Най-вкусното тесто за пица и мекици, което съм яла!

  • 371 630
  • 126
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 2 774
Третата поред която хвали тестото   bouquet
Много вкусни станаха,благодаря на Angela.
тук пица "Верди",
а ето тук има цитат с тестото,ако по горния линк не се отвори... …  проблем понякога

# 31
  • София
  • Мнения: 1 941
Радвам се, че ви харесва. Grinning

Забравих да кажа, че може да се прави от него и нещо като охлювчета. Разстила се /или разточва/ на равна повърхност, намазва се отгоре обилно с мазнина /ползвам разтопено масло/ и се ръси с натрошено сирене. После се навива на руло /пак се намазва с мазнина/ и се реже на пънчета с височина около 2-3 пръста. Нареждат се едно до друго в намазнена тавичка и се пекат.

Тези дни съм замислила и аз да го забъркам, че домашните само ме врънкат. Mr. Green

# 32
  • Страната на приказките
  • Мнения: 368
Да докладвам-от тестото се направиха 3 пици-от едната половина на тестото направих една пица и стана доста дебеличка, не мислех, че ще се вдигне толкова, след това от другата половина направих две пици, станаха тънички, с повечко пълнеж отгоре, такава беше поръчката на домашните.  Simple Smile Всичко е ометено, одобрено и поръчано отново. Ама няма само пици да ми ядат, ще почиват малко.  Mr. Green
В скоро време ще пробвам и уличните мекици.  chef

# 33
  • вече в прегръдките на любимия, и само там
  • Мнения: 978
ще го пробвам, надявам се е лесно за приготвяне, че да мога сутрин да се справям бърз

# 34
  • Мнения: 2
Здравейте! Тестото е страхотно но аз му добавям и 1 с л ракия. Стаха още по добро. Опитайте, ако желаете!

# 35
  • Мнения: 2 774
И питка правих с него- много вкусна беше  Heart Eyes

# 36
  • Мнения: 2 803

ще го пробвам   chef

# 37
  • Мнения: 2 018
Ще го пробвам, но в машината с полвин доза. Няма да може да омеси килограм брашно.

# 38
  • БГ
  • Мнения: 1 162
Копнах си рецептата преди два дни и вярвайте ми наистина тестото е страхотно, замесих 1/2 доза в сряда вечерта, оставих го в хладилника и снощи от половината направих пица с тънък и хрупкав блат, приказка, ето резултата:


Остатъка мисля да изпържа на мекици утре сутринта!  Hug

# 39
  • София
  • Мнения: 1 941
Много се радвам, че ви харесва! Grinning
Ето моите мекици. Снимката ми не е от най-добрите, че фотото е кофти.
http://media.snimka.bg/1954/010163973.jpg

# 40
  • Мнения: 1 232
Копнах си рецептата преди два дни и вярвайте ми наистина тестото е страхотно, замесих 1/2 доза в сряда вечерта, оставих го в хладилника и снощи от половината направих пица с тънък и хрупкав блат, приказка, ето резултата:


Остатъка мисля да изпържа на мекици утре сутринта!  Hug
Как така стана тънък блат? Разточваш ли го? При мен блата винаги става около 1 см.

# 41
  • БГ
  • Мнения: 1 162
Не, не разточвам тестото, просто го разпънах с ръце. Направих 1/2 доза от рецептата и го разделих на две равни части. Тази пица е с една от тях, т.е. с 1/4 от цялата доза.

# 42
  • Мнения: 1 122
И аз изпробвах тестото. Невероятно е! Направих пица и мекици. Е по-вкусна пица не бях яла.  bouquet



# 43
  • Мнения: 310
Преди малко ядох пица от това тесто.Стана невероятно вкусна.Направих я тънка, както я обичам.В средата стана мекичка, а по краищата хрупкава.Утре ще направя и мекици.Благодаря за рецептата  Hug

# 44
  • Мнения: 1 176
И аз го изпробвах тестото.  Направих го вечерта късно и го прибрах в хладилника  Wink. Тази сутрин направих мекици и пица. Много ми харесаха. Тестото е разкошно!  Heart Eyes Пухкаво и меко, с отличен вкус. Благодаря за рецептата.

Общи условия

Активация на акаунт