Избрах секцио по желание, защото...

  • 13 746
  • 69
  •   1
Отговори
# 60
  • София
  • Мнения: 1 890
   Лилита, заради такива като теб пък момичетата си мислят, че раждането е едва ли не песен и после страдат цял живот. Я се върни назад и прочети потребителките, дето сега съжаляват. И наистина спорът е излишен - винаги в такива теми вие се опитвате да ни промените нас и то с такъв тон и агресия, че дори и да съм се замисляла за нормално раждане, повярвай ми, ще ми се отще. Затова и се стига до ключ.

# 61
  • На топло...
  • Мнения: 584
Мдааааа... "с гордо вдигната глава"... Е, след това изказване, не знам как не те е срам!

# 62
  • София
  • Мнения: 44 122
Това, което прочетох за секциото, ми се стори като песен в сравнение с другото. Сега, като вече минала през това, мога само да го потвърдя.
Нищо не можеш да потвърдиш, защото не си раждала нормално. Не знаеш как би било при теб....
сами си спамите темата и подклаждате спор, не се ли усещате....искате хубава, мирна тема....а самите вие постоянно нападате и обиждате....и така става онзи затворен кръг, в който темата ще се изгуби и ще стане поредното нищо от 50 страници спорове и обиди....

# 63
  • Мнения: 636
Първо, защото се начетох на случаи, когато здрави бебета се увреждат при нормално раждане - парализи и изоставяне в умственото развитие, случаите наистина са много.

 Второ, защото имам таз на дете и мисля, че нямаше да е особено безпроблемно едно такова раждане.

Трето  - и без това имам рязане на корема и нямаше да е нищо ново за мен - нито белега, нито възстановяването. Отвращават ме и разкази за хемороиди и разцепени шунди, както и разкази на приятелки, които не могат да си седнат на д-то с месеци.

Второто ми секцио беше приказка - без грам болка мина всичко. Обезболяваха ме напълно целия следващ ден и дори не изпъшках. Детето беше при мен през цялото време. На 5-ия ден ме изписаха и препусках като кон  Grinning

# 64
  • София
  • Мнения: 1 890
   Знам, защото се конултирах с лекар все пак.  Laughing И самата лекарка каза, че ако съм тръгнала нормално, само щях да се измъча и пак да ме резнат. И не, не ме е срам от нищо, това е личното ми мнение. Нали вие сте изживели вашето си раждане, какво ви дреме за нашето ? Дано най-после да се изтрият ненужните коментари и темата да продължи оттам, откъдето вие се намесихте.  Tired

# 65
  • Мнения: 2 131
Е, това вече е върхът. Раждането е акт на щастие - независимо дали по нормален път или чрез секцио. И подобни описания са, меко казано, гнусни. Сори, ама си просите коментарите сами.

# 66
  • Мнения: 340
Тази тема ми е интересна. Секциото изглежда по лесния начин.

Само, че мен ме е страх. Не от самата операция, последствията могат да се появят след години. Скъсана матка по време на бременност и сраствания. Мисля, че имаше много. Ако човек не планува други деца секциото като че ли е сравнително по прилично.
Предстои ми раждане и това са моите причини да не избера секцио. Знам, че не е точно това въпроса, но мисля че е важно.

# 67
  • София
  • Мнения: 44 122
   Знам, защото се конултирах с лекар все пак.  Laughing И самата лекарка каза, че ако съм тръгнала нормално, само щях да се измъча и пак да ме резнат. И не, не ме е срам от нищо, това е личното ми мнение. Нали вие сте изживели вашето си раждане, какво ви дреме за нашето ? Дано най-после да се изтрият ненужните коментари и темата да продължи оттам, откъдето вие се намесихте.  Tired
Не ми дреме за  изживяването, в случая ми е интересна темата, защо е направен този избор, факторите, заради които се стига до това решение, а не резултата, кой колко и какво го боляло, пищал ли, рязан ли, шит ли и т.н....
Тя и темата все пак е за това...за причините, не за самото секцио или за вагиналното раждане........
От тази гледна точка, не виждам проблем да я чете, който си иска.....така че...хайде наистина да оставим на страна всичко останало и да си продължи темата, а???

Това и към раждалите секцио и към раждалите нормално.....СПРЕТЕ СПОРОВЕТЕ   bouquet

Mirena80  - лекарите само предполагат....никой не може да каже нищо със 100% сигурност.....то има случаи на умрели майки и при секцио....та и там въпреки, че предполагат, че  ще протекат леко нещата, не винаги става така.... та кой, какво защо, евентуално може би.....си остава в зоната на догатките, докато не минеш през това лично. Предполагам си съгласна   bouquet

И естествено няма за какво да те е срам, както и мен не ме е срам, че съм родила нормално - важното е, че сме дали живот на едни прекрасни деца...другото са лични убеждения....

# 68
  • София
  • Мнения: 7 191
Хайде, модератори, намесете се.
Има доста за триене, според мен  Mr. Green

# 69
  • Мнения: 3 634
Е, това вече е върхът. Раждането е акт на щастие - независимо дали по нормален път или чрез секцио. И подобни описания са, меко казано, гнусни. Сори, ама си просите коментарите сами.


Извинявай, но докладвах на модератор! Все пак спорът е интересен когато се води на определено интелектуално ниво! Всички знаем за какво става дума, но не е нужно да се използват цинизми! Очевидно нивото на интелигентност не е определящо за изобора на раждане!  censored

Общи условия

Активация на акаунт