КГБ = Клуб на Готините Баби - 56 :)))

  • 21 446
  • 440
  •   1
Отговори
# 390
  • СоФиЯ - ДрАгАлЕвЦи сега в Lloret de Mar (Costa Brava) - España
  • Мнения: 1 856
Яне , повече газирано няма да помириша. Naughty
Толкова ядове и неприятности и претеснение за децата , че нямам думи.  ooooh!
Знам , че ракията разширява кръвоносните съдове и кръвното намялява , но до колко е вярно незнам и не смея да пия.  Crazy
А относно храната си права , аз си готвя манджички и с голяма охота си хапвам , утре съм на пил. супа.  Peace

# 391
  • София
  • Мнения: 1 741
    И аз съм чула,че концентрирания алкохол разширява съдовете и понижава кръвното.И аз от два дни качвам кръвното,но ядох солено и пих безалкохолно.При мен това е причината.Сега си дояждам супата,дори и сложих малко лют пипер,че ми е все студено.

# 392
  • СоФиЯ - ДрАгАлЕвЦи сега в Lloret de Mar (Costa Brava) - España
  • Мнения: 1 856
Ще пийна две , три глътки , па око не друго , поне ще ви попея.  Joy
Яжка , вече нещЪ да вида тая кола.  ooooh!

# 393
  • Кубрат/ Пишурка
  • Мнения: 4 299

 Няма страшно,Жабче,аз съм вече на втората (и последна)чашка.Изпържих едни кюфтета,та после ще компенсирам с винце!А ти си я глътни като лекарство!Чак няма да ти се развали диетата от 50гр.! Joy Joy Joy
До 40 год. и аз бях с ниско кръвно.Дори пиех по 5-6кафета да го вдигам.И изведнъж....170 на 100!Година след това влязох в климакса.Дано това не ти се случва още,че си младичка!Но сега 130-140 на 90 ми е нормалното кръвно.Личната ми все иска да го смъквам,но като га направих веднъж 120 и трябваше да пия хапче (пих силно кафе) за вдигане.Може да е дошло време и ти да го смениш!

# 394
  • София
  • Мнения: 1 741
      Мисля да се опъна и да гледам телевизия/или тя -мен/По късна пак ще съм тук.

# 395
  • София
  • Мнения: 16 057
Как сте, оправят ли се болните?
Жабке, наздраве. Пийни си нещо спиртно. Аз съм на винце.
Танита, сетих се че трябва да имаш алергозан и да сивзимаш по 1 табл. ако се подуеи. Ани като беше малка лекарката така каза. Тя обикновенно от шоколад се подуваше и зачервяваше. Аз и давах само по 1 редче от шоколада. Баба и дядо - за да са по-добри от мама купуваха по цял и като се подуе ме викаха да я водя в поликлиниката. Биеха и по 1 Урбазон и казаха винаги да имаме алергозан.

# 396
  • Мнения: 7 393
                   И аз се тръшвам пред ТВ-то и ако не вляза да ви кажа лека нощ да знаЙте,че тв-то мен гледа!  Laughing

# 397
  • СоФиЯ - ДрАгАлЕвЦи сега в Lloret de Mar (Costa Brava) - España
  • Мнения: 1 856
Яне , Айша ,  пиинах малко и след малко у кревата , като ме Фане Виискито.  Mr. Green
А за кръвното квото е писано , такова. Ако ще ме мори , да ме мори , все ще е от нещо. Laughing

Яжка , Дидка , добре сте решили и аз мисля да се изопна , а и нещо ми е дремливо днес.  Thinking

# 398
  • тук и там
  • Мнения: 312
Ехо,Жабче де си бе?Нъл щеш да пейш.Чакам.
Сега сядам да ударя и аз едно,та заедно да пеем.
Жабче,Янка е права-мъничко ракийка и ще нормализираш кръвното.А що се отнася до газираното-у дома не се пие такова.Правим си различни напитки в шишета и през цялата година си ги пием.Само в заведения пия минер.вода и много рядко кола.Просто знам,че тя не ми действа добре и не я обичам вече.
Танче,ти с тая алергия трябва много да внимаваш,че е много опасно.
Дано утре сте у ред и както казва Жабче да не се влачите по доктори.
Аз да си призная честно много рядко усещам електромагнитните вълни с леко главоболие,може би щот съм с ниско кръвно и не ми влияят.
Сега ми е по весело като сте по добре,но днес следобяд много ми беше мъчно като ви чета,че не сте добре и не мога с нищо да ви помогна.
Ще взема и аз да се тръшна пред ТВ-то.

# 399
  • СоФиЯ - ДрАгАлЕвЦи сега в Lloret de Mar (Costa Brava) - España
  • Мнения: 1 856
Миме , много съм фалшива , ще изгоня цялата аудитория.  Joy
Пиинах , разширих съдовете и там квото си трЕбва и викам да се натръшкаме всички дружно пред телевизионните екрани.  Hug 

# 400
  • София
  • Мнения: 16 057
Почвам да пържа кюфтета за боба.
Почивайте и се оправяйте.

# 401
  • София
  • Мнения: 4 178
Лягайте пред ТВ-то и утре да имам само хубави новини.
Жабче, дано ракийката или уискито да са си казали думата и да не стигаш утре до докторите. Не че те кой знай кво ще ти кажат. Според мен не е от диетата, защото само от няколко дни сте я почнали с Танитка. По-натам може и да влияе на нещо, но сега не ми се струва да е от нея. Но пък всеки организъм различно реагира на месото, когато е преобладаващо. Затова яжте и риба, яйца-особено белтъка (той няма никакви ограничения поне в количествата) или прекъснете изобщо докато се оправят нещата.
Аз се паркирам в леглото пред ТВ и както винаги-то си ме приспива.
Че днес един почивен ден-за кое по-напред. Но и аз, като лисицата с опашката си.
Айша-трябва да се чуем, че нещата ще тръгнат по-бързо, отколкото смятах и аз даже.

# 402
  • София
  • Мнения: 16 057
Да се чуем, ама как да те търся? Г-жа .... Иначе тел. го запазих. То мойто стана - спахме заедно, не си научихме имената. Като сегашните млади.
Тя сега шефката на Ани е в болница, оперирали са и носа, имала запушване.
Сигурно и др. седмица няма да е на работа.

# 403
  • Мнения: 263
Здравейте дружина! Да не чувам тук за болести! Да се оправяте бързо! Naughty
Жабче, правилно решение си взела - никаква кола или газирано! По-добре си прави прясно изцедени сокове от грейпфурт, ябълка, морков. Газираното го препоръчват на хора, които им е паднало кръвното, за бързо вдигане, пък и хич не е полезно, особено колата.
Аз досега не съм вдигала кръвно /да чукна на дърво/, в нашето семейство брат ми понякога вдига - метнал се е на майка ми, а баща ми е с нормално. Незнам след 40-те какво ще ми дойде на главата. newsm78 Затова пък съм наследила мигрената от баба ми. И тия магнитни бури, не вярвях, че така се отразяват, но веднъж ми се случи, имах ужасно главоболие него ден до вечерта, не, че и друг път не ме е боляла глава, никакви хапчета не ми помогнаха, беше ми ужасно зле, замаяно и лошо.
Танитке, алергииге наистина са много гадно нещо. Внимавай и виж от какво получаваш, за да се предпазиш. Аз като малка се изприщвах от шоколад -обожавам го, и получавах ужасно големи пъпки. Другото от, което съм алергична е Бисептол /взимала съм го за инфекции на гърлото/. Точно след сватбата бях настинала и ми го предписаха, после получих алергия и пих алергозан. Няколко дена от тоя алергозан ми беше ужасно сънливо и никога няма да забравя като млада булка какъв сън му дръпнах три дена. Joy А по-новото име на Бисептола е Суметролин и като не знаех, веднъж близнах сиропчето на Веско като беше малък, беше ми се подул езика. Оттогава знам и внимавам с лекарствата или предупреждавам, когато ми изписват да не са от тая група - на сулфонамидите.
Аз тая вечер май ще си лягам по-рано и до ТВ-то няма да стигна.
Лека вечер на всички, успешна нова седмица утре, а болните да се похвалите, че сте добре! Hug


 

# 404
  • Мнения: 77
Айша, алергозана не го вадя от чантата си, докато не ги изпия таблетките. Редовно си го купувам,
валидол и ранитидин, също. Наистина ми се спи от алергозана, но няма как. От шоколад също се подувам и ако хапна, пийвам си алергозан и така си живея. Вчера ако съм очаквала, че ще се ми се случи случка, пак щях да пия, но не съм очаквала, пък и не се сещам от кое точно ми е станало. Само предполагам, да е от чесъна, защото е някакъв вносен и кой знае какви торове и обработки е преминал. Ето тази вечер децата вечеряха салата от царевица, ролца от раци и майонеза, но въобще не кусах, заради диетата и заради яйцата. Трудна работа!
Аз също си имах в къщи урбазон, със спринцовка, но стоеше над три години и го хвърлих с мисълта, че ще си купя по-нов, но като не се сещам когато съм в аптеката, още нямам.
А внуците ми като намерили спринцовката и двете ампули, казали на майките си: Танчето е наркоманка, голям смях падна!


          ЛЕКА НОЩ МИЛИЧКИ  МОИ,
          ДАНО ДА СА МИНАЛИ ВСИЧКИ НЕВОЛИ,
          И БОЛЕСТИТЕ  ДА СА ОСТАНАЛИ НАЗАД,
          ТА  ОТ УТРЕ С НАСТРОЕНИЕ И  СТРАСТ,
          ВСЯКА ОТ НАС ДА Е ГОТОВА,
          ДА ЗАПОЧНЕ СЕДМИЦАТА НОВА!
                                Л  Е  К  А!

Общи условия

Активация на акаунт