Въпрос за агресивно бездомно куче

  • 1 305
  • 15
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
  • София
  • Мнения: 2 008
Мили мами, знаете ли какво мога да направя, за да приберат агресивното бездомно куче, което живее на нашата улица? Хапало ме е веднъж, но бях с ботуши и дебели дънки и не ми направи рана. Страх ме е, че следващия път може да е по-сериозно. Освен това съм с малко бебе и ми е трудно да се придвижвам на прибежки с количката.
Искам да уточня, че обичам животните, не ме е страх и дори имаме куче. Просто това бездомното е подивяло. Звънях в общината и оттам ме препратиха към Зоомилосърдие. Те пък казаха, че могат само да го кастрират и да го върнат. Ама то май е кастрирано и това не е намалило броя на зъбите му  Confused Има ли изобщо какво да направя в този случай?

# 1
  • София
  • Мнения: 1 185
Записвам се да следя темата, защото имам същия проблем с две кучета пред моя блок. Всички ги хранят, но това не им пречи да се спускат озъбени към почти всеки!

# 2
  • Мнения: 9 973
разберете се целия вход и го утрепете
това ми се случи в съседния ход,с дете на ръце,а кучето ме ухапа Close

# 3
  • след Околовръстното
  • Мнения: 1 812
разберете се целия вход и го утрепете
това ми се случи в съседния ход,с дете на ръце,а кучето ме ухапа Close
Колкото и да не е хуманно-това е единствения изход.Хапало ме е куче на караулката на околовръстното пред очите на полицаите,които го хранят.Аз бременна,а полицаят защитава кучето.Ако има оръжие щях да ги домна и двамата-и човека на закона и помияра.

# 4
  • Мнения: 544
Или ако не получиш съдействие от входа, му хвърли парче салам с някаква отрова. И аз обичам животните, но в този случай не бих защитила кучето.

# 5
  • Мнения: 14 654
Тъкмо мислех да напиша да подадеш жалба в общината към отдел "екология", ама ти си го сторила вече. Не знам, в такъв случай остава само да го приспите.

# 6
  • Мнения: 2 161
Пържола с гарнитура.
Защо не се обадиш на 112?Те могат да ти дадат номер на някой кучкарник.

# 7
  • Дъ Биг Вилидж
  • Мнения: 100
Антифриз - напояваш хляб и му го подхвърляш. Гледай само на антифриза на опаковката да пише че съдържа етиленгликол.

# 8
  • Мнения: 3 268
Обади се във фондация Милосърдие,но те идват само ако кучето не е с каишка.

# 9
  • Мнения: 1 877
Купи си спрей.Много ефикасно средство.От личен опит знам.След първото-второто обгазяване,само като те види и ще бяга

# 10
  • София
  • Мнения: 1 508
Звънях в общината и оттам ме препратиха към Зоомилосърдие. Те пък казаха, че могат само да го кастрират и да го върнат.

Това не е вярно. Цитат от сайта на Екоравновесие:
Цитат
Не подлежат на връщане доказано агресивни и заразноболни животни!
http://www.ecoravnovesie.com/services.html

# 11
  • София
  • Мнения: 2 008
Благодаря за бързите отговори.  Hug
Звънях току що на Екоравновесие, но никой не вдига и на двата телефона. Ще пробвам пак по-късно. Пуснах им мейл, пък да видим дали ще отговорят. Странно как да докажа, че е агресивно. Ако питате бабите, които го хранят е чудесно животно, ама не си го прибират у тях като толкова им харесва.  Twisted Evil Накрая ще прибегнем до нехуманен начин да го разкараме, само да не чуе Бриджит Бардо.  Whistling

# 12
  • Мнения: 14 654
От Екоравновесие никога не са ми свършили работа, а съм ги търсила не веднъж. Големи клати****ци са  Close

# 13
  • Мнения: 3 268
Милосърдие идват,викала съм ги.Кастрират кучето и го връщат с червена каишка.Не го убиват.

# 14
  • София
  • Мнения: 3 099
Обожавам кучета, но ревах с онази майка, чието малко дете беше почти разкъсано при последния шумен случай!

Мъжът ти да му види сметката, преди да бъде съсипана още някоя детска психика!

# 15
  • Мнения: 3 268
В случая и аз съм твърдо за смъртното наказание.Антифриза действа безотказно.

Общи условия

Активация на акаунт