Най-вкусното тесто за пица и мекици, което съм яла!

  • 371 822
  • 126
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 1 639
От известно време вкъщи се яде само тази пица- http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=418520.0. Това е пицата на maia4444- невероятно вкусна и лесна. Благодаря и за рецептата     bouquetbouquet

# 76
  • Мнения: 1 639

От известно време вкъщи се яде само тази пица- http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=418520.0. Това е пицата на maia4444- невероятно вкусна и лесна. Благодаря и за рецептата     bouquet

# 77
  • Мнения: 66
Благодаря от сърце на Angela за прекрасната рецепта,опитвала какви ли не,но като тези мекици не бях правила.
Това според мен е най-сполучливото тесто за любимата закуска на моето семейство.

# 78
  • Мнения: 13
Това тесто се правеше в къщата на мама, а сега го правя и аз. Правя доза и половина и без да чакам да втасва го деля на 8-9 топки, които поставям намазани с олио в полиетиленови пликчета, добре притискам да станат като тънк слайд и прибирам във фризер. Когато ми потрябва тесто врътвам за кратко в МВ и използвам. Гледам една топка да е за една тава пица или 3-4 мекици.От това тесто правя соленки-кифлички, мит със сирене или с кашкавал и шунка, тъка /като арабска/ питка и др.

# 79
  • Мнения: 167
Чудя се дали биха могли да станат пърленки от това тесто? Някой ако е правил пърленки моля да сподели!

# 80
  • Мнения: 702
Тази вечер реших да направя пица с това тесто и да ви кажа не съм възхитена,явно си е въпрос на вкус,съвсем обикновено тесто си е според мен,имам две рецепти за тесто за пица на Иван Звездев и според мен са в пъти по добри,но пак отбелязвам,че си е въпрос на вкус,все пак благодарности на авторката,че сподели рецептата!

# 81
  • София
  • Мнения: 56
Заинтригувахте ме и аз ще пробвам децата умират за пица!!!После ще пиша как е станало!

# 82
  • Мнения: 66
Аз изпълних рецептата,така както я е дала Angela,само маята ми беше жива/1/2 кубче/.Оставих тестото за един час на стайна температура и стана двойно по обем.Две трети направих на мекички,другата част,прибрах във фризера.Може да пробвам пица с него,ще пиша дали ни е харесала.

Последна редакция: пн, 16 авг 2010, 23:43 от gabrielagaby

# 83
  • Мнения: 221
Момичета,аз направих всичко точно по рецептата,но тестото ми не се надигна-остана си толкова колкото беше Cry.
Аз по принцип меся за 3-4 път и незнам от месенето ли е от друго ли....Ползвам суха мая-дали е от нея,незнам.А иначе направих пица и стана много тъничък блат и вкусен..

# 84
  • Мнения: 31
момичета, това тесто го знам почти от 20 години като "Вълшебно тесто"

# 85
  • Мнения: 2 172
Момичета,я ми кажете тази сода бикарбонат усеща ли се в тестото?В смисъл има ли дори най-мъничък дъх на сода?

Защото ако има мъжът ми въобще няма да го опита дори  Thinking

# 86
# 87
  • Мнения: 0
Днес правих тестото,което е написано в началото на темата.Не ми хареса,беше малко безвкусно.Трябва му поне още една чаена лъжичка сол. Иначе мекичко е да,но като цяло не ми допадна. Пробвах го на мекици и печени питки със сирене. Печените питки станаха малко по-добре заради сиренцето,но мекиците - безвкусица  Sad

# 88
  • Мнения: 221
Момичета,аз направих всичко точно по рецептата,но тестото ми не се надигна-остана си толкова колкото беше Cry.
Аз по принцип меся за 3-4 път и незнам от месенето ли е от друго ли....Ползвам суха мая-дали е от нея,незнам.А иначе направих пица и стана много тъничък блат и вкусен..
Смених маята и всичко е ок.Благодаря за рецептата-честичко правя пица и ми се полъчава чудесно   bouquet

# 89
  • Мнения: 0
probvahme q ... unikalno testo Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт