ДЕКЕМВРИйката сега е най-щастлива мама на света!

  • 16 141
  • 320
  •   1
Отговори
# 255
  • Мнения: 16
И нашата кожа се лющеше и аз мажа с преварен зехтин,само от едно мазане и се оправи кожичката.

# 256
  • Мнения: 20
Velizara сигурна ли си че не е гладно детето,щото и аз си мислих че са колики ама той маи е гладен

# 257
  • София
  • Мнения: 438
Йоана - беленето е нормално Simple Smile Мажете се с маслото на Веледа, до десетина дни ще се оправи. Няма нужда да взимаш маслото на Себамед, аз бях първо с него, сега с това на Веледа - Веледата е по-добра. По-плътно е олиото и се задържа по-дълго на кожата  Peace А малката Адела е голяма кукличка, пу-пу Simple Smile

velizara не и обръщай внимание на свекървата Wink Аз като разбах, че ще имаме момченце (исках момиченце) точно за това си помислих - как ще започнат да ми обясняват за момченцата колко били специални и как ако им се яде нещо... дрън-дрън Wink
Освен ако няма здравословен проблем, всяко бебе си плаче и няма страно, проблем е ако има херния например Wink
А момиченцата какво - да плачат и като им се дояде нещо, може да не им се дава, така ли? Аз тези измислени правила за дискриминация никак не ги одобрявам, за мен те са глупости и най-много да разлигавят детето...  #2gunfire

За коликите - аз комбинирам Инфакол 2 пипети и капки Колийф преди всяко хранене, при нас облекчава  Peace

# 258
  • Мнения: 2 149
Велизара, ако си се отчаяла пробвай хомеопатично на Боарон:
Колоцинтес 15 -  5 топченца се слагат в мааалко вода, ама малко около 10 мл, разтварят се и започваш да въртиш чашката около 100 пъти, т.е . потенцирало се туй чудо, след което с лъжичка даваш , една чаена лъжичка максимум и стига. Т.е. нито може да се предозира, а и 2 капки стигали
и така може и 5 пъти дневно, само да е между храненията и всеки път нова доза.
Иначе аз давам Био Гайа - май и то помага....
Ти какво даваш всъщност?

Есес, даде ли добавка и не реве ли?

# 259
  • Мнения: 2 149
Здравейте и от нас!  bouquet
Вчера мина и нашата погача, аз нямам никакви забележки беше прекрасно.Аз на масата сложих и солени неща, че иначе ми се видя много постно.Поканих само приятелки и братовчедки всички бяха млади хора съвременни така че не я мачкаха безобразно.Която се престраши я подържа и това е, а  тя си кротуваше.
Проблема ми е, че утре трябва да отидем на молитва, пък нямаме кола, а църквата е близо и такси не би се съгласило да ни вози . Чудя се дали да не моля някой съсед , ама ме е срам.Дават, че ще е 1 градус ама не ми се вярва, та да излезем с количката, вие какво мислите newsm78 newsm78 newsm78
Стискаме палци на Алекс fingerscrossed Flowers Four Leaf Clover newsm10  love001

Кока , и аз се чудя - другия понеделник се пада нашата молитва. Ако е студ какво ще правя?
Утре пък сме на консултация - как да отида с бебето в този студ?
Последно , можем ли да ги извеждаме или не? newsm78

# 260
  • Мнения: 20
Чаена това е че и аз вече не знам какво става,като му дам добавка и се успокоява,по малко плаче.Обаждах се на док днес и той ми каза да му давам да суче колкото суче (щото той май почва да го мързи да суче) и да му давам добавка 100-120 гр. Сега спи,след като плака цял дообяд отначало плака въпреки че му дадох 120 ам а после след няколко часа изяде 90 и заспа,сигурно от умора.Напъва се,пъшка ,явно му е трудно да се изака, днес не е акал,а през ноща 2 пъти и въобще е много объркващо всичко. Не мога да разбера гладен ли е или го боли нещо,защото хем пъшка и се напъва ,хем като го нахраня поне за известно време се кротва.

# 261
  • София
  • Мнения: 529
Йоанка и при нас беше същото, аз също ползвам олиото на Веледа. Като го преобувах при смяна на памперса мажех по крачетата допълнително и мина за 3-4 дни. При нас се белеха крачетата от коляното надолу и ръчичките около китките.
Мами, я кажете хълцат ли много вашите бебчета? Малчо хълца след всяко хранене - понякога преди да се оригне, понякога след това. С баткото нямаше такова нещо и ми е странно.
Bubabo ти ли питаше за подплънките на Авент? Ползвах тези за многократна употреба и предишния път и сега, но опрелено от еднократните съм по-доволна. Тези за многократна ми се случва и то често да пропуснат, а тези за еднократна поне до момента нямат пропуск. Иначе от финансова гледна точка многократните са по-изгодни.

# 262
  • Велико Търново
  • Мнения: 358
100-120гр добавка не е ли много? Аз на нашето му давам по 60гр след като е сукал към час и половина, но мнага лошо се научи той и сега го мързе да суче- нали с шишито е по-лесно.... Много кофти щото аз си държах да е на кърма, ама той напоследък мрънка на гърдата и реве и не може изобщо да захапе като хората, а ка ли не го въртя да му е удобно, но увил Виж като и по-изгладнял не мрънка много много. Оф сложна работа Sad Вие как сте с кърменето? Споделете. Hug

# 263
  • Мнения: 30
Ами аз да ви кажа я кърмя само от едната гърда по 20 минутки. Никакво дохранване. Аз ли съм мамата инквизиторка, я кажете моля ви??? Само ако ще излизам някъде и ако я оставям у нас, тогава се изцеждам и я хранят с шише по 80 мл. това пак ли е инквизиторско или е достатъчно??? . За сега не ми прави парчета за гърдата но мисля че биберона е от голямо значение. Аз на моите шишета съм "монтирала" бинероните на Avent Slow Flow това е единицата за бавно пускане и мисля че църкат със скороста на църкането на гърда при сучене. Все пак по- опитните ще кажат но аз така мисля.

# 264
  • Мнения: 16
Аз моя юнак го кърмя по 20 мин от всяка гърда, а после 60 мл добавка. Той изяжда от 40 до 60 мл. Май скоро ще му е малко и ще трябва да му правя по 90 мл. Иначе докато суче, заспива и трябва да го будя. Само ако е много гладен суче активно. Много ме ядосва като заспи на цицата и немога да го събудя.
Eses и ние с таткото оставяме нашия да поплаче. Ако сме сигурни, че не е гладен и не е мокър го оставям малко да пореве. Няма да тичам при всяко приреваване. А и точно преди да заспи удря такър рев, чак се зачервява. Незнам защо?
Аз имам друг проблем, неможе да си задържи сам биберона, а това е единствения начин да си лежи кротко. и иска да му го подпирам. Купих какви ли не, ама неможе. кажете вие имате ли такива проблеми???

# 265
  • Мнения: 0
и аз до вчера кърмех само от едната гърда,но от днес давам и от двете,че вчера цял ден будува и се сърди и имам чувството,че не му достига кърмата!Днес вече е по-спокоен и даже спа от 9 до 13 часа.Сега трябва да яде в 4,но като го гледам май се отпуска да заспива!
Относно бибата и азимам същия проблем.Не ще да я захапе здраво тая биба и това е.Имам биба на Нук,която въобще не харесва и една на Авент 0-3 месеца силиконова,но и нея не може да засмуче,а трябва да я подпра с нещо или да я държа!Дайте съвет за друга бижа,която да може да я задържа!

# 266
  • Мнения: 616
Наистина и на мен педито ми се скара като и казах че съм го оставила да плаче Rolling Eyes и от тогава не смея.

Есес
и ние от два дни сме така а интересното е че не се напъва и не пръцка само плаче и нищо не го успокоява за дълго #Crazy #Crazy бях си изкара акъла че му има нещо, педито мисли че е странна проява на колики ама той до сега не е имал и незнам направо днес спа до 13ч. и до преди малко рева сега уж заспа ама в мен не смея да го сложа на леглото ooooh!

# 267
  • Мнения: 22
Днес цял ден се опитвам да пиша и все не успявам...

Андреаивано, с биберона и аз имах същия проблем. Първо тя изобщо не го искаше, а сега много трудно го задържа. Снощи цяла нощ стоях да подавам бибата  #Crazy Но все още не съм намерила решение на проблема.

Велизара, за гърдичките и ние бяхме подути и то доста. Трябва да следиш да няма зачервяване или секреция. На нас ни предписаха Риванол маз. Доста е удобно, защото не е течно да мокри детето и да цапа дрешките. Отгоре слагам две от най-малките марлички и готово. За три дни има огромен ефект! Все още се напипва леко подуване отстрани, но вече не е страшно.

За коликите аз давам Еспумизан, но при нас имаше ефект чак на седмия ден, а после след като намалихме капките от 25 на 15 и започна всичко отначало... Sad  Мами, има ли някоя от вас която дава Lefax? Как го дозирате и кога го давате?

Еми, ти беше писала за Долче Нанна. Има ли ефект?

# 268
  • София
  • Мнения: 276
Момичета,

минавам набързо да се отчета....След последният ми пост тук - на 31.12. 2008, когато ви питах за контракциите, се оказа че без да знам раждам  #Crazy.....

Та на 31.12.2008 се появи нашето слънце- Самуил 3450 г. 53 см.
.....Може ли да ни добавите на 1-ва страничка?

В момента се кърмим и май ни почват коликите. Изпражненията му са , точно както го е описала Чаено Момиче- редки, като гзаирани...с мехурчета Crazy

И въпреки че по лекциите акцентираха всичко да се яде с мярка, установих, че дори и малко количество зеле или боб влияят зле на бебо. Сега вече внимавам какво ям...Само се чудя за 1-2 парчета шоколад  newsm78

# 269
  • Мнения: 2 149
Бръм, първо честито! Да ти е жив и здрав Сами! Hug
Кърми колкото можеш, това ме крепи мен - че е най-доброто!
Иначе не ям кисело зеле, боб още не съм яла, не смея...имам чувството, че от сок от портокал стават леко зелени акитата му, а от мандарини като ги ям на плод нищо не забелязвам да му има.

Момичета, това кърмене е ад....ще фалирам с тези подплънки! Лошото е, че когато го кърмя трябва да си слагам една хавлиена кърпа на другата гърда. Днес той спеше, а на мен кърмата започна да ми слиза. И беше близо до събуждане, но дремеше още, а аз установих, че както се мотая гола, за да влизам в банята, направо пръскам пред себе си ooooh! вярвате ли ми, като фонтан съм, на струи, мога да ги броя даже струите - между 2 и 7 са #Crazy Без подплънки изобщо не мога да вирея...купих си някакви за 5 лв 30 бр, но май са по-тъпи и няма да абсорбират. Чикото отново ми стават като водни бомбички, но само те ме оправят Thinking а мъж ми като чуе че са 9 лв и изпада в паника, понеже на мен МНОГО ми трябват, не е само като излизам, а денонощно стоя подплатена.

Есес, абе аз знам, че ако кърмата не е достатъчно го слагаш по-често и всичко се регулирало - започва да става повече от повиците на бебето, че му се яде. И пий повече вода и сокове. И разбира се, ако сметнеш, че ти е писнало, или че няма достатъчно, давай АМ и не му мисли чак пък толкова - толкова бебета има на АМ, няма да сте нито първите, нито последните. Аз само от запека бих се опасявала, защото той може да е неистов и да реве цялото семейство заради бебето...
Нашият също пръцка "на сухо" - страшни газове има понякога, голямо борене пада за да се освободи, но не се нааква. Май и той има по-затегнат корем.  newsm78

Мързеливи са те, не се чудете. И Дидо понякога цока като ламя, друг път поцокне , пък заспи и се опъва лениво, след 15 мин реве отново за цица. Това са кризи на растежа, след такава криза обикновено се установява, че е настъпила промяна - в тегло, ръст, или в поведението - растат децата!
Намерете начин да ги премерите, недейте се подвежда...как така лекарят ти е казал 120 мл добавка?Че това е отбиване, той как я мисли тази този човек... Crossing Arms

Общи условия

Активация на акаунт