Пангасиус ?!?!

  • 135 812
  • 206
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 1 596
Само на пара я правя.
С картофи и моркови.
А то може и много други зеленчуци да се сложат.
 Simple Smile

# 46
  • Мнения: 3 219
Изобщо не ни хареса Sick, пекох я на скарата, ултра мазна беше Sad

# 47
  • Мнения: 1 352
Аз съм купувала само замразена, филе. Никога не е била мазна и се чудя да не говорим за различни неща newsm78.

# 48
  • Мнения: 3 219
Да, дълги замразени филета, мъжа ми беше купил 3кг, но само я пробвахме и  я подари на баща си Mr. Green


П.П. Открих две филета във фризера, явно не е дал всичката.

Последна редакция: пн, 12 яну 2009, 15:50 от МерСедес

# 49
  • София
  • Мнения: 7 097
Аз такава риба не съм готвила, но доста често обядвам пангасиус на скара и е много вкусно  Crazy Остава много сочна дори приготвена на скара  Simple Smile

# 50
  • София
  • Мнения: 1 941
Взехме веднъж, направихме я на тефлонов тиган, но може и панирана.

А тази рецепта с кисело мляко чувам за първи път. Много лесна изглежда, дано и толкова вкусна. Simple Smile А киселото мляко със сметана може ли да се замени? То не се ли пресича като се пече?

# 51
  • Разград
  • Мнения: 3 110
Мазничка си е рибата,но пък я харесваме.Приготвям я върху хартия за печене във фурната,само поръсена с подправки за риба.

# 52
  • Мнения: 68
Много вкусна риба и ние сме очарована от нея,наистина е по -мазничка ,но на скара предполагам ще е добре!

# 53
  • Мнения: 68
Благодаря на Артемида, че се е престрашила да пробва рецептата ми от темата за Никулден. Всъщност това не е моя рецепта , а на едно от момичетата във форума, но не помня коя Embarassed

Откакто я правя са я пробвали поне 30 човека и   ВСИЧКИ  много са я харесали. А у нас  ВСИЧКИ /капризи/ без изключение ядат и риба / по тази рецепта/

Бяла риба

    *  рибно филе (може пъстърва, хек и т.н.) - за една нормална тава  - около 3бр. от пенгасиуса
    * 1 кофичка кисело мляко
    * чесън на вкус
    * копър, девесил, черен пипер - аз лично добавям и подправката за риба /повечко/
    * сол

Киселото мляко с всички подправки  се разбъркват и с тях се намазват парчетата риба от всички страни. Оставя се час или два да поеме от подправките, но може да се пече и веднага.Пече се във фолио 30 мин. на 200 гр. и след това без фолио 15 мин.  Страшно е вкусна.
Опитайте и ви гарантирам, че ще ви стане любима рецепта за бяла риба  newsm10

А тази рецепта в най-скоро време мисля да я пробвам с пенгасиус.

# 54
  • България Сливен
  • Мнения: 245
Много е вкусна тази риба! Но такива разлики в цената и откъде се получават не зная. Замразена при нас е 5.50-6.00лв. В "Пикадили"- прясно охладена около 19.00 лв.В "Метро" цената -трета.

# 55
  • България
  • Мнения: 457
Пробвала съм я веднъж пържена-не ми хареса Sick

# 56
  • Мнения: 930
на нашето семейство ни е една от любимите замразени риби, а и като цена е добра
правим я пържена, варена на пара ,на скара и дори рибена супа съм правила от нея и се получи много добре

# 57
  • Мнения: 1 708
Аз я правя като в тавичка сипвам малко мазнинка,овкусявам филенцата и ги нареждам в тавичката.Отгоре слагам кофичка бита сметана и стафиди.Запичам за 20 минути във фурната.Става разкош! Hug

# 58
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 731
Тъп въпрос задавам, ама преди имаше една тема за панирано филе от риба и писаха да не се размразява предварително че се разпада, но беше друга риба май.. Та въпроса ми е да размразя ли филетата, довечера мисля да я изпържа  в масло.

# 59
  • София
  • Мнения: 10 361
Аз съм купувала само замразена, филе. Никога не е била мазна и се чудя да не говорим за различни неща newsm78.
Майка ми живее във Франция и там "панга-та" също била суха. Та сравнянахме имена и латински наименования, произход и др - същата се оказа  newsm78

Общи условия

Активация на акаунт