Клуб на развеждащата се съпруга

  • 14 700
  • 136
  •   1
Отговори
# 60
Бърди, и ти си права че е много тежко да си мислиш какво прави мъжа ти с другата, но за мен би било по-тежко да поставя себе си или нещо друго преди детето ми, и мисля че свяка майка мисли по този начин"че децата са най-важни от всичко".
Моето мнение е - да се държи по възможност сдържано с него, да не го следи, а да сподели тъгата си със съпругът на любовницата.Ако мъжът и разбере, че тя е казала да отрича.
Доколкото разбрах, авторката живее и със свекърва?(той със усмивка споменал на майка си че повече няма да получава разпечатки вкъщи)
Съветът ми е този проблем да не стига до ушите на неговите роднини, защото теака ще те дразнят и ще се смеят, опитвайки се да те изкарат че си  въобразяваш.

# 61
  • София
  • Мнения: 62 595
Тя хубаво ще спре да прави каквото и да е за него, но това може да го озлоби и да я удари там, където знае, че ще я заболи най-много - ще спре да й дава пари за домакинството. За него това е сделка, която е изгодна за него, защото тя е вкъщи, без доходи и в чужда къща. Той знае прекрасно, че тя е добра майка и трябва да има ядене и топлина за децата. И на това разчита.
Неговите роднини ще го защитят, ако ще да е сериен убиец, а нея ще изкарат луда.

# 62
  • Мнения: 79
Аз не можах да разбера само свекървата знае ли за изневярата на сина си и какво е отношението и към това, ако знае  newsm78
Не че има кой знае колко голямо значение, но все пак... Защото ако мъжът на Алесия има подкрепата и на майка си, тогава е още по-лошо  ooooh! А има и свекърви, които в такива ситуации биха застанали срещу детето си и биха защитили снахата, колкото и невероятно да звучи  Thinking

# 63
  • Мнения: 940
И на мен това ми е интересно. Може моята свекърва да не е най-добрия човек на света, но винаги ме защитава ако види, че сина й е направил някоя глупост.
В интерес на истината, това няма голямо значение. А и моите ситуации не са свързани с изневяра.

# 64
А моята свекърва винаги защитава синчето си, дори и да вижда че той е сбъркал.Поради тази причина никога не му правя забележка пред нея, но ефект няма, защото и на смае да сме той отива и и се оплаква, или той викава и тя довтасва и се намесва, веднага на негова страна.Е гати майката орлица а? Laughing и то на 35 годишен мъж Joy

# 65
  • Мнения: 639
Винаги е ужасно тъжно когато се разпада едно семейство. Чета и другата тема за любовниците и сега като те чета теб не спирам да се чудя и никога няма да се начудя как е възможно да има хора, които без капка срам, чувство за вина, съвест, достойнство и каквото там още се сетите причиняват подобни катаклизми в едно семейство с деца и изграден живот? Не ми го побира главата просто. Какви са тия жени дето без да се замислят причиняват подобно нещо? И какви са тия мъже дето изобщо не помислят дори за жената до себе си? А уж това е жената с главно Ж в живота им.Ужас! Егати и времето в което живеем!
Съжалявам за дългия пост, но напоследък доста такива теми се появиха и това ми навява тъга в сърцето. Кураж момичета!
И на мен не ми го побираше главата, докато не ме връхлетя.От 16г сме заедно,а от 9 сме женени.Имаме 2 деца.
 Този форум открих,когато очаквах второто си дете,а сега чета "самотните родители". Все още не сме се разделили,но друг път вече не виждам след година на разбиране и чакане да се осъзнае.
Тези жени в нашия случай са 11-12г. по-малки,неомъжени. Вече не виня тях,те си живеят живота,какво им пука?

# 66
  • Мнения: 2 723
Aма вие сериозно ли мислите, че свекърва и може да промени нещата????
И моята свекърва беше много мила, и се тюхкаше заедно с мен какви ги е сътворил синът и, докато не се разделихме...
Тогава аз станах лошата, дето е изхвърлила детето и на улицата.
Но дори и да са изцяло на нейна страна, как си я представяте, да иде при сина си и да му каже "забранявам ти да имаш любовница, марш веднага при жената." hahaha

An81Al гледам, че 100 пъти повтори, че трябва да говори със съпругът на кифлата... Какво точно мислиш, че ще постигне така?

Не мога да повярвам, че има жени, които ще си седят кротко и ще си дундуркат детенце, докато мъжът им се търкаля в нечие чуждо легло, шепнейки любовни слова на некоя си. Интересно ми е, някоя от вас постъпила ли е така в сходна ситуация и до къде е стигнала? ooooh!

Последна редакция: ср, 07 яну 2009, 08:17 от Никси

# 67
  • София
  • Мнения: 4 053
А на мен ми става интересно, как веднага виновна е любовницата. Тя е такава, тя е онакава... И какво от това?!  Crossing Arms Тя не ви е давала клетва да сте заедно "докато смъртта ви раздели". Какво я бъркате нея. Че и мъжът и даже-той да ви оправя бакиите. Проблемът е между съпруг и съпруга. Ама "миУто" като не може да си седи на задника, трябва да му намерим оправдание-оная въртиопашка е виновна, тя го подлъга. Naughty

Alessia, как си, има ли развитие при теб?  Hug Тук всички даваме акъл, но нали знаеш, на чужд гръб..... Само ти можеш да намериш правилното решение, това, което е добро за теб и децата. И въпреки,че емоционалната страна е тази, която те тормози, мисли и за материалната.  Peace

# 68
  • София
  • Мнения: 62 595
Ха, и аз това си мислех - защо любовницата да е виновна? Тя да не би да му е опряла ножа в гърлото и насила да му е събула гащите? Той сам е тръгнал да си го вее, пък тя го подлъгала! Знаех си аз, че все жените излизат виновни. А мъжете, горките, са като малките деца - не разбират, не носят отговорност и трябва някой да ги дундурка.

# 69
  • София
  • Мнения: 154
Любовницата не е и невинна  Naughty всеки има по малко вина, въпроса е да се оправят нещата не да се търси кой е виновен Thinking
Али, не исках да пиша тук , но не издържах #Crazy
Пожелавам ти малкия  бързо да оздравява пък другото ще се нареди  Hug

Последна редакция: ср, 07 яну 2009, 11:59 от dgudge

# 70
  • София
  • Мнения: 62 595
Любовницата носи отговорност за своето семейство, а не за чуждото. Мъжът (в случая) носи отговорност за своето си семейство. Говорим за възрастни хора, а не за деца. Щом са възрастни могат да преценяват последствията от постъпките си.

# 71
  • Мнения: 2 556
А за мен жените, влезли в ролята на любовница на женен мъж с малки деца са винаги виновни, никой не ги е карал да се хващат с мъж с бебе вкъщи, според мен не трябва да имаш грам акъл в главата, за да се хванеш точно с такъв, при положение че света е пълен със свободни мъже. Отделно, че мъжете са си виновни, това никой не го оспорва.

# 72
  • Мнения: 1 726
Цитат
А за мен жените, влезли в ролята на любовница на женен мъж с малки деца са винаги виновни, никой не ги е карал да се хващат с мъж с бебе вкъщи, според мен не трябва да имаш грам акъл в главата, за да се хванеш точно с такъв, при положение че света е пълен със свободни мъже. Отделно, че мъжете са си виновни, това никой не го оспорва. 

Точно така ,но има и по-зле. Знам една с малки деца и брак , който се разпада, вместо да се опита да оправи нещата се хвърля на врата на първия с нормален такъв и в опитите си да се докопа до него не се спира пред нищо.  #Crazy

Не оневинявам мъжете, разбира се, но не е луд тоя дето яде баницата , а тоя дето я дава, нали? И когато баницата вече е изядена и започне да му търси сметка, че видиш ли и е длъжен, е няма такава наглост  ooooh!

# 73
  • София
  • Мнения: 1 762
Аз не съм за вашия клуб, защото отдавна се разведох, но да си кажа мнението. Всичко е строго индивидуално. Зависи от двойката, от любовницата, от чувствата, от отговорността........ въобще от хиляди фактори. И моя хубавец си хвана любовница. Първо го криеше добре. Но се намериха "добри" приятели и разбрах. Имаше сълзи, молби, караници............... интересното беше, че не бяха само от моя страна. Той също не искаше да се разделяме. И така времето си минаваше. Свикнах с любовницата, правех се, че такава няма. Бившият се държеше перфектно с мен и детето.............. Но с времето се отчуждихме. Нямаше за какво да си говорим вече. Дори и любовницата вече не ни беше тема  :Lil: Разведохме се с кротко.
Жалко, че не го направих по- рано............... за какво търпях и за какво се борих, до днес не знам. Ама- съдба, какво да правиш. Сега се чудя защо така съм постъпила............. До голяма степен и заради детето беше. Един ден обаче то само се обърна към мен и ме попита-" Мамо, не смяташ ли, че е по- добре да се разделите с тате?"  Shocked Беше на 11 години. Тогава разбрах, че не съм действала в негова полза с този начин на живот. Разбрах, че той се е чувствал зле в тази обстановка, въпреки, че не е имало скандали в къщи. Какво да ви кажа? Шарен е живота, пълен с щуротии. Късмет на всички момичета предприели тази стъпка. Сила и кураж  Peace

# 74
  • Мнения: 187
4акайте и тук да си попла4а, Cry
еми и аз съм в положение-развод,само,4е не то4но заради жена между нас,или поне не иска да си признае.....алисия,знам,и разбирам цялата болка и аз като теб не знам на къде да хвана.искам да си събера багажа и се по4ват въпросите в главата ми:сега накъде като съм на не знам колко км от българия?как 6те го приеме детето/тои е на 3г. и умира за мъжа ми/?за6то не из4акам малко?а за6то да 4акам?......и така в един кръг...... Cry не знам какво да правя,нямам пари за билети.....днес събрах вси4ко,което мога да продам и отивам в неделя на пазара.тук съм съвсем сама,в тъпа държава и студени хора....той иска да опитаме отна4ало,но....дали 6те имам сили за това?и ние минахме през много за 6г. но никога не е бил токлова 4ужд кум нас,особено към детето.вси4ко по4на след връ6тането ми от бг където бях за 6 седмици с детето за да карам курсове.моят прекрасен и лобя6т съпруг бе6е из4езнал,намерих 4овек,които се опитва да бъде мил,но....не става.прибира се от работа и по4ва да вика по детето за дребни работи.попитах го какво става а тои каза,4е на можел да издържа,изнервен е.еееееее.......доиде ми малко много,ако има не6то дето може да ме влуи то това е някой да се отнася зле с детето ми.питах го даже дали има нужда да го оставим сам,за6тото всеки има периоди и може да му трябва време да ре6и какво иска/това бе6е преди 2 дни/той каза 4е иска да опитаме заедно,4е 6те се съобразява пове4е като е в къ6ти.....и отри4а да се е слу4ило не6то докто бях в бг.докато тази прекрасна сутрин пускам интернет и попадам на по6тата му,която е забравил да затвори........ #Crazy писал си 4овека с разни девойки,едни ми ти изрази и омайвания..... Confused дойде си на обед и го попитах а той ско4и-те никога не му били отговорили,той само се забавлявал  Shocked преди да излезе пак му казах,4е май ни трябва време дале4 един от друг за да ре6им какво да правим....той отговори-50% от мен мислят 4е трябва да се разделим,50% 4е трябва да опитаме.............това ме уби,ами сега......нямам пари,приятели...майка ми е толкова зле,4е преди да ре6а не мога да и кажа.обади ми се тоя следобед-може би ако заминем някъде да живеем другаде и да запо4нем от на4ало....не знам,не съм сигурна-дали 6те мога да продължа?май- не,но от друга страна той е ба6та на детето ми....
извинете ме за объркания разказ,но аз самата не знам от къде да по4на.......става ми зле,детето гледа 4е събирам багаж за пазара и се изнервя,само ме държи и хлен4и......лудница и много болка....
алисия,дано вси4ко бъде така,както ти иска6!!!!пожелавам ти го от сърце   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт