Раждане без магарето

  • 9 425
  • 134
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 636
Какво мислите за раждане без човек да се качва на магарето (трона) ако не се налага? Навсякъде е написано, че на магарето е най-неудобно. Естествено, лекарите няма как да "водят" раждането, но ако няма усложнения може би си струва да се откаже тази екстра?

Ако желаеш да родиш както на теб ти е  удобно, избери си частна болница. Първия път раждах без избор на лекар в държавна болница - нямах право на избор за нищо. Вторият път си платих в болница "Вита" и  раждането мина както исках.

В момента няма голяма разлика между болниците. Тези които наричате държавни са също ООД-та или нещо от сорта. Освен това мненията за "частните" не са по добри. Кефи ме една, няма да назовавам име, в която повечето ги прекарват през секцио. Е хората се съгласяват като доктор те посаветва. Какво му пука на този доктор, че при следваща бременност рязаната матка може да създава проблеми.
Не разбирам каква е тази илюзия за т.н "частни" болници. Прочети темите долу в справочника за раждания там.
Още повече че аз си плащам осигуровки, т.е реално плащам заплатите на тези хора. Не виждам защо ще ме третират като добитък без право на мнение.

Ти знаеш ли какво е ООД? Вид фирма - дружество с ограничена отговорност.

 Определено има разлика между частните и държавните /едновремешните/ или както искаш ги наричай. Влизала ли си в частна болница, за да видиш, че разликата е от тука до небето  - обстановка, хигиена и отношение. Защото аз съм раждала един път в държавна и един път в частна и определено не си правя илюзии. И не знам защо ти е такова отношението към рязяната матка. Моята ще я режат за трето секцио, можеш да видиш и за какъв период от време става въпрос. Не знам кой те е излъгал, че едва ли не след секцио не трябва да се раждат повече деца!

 И аз си плащам осигуровки, но пак няма да родя в държавна, нито ходя на женска консултация. Ако искам да родя клекнала ще кажа на лекаря си и така ще родя!

# 46
  • Мнения: 39
в този момент ти е все едно къде ще родиш ,така те напъва че бързаш да се оттървеш,а и като си на магаре или легло акушерките постояно гледат какво става и ако трябва помощ я прилагат,а ако си на колене няма как и те да клекнат и да следят.все пк ти казват кога да напъваш и кога не.

# 47
  • Мнения: 340


Джуличка не е въпроса къде а как. Казах го, свободна поза, с таткото и бебето да е постоянно при мен след това. Това е. Желателно е и да не ме навикват (имам кофти характер, желателно е за останалите, аз съм дебелокожа като носорог) но ми е почти все тая.
Оказва се, че не мога да намеря подобна болница. Все има някакви ако-та.


Не, не...
Въпросът ми е точно КЪДЕ искаш да раждаш ?
В болнично заведение, вкъщи, на легло, на земята или ???


Болница, болнично легло.
Обаче смятам максимално да изчакам вкъщи на спокойна обстановка и тогава тръгвам. И ако още не усещам достатъчно напъни, ще правя кръгчета в градинката на болницата която съм избрала ... Дано това е правилно.

# 48
  • Мнения: 6 274
....все пак ти казват кога да напъваш и кога не.
Точно това мислех да кажа - от особена важност е да ти кажат кога да НЕ напъваш....
Всички знаем защо....
 Peace

# 49
  • след Околовръстното
  • Мнения: 1 812
Bgbabba,ти как разбра коя поза за раждане е най-неудобна и от коя се получават най-много разкъсвания?За нераждала жена имаш много смели изказвания-по заключенията, които правиш излиза, че лекарите нарочно карат раждащите на "магарето" да се мъчат максимално и да се разкъсат максимално.Тия, дето сме раждали бързо и без разкъсвания и шевове феномени ли сме?Айде първо да родиш - пък после да даваш акъл кое как е, че то от статийки и разкази май не е много достоверно.И понеже във всеки твой пост си търсиш правата и обмисляш консултация с адвокат реших да те посъветвам-раждаш ли в болница права почти нямаш,а и да имаш докато напъваш естествено и активно без обезболяващи, няма да се сетиш да си ги търсиш.Пожелавам ти леко раждане и дано си намериш търпелив лекар.

# 50
  • Мнения: 340
Изобщо не смятам да напъвам. Точно защото всички знаете защо ...

# 51
  • Мнения: 6 274
Изобщо не смятам да напъвам. 
Shocked
Извинявай, ама това вече е глупаво...
Ама ти всъщност идея си нямаш какво представлява самото раждане от гледна точка на усещания, та няма защо да се чудим, че правиш такива изказвания...
И другото, което исках да те питам - хем искаш в болница и на легло, хем не искаш....
Аз ли не мога да те разбера или ти самата не знаеш какво точно искаш ?
  Thinking

# 52
  • там където ме зове сърцето!!!
  • Мнения: 2 092
Къде това? Да разбирам, че не си на гръб? Това вече звучи добре.
Joy Joy Ееее много искаш в БГ и да не си по гръб  Joy Joy По гръб си, но то е легло (меко е  Mr. Green и с кожа  Mr. Green за  лесно почистване(почти като в хотел  Mr. Green ) , леко повдигнато от към главата и краката ти са сгънати в коленете и опрени на средната част на самото легло на специални места и това ти е нужно за да напъваш правилно , ако има нужда от шев , лекаря отваря долния край намества се удобно и бродира Mr. Green! Вкрайна сметка самото раждане на бебето е не повече от 10 мин .Мен по време на контракции ме пускаха да си ставам и  клякам .
Когато говорим обаче за самото раждане  , много по удобно е да жената да е по гръб !Не знам дали сте виждали раждане и как се извърта главата след като излезе , как се измъкват рамете и не дай боже се наложи нещо по специфично да се прави и трябва да стане бързо  ,чия задача е това и от кого зависите и на кого в крайна сметка трябва да му е най-удобно за да е наред всичко с вас и новия живот!Замислих се за позата на 4 крака (отказли сте клизма )- с напъните започват и фекалии да излизат  ooooh! е нали е ясно, че ще са директно върху лицето на бебето (ако точно в този момент главата е излязла  Sick ) ако сте по гръб ...е ще се изцапа бебето ,но толкова  .

# 53
  • Мнения: 340
Bgbabba,ти как разбра коя поза за раждане е най-неудобна и от коя се получават най-много разкъсвания?За нераждала жена имаш много смели изказвания-по заключенията, които правиш излиза, че лекарите нарочно карат раждащите на "магарето" да се мъчат максимално и да се разкъсат максимално.Тия, дето сме раждали бързо и без разкъсвания и шевове феномени ли сме?Айде първо да родиш - пък после да даваш акъл кое как е, че то от статийки и разкази май не е много достоверно.И понеже във всеки твой пост си търсиш правата и обмисляш консултация с адвокат реших да те посъветвам-раждаш ли в болница права почти нямаш,а и да имаш докато напъваш естествено и активно без обезболяващи, няма да се сетиш да си ги търсиш.Пожелавам ти леко раждане и дано си намериш търпелив лекар.

Как да ти кажа, свикнала съм като нормален, трезвомислещ човек да си планирам пътя. Е много хора ми казват, че нямам женско мислене, и до скоро този форум тук беше нарицателно за нещо не много хубаво. За момента не съм си промернила мнението.  Joy
Не обичам да ме разкарват или разиграват за глупости.

А за това, че не съм раждала. Прочела съм достатъчно - мисля, че разгледах въпроса от всички страни. И то не от български източници.  Всъщност, преди да се запозная с нещата изобщо не исках дете, именно защото не съм склонна да търпя. Не ми излизайте като много опитни само с 1-2 раждания. Хората за това правят изследвания с хиляди.

Иначе е смешно как един мъж/лекар който не е раждал ви води раждането. Той тогава от къде знае?


VIVKA като не си раждала на 4-крака без клизма от къде знаеш? Хора които са го правили твърдят, че не става така.

Джуличка, на 4-крака на нормално легло. Ако пода е чист и там бих се радвала, но ме съмнява.

Между другото, не виждам защо това което искам (а то е нормално за другите държави) предизвиква такъв фурор тук. Някой ще обясни ли?

# 54
  • след Околовръстното
  • Мнения: 1 812


Джуличка не е въпроса къде а как. Казах го, свободна поза, с таткото и бебето да е постоянно при мен след това. Това е. Желателно е и да не ме навикват (имам кофти характер, желателно е за останалите, аз съм дебелокожа като носорог) но ми е почти все тая.
Оказва се, че не мога да намеря подобна болница. Все има някакви ако-та.


Не, не...
Въпросът ми е точно КЪДЕ искаш да раждаш ?
В болнично заведение, вкъщи, на легло, на земята или ???


Болница, болнично легло.
Обаче смятам максимално да изчакам вкъщи на спокойна обстановка и тогава тръгвам. И ако още не усещам достатъчно напъни, ще правя кръгчета в градинката на болницата която съм избрала ... Дано това е правилно.

Кой ще ми дефинира термина "достатъчно напъни" защото аз два пъти съм раждала ама такова чувство не съм изпитала?Все си мислех, че напъни или има или няма.

# 55
  • Мнения: 1 763
Аз раждах в Шейново и магарето ми се видя много удобно. Най-хубавото беше, че не лежах съвсем по гръб, а беше малко повдигнато откъм главата. Моето бебе до последно беше високо, чакахме го да се намести в таза и когато ми започнаха напъните, не ми даваха да напъвам именно, за да нямам много разкъсвания. Качиха ме на магарето в последния момент и бебето излезе почти без да напъвам.

По разни други причини във въпросната болница повече няма да стъпя, но относно родилните им столове или както там се казва, нямам забележки.

# 56
  • Мнения: 6 274
Bgbabba,ти как разбра коя поза за раждане е най-неудобна и от коя се получават най-много разкъсвания?За нераждала жена имаш много смели изказвания-по заключенията, които правиш излиза, че лекарите нарочно карат раждащите на "магарето" да се мъчат максимално и да се разкъсат максимално.Тия, дето сме раждали бързо и без разкъсвания и шевове феномени ли сме?Айде първо да родиш - пък после да даваш акъл кое как е, че то от статийки и разкази май не е много достоверно.И понеже във всеки твой пост си търсиш правата и обмисляш консултация с адвокат реших да те посъветвам-раждаш ли в болница права почти нямаш,а и да имаш докато напъваш естествено и активно без обезболяващи, няма да се сетиш да си ги търсиш.Пожелавам ти леко раждане и дано си намериш търпелив лекар.

Как да ти кажа, свикнала съм като нормален, трезвомислещ човек да си планирам пътя. Е много хора ми казват, че нямам женско мислене, и до скоро този форум тук беше нарицателно за нещо не много хубаво. За момента не съм си промернила мнението.  Joy
Не обичам да ме разкарват или разиграват за глупости.

А за това, че не съм раждала. Прочела съм достатъчно - мисля, че разгледах въпроса от всички страни. И то не от български източници.  Всъщност, преди да се запозная с нещата изобщо не исках дете, именно защото не съм склонна да търпя. Не ми излизайте като много опитни само с 1-2 раждания. Хората за това правят изследвания с хиляди.

Иначе е смешно как един мъж/лекар който не е раждал ви води раждането. Той тогава от къде знае?


VIVKA като не си раждала на 4-крака без клизма от къде знаеш? Хора които са го правили твърдят, че не става така.

Джуличка, на 4-крака на нормално легло. Ако пода е чист и там бих се радвала, но ме съмнява.

Между другото, не виждам защо това което искам (а то е нормално за другите държави) предизвиква такъв фурор тук. Някой ще обясни ли?
Ще започна отзад напред...
Сетих се в момента за Блонди, която разказваше за раждането си (в Белгия), показа и снимки, но не е раждала на земята....
За клизмата каза, че сама си е направила такава, с помощта на някакво гелче (ако не се лъжа)...
На четири крака няма кой да ти позволи да раждаш...
Това за лекарят - ами ти си прочела от няколко месеца насам няколко статии и мислиш, че си всезнаеща...
А сещаш ли се той колко повече от теб е прочел...
Пък после се чудите защо докторите си мислят, че всичко знаят...
Благодаря ти, Господи, че не всичките са като Bgbabba....
Не искам да си представям обстановката по време на раждане в една наша болница, ако докторите бяха така твърдоглави като тебе...
За раждането - ще ти кажа само едно - ти НЕ СИ раждала и НЕ МОЖЕШ да знаеш ИЗОБЩО за какво става въпрос...
Ако ще и патагонска литература да си чела, разбираш ли го това ???
Тези с по едно - две раждания да не ти се правят на опитни ....
А тези с по три можем ли или и ние не ???

И последно - това, което ти е казала VIVKA за клизмата е абсолютно точно и ти не ми казвай какво казват другите....
Аз пък ти казвам, а можеш да гледаш и сума ти филми по въпроса и да видиш за какво точно иде реч....
И последно за напъните - по твоята логика - я застани на четири крака и се опитай да ходиш по голяма нужда...  Joy
Ако трябва да бъдем точни - най-удобната поза за това, е да си клекнал, но това е една съвсем друга тема...  
Mr. Green
 

# 57
  • Мнения: 2 960
Абе едно е да четеш и да си мислиш как е -ама савсем  друго е да го преживееш.Литературата и прочетеното са  хубаво нещо.Те дават възможност да се информираш ,да се подготвиш ,да вземеш важни решения за себе си и бебето си.....но това в крайна сметка е само  теорията ...практиката е нещо напълно различно.
И страхотна "логика" Mr. Green....."не ми излизайте ,като много опитни"...ами тогава защо задаваш въпросите си тук....нали търсиш мнението на потребителките  в бг мама ,не в някой форум за мотоциклетисти или любители на бънджи скоковете  ooooh!
И какво ти е толкова "мъжкото" в мисленето?????? newsm78 Според мен мисленето ти е на една тревожна бременна ...А иначе си имаш пълното право да си раждаш ,както си решиш.Стига да знаеш къде да намериш хора ,които да ти покрият критериите.

# 58
  • София
  • Мнения: 932
  Не знам дали съм разбрала правилно bgbabba , но според мен , тя просто иска да роди максимално естествено, като следва тялото си, например: да напъва когато тя почувства , че има нужда , а не когато акушерката ( която не ражда в момента) й каже. Поне аз така разбирам това , което е написала. Само да си призная, че аз също бих искала да опитам този начин, на раждане , но не искам да съм сама искам да съм в болница , с лекар/акушерка до мен , които ме подкрепя и се съобразява с мен и ако стане нещо непредвидено , да ми обяснява всичко и да ме информира.  Peace
А иначе , да имам избор , ако искам упойка със , ако не искам без(то и сега е така де), да не ми се налага поза, а да ме оставят аз сама да си я избера , не да ми казват лягай , а аз да искам да се разходя, не да ми кажат напъвай , а аз да нямам напъни , ама акушерката да ми легне/скочи върху корема и да каже , не крещи напъвай и т.н. и т.н.
  А и не на последно място , да може мъжа ми да присъства, когато иска, ама да не ни се налага да платим преди това за екип , за вип , за него и още и още. Защото специално моя мъж много искаше да присъства , аз също исках , но така цифра ни казаха ( 100 лв. за него , 100 за Вип зала,и за екип отделно) , че се отказахме.
И завиждах благородно, когато братовчед ми се обади от Испания, д ами каже , че жена му е родила и когато я закарал в болницата и тръгнал да казва "чао" на жена си, лекаря му казал- "Ама Вие, къде, обличайте се и заставайте до жена си". Та така ентусиазирано и щастливо,  ми разправяше как е присъствал на раждането на дъщеря си.
Наистина ще е хубаво да се чува думата и желанието на родилката, без да се налага да дава сумати пари за това.

# 59
  • Мнения: 6 274
  Не знам дали съм разбрала правилно bgbabba , но според мен , тя просто иска да роди максимално естествено, като следва тялото си, например: да напъва когато тя почувства , че има нужда , а не когато акушерката ( която не ражда в момента) й каже. Поне аз така разбирам това , което е написала. Само да си призная, че аз също бих искала да опитам този начин, на раждане , но не искам да съм сама искам да съм в болница , с лекар/акушерка до мен , които ме подкрепя и се съобразява с мен и ако стане нещо непредвидено , да ми обяснява всичко и да ме информира.  Peace
 
Не, тя не иска изобщо да напъва....
Освен това има много разминаване в поста ти...
Хем искаш ти да си тази, която знае всичко, хем акушерката, която нищо не знае, да ти "обяснява и да те информира'....
Аз не виждам много логика в това, извинявай....
Да не говорим пък, че естественото раждане, така, както тялото ти го диктува, според мен ( а и не само) е мнооооого далеч от раждането с упойка...

Общи условия

Активация на акаунт