Какво мислим за солариум?какво трябва да знаем

  • 38 021
  • 441
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 885
И аз обожавам да ходя на солариум. Носи ми една такава радост. Сигурно имам недостиг на витамин Д.
Зимата си почивам обаче. Чак към февруари - март започвам да ходя и до лятото съм със супер тен, после есента съм пак почивка.

При мен много тъп проблем е, че винаги лицето ми е по-светло и много ме дразни. Сигурно и при други е така.

# 16
  • София
  • Мнения: 117
Кога не трябва да ходите на солариум?
В периода, когато употребявате противозачатъчни препарати и антибиотици.



Как точно пречат противозачатъчните на солариума..или обратно? newsm78

# 17
  • Мнения: 5 647
Не знам да има дерматолог, който да препоръча ходенето на солариум. Поне досега не съм чула от доктор добри отзиви за солариума.
Да си призная честно и аз ходя от време на време, ама гледам да не прекалявам

# 18
  • Мнения: 1 318
Как точно пречат противозачатъчните на солариума..или обратно? newsm78
Според мен солариума води до причиняване на тъмни петна по кожата при прием на противозачатъчни.

# 19
  • София
  • Мнения: 1 231
От 2 години вече съм отказала солариума......преди това бях доста голяма почитателка на този вид придобиване на тен, но взеха да ми излизат гадни петна по лицето (по принцип си имам лунички, но така ми се задълбочи повече проблема) и въпреки, че ползвах разни мазила и преди, и след печенето кожата ми стана доста суха. В крайна сметка реших, че здравето и състоянието на кожата ми са по-важни и преустанових ходенето на солариум.

П.П. И едно положително нещо да кажа все пак.....по принцип страдам от синузит и докато ходех на солариум забравях поне за този проблем  Peace

# 20
  • Мнения: 2 673
Посещавам студия "Палм бийч", защото съм сигурна в солариумите. Много щадящи, тена е равномерен. Ходих преди това в студио, но ставах и аз като  Laughingхиена петниста ...и се отказах овреме.

# 21
  • Мнения: 16
Аз ходя на вертикален и тоя по 5-6 минути ,като започвам пролетта и почивам зимата .Една дерматоложка ми беше казала,че не е много вредно ако е по-малко ,но също,че излизат  бръчки от него (незнам дали е вярно)  Simple Smile Simple Smile

# 22
  • Бургас
  • Мнения: 357
От около година не съм ходила.Но преди това си правех зимата 3 посесещения за три поредни дни-1во-10мин,2ро-15,3то-20мин.И бях готова с тен.И така ме държи месеци повече.Също така забелязах,че преди сезона за плажа да е почнал,като си направя посещения няколко на солариум,после не изгарям,а направо си почернявам още повече.Лятото не ходя на солариум,защото всеки ден съм на плажа-обичам си моренцето Hug

# 23
  • Мнения: 0
момичета каква е тази работа с противозачатъчните newsm78
нещо не ми е ясно  newsm12 бихте ли ми обяснили

# 24


Не знам обаче, аз лично сега не смея да ходя на солариум.  Sad При мен излагането на слънце в комбинация с противозачатъчни даде своя нежелан резултат.Забележими малки бенки по лицето .. тялото.  Cry Знаех, бях чела че е противопоказно някъде в упътването на моите хапчета или някъде тук във форума, но не очаквах такова нещо.Стресна се, да си призная  Confused Така, сега какво да правя да спирам хапчетата, за да мога да ходя на солариум ли?Или пък лятото да не се показвам на слънце?  ooooh!

# 25
  • Мнения: 13 624
Аз си ходя на солариум въпреки противозачатъчните и не съм имала никакви проблеми.  Никакви петна, червени точки и тн.

# 26
  • Мнения: 13 624
хей,момичета нека и аз се  похваля от скоро посещавам ново соларно студио и ме грабна с новият си солариум и адски мн козметика,за която не жаля пари-все пак всеки сам решава и преценява кое е важно за него и кое го кара да се чувства добре нали така?!разногласия винаги ще има -уважавам тезата за вредата от солариумите на другите момичета,но за едно съм сигурна !!!
    Надали има жена-по скоро човек ,който да не обича слънцето -та нали наричаме най-близките си със ''слънчице''!!!
И...усмихвайте се повече и постискайте още малко-Идва пролет! Simple Smile  bouquet
А студиото ,за което споменах е Елеганс в Гео Милев.
А за момичетата,които редовно ползват козметика за солариум:споделете любимите си  Heart Eyes

тези са ми любимите!
а това е за след солариум и е страхотно! Кожата става кадифено мекичка

Последна редакция: пн, 26 яну 2009, 18:30 от Jaquie

# 27
  • София
  • Мнения: 117
И аз си ходя на солариум вупреки противозачатъчните...и не виждам някакво влияние,но все пак да питах.... newsm78

# 28
  • Мнения: 62
Момичета аз си ходя на солариум през 3 дни и то за по 10 или 15 мин. вече съм доста тъмна ,и вчера реших да влизам на 24 мин. питах колко минути мога да стоя до края и реших да се пускам на 24 мин. и след кота излезнах ми нямаше абсолутно нищо даже не бях почервеняла,като се прибрах след 2 часа започнах да се зачервенявам и лицето ме пари ,най много ме парят клепачите ми на очите ,и днеска съм червена дано утре да ми мине вече.знам че е вреден но като се слагат мазила преди солариума и след не е толкова вреден .

# 29
  • Мнения: 13 624
Ами естествено, че изгарянето се усеща няколко часа след посещението в солариума!! според мене 24 минути си е абсолютна гавра с кожата, каквато и козметика да ползваш. Може да не се усети веднага, но поражения си има след време!10мин се равняват на 2 часа печене на слънце...20мин значи на 4 часа !!! А по вредно от това незнам!

Общи условия

Активация на акаунт