Избрах секцио по желание, защото...

  • 13 744
  • 69
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 163
избрах секциото от страх,след първо нормално раждане без никакви проблеми,не знам защо се гипсирах и реших че нещо ще се случи с бебето ако тръгна да раждам нормално.Сега ако ме питаш никога не бих избрала секцио ( освен ако не се налага естествено ) - ама защото вече знам какво е едното и другото.

# 16
  • София
  • Мнения: 1 890


Всъщност, това е въпрос на личен избор. Peace
 
  Точно  Peace

# 17
  • Мнения: 2 658
Записвам се в темата, дотук научих много интересни неща, очаквам да се родят и други бисери Laughing
   Ееее, най-после,  Laughing тъкмо се чудех кога ще се появи някоя от "другия фронт" да ни убеди колко сме сбъркали всички и какви лигли сме.  Party
Що бе, къде в горния пост пише, че сте лигли или пък ви убеждава, че сте сбъркали? Аz не виждам.. И кой е тоя "друг фронт", не сме ли всички на един фронт  Wink ? Ти просто явно очакваш някой да ти каже това. Иzвинявайте zа оффа, аz просто от интерес се zачетх, да видя кой и zащо иzбира секцио. Няма смисъл от акъли наистина.

# 18
  • Мнения: 2 131
Сега очаквам някой да се включи и да обясни как бебетата, родени чрез секцио са белички, гладички и красивички, а другите - сбръчкани, морави и грозни.  Mr. Green Защото и такива абсурдни изказвания съм чувала!
Не бих нарекла никоя жена, решила да роди чрез секцио, лигла. Наистина е въпрос на избор, а в други случаи - на медицински показания. Всяка жена сама си решава и преценява.
Може би, всъщност не трябваше да се намесвам в темата, защото съм раждала по нормален път. Но просто се изкуших, сори.  Hug

# 19
  • Мнения: 4 496
Избрах секцио, защото неизвестното ме ужасяваше.  Първото си дете родих със секцио по спешност и поне знаех какво да очаквам втория и третия път. Исках да знам точната дата, когато ще родя, за да се подготвя психически за момента, а не да слушам крясъците на невротизирани акушерки и подвикванията на пияни лекари "Хайде, крави!"/случка от преди 9 години в голяма АГ болница, с тази фраза бяхме посрещнати аз и още две момичета в отделението/. Само като си помислех за нормално раждане, за епизиотомия или разкъсвания, за форцепс или други методи, с които лекаря би "помогнал" на бебето да излезе,  една буца ми засядаше на гърлото, започвах да се задъхвам, получавах сърцебиене и ми причерняваше. През месеците на бременността явно развих нещо като фобия. Пък и след хилядите истории, на които се наслушах от "доброжелателки", минали вече по пътя на естественото раждане, се паникьосвах само при мисълта какво може да ми се случи- на мен или на бебето.


Последна редакция: пн, 05 яну 2009, 00:36 от ♥ мис арк ♥

# 20
  • София
  • Мнения: 1 890
Записвам се в темата, дотук научих много интересни неща, очаквам да се родят и други бисери Laughing
   Ееее, най-после,  Laughing тъкмо се чудех кога ще се появи някоя от "другия фронт" да ни убеди колко сме сбъркали всички и какви лигли сме.  Party
Що бе, къде в горния пост пише, че сте лигли или пък ви убеждава, че сте сбъркали? Аz не виждам.. И кой е тоя "друг фронт" ? Ти просто явно очакваш някой да ти каже това. Иzвинявайте zа оффа, аz просто от интерес се zачетх, да видя кой и zащо иzбира секцио. Няма смисъл от акъли наистина.
  Ами не знам, аз нито един "бисер" не видях. Подразни ме присмехулното отношение. А и то се очакваше да се появи някой с различно мнение, просто темата е такава, секцио - нормални, кърмещи - АМ и т.н. Въпросът е да го изкажеш нормално и цивилизовано, и най-вече да уважаваш избора на другите, дори и да не го одобряваш.  Peace

# 21
  • Мнения: 1 817
Мисля, че рискът за бебето е по-малък. Peace Оказа се, че бебо е с увита пъпна връв, а и аз с висок диоптър, така че с чиста съвест си родих с операция Wink

# 22
  • Мнения: 1 817
пс/ важно за мен е ТАМ да си остана същата. Затова реших, че е по-добре да изкарат бебо през корема Joy Как забравих за тази причина. smile3555

# 23
  • Мнения: 7 723
пс/ важно за мен е ТАМ да си остана същата. Затова реших, че е по-добре да изкарат бебо през корема Joy Как забравих за тази причина. smile3555
Ааааа, тук не си права.
Ако случиш на добър екип,
може да те направят и по- девствена, отколкото си била Whistling Joy

# 24
  • Мнения: 1 817
пс/ важно за мен е ТАМ да си остана същата. Затова реших, че е по-добре да изкарат бебо през корема Joy Как забравих за тази причина. smile3555
Ааааа, тук не си права.
Ако случиш на добър екип,
може да те направят и по- девствена, отколкото си била Whistling Joy


 newsm10 newsm53

# 25
  • Мнения: 5 790
Страхотна тема!  Peace
Избрах да родя секцио по желание, защото не исках да крещя от болки, не исках бебето и аз да се мъчим, не ми се струваше приемлива идеята да се напъвам. Освен това, изпитвам панически страх от нормалното раждане, нямах нагласата да родя по този начин и щеше да ми подейства много травмиращо. Избрах да родя така, защото смятах и продължавам да смятам, че този тип раждане е щадящ за бебето. Освен това, аз си спестих болките и ще запомня раждането като едно от най-красивите и хубави моменти в живота ми, свързано само с положителни емоции, без травми и болка. Ако трябва пак да раждам, не бих се замислила въобще за начина.

# 26
  • Мнения: 27 524
дотук научих много интересни неща, очаквам да се родят и други бисери Laughing

Уау, повече от бисери са  Laughing Безумия са направо Tired
Дожаля ми всъщност за тези момичета   Cry Те не знаят нищо за раждането. Жалко, че са го пропуснали, жалко за бебето им, за тях самите...  Simple Smile

# 27
  • Мнения: 165
Тук става интересно.

# 28
  • Мнения: 571
Чета и се чудя защо се пускат още такива теми doh
Никой ли не разбра,че за жената родила вагинално не съществува понятието-"секцио по желание"и че наличието на такива теми дава поводи за спорове и ражда много грозни приказки.
Аз също съм секцио.И да исках да родя по този начин.Психиката не ми позволи да родя нормално.Изпитвам паника от болка и буквално припадам.ЗНаех,че ще се мъчим и аз и детето ми.ВИнаги съм знаела,че имам ли детенце,то ще се роди секцио.В последствие се оказа,че имам и мед показание.Раждането ми беше страхотно.Екипа перфектен,възстановяването страшно бързо.В реанимация нямах нужда от обезболяване.Не съм очаквала,че ще е така лесно всичко.Доволна съм от това как се стекоха нещата.
И НЕ детето ми не беше беличко,чистичко,с идеално гладка кожа.Напротив беше сиво,черна,сбръчкана и определено не като по филмите #Silly Не мисля,че е по-нормална или ненормална от другите деца.
Раждането както и правенето на дете е нещо толкова лично и интимно.Въпрос на личен избор е кога да забременееш и как да родиш.Секцио или нормално-какво значение има щом гушкаш здраво и така желано бебче luvbed fertilization EFP preggo
newsm30

# 29
  • Мнения: 3 634
Избрах секцио по желание защото тримата специалисти, които посетих не видяха медицински причини за секциото. В трите дни след раждането се изреди целият екип, за да се извини на семейството ми и да каже, че много хубаво съм постъпила като съм настоявала за секцио. В БГ никой лекар не взима под внимание психологичното състояние на пациента, освен ако не е с клинична диагноза.

Общи условия

Активация на акаунт