата написа да се ползва всяка вечер. Понеже моето бебе не обича да й пръскам в носа, започнах да го правя само когато има нужда.

# 57
  • Мнения: 6 713
Не пръскам физ. разтвор всеки ден, само ако е със запушен нос.  Чистя само с клечка и понякога намокрям фитилчето с физ. разтвор Peace

# 58
  • Мнения: 1 006
Само когато има секрет съм слагала физиологичен разтвор ,инче мисля че е ненужно профилактично да се слага Peace

 Peaceтова беше и моята практика Peace

# 59
  • София
  • Мнения: 3 789
Много интересни мнения  Crazy Какви са тези сополчета и редовни пръскания с физиологичен без нужда  ooooh! Соплочета има, ако бебето има хрема. Иначе подобни секрети не са нормални и принципно ги няма   Peace
Ти т'ва верно ли го пишеш? newsm78 Party
На теб не ти ли се образуват секрети/сополчета и без да си хремава? newsm78


На Алекс й ги почиствам като впръсквам с физиолог. разтвор, за да ги втечни повече и после с една тъничка клечка за уши обирам с леко въртеливо движение каквото има в нослето. Почиства се много добре! Peace

Общи условия

Активация на акаунт