Най-вкусното тесто за пица и мекици, което съм яла!

  • 371 622
  • 126
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 906
Неф, ползвам мая от 11 гр.
...
Моята мая е в пакетче от 100 г  Shocked . Някой може ли да ми каже, например колко чаени лъжички са 11 г  Embarassed ?

# 16
  • Мнения: 7 418
Неф, ползвам мая от 11 гр.
...
Моята мая е в пакетче от 100 г  Shocked . Някой може ли да ми каже, например колко чаени лъжички са 11 г  Embarassed ?
  Не съм 100 % сигурна,но вместо едно пакетче суха мая,слагам 2 чаени лъжички(че и у нас има такава-суха ,в голямо пакетче). Simple Smile

# 17
  • Мнения: 3 621
Неф, ползвам мая от 11 гр.
...
Моята мая е в пакетче от 100 г  Shocked . Някой може ли да ми каже, например колко чаени лъжички са 11 г  Embarassed ?
  Не съм 100 % сигурна,но вместо едно пакетче суха мая,слагам 2 чаени лъжички(че и у нас има такава-суха ,в голямо пакетче). Simple Smile
аз съм мерила, 1 пакетче от 11 гр е равно на 2 чаени лъжички

# 18
  • Мнения: 1 906
Nefertity  Hug  Hug  Hug

# 19
  • Мнения: 2 172
Понеже не съм го направила още, че у дома има баница, от това тесто получават ли се онези, купешките мекици? Никога не съм яла домашно приготвени с такъв вкус. В средата тъничко и хрупкаво, а по края-мекичко и въздушно. Не знам как го постигат-от тестото ли е, от пърженето ли...

Аз като един изключителен любител на мекиците мога да кажа,че няма да станат такива  Naughty Има ли сода се получава друг тип тесто.Уличните мекици се правят само с вода,брашно,жива мая,сол,малко захар .Замесва се много меко тесто,такова,че да ти лепне по пръстите.Втасва хубаво.Най-добре ако е престояло и в хладилник една нощ.Оформят се мекици,по средата много тънки,а в края по-дебели и се пържат в силно сгорещено олио за секунди.Правя ги винаги по този начин и стават като купешки,особено ако се наръсят с пудра захар.

Но и от по-горно споменатото тесто стават хубави,но не са като тези от лафките  Laughing

# 20
  • Мнения: 940
Понеже не съм го направила още, че у дома има баница, от това тесто получават ли се онези, купешките мекици? Никога не съм яла домашно приготвени с такъв вкус. В средата тъничко и хрупкаво, а по края-мекичко и въздушно. Не знам как го постигат-от тестото ли е, от пърженето ли...

Аз като един изключителен любител на мекиците мога да кажа,че няма да станат такива  Naughty Има ли сода се получава друг тип тесто.Уличните мекици се правят само с вода,брашно,жива мая,сол,малко захар .Замесва се много меко тесто,такова,че да ти лепне по пръстите.Втасва хубаво.Най-добре ако е престояло и в хладилник една нощ.Оформят се мекици,по средата много тънки,а в края по-дебели и се пържат в силно сгорещено олио за секунди.Правя ги винаги по този начин и стават като купешки,особено ако се наръсят с пудра захар.

Но и от по-горно споменатото тесто стават хубави,но не са като тези от лафките  Laughing

Даже имаше една рецепта някъде за Улични мекици...трябва да я изнамеря и ще дам линк.

# 21
  • софия
  • Мнения: 25 474
От както пробвах тестото на "Верди" (благодаря на този, който пусна рецептата), по-вкусно тесто за пица от него, за нас, няма! Веднъж направих и няколко мекици, но не се получиха. Сигурно не съм направила нещо, както трябва, но не е беда, защото не съм любител на пърженото.

Последна редакция: нд, 04 яну 2009, 00:07 от zvanche

# 22
  • Страната на приказките
  • Мнения: 368
 "Улични мекици"  Joy

моля, ако го намериш, ще ти бъда благодарна  Simple Smile

А в момента се меси това тесто. Само, че намалих дозата наполовина и го мушнах в машинката да ми го омеси, за да мога да си пиша с вас. Grinning

# 23
  • Мнения: 1 176
Ето ги уличните мекици. Рецептата е на Tanita.
http://www.gotvetesmen.com/forum/index.php/topic,307.msg24674.html#msg24674

А тестото за пица непременно ще пробвам.

# 24
  • Мнения: 2 829
задължително ще пробвам и това тесто  chef
в къщи до сега правих пицата  по тази рецепта http://kulinarno.wordpress.com/2008/09/02/focaccia-2/

# 25
  • София
  • Мнения: 1 941
От както пробвах тестото на "Верди" (благодаря на този, който пусна рецептата), по-вкусно тесто за пица от него, за нас, няма!
Сложи линк за това тесто да го видим и него.  bouquet

# 26
  • София
  • Мнения: 752
Снощи забърках тестото, но с 1 кубче прясна мая и наистина тази сутрин мекиците бяха най-хубавите които съм правила

# 27
  • Мнения: 2 126
Това тесто е супер.Аз никога не ползвам суха мая - винаги жива.Когато нямам яйце изобщо не слагам.Прясното мляко често го заменям с вода.А пицата (основата и) ще стане дебела ако сложиш повече тесто.От това тесто може да се оформи и тънка пица.

# 28
  • Мнения: 589
Поздравления за хубавата рецепта!  bouquetСутринта ядохме мекици от това тесто-станаха чудесни!

# 29
  • Мнения: 536
И аз да похваля тестото. Мекиците сутринта бяха най-хубавите които съм правила. За обяд направих пица от същото тесто и стана много вкусна!  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт