Дръжте се,ФЕВРУАРКИ,не остана...Скоро ще сме горди мами!

  • 16 938
  • 288
  •   1
Отговори
# 150
  • в сърцето на един мъж...
  • Мнения: 10 674
Не бе, не се панирайте толкова Laughing Само пубиса. Прави се преди да те вкарат в родилна зала, ама като ти сложат катетъра, а като си с катетър нямаш много възможности да се биеш и хапеш Mr. Green
Ред, аз бях лъсната идеално и въпреки това прокара ножчето, да се увери, че нещо не съм забравила #Crazy
Спокойно, ще видите, че като отидете да раждате, всякакъв страх ще се изпари, а и ще си мислите само за това, как след по-малко от 40 минути ще видите бебето си. А това си заслужава. Важно е да сте спокойни, иначе ще боли повече и ще е неприятно.

# 151
  • Мнения: 242
#Crazy

А това къде се случва, в някаква предродилна зала? Където ти правят клизмата? Преди или след упойката? Ако е преди, ще ритам и ще хапя! Grinning

Ама Гея, устните бръснат ли? (с извинение... Embarassed)

И аз имах такъв въпрос Embarassed
А иначе,autumnsphere ,какво значение има дали ще е преди или след упойка бръсненето...то така или иначе не боли newsm78
Относно упойката...катетъра кога го слагат ? Преди или след упойката? И ако се наложи спешно секцио упойката пълна ли е? Защото аз не искам пълна упойка...Притесняват ме тая тръба дето ще ми я завират в гърлото,пък и това,че изобщо няма да ме има духом там...Голямо определение дадох newsm78

# 152
  • Мнения: 4
Здравейте и от мен! Честит имен ден на всички именници, да си носите имената с гордост!
Да се отчета от ЖК: тоновете са ми под всякаква критика, на бебока май не му достига кислорода, има увита пъпна връв около врата и явно като я притиска и му намалява притока на кислород. При първия запис докторката направо #Crazy, върна ме да дойда пак след 2 часа. При втория запис - малко по-добре, но не и много задоволително. Да ви призная в главата си си припомнях какво още не съм купила, от къде да го купя и да ходя да го вадят - не, че ми се иска секцио, ама щом е за бебока не ми пука! Бая се поизплаших. После ме гледа на видеозон - малко му е по-голяма главата и обиколката на главата, тялото си е нормално, малко по-малко му е коремчето - ще е фин, а пък е 2900гр. Егати размерите newsm78 Joy Водите са ми малко, вероятно вече правя разкритие, но тя толкова се шокира от тоновете ми, че въобще не ми прави вагинален преглед. Плацентата ми е напълно узряла и според нея до средата на януари, вероятно до към 15-20 ще съм родила/заради плацентата де/. Май това беше! Да си призная доста се поизплаших за това човече вътре в мен, така ми се сви сърцето!
Оплаках ви се!
П.С Егати схематичния отговор

# 153
  • Мнения: 649
autumnsphere каква е тая кола-маска на корема   Joy Ти ще умриш бебо така. За къде ще се захване тая жена та да дръпне рязко.
Това за мен си е чист мазохизъм.
УУУ ама и аз като се замисля, не искам някой непознат да ме бръсне отдолу, кой знае как ще ме окълцат.

А и тая клизма Rolling Eyes Момичета какъв е тоя абукат дет се слага при раждане, какво представлява и за какво служи?

kuco_pate а докторката какво ти каза? може ли да седишп така и да чакаш при това положение?

# 154
  • в сърцето на един мъж...
  • Мнения: 10 674
А и тая клизма Rolling Eyes Момичета какъв е тоя абокат дет се слага при раждане, какво представлява и за какво служи?

Абоката е да ти вливат упойката, да ти сложат после обезболяващи след раждането, както и антибиотик ако се налага. Това е една пластмасова тръбичка, която е с доста остър връх, слага се във вената и помага да се вливат по-лесно антибиотици, обезболяващи и упойка. Не е страшно, не боли Wink

# 155
  • Мнения: 4
А и тая клизма Rolling Eyes Момичета какъв е тоя абукат дет се слага при раждане, какво представлява и за какво служи?
Доколкото разбрах клизмата въобще не е болезнена и я правят в приемната, т.е след като ти оформят документите, но все още не си в предродилна. А за абоката - не е ли нещо като игла във вената, която си стои там, за да ти вливат например система или някакви други медикаменти?

# 156
  • София
  • Мнения: 2 508
Фокси, при секциото по спешност си е пак спинална упойката, споко. Ето аз бях пуснала една тема:

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=352852.0

А за бръсненето преди или след упойката, ако не съм упоена, просто няма да им дам. Laughing

Катетъра май го слагат след упойката.

^desika^, абокат се слага, ако нещо ти вливат, то е една игла, която ти седи във вената, залепена с лепенка. Нищо страшно.

# 157
  • Мнения: 4
kuco_pate а докторката какво ти каза? може ли да седишп така и да чакаш при това положение?
Каза много внимателно да следя движенията - честота, сила и т.н и при някакво съмнение веднага да звъня. Ако всичко е наред, на 13.01 пак ще правим запис и вече ще се преценява. Но и при най-малък риск за бебока съм готова да го извадят на секундата, пък нека на мен да ми е зле - аз все ще оцелея някакси

# 158
  • Мнения: 649
А клизмата има ли начин да си я направим сами в къщи?
Аз не си представям там как ще се дупя из кенефа. И то не за друго, ами ако кенефите са от тия дет трябва да клекнеш , как ще клякаме и ставаме  с тия шкембаци?
Не, че ако е от тия със седало ще седна Sick ама поне е по-високо.

# 159
  • Мнения: 238
Здравейте, сладуранки!
Ама голям шок и ужас се е сътворил тук с това бръснене  Mr. Green Спокойно, като дойде момента никой от нас няма да мисли кой го бръсне, кога и как му слага катетъра и т.н. .......... ще си мислим само по-скоро всичко да свърши и да си гушнем бебоците.
Не, че съм го изпитвала ама така го усещам, затова и гледам да не се замислям много много за това. Важно е да слушаме какво ни казват и да го правим, защото лекарите си знаят работата.

Да поздравя и аз именниците днес! Да са здрави и много щастливи!   bouquet
И да благодаря за хубавата почерпка - как ми се прияде само ........

Аз пък се уплаших от това секцио - няколко познати родиха наскоро и всички ми викат, че ако съм секцио ще има да се възстановявам сума ти време, че било много болезнено и т.н.  А аз от години слушам от приятелки, че така трябва да раждам, защото имам проблеми с очите, и си се бях настроила така. После офталмоложката каза, че може и естествено да раждам, ама препоръчва операция - т.е. изми си ръцете и не каза задължително ли е или е като предпазна мярка. Лекарката, при която ще раждам се съгласи с офталмоложката и каза - секцио.... и сега съм в паника - дали да я питам не може ли да пробвам нормално, ама ме е страх и за очите ми щото каза, че след това трябва да се гледат и те, въпреки секциото ....... абе една каша е в главата ми........ ама исках и с вас да споделя какво ме мъчи. Sad

Спирам да пиша, че прекалих ....
Пазете се маминки Hug

# 160
  • Мнения: 72
Фокси за теб:публикувано е вече в Държ.в-к:§ 15. (1) Средномесечният доход по чл. 4 от Закона за семейни помощи за деца за 2009 г. е 350 лв.
(2) Размерът на месечните помощи за дете по чл. 7, ал. 1 от Закона за семейни помощи за деца за 2009 г. е 35 лв. за всяко дете.

(3) При едновременно раждане от майката на 2 и повече деца помощта по ал. 2 за всяко от тях се определя и изплаща в размер 150 на сто от размера по ал. 2.


Аз разбрах,публикувано е също че 15 дневния отпуск за бащата е от изписването на детето от болницата в календарни дни,но пише как ще се изплаща в друг закон-не ми е ясно от социално осигуряване ли ще го изплащат или от фирмата като платен отпуск?

# 161
  • Бургас
  • Мнения: 1 132
А клизмата има ли начин да си я направим сами в къщи?
Аз не си представям там как ще се дупя из кенефа. И то не за друго, ами ако кенефите са от тия дет трябва да клекнеш , как ще клякаме и ставаме  с тия шкембаци?
Не, че ако е от тия със седало ще седна Sick ама поне е по-високо.

Aма ти си имаш апаратура за клизма у дома ли?

# 162
  • София
  • Мнения: 2 508
Ама Десика, те го правят, докато си легнала, с някакъв уред, не в кенефа! Laughing

# 163
  • Мнения: 238
bori 1, закона, според който ще се изплаща 15-дневния отпуск на бащата е Кодекса за соц. осигуряване. Там той е в раздела за обезщетения за бременност и раждане, което ме води на мисълта, че ще се изплаща от НОИ - както болничните. Още обаче не са сътворили документите, които ще се подават.

# 164
  • Мнения: 89
Момичета,каква е тази паника от бръснене и клизма?!Не си изгубвайте ума накрая Joy
,как клизма след упойката?!Нали трябва да отидеш до тоалетната!Освен това изобщо не се усеща,спокойно.А катетерът се слага след упойката.И при мен се получи като при Гея,т.е. бях подготвена,но за всеки случай минаха един бръснач-символично.Това да ни е проблема! Laughing А даже освен този катетър,имах и оставен такъв в гръбнака и тръбичката беше залепена на гърба-през него ми вляха 2 банки с обезболяващо в рамките на 24 часа след секциото.

Общи условия

Активация на акаунт