Раждане без магарето

  • 9 462
  • 134
  •   1
Отговори
# 60
  • там където ме зове сърцето!!!
  • Мнения: 2 092
VIVKA като не си раждала на 4-крака без клизма от къде знаеш? Хора които са го правили твърдят, че не става така.
ooooh! ooooh! Чудех се дали изобщи си заслужава да ти отговорям  ooooh!
Виждала съм раждане по гръб без клизма и обилно количество фекалии и като обърнах позата според твоите желания и резултата ти го описах   Mr. Green !Преди време някой беше пуснал някакъв  сайт с качени любителски клипчета на самото раждане , няма да е зле и нещо подобно да видиш!А доктора , който не е раждал и те изражда не го мисли , не само е чел , но и е израждал (нали затова са стажанти отначало) , но предполагам , че трябва да го знаеш и да не задаваш такива въпроси! Wink
А най-лесно -иди роди там къде могат да водят раждане във всякакви пози ! Peace
А и за напъните няма такъв термин " достатъчно напъни", започнат ли напъни до 10 мин бебето е на вън , до преди това има болки и контракции!И напъните не зависят от теб, бебето ги предизвиква, ти само напъваш за да му помогнеш да измине последното разстояние! Grinning

# 61
  • Мнения: 1 427
Не знам как е раждане на легло,но магарето наистина си беше малко неудобно. С контракции и огромен корем е доста трудно да уцелиш стъпалото и да се покатериш.Аз поне едва го превзех и после като си сложих краката на поставките отстрани, от потта се пързалях непрекъснато и се наложи да ме вържат с колани,че да не се хлъзна на пода  Laughing И върха беше, когато раждането приключи,сложиха носилката отстрани и казаха"Айде прехвърли се тук".И аз Shocked "Как?".

# 62
  • Мнения: 340
  Не знам дали съм разбрала правилно bgbabba , но според мен , тя просто иска да роди максимално естествено, като следва тялото си, например: да напъва когато тя почувства , че има нужда , а не когато акушерката ( която не ражда в момента) й каже. Поне аз така разбирам това , което е написала. Само да си призная, че аз също бих искала да опитам този начин, на раждане , но не искам да съм сама искам да съм в болница , с лекар/акушерка до мен , които ме подкрепя и се съобразява с мен и ако стане нещо непредвидено , да ми обяснява всичко и да ме информира.  Peace
 
Не, тя не иска изобщо да напъва....
Освен това има много разминаване в поста ти...
Хем искаш ти да си тази, която знае всичко, хем акушерката, която нищо не знае, да ти "обяснява и да те информира'....
Аз не виждам много логика в това, извинявай....
Да не говорим пък, че естественото раждане, така, както тялото ти го диктува, според мен ( а и не само) е мнооооого далеч от раждането с упойка...


Ако толкова много вярваш на докторите, защо се съмняваш в диагнозата сложена на детето ти в съседната тема?

# 63
  • след Околовръстното
  • Мнения: 1 812
  Не знам дали съм разбрала правилно bgbabba , но според мен , тя просто иска да роди максимално естествено, като следва тялото си, например: да напъва когато тя почувства , че има нужда , а не когато акушерката ( която не ражда в момента) й каже. Поне аз така разбирам това , което е написала. Само да си призная, че аз също бих искала да опитам този начин, на раждане , но не искам да съм сама искам да съм в болница , с лекар/акушерка до мен , които ме подкрепя и се съобразява с мен и ако стане нещо непредвидено , да ми обяснява всичко и да ме информира.  Peace
 
Не, тя не иска изобщо да напъва....
Освен това има много разминаване в поста ти...
Хем искаш ти да си тази, която знае всичко, хем акушерката, която нищо не знае, да ти "обяснява и да те информира'....
Аз не виждам много логика в това, извинявай....
Да не говорим пък, че естественото раждане, така, както тялото ти го диктува, според мен ( а и не само) е мнооооого далеч от раждането с упойка...


Ако толкова много вярваш на докторите, защо се съмняваш в диагнозата сложена на детето ти в съседната тема?
Това е изключително грозен удар под кръста.

# 64
  • след Околовръстното
  • Мнения: 1 812
Бгбаба в тази тема не ти коментираме и другите тъпи изказвания и констатации, които си писала в други теми.Всеки, който ти влезе в профила и прочете всичко ще се хване за главата и ще спре да ти отговаря.А ти се подиграваш по най-грозния начин с тези които все още имат търпение да те четат.Смени си личния лекар мила.

Последна редакция: чт, 08 яну 2009, 17:53 от irenaani

# 65
  • София
  • Мнения: 932
  Не знам дали съм разбрала правилно bgbabba , но според мен , тя просто иска да роди максимално естествено, като следва тялото си, например: да напъва когато тя почувства , че има нужда , а не когато акушерката ( която не ражда в момента) й каже. Поне аз така разбирам това , което е написала. Само да си призная, че аз също бих искала да опитам този начин, на раждане , но не искам да съм сама искам да съм в болница , с лекар/акушерка до мен , които ме подкрепя и се съобразява с мен и ако стане нещо непредвидено , да ми обяснява всичко и да ме информира.  Peace
 
Не, тя не иска изобщо да напъва....
Освен това има много разминаване в поста ти...
Хем искаш ти да си тази, която знае всичко, хем акушерката, която нищо не знае, да ти "обяснява и да те информира'....
Аз не виждам много логика в това, извинявай....
Да не говорим пък, че естественото раждане, така, както тялото ти го диктува, според мен ( а и не само) е мнооооого далеч от раждането с упойка...

Оки не съм се изразила правилно накрая, искам да ми обяснява всичко в този смисъл: ако примерно стане нещо непредвидено , да речем има проблем , не да си прави каквото знае , а на майката каквото избере да каже. Аз примерно раждах за първи път и когато раждах никои нищо не ми обясни , те си правеха нещо си и само ми нареждаха , какво аз да правя , без да ми се казва защо.
И да си кажа , аз не платих и стотинка за раждането и престоя ми в болницата - все си мисля че заради това се осигуряваме и аз и мъжа ми. Ама е факт , че го караха през просото  и без грам да се съобразяват с чувствата ти - да това им е работата, ама аз не съм робот да изпълнявам заповеди , без да ми се каже защо.  Затова следващият път ще си платя, ако нещата не са се променили.
А да подчертая ,аз раждах естествено без упойка , е не съм и искала де, биха ми бусколизин накрая , след, като родих  и ми казаха , че имат да слагат три шева, та затова.
И както вече писах , по съм недоволна от отношението на лекарите след това , аз наистина нямах никаква информация за бебето си, ревала съм пред детското отделение и съм се молила и сле днамеса на мъжа ми са ми давали инфо( да не говорим , че преляха кръв на дъщеря ми без да знам , без да ни питат с мъжа ми, научих на другия ден, от една педиатърка, когато отидох да взема дъщеря си и тя ми каза " Ааааа вашето бебе , дето вчера му преляхме кръв , аа не може да го видите то е в интензивно".  Дори не искам да си спомням как с епочувствах в този момент, макар че никога няма да го забравя. После идваха да ми се извиняват и да ме карат да подписвам нещо , че съм съгласна и да ми казват как имало много работа и еди кой си пропуснал да ме уведоми......А аз родих вечерта в 2 , сутринта всичко беше наред, показаха ми бебето , ама не ми го даваха бебето , че се "чистело". За такава липса на информация говоря - дали станах достатъчно ясна????
Айде да не разводнявам темата, защото не пожелавам на никоя жена , която става майка за първи пътда преживее това, което аз преживях и съм сигурна че не съм единствената.
Слава Богу, имам си живо и здраво дете , което вече е на година и половина и не боледува, изписаха ни с тежка анемия уж, поне товапише в епикризата , а дъщеря ми има по -висок хемоглобин от мен в момента - 130. И още го кърмя , въпреки ,че и когато попитах в болницата как да кърмя, отговора беше - ама ти не знаеш ли?...
Ама хайде много се отнесох наистина.
Истината е , че в България трябвада се променят много , много неща и то от нас зависи.

Последна редакция: чт, 08 яну 2009, 18:13 от nellyani

# 66
  • след Околовръстното
  • Мнения: 1 812
Nellyani тя имаш предвид Джуличка,която имаше проблем с детето преди 2 дена.

# 67
  • София
  • Мнения: 932
Nellyani тя имаш предвид Джуличка,която имаше проблем с детето преди 2 дена.
Опс да  Peace Simple Smile , ама това, което казах си е истина де , поне при мен .

# 68
  • София
  • Мнения: 5 079
Сигурно съм, че с магарето е най - малко удобно. Но живеем в държава, чиито "практики" и методи освен, че са остарели, са и до тъпотия утвърдени и трябва светът да се свърши сякаш, за да се въведе и спазва някоя новост, пък макар и за доброто на пациентите. Факт. Sick

# 69
  • Мнения: 2 658
Леле, докато се върна с детето и тука станало страшно  Mr. Green
иренаани, а ти адвокат на Джуличка ли го играеш? Щото иzкарахте момичето лудо, а пък сега говориш zа удари под кръста. Айде сега и аz да се направя на такъв. Бая обиди понесе, честно каzано, можеше и по рано да zапочне с "ударите под кръста". Търпелива е, според мен даже. И как да ви отговори, като вие си пилите как трябвало да се ражда, все едно сте всичкоzнаещи? Ама тя не ви кара вие да искате това, което и тя, тя иска теzи неще zа себе си. До сега не го ли раzбрахте? Пък вие си раждайте както трябва. Не е истина просто колко обичат всички да дават акъли, подчертавам акъли, а не мнения.
А пък тоя покровителствен и поучителен тон на някои, имащи се zа много вещи просто ме докарва до истеричен смях. Айде моля ви, не сте само вие раждали. А да кажете, че трябвало първо да роди, а после да умува е още по смешно. Е не може пък всички да са като стадо овце и каквото им кажат, това да правят. Горе долу от вашите мнения ми стана ясно, че вие не щете да сте хора с някакъв глас, като раждате. Ми пожелавам ви го, щом толкова ви харесва. Айде оставете другите да си zнаят zа себе си, какво точно ви пречи??? Пък ако ще и да не са прави, всеки да гледа себе си беz да учи, не е ли по добре? Егати, човек да не се поинтересува zа нещо, ще го иzядете с парцалите...
бгбабба, само така, момиче  Hug

# 70
  • Мнения: 11 607
В крайна сметка за какво бе темата?

Бгбаба, разбирам,че искаш да родиш максимално естествено, не щадящо както за теб, така и за Бебо. Разбирам,че искаш да използваш максимално правото си на избор за всичко, но......За съжаление живееш в България. Препоръчвам ти да си намериш доктор, който споделя твоите виждания и той ще те упъти най-добре къде, как и кога да родиш.

Но, моля те, съобразно твоите изисквания, би трябвало да знаеш, че възпитаният човек е толерантен. Не упреквай и не изказвай мнения за неща, за които все още нямаш опит.

Лично мога да ти кажа за себе си,че използвах правото си на избор на лекар за раждане. Бяхме говорили предварително за родилния процес. Когато часът дойде, той направи максималното за мен. В държавна болница. Съжалявам,че третият път не беше пак той, но там се намесиха други фактори. И независимо,че съм с 2 ръце и 2 крака за вагиналното раждане, когато тоновете на детето ми се изгубиха, и когато всичко стана за броени секунди, аз знаех,че следващата крачка не е родилната зала, а операционната. Защото имам починала сестричка, доктора знаеше за това, дори самия той е бил там, когато това е станало, и целта ни бе само една - раждане на живо и здраво бебе. Опита за последно и благодаря,че синът ми се роди, без операция. Не изплака, помогнаха му, но това бяха най-кошмарните ми минути...На никой не ги желая! Но вярвах на доктора си, сам той присъствал и на моето раждане!

Съвет: намери си лекар, който споделя вижданията ти!

# 71
  • Мнения: 6 274
Ако толкова много вярваш на докторите, защо се съмняваш в диагнозата сложена на детето ти в съседната тема?
Първо, детето ми няма нищо общо с нелепиците, които говориш...
Второ - не им вярвам, защото са философи като тебе и каквото и да им обясниш, те са сигурни, че всичко знаят...
То на теб човек не може да ти обясни, какво остава за тях...
Трето - точно защото не съм искала да се доверявам на ЛЕКАРИ, за това се доверих на АКУШЕРКА...
Ама ако прочетеш повече от моите публикации, може и да ти стане ясно...
А докато четеш между редовете, така ще е ...
И само за твое сведение - аз съм раждала така, както съм искала...
И вторият и третия път...


П.С. Деси, айде, ако обичаш да не взимаш отношение за това дали е удар под кръста или не....
Не ти го пожелавам, както и на никоя майчица...
Но ако ти се случи, няма да мислиш така, да знаеш...
А и що се отнася до акъли, само искам да ти припомня една невероятна глупост, на която дори децата биха могли да се смеят...
Но това не ти пречи да си я написала и то точно във вид на даване на акъли:

Ами бъркаш и то много  Wink  Mr. Green .
Раzбира се,че бебо е В плацентата,как тя да е до него???При раждането мехура се пука,водата иzтича,след нея бебето(вече иzляzло от плацентата) и нистина след това се ражда и тя.Защо ще му е,ако си седи ей така,до него?

# 72
  • там където ме зове сърцето!!!
  • Мнения: 2 092
~:Деси:~ , , ти адвокат на  bgbabba, ли го играеш?? Mr. Green

# 73
  • след Околовръстното
  • Мнения: 1 812
Леле, докато се върна с детето и тука станало страшно  Mr. Green
иренаани, а ти адвокат на Джуличка ли го играеш? Щото иzкарахте момичето лудо, а пък сега говориш zа удари под кръста. Айде сега и аz да се направя на такъв. Бая обиди понесе, честно каzано, можеше и по рано да zапочне с "ударите под кръста". Търпелива е, според мен даже. И как да ви отговори, като вие си пилите как трябвало да се ражда, все едно сте всичкоzнаещи? Ама тя не ви кара вие да искате това, което и тя, тя иска теzи неще zа себе си. До сега не го ли раzбрахте? Пък вие си раждайте както трябва. Не е истина просто колко обичат всички да дават акъли, подчертавам акъли, а не мнения.
А пък тоя покровителствен и поучителен тон на някои, имащи се zа много вещи просто ме докарва до истеричен смях. Айде моля ви, не сте само вие раждали. А да кажете, че трябвало първо да роди, а после да умува е още по смешно. Е не може пък всички да са като стадо овце и каквото им кажат, това да правят. Горе долу от вашите мнения ми стана ясно, че вие не щете да сте хора с някакъв глас, като раждате. Ми пожелавам ви го, щом толкова ви харесва. Айде оставете другите да си zнаят zа себе си, какво точно ви пречи??? Пък ако ще и да не са прави, всеки да гледа себе си беz да учи, не е ли по добре? Егати, човек да не се поинтересува zа нещо, ще го иzядете с парцалите...
бгбабба, само така, момиче  Hug
Не го играя адвокат на Джуличка просто прочетох вчера притесненията и за детето и на мен ми стана болно.Не мисля че тази е темата където трябва да коментираме здравословните проблеми на чуждите деца и ми беше грозен начина по който подхвърли Бгбаба.С две раждания се смятам за по-компетентна от някоя капризна бременна която не знае какво иска.Тя е на мнение че във всяка болница третират родилката като животно-е не е така.Отдавна и казах да потърси подходящ лекар, който да и угоди,но тя продължава да пуска едни и същи теми, а и в други теми пак извърта нещата така, че пак да нищим нейните "проблеми".Уморих се вече- който има нерви да я подкрепя.Аз съм вече пас.Ще чакам да роди и да дава акъл в друг форум примерно за захранването.

# 74
  • София
  • Мнения: 932
Аз пък вече се обърках - джуличка , бабабба , адвокати , то верно че и аз я "разводних" темата , ама от последните постове съвсем му изгубих каря. Нищо общо с темата. То е ясно , че всички можем да си съскаме.........
Не ми се пуска нова тема - За  и Против условитя на раждане и в родилните домове в Бг, то и имаше вече подобна.
Но е факт , нещата тук  в родилните домове, трябва да се променят и не само там , ама сега за раждане и родилни домове говорим .

Общи условия

Активация на акаунт