Отговори
# 225
  • Мнения: 11 747
Мерси, max-mama!  Peace То пак си е точно цедено мляко, ама е толкова кисело, та едва се трае  Thinking А срока му на годност е чак до 30 януари!

Асялейн, дано не те подвеждам  Thinking Но съм правила питките, без специални плочи и знам, че се надуваха като балони.

# 226
  • Разград
  • Мнения: 3 110
Мерси, max-mama!  Peace То пак си е точно цедено мляко, ама е толкова кисело, та едва се трае  Thinking А срока му на годност е чак до 30 януари!

Ааа,има му нещо значи,вероятно от неправилно съхранение.

# 227
  • Мнения: 381
момичета в момента няма никои в темата но дано се появите
искам да питам за пил.дробчета прочетох в стара тема че ги пекат замразени,всмисъл замразени овалват в олио и брашно и бух в тавата-възможно ли е,или не съм разбрала newsm78

# 228
  • Мнения: 11 747
Не съм чела старата тема и не знам за този съвет за дробчетата, но аз лично не бих направила така  Thinking  Извади ги, сложи ги в купа/тенджера със студена вода и за около 40мин ще се размразят или поне силно отпуснат и после при миенето с вода от чешмата ще са напълно размразени.

# 229
  • Мнения: 5 001
Не рискувай така.....

Винаги ги размразявай,защото хем си ги измиваш,хем проверяваш да няма някоя забравена жлъчка(едно зелено балонче от долната страна на дробчето),която ако не я махнеш вгорчава дроба....

# 230
  • Мнения: 3 675
Вчера в ресторант Белвю си хапнах стар фасул с праз на фурна.Искам да приготвя такова нещо в къщи през уикенда, моля подайте някаква рецепта или линк.Мерси предварително.

# 231
  • Мнения: 9 776
Имам една кутия печен патладжан във фризера. Някакви идеи какво да го правя? Аз се сещам за доматен сос, но малко не ме бива по сосовете да ги правя Wink.

# 232
  • Разград
  • Мнения: 3 110
Имам една кутия печен патладжан във фризера. Някакви идеи какво да го правя? Аз се сещам за доматен сос, но малко не ме бива по сосовете да ги правя Wink.

Ааа,нищо сложно.
Нарязвам доста лук,задушавам го,прибавям патладжана(може и печени чушки-нарязани) и него леко го задушавам.После малко брашно и червен пипер,малко вода и домати-на вкус(през зимата слагам дом.пюре и лютеница,става много вкусно),няколко нарязани скилидки чесън и много магданоз накрая.Сервирам със сирене,който желае,разбира се.Та това.През лятото не слагам брашно и червен пипер,а направо настъргано домати.

# 233
  • Мнения: 117
вчера изкарах свински ребра и се чудя как да ги направя  newsm78

# 234
  • Разград
  • Мнения: 3 110
вчера изкарах свински ребра и се чудя как да ги направя  newsm78

С кисело зеленце ще стане страхотно ястие.

# 235
  • Мнения: 117
исками се в някаква марината и после да ги изпека на китайския ми харесва как ги правят ама там май ги пържат

# 236
  • Мнения: 117
как се правят картофки хепи newsm78

# 237
  • Мнения: 3 929
Имам една кутия печен патладжан във фризера. Някакви идеи какво да го правя? Аз се сещам за доматен сос, но малко не ме бива по сосовете да ги правя Wink.
Можеш да го размразиш, да го нарежеш на кубчета, осоляваш, слагаш чесън - настърган или от преса, слагаш оцет, олио, магданоз - една вкусна салата.
Друго, което ми идва наум - ако имаш и замразени печени чушки, можеш да направиш кьопоолу

# 238
  • Мнения: 9 776
Хубава е идеята за кьополу, но ми се иска манджичка и затова ще го направя както max-mama е написала. Благодаря, дами Hug!

# 239
  • София
  • Мнения: 4 578
исками се в някаква марината и после да ги изпека на китайския ми харесва как ги правят ама там май ги пържат
Аз ги пека. Мариновам ребра, гърди в настърган лук, лимонов сок, мед, джоджен, соев сос, доматен сок/кетчуп/. След няколко часа ги мятам във фурната, с малко вода в/у маринатата. Пекат се за 1/2-1 час. Слагам повече лимон, за да не сладни много от меда.

Общи условия

Активация на акаунт