Помогнете ми при покупките за новородено!

  • 8 942
  • 27
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 44 115
Ами така ме съветваха и в родилното и педиатърката. именно като падне, след къпане се подсушава с кърпа и се капват няколко капки спирт на пъпчето (или с клучка за уши се топва в спирта и хубаво се тушира пъпчето, за да не остане никаква влага и да не се възпали), може после да се поръси и с топоцин.аз не съм слагала от него.

# 16
  • Мнения: 4 070
Angel_Dust , мерси за отговора  bouquet

# 17
  • Мнения: 592
Да, и аз и при двете съм дезинфектирала пъпчетата след къпане със спирт и после пак и при двете с топоцин.
Аз бих добавила и за всеки случай да се купи някакво адаптирано мляко.При второто ми раждане,така се получи че имах малко кърма в болницата а като се прибрах почти секна и прибегнахме до адапт.мляко.Всичко се случва и по добре да имаме

# 18
  • София
  • Мнения: 44 115
Реално ако искаш да кърмиш е много по-добре да нямаш, защото много е вероятно дори без нужда да посегнеш към него ако го имаш в шкафа си Wink
Иначе ако потрябва се купува за 10 минути - има навсякъде....Simple Smile

# 19
  • Мнения: 159
понеже мамите тук са дали абсолютно точен списък аз ще добавя само 2000 лева в джоба и бегом в някой голям магазин за бебешки работи  Joy  bouquet
Абсолютно съм съгласна, но и по малко ще свършат работа.

# 20
  • София
  • Мнения: 2 006
Нямам какво да добавя към списъка освен да не купувате най-малкия размер. Косьо се роди 52 см и някои от дрехите 22 размер не успях да му ги облека нито един път. Няма смисъл да се купуват и много скъпи дрехи за новородено, защото нито то разбира, нито в тоя сезон ще има къде да го разходи човек да му се порадва на фешън костюмчетата.

# 21
  • Мнения: 159
Къде роди мила?, Мойта бебка е с 10 дни по голма от твоя  сладур.

# 22
  • Мнения: 159
Извинявам се исках да пиша на лични.

# 23
  • Мнения: 167
Нямам какво да добавя към списъка освен да не купувате най-малкия размер. Косьо се роди 52 см и някои от дрехите 22 размер не успях да му ги облека нито един път. Няма смисъл да се купуват и много скъпи дрехи за новородено, защото нито то разбира, нито в тоя сезон ще има къде да го разходи човек да му се порадва на фешън костюмчетата.
Моят съвет е също да не купуваш най-малкия, но поне следващия. Когато аз пазарувах преди да родя, в магазина все ми казваха - това е най-малкото. В родилния дом се оказа, че всичко е огромно. Започнах издирване на дрешки за новородено и се оказа, че българските са поне за 6 месечни бебета. Ще им навивате крачолите и ръкавите - казват. Май само марковите дрехи си имат пълната номерация - 56, 62, 68... И друго - тези бебешки блузки с връзки са пълна измислица - обличат се трудно и нямат никаква еластичност.  Препоръчвам еластично плътно боди с дълъг ръкав, което да стига плътно до врата. Аз лично съм доволна от турските на Мимоза. 

# 24
  • София
  • Мнения: 1 890
   Да, и аз не намерих хубави български дрешки за новородено.  Rolling Eyes А американските ( Картърс и др.) ми направи впечатление, че всеки номер си има S,M,L... т.е. за по-слаби бебчета и по-дундести на една и съща дължина. Ехх, кога ще ги стигнем...  Whistling

# 25
  • Мнения: 1 174
Нямам претенции на експерт в отглеждането на деца,ама тука има тооооолкова излишни неща.....
Та сега по същество - за 1-во време най-необходимото е :
- 5 бр. боденца тип потник
- 5 бр.ританки
- 5 бр.горни блузки или гащеризончета вместо ританки и блузки
- чорапки
- 2 одеалца
- един спален комплект за кошарката
- хавлийка
- коритце,легенче
- памперси и мокри кърпи
- 1 или 2 шишета
Това като за начало.  bouquet

Абсолютно е достатъчно не само за начало, аз съм с тези неща  вече 3 месеца.  Wink

# 26
  • Мнения: 159
Абсолютно достатъчно.

# 27
  • Мнения: 267
запиче,че и на мен това ми предстои

Общи условия

Активация на акаунт