Газта е спряна ?

  • 34 019
  • 1 058
  •   1
Отговори
# 990
  • Мнения: 523
Някой разбира ли от начина на действие с хранилището в Чирен? Гледах един репортаж с Петър Димитров и той каза, че тези запаси там не можели да се ползват. Каква е причината за това? Какъв е смисъла от този резерв тогава?

# 991
  • Мнения: 545
ксения, стана ми смешно - това е ВЧЕРАШНА новина, в СМИ, в интернет, навсякъде. Явно не четеш, защото стоя маса време на почти всички големи сайтове, а беше тиражирано от поне две големи руски Средства за Масова Информация. Хайде, потърси... и спри да се хвалиш колко четеш щом ТОВА си го проспала....

еди.

# 992
  • Мнения: 4 380
ксения, стана ми смешно - това е ВЧЕРАШНА новина, в СМИ, в интернет, навсякъде. Явно не четеш, защото стоя маса време на почти всички големи сайтове, а беше тиражирано от поне две големи руски Средства за Масова Информация. Хайде, потърси... и спри да се хвалиш колко четеш щом ТОВА си го проспала....

еди.

Аз много добре чета еди, само че в СМИ пишат съвсем различни неща от това за което намекваш ти. Като намекваш за някаква си подмяна на документ, бъди добър да подкрепиш с цитат!

# 993
  • Мнения: 1 343
Логично погледни ксения.
Ако пусне Русия технически газ за да стигне налягането до необходимото и после Украйна спре трансфера или договора изте4е и не го подновят тия милиони кубически метра газ къде остават ? Отговор в тръбите на УКРАЙНА. И още нещо това не е разход това е ТЕХНИЧЕСКО ИЗИСКВАНЕ ... А технически украйна е поела ангажимент за трансфера . На луда ли се правиш ?
В 9:00 часа Русия е пуснала газа но той не е преминал на Украинска територия защото Украйна не го е разрешила заради отказа на Русия да им подари още милиони кубически метри газ наречена - "техническа" . Тия вече заприличаха на просяци дето отвсякъде се опитват да закачат нещо.  #2gunfire

Интересна логика. По нея, след спирането на газта, техническото количество би трябвало да си стои още в тръбите на Украйна и да няма сега нужда от никаква техническа газ. Само че след спиране, в тръбите нищо не остава. Всичкото количество отива на трансфер и на нужните енергийни нужди за този трансфер. Тръбите са празни.
На практика не Русия е подарявала технически газ, а Украйна (по-горе цитирах изявлението на Тимошенко). До края на 2008 е имало споразумение за цените и за технически нужди. От началото на годината такова няма, така че се разходва украински запас. Украйна по договор поема техническото изпълнение на трансфера, но този трансфер се заплаща от Русия. А такова плащане още няма. Не разбрах кой се прави на луд и защо не схващате това което пиша.

Ох Ксения по нашите новини цитираха Украйна , че след спирането на транзита това е станала вътрешно украйнска мрежа за доставки и ако сега пуснат газа към европа ще трябва да оставят 3 свои области без газ. Т.е. газ в тръбите има но се ползва от Украйна. Слушай чети и не бъди уверена за нещо което не можеш да докажеш , че е така.

# 994
  • Мнения: 545
xenia, ето ти един от сайтовете, които сигурно не поглеждаш. те са от другата страна, разбира се, но нали всеки МИСЛЕЩ ще чете и двете страни. освен ако не е яко ама яко предубеден. това е сравнително прясна, новина:

Международные наблюдатели зафиксировали блокировку Украиной транзита газа в Европу

Наблюдатели международной мониторинговой комиссии подтвердили факт блокировки Украиной транзита российского газа в Европу. Об этом во вторник вечером со ссылкой на пресс-службу "Газпрома" сообщает РИА Новости.

http://lenta.ru/news/2009/01/13/watch/

Цитат
Ссылки по теме
- "Газпром" обвинил Украину в воровстве 140 миллионов кубометров газа - Lenta.ru, 13.01.2009
- Ющенко отверг обвинения в срыве транзита газа - Lenta.ru, 13.01.2009
- Украина объяснила причину срыва транзита газа - Lenta.ru, 13.01.2009
- Киев признался в блокировке транзита российского газа в Европу - Lenta.ru, 13.01.2009
- Украина заблокировала транзит российского газа в Европу - Lenta.ru, 13.01.2009

четейки всичко, аз наистина не разбирам как може някой да говори категорично за цялостната обстановка, да дава оценки и да обяснява и тълкува кой какво мислел и какво искал. Има ясни неща, и като цяло Украйна май-май е 'моля другарко тя почна'. А ти ми даваш някакви цитати от НЯКАКЪВ интернет (ама със гаранция не целия!) и на базата на тези неща правиш категорични ясни и гарантирани изводи... блах. несериозна работа, xenia.

еди.
ПС ето ти, да не вземеш да се претрудиш с търсенето:
http://www.rian.ru/economy/20090112/158989442.html
тук се коментира какво е подписано на 12-ти, и какво е подписано на 11-ти. изцепката от 11-ти беше новина в СМИ на 12-ти. Вчера явно ти се губи в хронологията.
Цитат
РФ и ЕС подписали этот документ, являющийся для Москвы обязательным условием начала транзита, еще 10 января. Украинская сторона поставила подпись под документом 11 января. Однако выяснилось, что Украина подписала протокол с оговоркой о декларации, в которой потребовала от России бесплатно предоставлять ей 21 миллион кубометров газа ежедневно для обеспечения транзита. При этом Киев отвел для работы комиссии по мониторингу максимум два месяца.

Предполагам, че си наясно - след такива мега пропуски при такива големи претенции, твоите постинги губят много...

Последна редакция: вт, 13 яну 2009, 22:45 от T3-M4

# 995
  • Мнения: 7 837
Някой разбира ли от начина на действие с хранилището в Чирен? Гледах един репортаж с Петър Димитров и той каза, че тези запаси там не можели да се ползват. Каква е причината за това? Какъв е смисъла от този резерв тогава?

Днес пък зам. министърът на икономиката, каза по Дарик, че се черпи от тези запаси и ще стигнат за около 100 дни. Абсолютна шутка се получава.

Направо се учудвам, как все още успявате да следите играта. Май повечко се надпреварвате да се замервате с линкове...

# 996
  • Мнения: 523
Кейси, това не съм го видяла от днес, но не си измислям за Петър Димитров. Гледах репортаж от сайта на БНТ - в събота или неделя беше. Много се учудих тогава, но аз от тръби и транспорт на газ много не разбирам. Сега чух последно, че Русия са обвинили САЩ за кризата.

# 997
  • Мнения: 7 837
Игъл, навсякъде в момента цари абсолютна дезинформация, не само между Русия, Украйна и ЕС, а и между нашите министри. Да не говорим за информационните агенции, които не смогват с обновяването на новините.
Нищо чудно да излезе, че всъщност, Буш е отклонявал газ от Украйна към ранчото си в Тексас. Една седмица му остана и сега бърза ли бърза да създава каши. Къде е Холограма между впрочем?

# 998
  • Мнения: 4 380
ето ти един от сайтовете, които сигурно не поглеждаш. те са от другата страна, разбира се, но нали всеки МИСЛЕЩ ще чете и двете страни. освен ако не е яко ама яко предубеден.

Международные наблюдатели зафиксировали блокировку Украиной транзита газа в Европу

Наблюдатели международной мониторинговой комиссии подтвердили факт блокировки Украиной транзита российского газа в Европу. Об этом во вторник вечером со ссылкой на пресс-службу "Газпрома" сообщает РИА Новости.

http://lenta.ru/news/2009/01/13/watch/

Цитат
Ссылки по теме
- "Газпром" обвинил Украину в воровстве 140 миллионов кубометров газа - Lenta.ru, 13.01.2009
- Ющенко отверг обвинения в срыве транзита газа - Lenta.ru, 13.01.2009
- Украина объяснила причину срыва транзита газа - Lenta.ru, 13.01.2009
- Киев признался в блокировке транзита российского газа в Европу - Lenta.ru, 13.01.2009
- Украина заблокировала транзит российского газа в Европу - Lenta.ru, 13.01.2009

четейки всичко, аз наистина не разбирам как може някой да говори категорично за цялостната обстановка, да дава оценки и да обяснява и тълкува кой какво мислел и какво искал. Има ясни неща, и като цяло Украйна май-май е 'моля другарко тя почна'. А ти ми даваш някакви цитати от НЯКАКЪВ интернет (ама със гаранция не целия!) и на базата на тези неща правиш категорични ясни и гарантирани изводи... блах. несериозна работа, xenia.

еди.

Бреей, ти направи откритие! На мен деня ми започва с лента.ру. Нещо не виждам там споменаване за подмяна на документ, а? Та какво точно искаше да кажеш с този цитат? На няколко страници се изяснявахме защо Украйна бокира доставката. Ти тук ли беше?

Цитат
Ох Ксения по нашите новини цитираха Украйна , че след спирането на транзита това е станала вътрешно украйнска мрежа за доставки и ако сега пуснат газа към европа ще трябва да оставят 3 свои области без газ. Т.е. газ в тръбите има но се ползва от Украйна. Слушай чети и не бъди уверена за нещо което не можеш да докажеш , че е така.

Това беше изказването на Тимошенко, което не си разбрала. На предните страници обясних какво значи споменаването на това че области ще останат без газ.

# 999
  • Мнения: 4 892
Кейси, това не съм го видяла от днес, но не си измислям за Петър Димитров.

Естествено, че не си измисляте. Последните дни толкова глупости и лъжи се наговориха, че вече не може да им се хване края. Този "щеха-щия" изглежда удивително некомпетентен. Разбира се, че си противоречи, лошото е, че май не се и усеща.

# 1 000
  • Мнения: 545
..
Бреей, ти направи откритие! На мен деня ми започва с лента.ру. Нещо не виждам там споменаване за подмяна на документ, а? Та какво точно искаше да кажеш с този цитат? На няколко страници се изяснявахме защо Украйна бокира доставката. Ти тук ли беше?
XENIA, ЦВЕТЕ ШАРЕНО, ТОЧНО НА ЛЕНТА РУ СТОЯ 2 ДНИ ТАЗИ НОВИНА! Оттам взех линка (http://www.rian.ru/economy/20090112/158989442.html)

спри да се излагаш, на черното бяло казваш, просто не е истина...

ето ти линка на това, което си 'пропуснала' в лентата вчера.

http://lenta.ru/news/2009/01/12/document/

Четеш ли, ВТОРО подписване. сега, като самостоятелно упражнение, намери в тази същата лента новината от 11-ти...

Боже, колко мъка...

еди.

ПС реших да не те надценявам (това е от 11-ти!):

http://lenta.ru/news/2009/01/11/noprotocol/
Цитат
Медведев сказал, что украинская сторона приняла уже подписанный Россией и ЕС протокол с оговоркой, согласно которой к документу должна быть приложена некая декларация. Как стало известно властям РФ, в этой декларации опровергается информация о присвоении Украиной предназначенного для Европы российского газа. Кроме того, в декларации содержатся некие положения, которые, по мнению российской стороны, противоречат тексту основного протокола.

"Я надеюсь, что те, кто подписывал документ с оговоркой, прекрасно понимают правовые последствия такого шага. В этом случае мы вынуждены считать подписанный документ ничтожным", - заявил президент РФ.

с две думи: неам думи.

Последна редакция: вт, 13 яну 2009, 23:01 от T3-M4

# 1 001
  • Мнения: 4 380
Еди, как си с руския? Мога да ти стана официален преводач ако се споразумеем за заплащане. Mr. Green

В статията няма нито дума за каквато и да е подмяна на документ. Там се казва, че Украйна се съгласява да подпише с условие на прилагане на декларация, в която отрича кражбата на газ. Русия обаче обявява съглашението за невлидно с такава оговорка.

Да те попитам еди, знаеш ли значението на думата "декларация"? Това е вид заявление, което не е част от съглашението и няма юридически, а само морален аспект. Тя показва гледната точка на украинската страна.

На практика еди, Русия срива договора за трансфер на газ в Европа. По думите на уполномощения президент на Украйна по международните вопроси за  енергетична безопасност Богдан Соколовский, абсолютно без никаква логическа причина, губейки при това по 120-150 млн. дол. ежедневно. Русия се надява че Украйна няма да подпише протокола за мониторинг на доставките, но Украина подписва и е готова да пусне наблюдатели за да докаже правотата си.
Той смята, че Русия умишлено срива подписването за да печели време. И т.к. няма никаква логика, това навежда на мисълта, а има ли всъщност Русия нужния газ или просто се срамува да признае пред света, че те просто нямат обещаното.

«Я не могу понять, зачем нужно ежедневно терять $120-150 млн прибыли, не возобновляя поставки газа абсолютно без причин. Ведь все условия, даже самые надуманные, выполнены. Все… Однако газ не поставляется — это не укладывается в логику нормального мышления. Вот поэтому я и пришел к выводу, что у них просто нет газа в том количестве, который они обещали… Если я получу вразумительный ответ на вопрос, зачем Россия несет такие убытки, я сниму свой вопрос, но ответа пока нет», — подчеркивает Соколовский.

http://www.rosbalt.ru/2009/01/12/608910.html


# 1 002
  • Мнения: 545
Xenia, ти прочети. Те са добавили текст в документа и са го подписали. Не знам за чий ми пускаш този цитат на Соколовски, когато говоря (по твоя молба) за подмяната на документа, но явно не си наясно как така се подписва с добавяне. това означава промяна в текста. и, както правилно е казал Медведев, това си е де-факто друг документ. Това е подигравка към вече подписалите го РФ и ЕС. Иди и прочети страницата, знаеш, че не си права и пак се инатиш. В договор запетайка не се пипа, това го знае всяко хлапе.

хайде, лека нощ, и не се мисли за единствената която може да чете lenta.ru наоколо. просто не сме толкова брутални и едностранчиви, и четем докрай. а ти спориш без да си проверила, а като се види, че си се оплескала, почваш вече под вола теле да търсиш.

че почвам да се замислям как ти си с руския, и дали всичко което тука изплющя като пороен дъжд не е просто един голям блъф - щом за толкова ясен и категоричен факт казваш на бялото черно, че и намеци за неспособност да прочета един текст на руски правиш... четяла била редовно, а не знае линка... руския ми бил зле. космоса бил виновен.

смешна и жалка си, за мен. както всеки надувко,който не може дори за дреболия да каже 'упс'.

еди.
ПС за протокола: не те искам за преводач, благодаря, но не. Като гледам как си преразказала точно в последния си пост нещата, това не е превод а свободно съчинение с елементи на спиритуализъм, научна и ненаучна фантастика и мнооогоо пристрастност.

Последна редакция: ср, 14 яну 2009, 00:01 от T3-M4

# 1 003
  • Мнения: 1 517
На мен руският ми е втора специалност; нямам претенции, че съм много добра, но НЕ на Еди му куца руският тук...

# 1 004
  • Мнения: 4 380
Xenia, ти прочети. Те са добавили текст в документа и са го подписали. Не знам за чий ми пускаш този цитат на Соколовски, когато говоря (по твоя молба) за подмяната на документа, но явно не си наясно как така се подписва с добавяне. това означава промяна в текста. и, както правилно е казал Медведев, това си е де-факто друг документ. Това е подигравка към вече подписалите го РФ и ЕС. Иди и прочети страницата, знаеш, че не си права и пак се инатиш. В договор запетайка не се пипа, това го знае всяко хлапе.

хайде, лека нощ, и не се мисли за единствената която може да чете lenta.ru наоколо. просто не сме толкова брутални и едностранчиви, и четем докрай. а ти спориш без да си проверила, а като се види, че си се оплескала, почваш вече под вола теле да търсиш.

че почвам да се замислям как ти си с руския, и дали всичко което тука изплющя като пороен дъжд не е просто един голям блъф - щом за толкова ясен и категоричен факт казваш на бялото черно, че и намеци за неспособност да прочета един текст на руски правиш... четяла била редовно, а не знае линка... руския ми бил зле. космоса бил виновен.

смешна и жалка си, за мен. както всеки надувко,който не може дори за дреболия да каже 'упс'. просто, така се излож

еди.

Подписали са като са добавили декларацията. Тя не е част от договора, еди, нито пък каквато и да е поправка на документа. Да ти обяснявам ли сега елементарни неща? Тя е изразение на украинското становище по въпроса за кражбата.
Обявяване, оповествование, огласяване на нейната гледна точка.

Има документ, в който се казва че във връзка с кражбата от страна на Украйна се сключва договор за международен мониторинг на доставките на газ. Съвсем логично е когато украинската страна го подписва да има правото да каже, че не смята обвиненията за справедливи. Тази декларация не пречи с нищо на Русия. Тя само изявява украинското мнение. Един вид :"Аз съм съгласен на международен мониторинг, но заявявам че не съм виновен".

Обявяването на договора за невалиден поради такава декларация е смешно и нелогично.

Общи условия

Активация на акаунт